Sport in de regio Rentokil niet door blokk Winst en verlies voor Rentokil-ZVH heren 2 Hazerswoudse Boys Dick Dibbets steviger aan kop Jeugdcompetitie Florida BROUWER DE KONING Toos zoekt: meisjes turntalent! van Waay en Hijdra clubkampioen nieuws uil de regio Avondcursus voor familieleden van dementerenden Tweede landelijke substraatdag Tourclub Zevenhuizen '80 Klaverjassen Voorlichtingsavonden over verwerking baggerspecie QRG 1-P UITVAARTVERZORGING Hart van Holland 500/3 maart 1993 pagina 9 Druk programma Polderloop boekte weer twee nieuwe records Goede winst tweede damteam Ma tadoren-toern ooi in Alphen a.d. Rijn Tweede plaats op Ned. jeugdkampioenschappen Schieland bijt spits af in baggerspeciekwestie Waar worden de voorlichtingsavonden gehouden Zaterdag was het zover: de krachtme ting tussen Rentokil, ongeslagen aan de leiding, en Piet Zoomers/Dynamo de nummer twee van de ranglijst. Vanaf het begin liet Piet Zoomers zien wat de bedoeling was. Aanvallend zorg de een sterk acterende Arthur Vennik voor de eerste punten in de eerste set en Rentokil zag dat de achterstand op liep tot 8-3. Bij de Zevenhuizense ploeg kwam de aanval er niet goed uit, de aanvalscombinaties waren te door zichtig, waardoor het Apeldoornse blok weinig problemen had. Rentokil kreeg in de eerste set nog kansen en zorgde halverwege dat de pass van PZ ontregeld werd. Rentokil wist in de eindfase een 11-12 voorsprong te ne men, maar PZ gaf zich niet zomaar ge wonnen en door hun sterke blokkering werd de set met 15-12 binnengehaald. In de tweede set was er geen sprake van een strijd, de Zevenhuizense spelers konden slechts toekijken hoe hun aan vallen telkenmale in het Apeldoornse blok belandden. Dit resulteerde in een 15-0 setwinst voor Piet Zoomers. In de derde set wist Rentokil een voorsprong van 3-6 te nemen, maar kon de voor sprong niet vasthouden en verloor deze set met 15-11. Toon van der Burgt kon na afloop niets anders melden, dat zijn ploeg geen moment in de wedstrijd is gekomen en hun eigen spel heeft weten te spelen. De competitie is door de winst van Piet Zoomers weer geheel open. Rentokil en PZ staan nu ,na de eerste helft, gelijk aan de leiding. Stand: Rentokil-ZVH 9-16 Piet Zoom ers 9-16; Autodrop/VCG 9-14; Alcom/ Capelle 9-12; Kuipers/Zwolle 9-8; Exak- ta/Bovo 9-6; TDK/Brevok 9-6; Veen- man/Martinus 9-4; MetalBouw/Radius 9-4; Deltalloyd/AMVJ 9-4. Voor deze week staan de volgende wed strijden op het programma, woensdag 3 maart om 20.00 uur in Aalten tegen Exakta/Bovo. Zaterdag a.s. om 19.00 uur in thuis tegen Veenman/Martinus. Woensdag 10 maart om 20.30 uur in Geldrop tegen Autodrop/VCG. De Rentokil-heren krijgen dus een zwaar weekje te verspelen. Waarbij weer alles op alles gezet moet worden om zonder punt-verlies uit deze ont moetingen te komen. Het tweede herenteam van Rentokil wist in de halve regiofinale van de NSW- beker de eerste wedstrijd tegen Bre- zan/SSS te winnen. Maar in de derde set verloor Rentokil 2, Marc Dronkers, die na een aanvallende actie op de voet van een tegenstander kwam die onder het net doorkwam. Die bezorgde Mare Dronkers gescheurde enkelbanden in een gipsspalk. Rentokil-ZVH 2 ging al met een aantal extra wisselspelers naar Barneveld toe, daar Maarten Verdonck, Pieter de Leeuw en Leon Heyting schitterden door afwezigheid. Arjan van Vliet en Barend vd Meer uit het derde team zorgde voor de aanvulling. De eerste twee sets werd door Rento kil overtuigend met 