Kerkdiensten Politieberichten Tiende Vakantie Bijbelclub Benthuizen Gospelfestival in Hazerswoude-dorp Vakantie Bijbelclub Hazerswoude-dorp Stoppen met roken Cees Poot bespeelt Künckel-orgel Bibliotheekwerk Expositie in "Pastel" Koninginnedagen in Benthuizen Diapresentatie "Rijnland en zijn polders" Tröckener Kecks "Zo heeft meu Gerre het gewild" Plattelandsvrouwen Markt der Mogelijkheden Filmavond Koffiebar V. Festival in Geref.kerk Openingstijden Paasexpo zondag 14 maart Medische weekeinddiensten Boskoop-Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: STAG organiseert cursus Oproep Lezing over 'Russisch orthodoxe kerk' Terugblik wÈMÊËÈÊÊÊÊm Container in de brandIn de nacht van zaterdag op zondag 26/27 febr heeft bij het Cultureel Centrum in Hazerswou- de-dorp de container in brand gestaan. Er ontstond een discussie, die door bleef gaan nadat de brand geblust was. Enkele jongeren bleven hier echter mee doorgaan om de organisatie uit te da gen. De jongeren hadden duidelijk een beetje teveel op. Men verzocht naar huis te gaan en vast een beetje op weg geholpen. Stamrozen gestolenVermoedelijk op 22 februari zijn er van een tuinderij aan de Burg. den Hollanderweg 280 stam- roosjes weggehaald. Een getuige heeft gezien dat vermoedelijk drie man de roosjes hebben ingeladen. De politie zou graag in contact komen met men sen die ook iets gezien hebben dat tot de oplossmg van de zaak kan leiden. Een glaasje teveelMaandag 1 maart werd in de Bruggestraat te Koudekerk een inwoner van Hazerswoude ge vraagd te blazen. Vervolgens werd de bestuurder meegenomen naar het bu reau te Leiderdorp waar bleek dat hij een glaasje teveel op had. Hem is een transactie aangeboden. Vrachtauto opengebroken: Tussen 27 fe bruari en 1 maart werd aan het Ver- breepark in Benthuizen bij een vracht wagen het slot geforceerd. Weggeno men werden o.a. een gevulde toilettas, cassettebandjes, een scheerapparaat en geld. Fiets gevonden: In de Busken Huetstraat in Hazerswoude is op 1 maart een goud/ gele damesfiets gevonden. Deze staat momenteel op het politiebureau in Ha- zerswoude-Rijndijk Beller actief-. Van diverse kanten berei ken ons weer berichten dat er iemand actief is via de telefoon. De man belt willekeurige telefoonnummers en vraagt of er een dochter in huis is van ongeveer 10 jaar oud, jonger mag ook. Hij zegt namens de radio/televisie te bellen en het kind voor een quiz wat vragen te willen stellen. Op het moment dat het kind aan de telefoon komt, be gint hij intieme vragen te stellen of vuile taal uit te slaan. Het telefoonnummer dat hij desgevraagd opgeeft is van de televisie-studio in Hilversum, doch daar kent men de man niet. Zaterdag 13 maart wordt in Hazerswou de-dorp voor de zesde maal een gospel- festival georganiseerd. Hieraan zullen drie gospelbands hun medewerking verlenen, nl.: "Expectation", "No limit" en "Tear down the walls". De organisatie heeft duidelijk een zeer afwisselend programma willen samen stellen, waarin men ook geslaagd is, want voor elke (gospel) muziekliefheb ber is er zeker iets bij. Het gospelfestival wordt a.s. zaterdaga vond gehouden in de zaal van de gere formeerde kerk, hoek Dorpsstraat/Ko renmolenlaan te Hazerswoude-dorp. Aanvang 20.00 uur. De zaal is om 19.30 uur open. De organisatie van dit festival is in handen van GJV /'Achter Hem aan", Koffiebar "De Schutse" en het go spelkoor "Rising Hope". Meer inlichtin gen tel. 01728 -8181/079 -0423 829. Hazerswoude - Zaterdag 20 maart vindt in de Geref. Kerk te Hazersoude een orgelconcert plaats op het unieke Kün ckel-orgel. Dit concert wordt verzorgd door Cees Poot, organist van de Her- vormde- of Laurenskerk te Pijnacker. Cees Poot is tot augustus 1992 leraar nederlands geweest bij het Voortgezet Onderwijs en heeft daar tussendoor orgel, piano en koordirektie gestu deerd. Hij is o.a. organist geweest van de Ger. kerk te Delft en de Ger. Kerk te Pijnacker/Nootdorp. De bespeling van het orgel begint om 20.00 uur en de toegang is vrij! Donderdag 11 maart te 17.00 uur wor den in de raadzaal van het gemeente huis te Hazerswoude-Rijndijkde conve- nanten inzake het