Allerlei Waddinxveen - Boskoop Special Huis en Tuin Dubbelklapper bij 38e Luilakvoetbaltoernooi 17 maart Uitbreiding Gouwebad De Sniep? Diamanten Bruidspaar Rijlaarsdam-Breedijk Zomer-kinderkledingbeurs Internationale liedkunst Kienavond 't Zuiden Hart van Holland feliciteert: Expo Groene Hart ziekenhuis afd. St. Jozef Wico Bazar Hilton Hotel Anjerrit Internationale Handelsstromen Een avond voor tuinders Nieuwe faciliteiten op verlanglijstje Plannen En als we een woning hebben dan maken we het gezellig met medewerking van: Buiten Hoe u kunt meedoen? 60 jaar samen Blinker en Taument in de hoofdrol Inschrijfformulieren Hart van Holland/10 maart 1993 pagina 15 Voor het behoud van de natuur hebben we heel wat wetten. Men vergadert uur na uur: hoe we 'het' op poten moeten zetten. Vooral bedrijven van de boeren houden ze nauw in 't oog. Den Haag die zal er goed op letten hoeveel pijlen hebben ze nog op hun boog? Regels zus en wetten zo: het zit een boer tot HIER. Hun bloeddruk stijgt gevaarlijk hoog van al dat Haags geklier. TEVEEL van dit, TEVEEL van dat roepen de bureaucraten. De boeren zijn het meer dan zat; ze zijn in alle staten. Dit is nog maar het begin de Hinderwet wordt oppermachtig. En jaagt de boer de Bijstand in ze vinden het zelfs prachtig! Als boeren voor de denkers die zo kraaien dezelfde normen eens om zouden draaien. Want", zo zegt men hier "TEVEEL ambtenaren en TEVEEL pa pier". Vervolgens maakten zij van 't Binnenhof een boerderij. Je zou die club eens moeten horen ze schreeuwden 'we zijn jullie regels meer dan zat; ons ambtelijk 'bedrijf' gaat zo verloren; jullie leggen onze denk-fabrieken plat". Hoeveel regels zal Den Haag nog maken om de economie verder af te kraken. Het zou geweldig zijn als voortaan bekendheid met bekwaamheid ge paard zou gaan. Zo stikt ons landje van de noden in treinen stadions en kroeg: ten diepste hebben we aan de Tien Geboden met z'n allen meer dan genoeg!!! Ton Rijkaart Voorweg Hazerswoude Vermist lieve poes (kater) 2 kleuren grijs/zwart met witte bef 01802-1307 t.k. electronisch orgel merk Rihat.e.a.b. 01828- 11527 Messing vogelkooi op wit staande voet heel mooi was 219.- nu 75.- 01828-10808 Gouda-Vanaf 1 maart tot 30 april expo seren Ria vd Horst en Ulrike Walti in het St. Jozef o.a. aquarellen, lino's, monoty pes en etsen. Beiden zijn uit Moord recht afkomstig en zijn leerlingen van de bekende graphicus Han van Hagen. Tevens is er in de vitrine van het St. Jozefziekenhuis een expositie te zien van het werk van Annette Pels uit Bode graven met tafeldecoraties en sieraden van papier en plastic. Rotterdam - Wizo Rotterdam houdt op 14 maart haar grote, traditionele bazar in het Hilton Hotel Rotterdam met o.a. een eigen Israelische/Joods Restau rant, Israëlische artikelen, huishoude lijke artikelen, textiel, speelgoed, en vele andere stands. De opbrengst komt ten bate van kindertehuizen en andere sociale doelen voor vrouw en kind in Israël. De aanvang is 10.30 uur tot 18.00 uur. Vrij entree. Nieuwerkerk a/d IJssel - Op vrijdag 12 maart organiseert A.M.C. The Skymas- ters de Anjerrit. Deze rit wordt verre den op basis van routebeschrijving. Voor de A- en B- klasse geldt het NRR/ TRR reglement, voor de gezelligheids klasse een aangepast reglement. De lengte is ca. 30 km., de duur ca. 1,5 uur. Vanavond wordt er voor de regio Ze- venhuizen/Bleiswijk een voorlichtings avond gehouden te Delfgauw over "In ternationale Handelsstromen". Spre kers zijn: mevr. M. v Wingerden van het Centraal Bureau Tuinbouwveilingen en de heer André Dekker van de afdeling 'commerciële import' van de Bloemen veiling Holland, veilpunt Naaldwijk. De avond vindt plaats in het kerkelijk cen trum aan de Zuideindseweg 7a te Delf gauw, aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Zoals reeds eerder aan gekondigd, wordt er op 22 en 23 maart in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen weer een kinderkieding- beurs gehouden. De te verkopen kin derkleding moet schoon, heel en eigen tijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 