Hart - van - Holland - Een nieuwe bus voor het Waddinxveense vervoersproject de Belbus Landelijke campagne "Euro Ronde" van start bij Europatuin Krokusrondleidingen bij Bloemenveiling Holland Engeland Euro Ronde Organisatie Europatuin Hart van Holland 500/3 maart 1993 pagina 23 Wie kunnen er gebruik maken van de Belbus? Waar rijdt de Belbus Wat moet ik doen voor een rit met de Belbus? Kosten Nieuwe folder Geschiedenis Uitbreiding Het Waddinxveense vervoersproject "de Belbus" heeft woensdag 3 maait de nieuwe "Belbus" in gebruik genomen. Deze nieuwe bus is voorzien van een hoger dak, zodat de gebruikers in de bus rechtop kunnen staan. Tevens is er een opstapje om de instap gemakkelijker te maken. De "Belbus" is aan de buitenzijde voorzien van de tekst "Belbus Waddinxveen" en het telefoonnummer 15388. Deze belettering kreeg de "Belbus" cadeau van een Goudse Mercedes-Benz leverancier. De "Belbus" die op 18 januari van start ging in Waddinxveen, is al door veel oudere Waddinxveners beproefd, zij hebben allemaal het nummer van de"Belbus": 15388, gebeld en zijn door de chauffeurs naar de plaats van bestemming gebracht en indien gewenst, ook weer opgehaald. Op dit moment wordt besproken of het mogelijk is de "Belbus" ook 's avonds in te gaan zetten. Er zijn namelijk al heel veel telefoontjes binnengekomen om 's avonds naar zangkoren, muziekuitvoeringen enz. enz. vervoerd te worden. De "Belbus" is voor oudere bewoners van Waddinxveen een aanvullende vervoer- smogelijkheid naast de streekbus en de taxi. De "Belbus" is niet voorzien van een rolstoeliift, dus rolstoelgebruikers kunnen alleen met de bus mee als zij in staat zijn om, met behulp van de chauffeur, zelfstandig in de bus plaats te nemen. De rolstoel kan vervolgens mee in de bagageruimte van "de Belbus". Mensen die van het A.W.B.Z. een vergoeding krijgen voor het vervoer naar bijvoorbeeld de huisarts, de fysiotherapeut of het ziekenhuis, kunnen voor deze ritten geen gebruikmaken van "de Belbus". Deze mensen moeten gewoon op de oude vertrouwde manier naar deze plaatsen. De "Belbus" rijdt alleen binnen de gemeentegrenzen van Waddinxveen. De ritten worden zoveel mogelijk gecombineerd gereden om de kosten zo laag mogelijk te houden. Dat betekent dus dat er met meer mensen tegelijk in de "Belbus" wordt gereden. Wie 's-morgens een rit met de "Belbus" wil maken moet de dag ervoor 's middags de rit bespreken. Men dient dan het nummer 15388 te bellen en de rit te bestellen. Wie 's middags mee wil rijden, kan diezelfde dag 's morgens opbellen. Een enkele rit met de "Belbus" kost f 2,50; een retour f 5,De kosten van de rit moeten aan de chauffeur van de "Belbus" betaald worden. Er wordt geen korting verleend voor de pas 65. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan een huis-aan-huis folder voor de "Belbus". Deze nieuwe folder zal tevens kunnen dienen als telefoonkaart om naast de telefoon te leggen of te hangen, zodat de belangrijke telefoonnummers onder handbereik zijn. Boskoop - Op 1 maart is bij Europatuin Moons in Boskoop het startsein gegeven voor de campagne "Euro Ronde". Eurotuin, een samenwerking tussen 40 zelfstandige tuincentra in Nederland, speelt daarmee in op het uitroepen van 1993 als het jaar van de Europese eenwording. Iedere maand zal een ander Europees land centraal staan. Doel van de manifestatie is de consument op opvallende wijze te confronteren met de diverse mogelijkheden van beplanting en decoratie, die specifiek zijn voor het thema-land, maar toch ook uitstekend in het Nederlandse tuinbeeld passen. Alle 40 Europatuinen zullen op eigen wijze gestalte geven aan het maand-thema. Bleiswijk - Bloemenveiling Holland organiseert in de krokusvakantie een rondlei ding voor iedereen die eens een kijkje achter de veilingschermen wil nemen. De rondleiding vindt plaats op vrijdag 5 maart a.s. Wie geïnteresseerd is in het puur Hollandse veilproces en alles wat daarmee samenhangt, mag deze kans niet voorbij laten gaanDe volgepakte koperstribunes bieden een indrukwekkend schouwspel. De digitale veilingklokken en het enorme veilingcomplex (met o.a. 