plaatselijk openbaar bibliotheekwerk getekend. Partijen daarbij zijn de besturen van de Stich ting Openbare Bibliotheek Rijnwoude en de Stichting "De Boekenhof te Kou dekerk a/d Rijn en het gemeentebe stuurvan Rijnwoude. Deze convenant- en zijn de eerste regelingen in het kader van het welzijnssubsidieprogramma Rijnwoude. In beide convenanten wor den de financiële verhoudingen gere geld tussen de stichtingen en de ge meente. De gemeente wordt vertegen woordigd door de burgemeester, de heer Mr. M.J.J.M. Boelen. De heren K. Havers en ing. C. Boonstra tekenen na mens de Stichting Openbare Biblio theek Rijnwoude en de Stichting "De Boekenhof" te Koudekerk a/d Rijn wordt gerepresenteerd door de heer C.P. de Jong en mevrouw N. de Jong. Hazerswoude-dorp - De Amersfoortse schilderes Egbertje Keijzer exposeert met Gerrit de Wit, Priska Overstegen, Mieke Bijkerk, Greet Nijenhuis, Marian ne Wabeke en Andréa Weijma in galerie "Pastel" t/m 17 april. Egbertje expo seert bloemen en planten en de kleu renpracht die ze uitstralen. Vooral op vallend is haar 'spetterend kleurge bruik'. Het lijkt alsof de zon die op de bloemen scheen, nog steeds haar licht afgeeft vanuit het schilderij. Gerrit de Wit uit Pijnacker exposeert abstractie schilderijen. Greet Nijenhuis en Marianne Wabeke, beiden uit Amstelveen, exposeren sie raden. Greet Nijenhuis is in 1979 uit interesse en liefde voor edelstenen te- gelijkterijd begonnen aan de opleiding voor edelsteenslijper en edelsmid. Haar dochter Marina Nijenhuis expo seert abstracte werken in gemengde technieken. Om deze expositie te com pleteren is deze aangevuld met kera miek van Anréa Weijma uit Voorscho ten. Andréa Weijma is een veelzijdig kunstenares. Zij kreeg haar opleiding aan de Kunstschool Gerard Terborch in Zwolle. Na haar vestiging in Voor schoten bezocht zij de Vrije Academie Vlietstreek, waar zij lessen volgde bij o.a. Guus Zuiderwijk(keramiek). Bij Ars in Leiden kreeg zij les van Ad Kroese (aquarel) en Fanny Mazure. Galerie Pastel is geopend van woens dag t/m vrijdag: 14.00-17.00 uur en op zaterdag van 12.00-17.00 uur. Van 24 maart-17 april is er een expositie van beschilderde en bewerkte ieren door o.a. Maaike Feih uit Gouda en Yvonne Volwerk uit Hazerswoude. Benthuizen: Herv. kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baas Wapenveld De Hoeksteen 10.00 uur ds. T. Poot Woerden 17.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. N.W. Schreuder Hazerswoude: Geref.kerk 10.00 uur ds. mw. T.H. At- tema-Roosjen Leiderdorp 17.00 uur ds. R. Biewinga Sassenheim R.K.13 maart 19.00 uur feestelijke ge zinsviering met jongeren en kinder koor b.g.v. 40-jarig priesterfeest pas toor E. Lau ofm. zondag 14 maart: 10.30 uur Plechtige eucharistieviering voor alle parochia nen met gemengd koor b.g.v. 40-jarig priesterfeest van pastoor E. Lau ofm. Hazerswoude-Rijndijk Herv., R.K. en Geref.kerk: geen opgave zaterdag 13 en zondag 14 maart dokter R.H. Leeuwenburgh Noordein de 339 Boskoop tel. 01727-15700. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden Hitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8146 do*vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voor ouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Rijnwoude - De Stichting Aktieve Ge zondheidszorg Rijnstreek, organiseert binnenkort een 'Stop-met-roken-cur- sus". In het Dorpshuis aan de P. de Hooghstraat 3 in Hazerswoude-dorp wordt op 22 maart een voorlichtingsbij eenkomst gehouden: aanvang 20.00 uur. Naast het geven van informatie over de cursus wordt op deze avond uitgelegd hoe men zich het beste kan voorbereiden op het stoppen met ro ken. Tevens zijn de bezoekers in de ge legenheid zich op te geven. Het totale programma van de cursus omvat 8 avonden in een periode van 4 weken en geeft de cursisten deskundige onder steuning om te ontdekken dat stoppen met roken kan! Inl: Benthuizen: mevr. Smit 079 - 313 407 Hazerswoude-dorp: mevr. Boelen, 01728 -9213; Hazerswou de-Rijndijk mevr. Hermsen 01714 - 13986. Benthuizen - De Historische Kring is voornemens om onder het motto "Ko ninginnedagen in Benthuizen", in sep