Sport in de regio Rentokil-ZVH van slag! BSC'68 verliest van MVO'72 Topdrukte bij "Langs de Gouweloop" Schaakvereniging Moerkapelle Moerkapelle 1- Linschoten 2: &0 BROUWER DE KONING Gerrie en Arnold Muhren geven training aan de jeugd Groeneweg ~*_P Eerste Streekderby-toernooi om Florida-cup Jeugdcompetitie Wedstrijdverslag Agon 2/Grontmij ORGE UITVAARTVERZORGING Provinciale kampioenschap pen in Waddinxveen Al voldoende herstel voor RentokilZVH?? Nieuw clubrecord voor Antiloper Hans Boere Prestatielopen - VIOLEN EN PRIMULA'S - KAMERPLANTEN - Oranjeband-zaden - Fruitbomen - Sla-, andijvie-, tuinbonen-, kool- en aardbeiplanten - Pootaardappelen - plantuitjes - Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- - Broeiramen - Droog haardhout Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Florida 1- Regio Effekt 1:8-0 Actieve recreanten Hart van Holland/10 maart 1993 pagina 9 Het team van Rentokil was na de ont moeting met PZ/Dynamo even geheel van slag. Dit uitte zich in de verliespar- tij tegen het Aaltense Exakta/Bovo. Rentokil kon in de eerste set ook al moeilijk tot scoren komen en de pass, altijd een goed verzorgd onderdeel van het spel kwam nu niet uit de verf. In de eerste set zette coach Vd Burgt bij 8-2 Edger Benschop in voor Edger Tinkhof. Rentokil wist die grote achterstand nog weg te werken maar na ruim 40 minuten zorgde Exakta voor een 15-13 setwinst. In de tweede set leek het erop dat de Zevenhuizense ploeg naar een regel rechte 3-0 verlies zou gaan. Maar bij 11- 3 kwam het keerpunt, echter dit ging ten koste van Ronald Kooijman die door zijn enkel ging. Hij werd vervan gen door Edgar Benschop en de ploeg ging er een schepje bovenop doen. Dit resulteerde in een 14-16 setwinst. Ech ter de vreugde was van korte duur, want Exakta, met een gedegen spelen de Artomonov. wist de resterende sets met resp. 15-6 en 15-5 te winnen, zodat de kampioensaspiraties enigszins bij gesteld moeten worden. Zaterdag speelde Rentokil tegen Veen- man/Martinus, een ploeg die in degra datiegevaar verkeert. Rentokil kon ge lukkig weer volledig beschikken over Ronald Kooijman, die door de medi sche staf van Rentokil binnen een zeer korte periode op de been is geholpen. Rentokil wist vanaf de eerste set Veen- man onder druk te krijgen met de servi ce. Toch kon Rentokil niet echt afstand nemen van de Amstelveense ploeg, pas bij 8-7 kon met de opslag van Rini Bou- tens als basis, het beslissende gat ge slagen worden: 12-7. Rentokil hield de ze voorsprong goed vast en kon deze eerste set dan ook met 15-8 winnend afsluiten. In de tweede set kwam Veen- man/Martinus sterk terug en wist een voorsprong op te bouwen, die uitliep naar 7-12. Vooral de aanvallen van Jaap Vos en Bas v. Rossem waren succesvol. Hans Foekens wist met zijn service beurt Rentokil weer op de goede weg te helpen. Van 7-12 achter werd het 12-12 gelijk. Hierna nam Rentokil het heft in handen en wist Kooijman de set met 15- 13 uit te maken.De weerstand van Veen- man/Martinus was in de derde set hele maal gebroken en Rentokil kon nu vrij simpel naar een 15-6 setwinst spelen. Voor a.s. week staan 2 wedstrijden op het programma: woensdagavond in Geldrop tegen Autodrop/VCG en zater dag om 19.00 uur in eigen huis tegen VC Kuipers/Zwolle. Benthuizen - Nadat grensrechter Jaap Pos de lijnen op het veld gezet had kon de wedstrijd beginnen. De thuisclub begon met wind tegen, maar dat kon on mogelijk de reden zijn voor het matige spel. De MVO-ers speelden ook niet best, maar die vochten voor iedere bal en toen in de 9e min. de Benthuizense achterhoede blunderde kon Joop Min- naart zijn ploeg naar een 0-1 voor sprong schieten. Fel drukten de Hage naars door doch zij konden niet tot scoren komen. Na ca. 20 min. kwam de thuisclub een beetje onder de druk uit en kregen ook enkele kansen op de ge