80 t/m 176. De kleding kan ingeleverd worden op maandag 22 maart van 19.00-21.00 uur; dinsdag 23 maart van 9.00 tot 11.00 uur. De ver koop vindt plaats op: dinsdag 23 maart van 13.30 tot 16.30 uur. Afrekenen van de verkochte kleding en ophalen van niet-verkochte kleding: woensdag 24 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Niet afgehaalde kleding en opbreng sten die niet afgerekend worden verval len aan de beurs, niet verkochte kle ding kan men ter beschikking stellen aan de beurs.Inlichtingen tel. 01828- 13206 en 10819. Tijdens de beurs kan gebeld worden naar 01828-11324. Waddinxveen - De commissie voor het beheer en de exploitatie van het Gouwebad "De Sniep" heeft een meerjarenbeleidsplan aan het college van Burgemeester en Wethouders aangeboden. De doelstelling van het bedrijfsplan is: de opgedane ervaringen van twee jaar exploitatie te evalueren; lijnen naar de toekomst uit te zetten; een snelle uitspraak van de gemeenteraad te krijgen inzake de toekomst van het buitenbad, dat niet meer aan de eisen gesteld aan de Zwembadwet voldoet; en de gemeenteraad inzicht te verschaffen in de ontwikkeling van de jaarlijkse subsidie wanneer de voorgenomen plannen worden uitgevoerd. De commissie liet het bedrijfsplan vergezeld gaan van een investeringsplan voor de komende vijf jaren, waarmee in totaal 3,85 miljoen gulden gemoeid kan zijn. De investeringen betreffen: in 1993/1994 ombouwen van het buitenbad tot een waterspeelplaats voor de zomermaanden en een uitzwemmogelijkheid vanuit het overdekte recreatiebad, dat het hele jaar in gebruik zal zijn; het vergroten van de verblijfsruimte rond het recreatiebad en een rustige hoek voor peuters en relaxers, d.m.v. ca. 200 vierkante meter serreruimte aan het overdekte bad;* in 1994/1995 realiseren van een aanbouw waarin opgenomen: turksbadcabines, saunacabines en een éénpersoons hot-whirlpool, welke d.m.v. muntautomaten gebruikt kunnen worden;* het vergroten van de entreeruimte inclusief twee bruiningscabines, kinderwagenstalling enz. in 1995/1996;* het vergroten van de omkleedruimten en het aantal kledingskastjes etc., alsmede een eigen ingang en doorloop douche voor het schoolzwemmen. De commissie doet een beroep op het gemeentebestuur om het jaarlijks subsidie bedrag dat nu ca. f 600.000,- bedraagt, weer op te voeren tot f 690.000 per jaar. Dit was het subsidiebedrag dat bij de opzet van de thans gesitueerde plannen al voor het jaar 1991 werd voorzien. Tevens wordt gevraagd het subsidiebedrag met ingang van 1995 jaarlijks te verhogen met inflatiecorrectie. Waddinxveen-Op donderdag 18 maart geven Lieuwe Visser en Rudolf Jansen vanaf 20.30 uur een concert in de serie 'kamermuziekconcerten 1992-1993' in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. Boskoop - Maandag 15 maart is er weer een gezellige kienavond van buurtver eniging 't Zuiden. Aanvang 20.00 uur. De avond worden gehouden in "Ons Jeugdhuis", Julianastraat. t.k. babykamermeubels wit - prenatal (driehoek comm. kast ledik. wandelwagen 01820- 16107 Gevraagd hulp in de huishouding voor 3 uur per week 079-312483 t.k. inboedel groensvoorde 64 w'v vr. 12 mrt 2-4 info: NKF mvr de lange 01828-18122 t.k. dubbeldeurs koel/vriescombinatie merk blue/ airi.z.g.st. 150,-01828-11700 Op 17 maart staat "Hart van Holland" in het teken van "Huis en Tuin". Oproep: In deze 'special' met kleur, worden gerubriceerd, bedrijven onder de aandacht gebracht die de woning kwa interieur of exte rieur een 'face-lift' kunnen geven. Makelaar Om te beginnen hebben we een woning no dig. Die woning moet gekocht worden c.q gehuurd. O.a. een makelaar biedt de mogelijk heid om een woning te bemachtigen. Een aannemer die b.v. dakkapellen plaatst, kozijnen, deuren, schuif puien, serre's e.d. Een schildersbedrijf met nieuwe decoratie-ideeen (behang, structuur e.d.) Een installatiebedrijf (gas, c.v. waterleiding, electriciteit e.d.) Meubelen (totaal meubelpakket, of slaapkamercentrum e.d.) Een keukencentrum (plus electr.apparatuur/ witgoed/ magnetron