tember de jaarlijkse tentoonstelling te organiseren. Gezocht worden foto's van voor de Tweede Wereldoorlog, maar ook van latere data zijn foto's en attributen welkom. Aat v.d. Hoeven heeft in zijn vele plakboeken met kran teknipsels ook het nodige materiaal maar er wordt nog veel meer gezocht. De Historische kring is op zoek naar: foto's, dia's of een film van de Koningin nedagen tot 1980;* tekeningen, mut sen, toeters, e.d. die destijds op de kleu terscholen gemaakt zijn; «'aandenkens' die schoolkinderen kregen; sjerpen, haarlinten, oranjetooi en meer van dat soort versierselen; andere zaken die u misschien bij het zoeken of de schoon maak tegenkomt? Tevens zijn leuke verhalen over Koninginnedagen in Ben thuizen welkom. Misschien zijn er nog veel herinneringen aan het bezoek van H.M. Koningin Juliana in 1965. Wie mee wil werken kan contact op nemen met mevr. G. Smink, De Barn 5, 2731 AX Benthuizen. Benthuizen - Op donderdag 11 maart komt de heer J.H.M. Sloof, op uitnodi ging van de Historische Kring Benthui zen naar het verenigingsgebouw De Bron achter de hervormde kerk. De heer Sloof, werkzaam bij het Hoog heemraadschap van Rijnland, zal die avond een diaserie en lezing presente ren onder het motto: "Rijnland en zijn polders". Eén en ander gaat vergezeld van diverse oude kaarten en geschrif ten. De avond begint om 20.00 uur. Hazerswoude-dorp - Nederland is een klein landje, waarin alles wat ook maar een beetje boven de rest uit steekt on middellijk opvalt. Daarom is het ook zo opvallend dat Tröckener Kecks één van de beste live-groepen van Nederland is. Jongerencentrum "De Stek" heeft deze muziekgroep uitgenodigd om op 13 maart op te treden. De verwachting is dat er veel jongeren zullen komen en zich mee laten slepen door de romanti sche muziek en passie van de groep "Tröckener Kecks ".Aanvang 21.00 uur. t.k. eiken wijnrek (E50) voor 8 flessen vraagprijs 50,- 01828-18278 t.k. Opoefiets rose i.z.g.st. 150,- 01727-16688 t.k. wol dubbel onderdeken nieuw 01828-14318 t.k. bar 1.150 cm br. 32,5 cm hoog 103 cm met 4 krukken erg mooi 01828-15150 Oma vd Jagt is vandaag 70 jaar gefeliciteerd Patricia en Pascal t k. koperen scheepsklok perfect in orde ca. 60 jaar oud 100,-01828-18321 Hazerswoude-dorp - Op zaterdag 13 en 20 maart en vrijdag 19 maart speelt toneelvereniging Ontwikkeling en Vreugd uit Hazerswoude-dorp het blij spel 'Zo heeft meu gerre het gewild Aanvang 20.00 uur in het Dorpshuis. Na afloop is er dansen. Het belooft een ontspannen voorstelling te worden waarbij humor centraal staat. Benthuizen - In gebouw De Hoeksteen in Benthuizen spreekt de heer dr. W. Rood over de Russisch orthodoxe kerk op woensdag 17 maart aanvang 20.00 uur, op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Op de foto Clown Hermano en Lenneke v.d. Velden Zij bezocht voorde 10e keer de VakantieBijbelclub Benthuizen- "De dag van je leven" was het thema van de tiende Vakantie Bijbelclub die in Benthuizen in de Voorjaarsvakantie gehouden werd. Ook dit keer weer in de School met de Bijbel. In groten getale: meer dan 130 kinderen, werd geluisterd ge knutseld en gezongen en donderdag gesmuld van heerlijke pannekoeken die vrijwilligers bakten, voornamelijk moeders. De Vakantie Bijbelclub werd don derdag besloten met een optre den van de clown Hermano uit Veldhoven die inspeelde op het thema. Diverse kinderen werden naar voren gehaald, waaronder Lenneke vd Vel den. Zij stak haar vinger op toen de clown vroeg wie er tien keer naar de Vakantie Bijbelclub is geweest. Lenne ke was in de bevoorrechte situatie dat haar moeder, één van de leidsters, haar als peutertje reeds meenam. Ter gelegenheid van 'de tiende keer' een terugblik naar het ontstaan en de organisatie. In 1984 startte de evangeli satiecommissie van de Ned. Hervorm de kerk te Benthuizen met de "Vakantie Bijbelclub". Hieraan ging een half jaar voorbereiding vooraf. Er werd een the ma gekozen, liedjes uitgezocht en inge studeerd. Tevens moesten er voor drie morgens verhalen en werkjes worden voorbereid en voor de slotmiddag een verrassing bedacht worden. De verha len en liedjes kwamen in mooie