8-15 en 7-15 gewon nen. In de derde set sloeg halverwege voor Dronckers het noodlot toe en kwam Bareld vd Meer in het veld om de stop te gaan verzorgen. Brezan/SSS zocht hem telkenmale op en Van der Meer hield zich goed staande in dit servicegeweld. Deze set ging nog met 15-13 naar de thuisploeg toe. Maar in de vierde set wist Jan Clardeij zijn ploeg naar een 11-15 setwinst en zo een 3-1 winst te leiden. De return van deze hal ve regiofinale is dinsdag om 20.30 uur in het dorpshuis Swanla. Aan twee sets heeft Rentokil voldoende om zich re gio-winnaar te noemen. Daarna komen de wedstrijden tegen de andere regio winnaar. Hazerswoude- Zondag 28 februari is in de polders rond Hazerswoude-dorp on der zeer wisselende weersomstandig heden (zon-sneeuw-zon-hagel) de 2e 'Polderloop' van 1993 gelopen. Onder de ruim 375 deelnemers bevonden zich twee dames op wie de sneeuw een ver frissende werking had. Op de anderhal ve en de tien kilometer werd namelijk door Patricia v. Vliet resp. Ina vd Voort, een nieuw parcoursrecord neergezet. De tijden op de 4 afstanden zijn: Heren 1,5 km 1. Sjoerd Brugman AAV 36 5.34; 2. Leon v Prooijen 5.49; 3. Pelle Rietveld SR6.40;5ftm Ï.G.Timmermans 18.40;2. R. Dolle Kievit 19.32; 3. J. vd. Zalm Kievit 19.39; 10 km 1. J. Visser Avanti 34.35; 2. W. vd Hoorn AV36 34.38; 3. J. Groot Haag 36.09; 20 km 1. W. Duyndam Bata ven 1.10.30; 2. H. Stoop Suomi 111.513. E. Boere AAV 36 1.13.46; Dames 1,5 km 1. Patricia v Vliet Clytoneus 5.51; 2. Femke Rietveld AAV36 6.14; 3. Gwenda v Vliet Clytoneus 6.32; 5km 1. Anneke Werker AAV 36 23.05; 2. Erica vd Ham Ilion 23.28; 3. Winny Kodé 25.21; 10 km 1. Inavd Voort Plympus '7042.14; 2. Ada ten Brink TTB 44.45; 3. Simone Lonkhui zen 46.03; 20 km 1Janet Hamburg Anti lope 1.32.00; 2. Janneke Verhorst AAV 36 1.33.40; 3. Coby v Kreuningen AAV36 1.34.35. De eerstvolgende 'Polderlopen' zijn op 28 maart en 25 april. De nieuwe 'Rotary- loop' is op 16 mei, over hetzelfde par cours als de Polderloop. De opbrengst van de Rotary-loop is voor een goed doel. Waddinxveen - In de 22e en 23e ronde van Excelsiors onderlinge damcompe- titie heeft Dick Dibbets zijn voorsprong vergroot door achtereenvolgens twee spelers uit de kop van de ranglijst te kloppen. Dankzij winst op Fred Zaadhof en Tijmen den Ouden jr. gaat hij stevig op kop met de score van 24 punten uit 13 wedstrijden. Goede volgers zijn Piet Swart en Teun van der Krol en op iets meer afstand Tijmen den Ouden jr. en Fred Zaadhof. Er zijn nog voorrondes te spelen voordat, zoals de laatste 4 jaren gebruikelijk was, de uit zes spelers be staande finalepoules van start gaan. In de twee laatste ronden behaalde Piet Swart drie punten dankzij winst op Jan Both en een puntendeling met Fred Zaadhof. Teun van der Krol leverde in deze twee ronden een 100% score door winsten op Raymond van Es en Gerrit van der Zijden te laten aantekenen. Teun Twigt versloeg Jan de Heer en kwam later remise overeen met Adriaan Blom. Ftondspelleider Dirk Heeren bouwde flink aan zijn persoon lijk moyenne door achtereenvolgens Bertus van Eijk en Tijmen den Ouden jr. te verslaan. Lucien Claessen won knap van Piet van Es en Sietse Siersema ver richtte eveneens goed werk door de taaie Adriaan Zwanenburg een punt af te snoepen. Het duel uit de 22e ronde tussen de oud-clubkampioenen Adri aan Blom en Tijmen den Ouden sr., eindigde onbeslist en dezelfde uitslag lieten Excelsiors ervaren nestor Kees Blonk en Jaap van der