lijkmaker. In de 22e min. ging André vd Meer alleen op de keeper af, die de bal fraai stopte. In de 27e min. schoot Mark Swiebel, na een goede aanval met Frank Vis, op doel, maar weer ging de bal corner. In de 30e min. ontsnapte vd Meer aan zijn tegenstander, maar stond keeper Jager weer op z'n post. De jongens van Rolf Jans hadden in de laatste 15 minuten van de le helft zeker gelijk moeten maken. Zwiep Vermeulen en Frank Vis en André vd Meer lieten goede kansen onbenut. Marco Voets de Benthuizense doelman hield de stand op 0-1 door enkele goede safes te ver richten. In de 2e helft begon Anton Pijl voor de geblesseerde Frank Vis. De gehele 2e helft werd een belegering van het MVO'72 doel. Sporadisch kwamen de Hagenaars in de buurt van Marco Voets. De ene aanval na de andere ging op doelman Jager af, maar deze keeper had een hele goede dag., want steeds keerde hij de schoten van de groen-wit- ten. Er was geen doorkomen aan voor Stefan Aantjes (ingevallen voor Rons Schotpoort) en Anton Pijl. met 9 man verdedigde het tijdrekkende MVO'72 en met succes. Bijna werd het nog 0-2 bij één van de spaarzame uitvallen mis te Eric Pos en kreeg Baart Lanno een niet te missen kans, maar Voets pareer de de inzet fraai. Vrije trappen van Zwiep Vermeulen en Foortse, hadden deze middag geen succes zodat er twee kostbare punten verloren werden. Zaterdag 13 maart speelt BSC'68 de uit wedstrijd tegen LenS in den Haag. Aan vang 14.30 uur. Het 2e herenteam van volleybalvereni ging Agon was met slechts 7 spelers naar Oudewater vertrokken. Tegen Sil- le/Jupiter 2 begon het team onbevan gen en verraste daarmee de tegenstan der. Bij 7-14 schrok Jupiter wakker. Ver beten vochten ze terug en Agon verloor langzaam aan de greep op het spel. Steeds kleiner werd de voorsprong, het gat was uiteindelijk geslonken tot 1 punt voordat Agon de bevrijdende punt scoorde (13-15). In de 2e set gin gen de gastheren op dezelfde voet ver der en zetten Agon onder druk. De ploeg werd onzeker. Een 15-7 verlies was het gevolg. Het aangeslagen team kon zich in de 3e set niet herstellen. Jupiter won deze set vrij gemakkelijk met 15-5. In de laatste set wakkerde het Agonvuur weer op. De lijdzame hou ding was verdwenen en men geloofde er weer in. Na een 4-8 voorsprong kwam Jupiter nog wel dichtbij (11-12), maar Agon 2 /Grontmij bleef haar eigen spel spelen en pakte middels 11-15 een wed- strijdpunt. a.s. vrijdag speelt het team thuis tegen RHN/VSTS (21.00 uur). Waddinxveen - Zaterdag 6 maart organiseerde de Waddinxveense atletiekvereniging S.C. Antilope, haar 25e (jubileum) "Langs de Gouwe Loop". Onder uitstekende weersomstandigheden werd om 13.00 uur het startschot gegeven en gingen 81 heren, 73 vete ranen, 3 dames en 9 dames veteranen van start. Nog nooit in de historie van de "Langs de Gouwe Loop" hebben zich zoveel atleten voor deze wedstrijd gemeld.Het is voor het talrijke publiek een spannende wedstrijd geworden, waarbij de eindsprint de beslis sing voor de winnaar moest brengen. Al na 1 van de in totaal 3 te lopen ronden, hadden twee koplopers Wim Paardekoper van The Hague Road Runners en Gerrit Voortman van HAC 63 uit Hooge- veen, een gat van 15 seconden geslagen. Deze voorsprong werd met de regelmaat van de klok uitgebouwd. Elke ronde kwam er ongeveer 15 seconden bij en moest de eindsprint voor deze twee atleten de beslissing brengen. Uiteindelijk wist Gerrit Voortman uit het Drentse Hoogeveen zich met 4 seconden sterker dan zijn opponent Wim Paardekoper en zegevierde hij in deze zilveren 'Langs de Gouwe Loop' in een mooie tijd van 30.35 minuut. Wim Paardekoper gaf zich met een eindtijd van 30.39 min. gewonnen. Pierre van Egdom van Loopgroep PK legde beslag op de derde plaats in een tijd van 31.28 min. Van Egdom liep lang mee in een achtervolgende groep van zo'n 12 atleten, waaronder