Zevenhuizen Schoonmaakdag Zevenhuizen-Moerkapelle Stroopwafel actie y Kerkdiensten Om "bij" te blijven v_ Project over beroepen voor kleuters 't Reigerbos Waarom kiest Natuur- en Vogelwacht "Rotta" voor het Bentwoud? Wereldgebedsdag Start: Oud papier Moerkapelle Milieutip Hart van Holland 500/3 maart 1993 pagina 7 zondag 7 maart Medische weekeinddienst Nieuw - "Keuzepakket voor Uw Tuin" - Nieuw r Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - De kleuters van de openbare basisschool 't Reigerbos, hielden zich de afgelopen drie weken bezig met een project over beroepen. In verband hiermee bezochten zij resp. bakker Verbeij, restaurant La Baraque, de werkplaats van de firma Dekker, de Knabbelfarm, de brandweer en de politie. Ze kunnen dan ook op een geslaagd project terugzien. Kleuters uan 't Reigerbos op bezoek bij de brandweer Zevenhuizen-Moerkapelle - Op 11 maart wordt de 'schoonmaakdag' in Zevenhuizen-Moerkapelle gehouden. Vanuit de resp. basisscholen gaan de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 naar het centrale punt, waar het officiële startsein wordt gegeven. ln Oud Verlaat wordt gestart vanaf het plein van de Nessevliet om 13.15 uur. In Zevenhuizen wordt het startsein om 13.30 uur gegeven op het plein voor het gemeentehuis. Op dezelfde tijd vindt de start plaats in Moerkapelle op het plein voor het voormalige gemeente huis. Aan de start zal een feestelijk tint je worden gegeven, waarbij een grote publieke belangstelling wordt ver wacht. Na het startsein gaan de kinde ren en hun begeleiders naar de aan hen toegewezen wijken, om het zwerfvuil te verzamelen. Zij komen bijna overal, maar niet langs drukke straten. Gezocht: Het organiserend comité zoekt nog volwassenen die deze stra ten voor hun rekening willen nemen. Bij de startpunten kunnen vrijwilligers zich aanmelden en materiaal krijgen. Om 15.00 uur (Oud Verlaat 14.45 uur) zijn de deelnemers weer op het start punt terug. Daar staat een vuilniswagen gereed om het afval in ontvangst te ne men. Het vuil komt dan eindelijk te recht waar het hoort te zijn. Na de grote schoonmaakbeurt, waardoor de dorpskernen in de gemeente weer schoon zijn, wordt tijdens een gezellige happening, met voldoening teruggeke ken op de inspanningen. Het organiserend comité: Milieuvereni ging Zevenhuizen en de afdeling Ge meentewerken van de gemeente, hoopt dat iedereen in de dorpskernen net zo enthousiast wordt als zij zijn. De bak kers zijn dat in ieder geval: zij willen iets lekkers bakken voor de kinderen. De woningbouwverenigingen hebben spontaan hun medewerking toegezegd, ook het Recreatieschap Rottemeren staat positief tegenover de actie en zal een bijdrage leveren. De bedrijven die het huisvuil in Zevenhuizen-Moerka pelle ophalen, zorgen voor containers en vuilniswagens. Medewerkers van Gemeentewerken zorgen ervoor dat alles op rolletjes loopt. Op 11 en 12 maart zullen in de hal van het gemeen tehuis werkstukken van alle scholen tentoongesteld worden over het thema 'Afval'. "De moeite waard om even bin nen te lopen", aldus het organiserend comité. (Inl. tel. 2509) Zevenhuizen-Moerkapelle - In de Gere formeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen wordt op vrijdag 5 maart de jaarlijkse 'wereldgebeds dienst' gehouden. De dienst begint om 19.30 uur en wordt muzikaal onder steund door zangkoor "De Schakel" uit Oud Verlaat o.l.v. C. Breedijk tevens organist. Het thema is "Helend werken door Gods inspiratie". De liturgie is sa mengesteld door vrouwen uit Guate mala. Een van oorsprong Indiaans volk uit de oude Maya cultuur. Een volk, geteisterd door onderdrukking en ge welddadigheden. Een strijdend volk, dat bekroond werd met de Nobelprijs van de vrede, voor één van hun voor vechtsters Rigoberta Monchu. De dienst is voorbereid door de werk groep Wereldgebedsdag, waarin vier kerkgenootschappen uit Zevenhuizen- Moerkapelle zitting