Eist aantekenen. In de 23e ronde deelden Adriaan Blom en Twigt ook de punten. Excelsiors tweede achttal heeft vorige week in haar uitwedstrijd tegen het eer ste team van Jong en Oud uit Stolwijk, een zeer goed resultaat neergezet door een 6-10 overwinning te boeken. Excel siors tweede damteam rest nog de afge laste uitwedstrijd tegen HDC uit Alphen a.d. Rijn. In Stolwijk leed het Waddinx- veense team geen enkele nederlaag. Twee gedegen winstpartijen lagen aan de basis van de winst. Ruud van Dijk, die aan het eerste bord speelde en Ray mond van Es, wonnen hun partijen en alle overige partijen eindigden onbe slist. De remises aan Waddinxveense zijde golden voor Jaap van der Eist, Bertus van Eijk, Kees Blonk, Jan de Heer, Jan Kramer en Cor Stolker. Boskoop- Badmintonclub Florida neemt dit jaar met zes teams deel aan de jeugdcompetitie en met twee teams aan de mini-competitie. Onder leiding van de nieuwe competi tie-leider Evert v. Esseveld, zijn alle teams vol enthousiasme van start ge gaan. De resultaten zijn overwegend positief na twee wedstrijden. Afgelo pen zondag verloor Florida 3 in "De Sniep" met 2-6 van Saturnus 3, na winst op Aeolus 3 in de eerste wedstrijd. Florida 4 maakte een zeer sterke start en won voor de derde maal met 8-0. Florida 6 kon het thuis niet redden te gen Eridos 7. 1-7 verlies na eerder met 3-5 van Rewic verloren te hebben. Florida 1 begon de competitie met een 8-0 zege op Pluim bal 2. Aan het Matadorentoernooi, georgani seerd door de vereniging Flair en Zigo namen vijf Floridaleden deel, welke tot goede prestaties kwamen. In de groep tot 10 jaar behaalde Fedde v.d. Weij een tweede prijs. In de groep tot 12 jaar verloor Linda Hartwijk met Gracia van Tongeren (Flair) de halve finale van de latere winnaars. Patrick van Esseveld verloor de HE fina le met 15-11,15-6 van E. Coppens. Inhet HD nam Patrick revanche. Met Emiel v. Boxtel werd hij eerste door E. Coppens/ D. Muler te verslaan. In het GD waren Emiel en Patrick gekop peld aan zeer sterke meisjes uit de dis trictsselectie. In de finale won Patrick met L. van Roon 15-9,15-6 van Emiel en Ch. Ammerlaan. Maaike v.d. Weij bereikte de halve fina- ler D.D. in de groep tot 14 jaar. Rémon van Gemeren (B.C. Florida) werd vorig weekeinde twede bij de Ne derlandse Jeugdkampioenshcappen tot 14 jaar te Nijmegen. De 13-jarige Boskoper bereikte in drie onderdelen de finale. Wellicht brak hem dit in de finale van het enkelspel toch op, want een 13-9 voorsprong in de beslissende derde game, kon hij niet vasthouden. Ruud Franssen uit Limburg werd de kam pioen. Ook in het G.D. met Miranda v.d. Horst (Rotterdam) en in het H.D. met Bram Asselman (Delft) moest Rémon met een tweede plaats genoegen nemen. Hij maakt pas enkele weken deel uit van de sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederiand. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Violen en primula's Sla-, andijvie-, tuinbonen-, kool- en aardbeiplanten Pootaardappelen - plantuitjes Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- - Broeiramen KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Waddinxveen - Op woensdag 10 maart van 16-45-19.15uur is er een open selec tietest turnen voor meisjes in de gym zaal aan de Staringlaan. Gezocht wor den meisjes die: - 5 t/m 7 jaar oud zijn, graag bewegen en niet stil kunnen zit ten; - 7 t/m 11 jaar oud zijn, op een hoger niveau willen gaan turnen en die naast aanleg een grote portie karakter