Blijdschap bij Europa Kinderhulp Zuidplasweg 12-14 Zevenhuizen Tel. 01802-1041 Bar-Discotheek Eetcafé "La Baraque" Dorpsstraat 63 2761 AA Zevenhuizen Tel. 01802-2688 Italiaans - specialiteiten Restaurant-Pizzeria BORGO ANTICO Lions vragen steun van bevolking Dorpsstraat 27 2751 BB Moerkapelle Tel. 01793-1323 Bouw- aannemingsbedrijf J. KOSTER ZN. Groeneweg 36 - Zevenhuizen Tel. 01802-1283 Bouw- en aannemingsbedrijf Eerste acties financieel groot succes Hart van Holland 500/3 maart 1993 pagina 17 r De vrijwilligei-sorganisatie Europa Kinderhulp heeft verheugd gerea geerd op hel initiatief van de Lions Club om twintig kinderen voor twee weken uit de bruinkoolstank van De- iitzsch te halen. „Het bewijst nogmaals dat Nederlan ders, als het om hulp aan minder be deelde kinderen gaat, voorop lopen' zegt Bert Westerveld van Europa Kin derhulp. De Nederlandse vrijwilligersorgani satie biedt zonder steun van de over heid, hulp aan 3.500 minderbedeelde kinderen. Jaarlijks verzorgt Europa kinderhulp een drie weekse vakantie voor kinde ren uit Noord-leriand, Engeland, Ne derland, Duitsland, Frankrijk, Polen, Tsjechi en Slowakije. Het gaat hier om kinderen die nog nooit op vakantie zijn geweest. „Het is een prettig gevoel dat we er nog steeds niet alleen voor staan. Langs deze weg wil ik dan ook alvast alle inwoners van Zevenhuizen-Moer- kapeile bedanken, voor hun steun". De belangenorganisatie helpt de Lions Club met de organisatie van de vakantie. „Zonder de kennis van Europa Kin derhulp zou het voor ons onmogelijk zijn om een perfecte vakantie te orga niseren", meent Roel van Veen van de Lions Club. B.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf Redactionele bijdragen+uerantwoordelijkheid voor deze pagina 's door de Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle. „Vakantie voor de kinderen van het Kin dertehuis uit Delitzsch. Een dankbaar en aansprekend doel." Dat zegt Roel van Veen, voorzitter van de evenementen commissie van de Lions Club Zevenhui zen-Moerkapelle. De leden organiseren in de komende maanden een aantal inzamelingsactivitei ten, die de vakantie van de twintig jongens en meisjes uit Delitzsch, mogelijk en on vergetelijk moet maken. „Dat kunnen we alleen bereiken als de bevolking van Zevenhuizen onze actie steunt", zegt Van Veen. „Tot nu toe is die steun al verrassend groot. De bedrijfsleider van camping Re creatieschap Rottemeren, Joop Sapei, heeft ons direct een gereduceerd tarief aangeboden, om van zijn camping gebruik te maken. Dat bespaart ons enorm veel geld. Geweldig!" Ook heeft Van Veen positieve geluiden gehoord van een aantal studenten van verschillende CiOS-scholen, die aan de hand van een spannend en actief program ma, de kinderen twee weken willen bezig houden. Ten slotte heeft de Lions Club een bus maatschappij bereid gevonden, gratis een bus en chauffeurs ter beschikking stellen. Zodoende kunnen de kinderen keurig af gehaald en thuisgebracht worden. Roel van Veen doet een dringend beroep op de bevolking van Zevenhuizen om de akties die gaan komen, zo goed mogelijk te steunen. De inzamelingsakties zullen van te voren worden aangekondigd. Behalve felicitaties voor de winnaars van de Llonsloop afgelopen zaterdag, klapten ook de 340 deelnemers zich de handen stuk. Want lopers en sponsors hadden een bedrag van bijna ƒ3500,opgebracht, allemaal bestemd voor het vakantiekamp voor de Oostduitse kinderen begin augustus op de camping in Zevenhuizen. Daarbij opgeteld de 1500,= verdiend met de koek en zopte tent begin dit jaar op de Rotte en er kan gesproken worden van een fantastische start om het vele geld bijeen te brengen dat nodig Is om de 20 Oostduitse kinderen een oververgeteïijke vakantie te bezorgen. Het Kindertehuis in Delitzsch. Echt vrolijk word je er niet van. Een rede temeer om de Oostduitse kinderen een onvergetelijke vakantie in Zevenhuizen te bezorgen. Eind juni, begin juli, willen de Lions de slotactie houden, waarbij de bevolking massaal wordt betrokken. Aan de vorm van de aktie zal de komende maanden in deze krant nog veel aandacht worden be steed. Roel van Veen: „Wat ik wel kan zeggen is dat alle akties veel geld moeten opbrengen. Maar als het publiek net zo positief reageert als de adverteerders op deze pagina's, dan wordt de aktie een enorm succes. Zonder steun van de bevol king redden we het niet. Zo simpel is het."

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17