hebben. Moerkapelle - In maart zal er geen pa pier ingeleverd kunnen worden in Moerkapelle in verband met de hoge kosten (6 cent per kilo). ingezonden Een bekend gezegde luidt dat de boe ren het Nederlandse landschap mooi gemaakt hebben. Dit is vele jaren een juiste opvatting geweest. Tot rond 1900 was de landbouw een versterkende fac tor voor de natuur. De natuur speelde toen een grote rol bij de uitoefening van het boerenbedrijf. In ons land kwam toen nog 600.000 ha. zgn. "woeste grond" voor, zoals heidevelden en moerassen. Kunstmest en bestrijdings middelen waren niet of nauwelijks be schikbaar. De produktie in de land bouw was daarvoor laag, vooral op de wat armere gronden. De natuur daaren tegen voer daar wel bij. Na die tijd kwam de kunstmest steeds meer ter be schikking en nam de produktie van landbouwprodukten langzaam toe. Dit was ook hard nodig, de bevolkingsaan tallen begonnen sterk te stijgen. De na tuur evenwel kwam meer en meer in de verdrukking. Veel "woeste gronden" werden nu ook ontgonnen en door boe ren in gebruik genomen. Na 1945 kwam de landbouw, vooral door toedoen van de inmiddels opgerichte EEG, in een stroomversnelling. Gedwongen door EEG maatregelen, het in gebruik komen van bestrijdingsmiddelen, een betere kennis van zaken en door de mechani satie nam de produktie van gewassen toe tot de uiteindelijke enorme "over- schottenberg" van nu. De natuur in de landbouwgebieden heeft zo rond de jaren '70-'80 een dieptepunt bereikt. (Broedvogelonderzoek "Randstad en broedvogels" 1976 en "Onderzoek naar kenmerkende plantensoorten in agra risch landschap", Provincie Zuid-Hol land 1978). Uit deze onderzoeken bleek dat vooral de centrale droogmakerijen zeer arm waren aan natuurwaarden. Dit alles heeft geleid tot de vreemde situa tie dat boeren nu betaald worden als ze niets verbouwen, de zgn. "braaklegre- geling". Zoals uit vele publicaties blijkt, verkeren vele landbouwbedrijven in een moeilijke financiële positie. Vol gens mededelingen van diverse boeren worden in de Flevopolders al verschei dene boerderijen te koop aangeboden. Mede op grond van de bovengenoemde ontwikkelingen is "Rotta" van mening dat het verantwoord is een klein ge deelte van de landbouwgronden te be stemmen voor natuurontwikkeling, bosbouw en recreatie. Vooral in de Randstad waar zo'n 6 miljoen mensen op een beperkte oppervlakte moeten leven en werken is dit van groot belang. Op grond hiervan heeft het Rijk i.s.m. de Provincie een plan ontwikkeld om natuur- en recreatie mogelijkheden te scheppen, waardoor tevens een af scherming wordt geschapen tegen de oprukkende verstedelijking en vergla zing in het betreffende gebied. N.a.v. de ontwikkelde plannen merkt "Rotta" op dat een bos met enerzijds een goede oecologische verbinding van de Rotte naar het Noord Aa- gebied in Zoeter- meer en anderzijds een verbinding via Hitland naar de Krimpenerwaard van vitaal belang is voor de flora en fauna in Zuid-Holland. De uiteindelijke opper vlakte van het "Bentwoud" en de situe ring in de regio zal in overleg met de inwoners en gebruikers van het gebied moeten worden vastgesteld. Uiteraard zullen boeren financieel ruim in de gele genheid gesteld moeten worden om el ders een ander bedrijf over te nemen. Het bestuur van Natuur-en Vogelwacht "Rotta" Postbus 111, 2665 ZJ Bleiswijk. Ingezonden door Milieuvereniging Ze venhuizen Postbus 101 Uw werk in huis zorgt, vaak ongemerkt, voor heel wat afval. Een deel van dat afval is moeilijk te vermijden, maar u kunt méér doen dan u misschien wel denkt. Als iets kapot gaat, is het de moeite waard om eerst te kijken of de spullen te repareren zijn. Dat geldt niet alleen voor electrische apparaten, maar ook voor meubels, schoenen, enz. Als het kan, gebruik dan liever appara ten die op het lichtnet werken in plaats van op batterijen. En denk voor het maken van uw bood schappenlijstjes ook eens aan al die enveloppen die u anders weggooit. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek 19.00 uur Ds. Van Noordennen: jeugddienst Oud Verlaat 10.00 uur drs. T.D. van Soest Rotterdam Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mw. drs. P.H. Couvée, Nwk. a.d. IJssel Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur drs. J.W. van Estrik 18.30 uur ds. J. van Doorn Strijen Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk 6 maart dokter C.W. Onderwater Dorpsstraat 196 Zevenhuizen tel. 01802-1204 7 maart dokter R.L.Warnaar Dorpsstraat 12 Bleiswijk tel. 01892-12500. Heeft u er weieens over gedacht om assistentie van een vakbekwame hovenier in te roepen? Als dat zo is, dan bent u beslist niet de enige, want uit onderzoek blijkt, dat 76 van de 100 tuinbezitters, die de tuin zelf doen, niet tevreden zijn met het resultaat. Iets meer dan de helft van de doe het zeivers stelt, dat als zij weer een nieuwe tuin zouden moeten aanleggen, of de bestaande tuin moeten renoveren, zij zeker het inschakelen van een hovenier in overweging zullen nemen. En wat wil het geval? Minder dan 10% van de tuinbezitters, die de tuin echt willen aanpakken, neemt kontakt op met een erkende-, vakbekwame hovenier. Hoe komt het dat een zo laag percentage tuinbezitters inderdaad doet, wat zij zich hebben voorgenomen? Hier zijn verschillende oorzaken voor aan te wijzen, de drie belangrijkste zijn: 1Men weet niet welke hovenier echt een vakman is. 2. Men heeft het idee, dat een hovenier "duur" is. 3. Ingaan op het aanbod van een hovenier voor een vrijblijvend gesprek, ervaart de consument toch als verplichtend. "Ik weet niet hoe ik met goed fatsoen van hem af moet komen." Vakbekwaamheid. Hoveniers, die lid zijn van Park Tuin Service dienen aan enige belangrijke criteria te voldoen. Vakopleiding (diploma's), vakbekwaamheid van personeel, kwaliteit van het werk, complete dienstverlening (advies - ontwerp - aanleg - renovatie - onderhoud) en een gunstige kwaliteit/prijs verhouding. Duidelijke omschrijving van de uit te voeren werkzaamheden, klanten dienen precies te weten, wat ze krijgen, zodat (onaangename) verrassingen achteraf worden voorkomen. Meer tuinplezier van en in de tuin voor hun klanten staat bij Park Tuin Service hoveniers voorop. Park Tuin Service zorgt voor duidelijkheid ten aanzien van vakbekwaamheid. Duur. Ambachtelijke dienstverlening is niet goedkoop. In vergelijking met de loodgieter, automonteur en noemt u maar op, werkt een P&TS hovenier met een laag uurtarief. Door gebruik te maken van moderne machines en goed gereedschap, bereikt men een hoge arbeidsprestatie per uur. Een laag uurtarief en hoge arbeidsprestatie maakt dat de dienstverlening van een hovenier vaak voordeliger is, dan men denkt. Neemt niet weg, dat de aanleg door een vakman een investering vraagt, die hoger is, dan wanneer men het zelf doet. Keuzepakket voor Uw Tuin. In het nieuwe Keuzepakket voor Uw Tuin maakt u gebruik van de kennis en het vakmanschap van de Park Tuin Service hovenier, daar waar dat nodig is, de andere werkzaamheden voert u zelf uit. Wat houdt het Keuzepakket voor Uw Tuin in? Het belangrijkste onderdeel is het voortrajekt. Voordat er een schop de grond ingaat, dient men haarscherp te weten, hoe de tuin eruit gaat zien. Samen met de Park Tuin Service hovenier zet men wensen en eisen ten aanzien van de tuin op een rij. U bepaalt zelf uw budget. Aan de hand van deze gegevens maakt de P&TS hovenier een schets ontwerp met een globale kosten indikatie waarin ook een voorstel voor de verdeling van het werk is opgenomen (wat doet u en wat doet de vakman). Als men zich in het voorstel kan vinden, dan maakt de P&TS-hovenier het definitieve ontwerp, het beplantingsplan en een gespecificeerde prijsopgave, waarin eventueel ook adviesuren zijn opgenomen voor begeleiding van werkzaamheden, die u zelf uitvoert. In het Keuzepakket voor Uw Tuin