's werelds grootste koelcel) zijn ook het bekijken waard. De rondleiding vindt plaats bij beide veilcentra van Bloemenveiling Holland en starten om 8.30 uur. Deelnemers dienen zich te verzamelen bij restaurant Fleur-Inn van veilcentrum Bleiswijk. Men moet zich van tevoren telefonisch aanmelden bij Renée Boumans, veilcentrum Bleiswijk 01892-40200. Het eerste land dat de aandacht krijgt is hèt tuinenland bij uitstek: Engeland. Met name het Engelse assortiment zal sterk worden benaderd: rozentuinen, rozenbogen en de fameuze Engelse Buxus-en Taxushagen. De opening van de manifestatie werd dan ook verricht door de Engelse Consul-generaal, de heer D.H. Doble. Het welkomstwoord werd uitgesproken door mr. O. Struik, secretaris van de internationale Garden Centre Association (IGC). De marketing manager van Europatuin, de heer P. Huijsmans, gaf een toelichting op de opzet van deze landelijke manifestatie. Europatuin is een divisie van Covatuin b.v., een samenwerkingsorganisatie van tuincentra in Nederland, opgericht in 1979. Covatuin is een organisatie, die aan de aangesloten tuincentra service verleent op het gebied van inkoop, verkoop en op van deze beide activiteiten afgeleide terreinen. Covatuin werkt met twee verkoopformules: Intratuin en Europatuin. Op dit moment zijn. 155 tuincentra aangesloten bij Covatuin. Samen delen 500e krant jn mei 1993 is het 15 jaar geleden dat er op particulier initiatief een Zevenhuizense krant werd 'geboren' die de naam "Dorpskrant" kreeg. Na een jaar verscheen dezè krant ook in Moerkapelle: gedurende een achttal jaren slechts eenmaal per veertien dagen. Toen dat wekelijks werd, kwam hierop verheugde respons van de lezers. "Nieuws" was in het kleine verspreidingsgebied nooit op een presenteer blaadje aanwezig, dus werden wekelijks diverse interviews geplaatst, zover de ruimte dat toeliet. Ook werden er weieens grapjes uitgehaald, zoals een aantal laren een 1-april-grap. Dm het verspreidingsgebied ten gunste van de adverteerders uit te breiden, werd sen gedeelte Waddinxveen wekelijks voorzien van "De Dorpskrant" en vervolgens Benthuizen. Omdat er steeds 'nieuws' uit die plaatsen kwam, werd de krant ook voor die inwoners lezenswaardig. Uiteindelijk werd, op verzoek van zowel inwo ners als adverteerders, het verspreidingsgebied per 1 januari 1992 uitgebreid tot geheel Waddinxveen, Boskoop en Hazerswoude. Dat het 'blauwe krantje' aansloeg bleek weldra uit de reacties van de inwoners en door de wekelijkse hoeveelheid kleintjes' die uit die plaatsen worden ingezonden. Die gratis 'kleintjes' blijken boor velen 'gespeld' te worden, mede vanwege de soms ludieke teksten die ingezonden worden. Sinds 1 januari 1992 draagt de krant de naam "Hart van Holland", vanwege het nieuwe verspreidingsgebied. De uitgever van "Hart van Holland", drukkerij Elgersma, speelde hierdoor in op de toenemende behoefte van gemeentebesturen en de bevolking, omdat er in toene mende mate 'intergemeentelijk' gedacht moet worden. De grote (toekomstige) samenwerkingsverbanden van ISMH en IGOR, resp. inter gemeentelijk overlegorgaan Midden-Holland en inter gemeentelijk overlegorgaan ^'instreek zijn hier een voorbeeld van. Eveneens daar waar het plannen betreft die o ouidplaspolder aangaan waarvoor het LSP opgesteld is; de Rotterdamse Plannen (provincie Rijnmond en Achtkamp); het Bentwoud enz. enz. e redactie van "Hart van Holland" wil inwoners uit de betrokken gebieden graag Pde hoogte houden van de ontwikkelingen die op de inwoners afkomen. Zevenhuizen - Miljoenen mensen in ontwikkelingslanden hebben het stukken minder dan wij. Rondom dit gegeven was er de afgelopen week een project op de Chr. basisschool De Nessevliet in Oud Verlaat. Met ondersteuning van de werkgroep ontwikkelingssamenwerking gingen de kinderen aan de slag. Als voorbeeld van een arm land was gekozen voor het armste Zuid-Amerikaanse land Bolivia. Door middel van muziek, taal, tekenen, knutselen, volksdansen, dia's kijken enz. konden kinderen op hun eigen niveau ontdekken hoe het is om in een armoedig land te leven. Verder heeft de school een jongetje uit Bolivia geadopteerd. Dit gebeurt via het Foster Parents Plan. Op donderdag 25 februari was de school 's avonds geopend en konden ouders en belangstellenden in alle groepen kijken was de kinderen gemaakt hadden. Ook was er die avond een verkooppunt van de wereldwinkel. Verder kregen de kinderen een zgn. klusjeskaart mee. De bedoeling was dat daar kleine kwarweitjes op vermeld werden. Bijvoorbeeld: afwassen, schoenpoetsen, opruimen, stofzuigen etc. Omdat mensen de kinderen voor elk karweitje een kleine vergoeding gaven, spaarden ze zo wat geld bij elkaar. Door dit geld over te maken is het mogelijk de mensen in Bolivia een klein beetje verder te helpen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 23