e.d.) Woninginrichter/decorateur Een winkel die zorgt voor electriciteit/c.q. verlichting voor het hele huis (audio-apparatuur/t.v., video e.d.) Een bedrijf dat deuren/ramen/kozijnen/voorzetramen plaatst Zonwering: zomerse noodzaak Inbraakbeveiliging Planten en bloemenwinkels (decoratie: kamerplanten, droogboeket ten, zijdeboeketten e.d.) enz. enz Tuincentrum...alles wat groeit en bloeit Hoveniersbedrijf (tuinarchitect) Omheiningen/schuttingen: uit de wind; tuinhuisjes, kasjes e.d. Tuinmeubelcentrum: wit, hout en kleurrijk Buitenverlichting: een sfeervolle verlichting enz. enz. Bedrijven op wie één of meerdere aspecten van toepassing zijn en graag hun mogelijkheden onder de aandacht van de lezers van "Hart van Holland" willen brengen, worden verzocht contact op te nemen met Hart van Holland, tel. 01802-2289, vragen naar de heer A. van Leeuwe. Infor meer naar onze aantrekkelijke tarieven: zowel op contract als los. (Fax01802-3503) Adres: (drukkerij Elgersma) Hart van Holland; Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Reageren: uiterlijk maandag 15 maart 12.00 uur. V meente, kwamen het bruidspaar felici teren. Bruidegom Jacobus Rijlaarsdam(82) is geboren in de gemeente Nieuwveen, terwijl de wieg van de bruid: Aaltje Cor nelia Breedijk(82) in Zevenhoven stond. Hun huwelijksvoltrekking vond 60 jaar geleden in Aarlanderveen plaats, waar het huwelijk tevens kerke lijk bevestigd werd. Na zes jaar in Nieuwkoop gewoond te hebben, werd in Brabant, in de Peel, een boerderij betrokken. Hun pad was niet altijd ge plaveid met rozen, want het echtpaar maakte veel mee: er ontstonden twee lege plaatsen in het gezin. De laatste jaren in de Peel woonde het echtpaar in een bungalow. Waddinxveen werd, mede omdat hier familie van de bruid woonachtig was, een gemeente waar ze Waddinxveen - Dinsdagmid dag 2 maart kwam wethou der P. van Schie in gezel schap van zijn echtgenote, in verzorgingstehuis "Souburgh" het diamanten bruidspaar Rijlaarsdam- Breedijk gelukwensen namens het ge meentebestuur. Die dag was voor het echtpaar een bij zonder feestelijke, mede door de harte lijke bejegening van directie en bewo ners van "Souburgh". De nationale drie kleur wapperde voor deze bijzondere gelegenheid zelfs op het dak. 's Middags werd door de familie geno ten van een heerlijk diner in het verzor gingstehuis, waarna in de vooravond een drukbezochte receptie volgde. Fa milie, vrienden en bekenden en leden van de vrouwenvereniging Maria Mart ha waarvan de bruid lid is, alsmede gemeenteleden van de Hervormde Ge- Boskoop -De Stichting Luilakvoetbal Boskoop, heeft zich voor het 38e Lui lakvoetbaltoernooi weten te verzeke ren van twee absolute toppers voor de prijsuitreiking, na het toernooi van 29 mei a.s. Naast linksbuiten Regi Blinker zal ook rechtsbuiten Gaston Taument, beiden uitkomend voor Feijenoord, de prijzen uitreiken. Op 17 maart kunnen de inschrijfformu lieren worden afgehaald bij Piet van den Nieuwendijk, Tuinstraat 83 te Bos koop. De inschrijfformulieren moeten twee weken later ingeleverd worden bij Hotel Florida. Het idee om de jongste kinderen zeventallen te laten samen stellen, blijkt een schot in de roos te zijn. het aantal deelnemende teams zal hierdoor zeker weer als vanouds wor den. van houden. De heer Rijlaarsdam kreeg een functie als melkcontroleur in de regio, waar door hij veel contacten legde. Zijn vrouw deed dat in Waddinxveen, als lid van de vrouwenvereniging en Welfare werkster. Na ruim 18 jaar in de flat aan het Rietbergplantsoen te hebben ge woond- met uitzicht op de Petteplas - geniet het bruidspaar ca. anderhalf jaar van een liefdevolle verzorging in "Sou burgh". Hier kwam het echtpaar Rij laarsdam terecht vanwege de gezond heidssituatie van de bruid. Hoewel bruid en bruidegom de afgelopen jaren enkele malen in het ziekenhuis opgeno men zijn geweest, verkeren ze thans weer in redelijk goede gezondheid. Het bruidspaar heeft drie dochters en schoonzoons, zes kleinkinderen en een achterkleinkind.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15