iisii i&£] CAFETARIA BO U W B E DRUF 'Bezorg Öostduitse kinderen onvergetelijke vakantie in Zevenhuizen' 0TTEUMGER mRGHinEFRBRIEKER RU xtxX/ax Moerkapelse Zijde 32 Moerkapelle Tel. 01793-2221 Kinderen snakken naar frisse lucht ENTEX KASSEN Pijnacker wenst de Lions en de kinderen veel succes. ENTEX KASSEN Tel. 01736-95951 Hart van Holland pal achter aktie Dorpsstraat 134 - Zevenhuizen Tel. 01802-3013 Hart van Holland 500/3 maart 1993 Julianaweg 20 - Moerkapelle - Tel. 01793-1240 Postbus 14 - 2750 AA Moerkapelle Fax: 01793-2391 Oproep Lions Club aan bevolking: Twintig kinderen uit een kindertehuis Delitzsch, even ten noorden van Leipzig in het voormalige Oostduitsland, komen van 3 tot en met 17 augustus naar Zevenhuizen. De kinderen wordt een vakantiekamp in Zevenhuizen-Moerkapelle aangeboden door de plaatselijke Lions Club. De komst van de kinderen naar Nederland is mogelijk gemaakt door bemiddeling van de stichting Europa Kinderhulp. Om deze kinderen voor twee weken uit de vuile lucht van de bruinkoolmijnen en andere zware industrie te halen, is geld en steun van de bevolking nodig. De Lions Club doet een beroep op u. 'Bezorg de kinderen uit Delitch een onvergetelijke vakantie in Zevenhuizen- Moerkapelle!' Peggy (links, 17) en Michelle (13), twee bewoonsters van het Regionale Kindertehuis van Delitzsch, verheugen zich op hun vakantiekamp in Nederland. „We willen graag naar Nederland komen en van de natuur genieten. Want, dat zien we hier alleen maar op plaatjes", zeggen ze. Het Regionale Kindertehuis van Delitzsch is een leefgemeenschap van 36 kinderen, die bestaat uit jongens en meisjes van 5 tot en met 18 jaar. Ze worden begeleid door acht begeleiders en een aantal huishoudelijke en techni sche krachten. „Het merendeel van de kinderen dat hier zit, heeft ernstige problemen thuis, waar door ze daar niet langer kunnen blijven", zegt directeur Friedrich Scheibe, van het kindertehuis uit Delitzsch. „De problemen thuis worden vooral ver oorzaakt door de sociale en economische omstandigheden in de door mijn- en chemische industrie zwaar vervuilde regio Delitzsch." „Het.is het klassieke verhaal", zegt Schei be. „Sinds de eenwording van Duitsland is een groot aantal ouders werkloos gewor den. Die voelen zich moedeloos en wor den geconfronteerd met een uitzichtloze toekomst. Vaak raken ze aan de drank en dat heeft verschrikkelijke gevolgen voor de jeugd uit deze regio. De kinderen van deze ouders belanden dan ook vaak bij ons in het tehuis." De organisatie van het kindertehuis pro beert de familieband zoveel mogelijk na te bootsen. En dat vereist de nodige aan passingen. Een daarvan is het organiseren van va kanties. Een luxe, die normaal niet ver- wezelijkt kan worden. „Maar dankzij de inzet van de Lions Club en Europa Kinderhulp is het mogelijk deze slechtbedeelde kinderen een ver diende vakantie te geven. En daar zijn we iedereen in Zevenhuizen-Moerkapelle, enorm dankbaar voor", aldus Scheibe. heeft de Lions Club veel steun gekregen van het Hart van Holland :heerder Joop Zappeij. dig initiatief van de Lions Club. Onze lokatie vervult bij het slagen een sleutelrol. Tegen zo'n mooi project kun je gewoon geen nee gen. Èn óm ons steentje bij te dragen, hoeven ze maar een beperkt deel van het lijfstarief te betalen", zegt Joop Zappei, van Camping en Recreatieschap Het is een Ook de komende maanden op de evenais het Hart van Hoi het pr Wij Bedrijven die opnemen adverteren, hebben d zelf. Daarnaast kunnen we veel betekenen voor i', meent hij. contact Zevenhuizen-!! dit project willen optreden, van Het Hart van Holland. DE GRAAF i

Hart van Holland | 1993 | | pagina 16