maakt men alleen gebruik van die diensten van de hovenier,' die noodzakelijk zijn om samen een professioneel resultaat te bereiken en vele jaren meer tuinplezier te hebben. Door goede afspraken en duidelijke tarieven per onderdeel ook in het voortrajekt behoeft men zich nooit bezwaard te voelen, men kan gewoon per onderdeel afrekenen. Uit onderzoek blijkt, dat 80% van de tuinbezitters, die gebruik maken van diensten van vakbekwame hoveniers tevreden zijn met hun tuin. Dat is een groot verschil met tuinliefhebbers, die het alleen doen, want daarvan is slechts 24% tevreden met het resultaat. Dit Keuzepakket voor Uw tuin past geheel in deze tijd. Meer vrije tijd, meer tijd in en bij huis doorbrengen, meer doe het zeiven, genieten van de natuur bij huis, de tuin als tweede woonkamer en een verantwoorde besteding van tijd en geld. Uw Park Tuin Service partner bij u in de buurt is: Hov. bedrijf Ivan van der Spek - MOERKAPELLE - tel. 01793-2760 t.k. vouwwagen Walker doubl. '86 zeer ruim i.pr. st. div. extra's 079-315934 t.k. peuterbed mas. gren. plexigl. zijknt. 75,- 079-412758 t.k. traphekje allesdragers kadett, warmick wandklok, ronde eik. salontafel 079-314907 t.k. VW Polo bj '78 apk tot med. sept. '93 tel 079- 311270 bgg 313555 vr. pr. ƒ600.- t.k. dekbed i.z.gst. 240x200 cm 100% eendedons blokstiksel 079-315496 t.k. 3 integraal helmen vanaf 45.- p. st. gr. v. Bloisstr. 13, Benthuizen na 18 uur Moe hartelijk gefeliciteerd wit zwart en de zwartwitjes met je 60e verjaardag! ANWB sneeuwketting ringmatic 165-13 div. andere maten 95,- spider spikes 195,- 165- 13 01802-2132 Van harte gefeliciteerd Remco en Mama veel liefs joland en papa t.k. kubus kinderstoel kinderledikant matras 75.-01793-1768 t.k. d. blauwe verlours kinderwagen hoog model i.pr.st. 150,-01793-2199 Moerkapelle - Op 6 maart wordt er in Moerkapelle huis-aan-huis een 'stroop- wafelactie' gehouden. Kinderen van de jeugdclub "Het Anker" gaan zaterdag middag deze stroopwafels te koop aan bieden. De opbrengst van de verkoping is be stemd voor de actie van de Jeugdbond van de Gereformeerde Gemeente: "Een wereld in nood". Het doel van de actie is het steunen van de zending in de volgende landen: Bolivia, Latijns-Amerika, Brazilië, Gui nee, Indonesië, Nigeria, Zuid-Afrika en Ghana. Daarbij gaat het niet alleen om Bijbels en andere onderwijsmiddelen, maar tevens om medische- en land bouwkundige hulp. De hoop wordt uitgesproken dat men door deze stroopwafelactie en de nog volgende verkopingen, alsmede de 'auto-wasdag' een aanzienlijke op brengst heeft om het project te onder steunen. Zevenhuizen: Vrijdag 5 maart: Wereldgebedsdag 19.30 uur Geref.kerk. Klaverjasavonden vogelvereniging Zang en Kleur: v.a. 20.00 uur: 26 maart en 8 april. Zondag 28 maart: Ontmoeting over drempels heen 17.00 uur Geref.kerk. ANBO: 13 maart 13.00 uur Klaverjasmiddag 'Hotel Vos' inschrijven 13.00 uur. Aanvang 13.30 uur. De middag is tbvde ANBO afd. Zevenhuizen/Moerkapelle. Iedere maandag spellenmiddag in de Zevenster 10 maart: Soos in hervormd Centrum 24 maart Soos in De Zevenster Oproep tot aanmelding voor een meerdaagse reis op eigen kosten. Er wordt geprobeerd iets te organiseren voor de tweede helft van mei. Ook bestemming binnen nederland hoort tot de mogelijkheden. Deelnemers moeten wel een geldig paspoort hebben: of voor de reis, of voor excursie over de grens. Inl. tel. mevr. Boumans 2770 of de heer Schrijver 2923. Moerkapelle Vrijdag 26 maart 19.45 uur wordt in de kerk van de Gereformeerde Gemeente een avond gehouden t.g.v. lustrumviering Geref.Gem-koor ASAF. Het koor bestaat 35 jaar. Medewerking verlenen: Deo Juvante, het mannenkoor De Gouwestem uit Waddinxveen en een mannenkoor uit Krimpen, alle onder leiding van dirigent Adriaan Verhoef. Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802- 1733. Het melden van deze

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7