boekjes die aan het einde van de Vakantie Bij- belweek werden uitgedeeld. De uitno digingen werden verstuurd en vol ver wachting keek de leiding uit naar de opkomst op de eerste morgen. Dinsdag 5 maart 1984 kwamen in "De Woelige Stal" veel kinderen om te luisteren naar Bijbelse verhalen. Ze werden inge schreven en kregen een naamkaartje en elke dag een nieuw stickertje daarop. De leiding heeft die tien keer heel veel gezichtjes gezien. Tussen de 100 en 140 kinderen bezochten telkenjare de Va kantie Bijbelclub. Er zijn dus ruim 4000 bekertjes limonade en evenveel specu laasjes uitgedeeld. Kinderen die in de begintijd kwamen zijn er nu nog steeds, nu ter assistentie van de leiding. "In dankbaarheid kunnen we terugzien op deze tien keer. De kinderen zijn blij dat de leiding dit kinderfeest elk kaar organiseert en de leiding is dankbaar gestemd vanwege het enthousiasme van de kinderen. Erkentelijkheid wordt uitgesproken aan de winkeliers van Benthuizen voor hun medewerking, evenals aan de pannekoeken bakkende moeders. Rijnwoude - Hoewel het afgelopen week vakantie was, zag je in Hazerswoude-dorp weinig kmderen op straat. De reden hiervan was de Vakantie Bijbelclub die in de Gereformeerde kerk aan de Korenmolenlaan (voor de 12e maal) gehouden werd. Drie ochtenden en een middag werd de basisschooljeugd aangenaam beziggehou den en vonden allerlei activiteiten plaats onder het motto "De dag van je leven". Dit thema kreeg grote bekendheid, omdat het landelijk voorbereid is door de Hervormd Gerefor meerde Jeugdbond. Inmiddels hebben tal van kinder-evangelisatie organisa ties de documentatie gebruikt en zijn er zowel in de zomer-, herfst-, als voor jaarsvakantie, in den lande, Vakantie- Bijbelclubs vanuit dit thema gehouden. In Hazerswoude-dorp en Benthuizen werden gelijktijdig de Vakantie-Bijbel clubs gehouden. Beide commissies ko zen voor hetzelfde thema. In Hazerswoude kwamen gemiddeld 150 kinderen naar de bijeenkomsten. De organisatie was in handen van de Evangelisatiecommissie van de plaat selijke Hervormde en Gereformeerde kerk. De voorbereidingsgroep bestaat uit ca. tien personen: vrouwen en man nen. Daarnaast zijn er op de dagen zelf, diverse assistentes. Er werd in Hazerswoude-dorp duidelijk onderscheid gemaakt in leeftijd. Zo was er een speciaal programma voor de jeugd tot groep zes van de basisschool. De leerlingen van de groepen zeven en acht kregen een op hun leeftijd afge stemd programma geboden. Dit betrof een dertigtal jongeren. De jongere kin deren kregen overigens een op hun leeftijd afgestemde Bijbelse vertelling aan het begin van de ochtend en wer den in groepen verdeeld, zodat de aller kleinsten: de 4- en 5-jarigen, het op hun niveau 'hoorden'. Na het Bijbelverhaal en zingen en nieuwe liedjes aanleren, volgde een knutselfestijn, eveneens af gestemd op leeftijd, terwijl de slotmid dag met kinderevangelist Ben v.d. Ak ker, voor de totale jeugd tot en met groep zes was. V.d.Akker geniet in christelijk België en Nederland bekend heid. De teeners kregen, speciaal voor hen, een spannende film aangeboden. "Het zijn fijne dagen geweest" conclu deerde de leiding na afloop. Rijnwoude - Op zaterdag 13 maart wordt de 'markt der mogelijkheden' door de Stichting projektkoppeling Ha- zerswoude/Koudekerk aan den Rijn - Derde Wereld gehouden in de grote zaal van Het Anker te Hazerswoude- Rijndijk. De markt is open van 12.00 tot 16.00 uur. Het belooft een interessante happening te worden. Benthuizen - Koffiebar "De Schuil plaats" organiseert zaterdagavond 13 maart een filmavond. De film "Life Flight" wordt vertoond. Een reddings brigade die mensenlevens redt met een helicopter. "Life Flight" laat de kijkers kennismaken met een wereld vol span ning en uitdaging. Het is vaak een kwes tie van 'minuten'. Door de uitdagingen die de praktijk van dit reddingswerk met zich mee brengt en de keuzes die gemaakt moeten worden, is "Life Flight" niet alleen een spannende, maar ook reële film. Iedere jongere is wel kom. De lokatie is "De Bron", Dorps straat 42, achter de Hervormde kerk.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17