en doorzettingsvermogen hebben; - via de C-Iijn willen doorstromen naar natio naal A- en B-lijn. Toos biedt goed verzorgde trainingen met voldoende turntoestellen. Hoog gekwalificeerde trainersstaf. Voldoen de trainingstijd om de top te kunnen halen; Naast toesteltraining ruime aan dacht voor ballet, choreografie, kracht en lenigheid. Voor nadere informatie: 01828-15023 of 079-424164. Benthuizen -Tijdens de vorige week ge houden onderlinge kampioenschap pen van de tafeltennisvereniging Tabé is Alexander van Waay clubkampioen geworden. Bij de lagere teams en recre anten ging Gerrit Hijdra als clubkam pioen naar huis. Bijna alle seniorleden van Tabé hebben in een onderlinge hal ve competitie uitgemaakt wie de club kampioen bij de spelers in de hoogste klassen en wie clubkampioen bij de re creanten en spelers uit de 6e klas ge worden zijn. Alexander van Waay veroverde het clubkampioenschap door zijn teamge noten (uit het eerste) allemaal in 3 sets te verslaan. Als tweede kwam Jef Ja- kobs uit de bus, die Frank van Waay (derde) ook in 3 sets terug zette. Bij de senioren van de 6e klas en de recrean ten was tot de laatste wedstrijd strijd over wie één en twee werden. Gerrit Hijdra versloeg in de laatste wedstrijd van de poule Peter Nieuwstad. Hier werd Mario van Dorp derde. Hoewel voor dit kampioenschap alle ouders van ook de junioren uitgenodigd waren voor een spelletje in de recreantenklas sen, waren deze niet aanwezig. Andere Benthuizenaren of liefhebbers van ta feltennis, kunnen ook eens een balletje in de sporthal "De Hil" komen slaan en wel iedere maandagavond na 20.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Tabé heeft eventueel een batje en balletjes beschikbaar Gouda- In Gouda start op maandag 29 maart een extra cursus voor familiele den die de (gedeeltelijke) verzorging op zich hebben genomen van iemand die geestelijk achteruit gaat. De demen terende moet thuis wonen of in een ver zorgingstehuis. Het verzorgende fami lielid of de dementerende moet woon achtig zijn binnen Midden Holland. Er zijn 9 wekelijkse bijeenkomsten, tel kens op maandagavondDe laatste keer is op 7 juni a.s.. Deze cursus is alleen bestemd voor verzorgers die overdag beslist verhinderd zijn om aan een der gelijke cursus deel te nemen. De cursus wordt verzorgd door de RIAGG Midden Holland. De begeleiding is in handen van Nellie Wilschut en Frans Huber, preventiemedewerkers bij de RIAGG, Ronsseweg 225, 2803 ZB Gouda, tel.01820-16422 (Frans Huber of Nellie Wilschut; men kan worden terugge beld). Aan deelname gaat een telefo nisch kennismakingsgesprek vooraf. nationale selectie en dus zijn deze drie finale-plaatsen een fantastisch resul taat. Afgelopen week maakte Rémon deel uit van het ederlandse selectie-team, dat tweede werd in een internationaal top toernooi tot 14 jaar, het "8 nations U-l 4" te Wageningen. De selecties van zeven Europese lan den waren present. (Frankrijk had zich teruggetrokken). Ongenaakbaar eerste werd Denemarken, zoals te verwach ten was van dit Europese badminton- land nummer 1. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 heeft de openingsrit op zaterdag 6 maart. De afstandenzijn: 25, 50 en 75 km. De starttijdis: 25 km. 10.00-13.00 uur, 50 km. 9.00-13.00 uur en de 75 km. 9.00-12.00 uur. Startplaats is Café "De Roerdomp", Tweemanspolder, Zevenhuizen. De routes zijn uitgepijld. Zevenhuizen - Zaterdag 13 maart orga niseert Klaverjasvereniging Hotel Vos een klaverjasmiddag over 3 ronden in Hotel Vos, te Zevenhuizen. Inschrijven v.a 13.00 uur. Aanvang is 13.30 uur. De opbrengsten komt ten goede aan de Ouderenvereniging ANBO afd. Zeven huizen. ledereen is welkom. Informatie: 01802-1801(H.Wijn), 01802 1205 (Hotel Vos). Bleiswijk-Op 12 maart wordt van 10.00 -22.00 uur in veiling "De Kring" te Bleiswijk de tweede landelijke 'sub straatdag' gehouden. Daar wordt aan de hand van 20 thema-presentaties het complete aanbod van substraattech nieken getoond. In vergelijking met 1991toen deze dag voor de eerste keer werd gehouden, zijn er zeven nieuwe thema's bijgekomen. Verder is opval lend dat ook het aanbod bij elk thema is toegenomen. Volgens de organisatie van deze dag, de Substraatcommissie van de NTS, duidt dit erop dat de ontwikkelingen met betrekking tot substraat snel verlo pen. Gedeputeerde J. van der Vlist zal de substraatdag officieel openen, (inlich tingen tel. 01892-41200). Rotterdam- Het Hoogheemraadschap van Schieland organiseert op 9 en 11 maart informatie-avonden over het baggeren van sloten en de vraag waar de baggerspecie kan of moet worden opgeslagen. Schieland heeft als een van de eerste waterschappen het beleid over de baggerspeciekwestie geformu leerd. Het schap bijt daarmee de spits af in deze voor velen onduidelijke pro blematiek. Voor alle sloten in het be heersgebied van Schieland geldt een onderhoudsplicht. De hoofdwatergan gen worden door Schieland zelf onder houden; het onderhoud van de overige sloten moet door de aangelanden wor den uitgevoerd. Eén keer per zes jaar moet de sloot ook op de voorgeschre ven afmeting en diepte worden ge bracht. Dat betekent dat er gebaggerd moet worden. Door de milieuwet- en regelgeving is het niet meer in alle ge vallen toegestaan de bagger die vrij komt bij het buitengewoon onderhoud van de sloten op de kant te zetten en ter plaatse te verspreiden. Daardoor is het voor de onderhoudsplichtigen ondui delijk hoe men moet omgaan met de be staande plicht om periodiek (lx per 6 jaar) de sloten uit te baggeren. De ver werking van baggerspecie is afhanke lijk van de kwaliteit en de plaatselijke si tuatie. Op 2 algemene voorlichtings avonden wordt het beleid van Schie land met betrekking tot het baggeren van de overige sloten en de verwerking van baggerspecie uiteengezet. Alle be langhebbenden worden uitgenodigd op een van de twee informatieavonden kennis te nemen van Schielands beleid. De bijeenkomsten vinden plaats op dinsdag 9 maart te Bleiswijk in Restau rant Fleur-Inn, Bloemenveiling Klappol- der; aanvang 20.00 uur, en op donder dag 11 maart te Waddinxveen, in Res taurant Veiling De Kring, Bredeweg 23, eveneens aanvang 20.00 uur. Na deze algemene voorlichtingsavonden wor den specifieke informatie-bijeenkom sten belegd. Daarbij worden in kleiner verband o.m. de kwaliteitsgegevens van de te baggeren sloten bekendge maakt en toegelicht. Schieland is voor wat betreft het groot onderhoud van sloten verdeeld in vijf schouwvakken. Volgens een vastgesteld rooster moe ten in 1993 alle sloten van schouwvak 4 gebaggerd worden. Daarom worden de onderhoudsplichtige eigenaren van dit schouwvak binnenkort persoonlijk uit genodigd voor deze specifieke informa tie-bijeenkomsten. Het betreffende schouwvak telt ca. 1200 onderhouds plichtige eigenaren. Zij zullen worden uitgenodigd voor zes bijeenkomsten in de periode 22 maart tot 1 april as.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9