ook AV-47- atleet Jan de Jong uit Boskoop en de Veteranen Zeger de Ruyter (Sprint), Jan Cammeraat (Ilion) en Rob Hollekamp (Sparta). Ook Dick van Zalingen uit Edam, Henk Maassen v.d. Brink uit Rijssen, Bert vd Plas van de Leidse Bataven en Erwin van Diemen van het Rotterdamse Parthenon deden hun kopwerk in deze groep. In een daarachter liggend groepje van zo'n 5 man wist Antiloper Hans Boere zich goed te Handhaven. Aan de finish bleek Hans Boere naar een nieuw Veteranen-clubrecord te hebben gelopen in 33.46 minuut en verbeterde hij het oude, op naam van Auke Leen staande record met maar liefst ruim 4 1/2 minuut. Op de uitslagen staan veel streekatleten genoteerd en daar is Antilope erg blij mee. Bij de dames ging het er wat min der spannend aan toe. Winnares Ineke Vis van de Bataven uit Leiden liet een mooie tijd van 36.53 min. noteren, waarbij zij ruim 4 minuten sneller was dan haar naaste rivale Karin Herijgers van Road Runners. Bij de dames Vete ranen zegevierde de Schoonhovense atlete Bea Weijers in 39.36 min., terwijl Elly Verhagen van llion voor een 2e plaats 43.24 min. liet noteren. Om 14.45 uur werd het startschot gege ven voor de jeugdprestatieloop van 1,8 km, waaraan veel jeugdatleetjes van Antilope hebben meegedaan. Om 15.00 uur tenslotte viel het startschot voor deoverige prestatielopen, die uiteinde lijk t/m 16,4 km konden worden afge legd. Zo'n 250 deelnemers hadden zich op deze mooie atletiekdag bij de in schrijving in het clubgebouw van Anti lope aan de A. Thijmlaan aangemeld. De wedstrijdleiding van Antilope had er goed aan gedaan voor extra douche gelegenheid te zorgen, waarbij de hulp buurman tennisvereniging De Woerd op hoge prijs is gesteld. Mede dankzij de welwillende medewerking van veel sponsors kan de wedstrijdcommissie terugzien op een fijne atletiekdag met een sportieve strijd in deze le wegwed strijd van het seizoen. Enkele uitslagen: Heren: Gerrit Voortman (HAC -'63) 30.35; Wim Paardekoper (HRR) 30.39; Pierre v Egdom (Loopgroep PK) 31.28; VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Moerkapelle - Vrijdag jl. werd er een spannende wedstrijd gespeeld. Gerard v Ommeren wist met sterk spel Dick Bac op de knieën te krijgen. Dat was de laatste 4 jaar niet gebeurd. Deze over winning kreeg nog meer glans, omdat hij tevens de koppositie van Wim Vroegindeweij overnam. Ben v Geffen wist te winnen van de koploper. In de tijdnoodfase had Wim Vroegindeweij kunnen winnen, maar dat zag hij over het hoofd. Maarten Vroegindeweij had toen de punten allang binnen. Jacques de Lange gaf pardoes een stuk en daar mee de partij weg. Wim Stange werd tot opgave gedwongen door een agressie ve Sander Blok. Hij offerde een kwaliteit en kreeg daarmee winnend voordeel. Marius v Vuuren hield lang stand tegen Michiel Blok. Uiteindelijk deed de klok hem de das om. Broer Cees v Vuuren moest ook in het zand bijten. Arie Hoog- duyn klom daarmee weer 2 plaatsen op de ladder. Marcel de Haan won van Wim Freeke vanuit de opening. Walter Wortman en Jan Hof hielden elkaar in evenwicht. Frans de Wit en Gerrit van Meeteren volgden dit voorbeeld. Wim Westerman kon het niet bol werken tegen Koos van der Spek. Er resten nu nog twee ronden voor de finaleronden. Na één week rust stond de thuiswed strijd tegen Linschoten op het programma.De uitwedstrijd was riant met 10-0 gewonnen. De eerste minuten waren wat romme lig, toen de Moerkapelse doelman bijna in de fout ging, maar de bal ternauwer nood richting zijlijn kon werken. Hierna was het Moerkapelle wat de dienst uit ging maken. De bal werd goed rondge speeld en Linschoten stond met de rug tegen de muur. Dit resulteerde in de 10e min. tot een goede kans maar stuitte op de uitlopende keeper van Linschoten. In de 14e min. was het wel raak: een voorzet vanaf de rechterflank van Erik Noorland belandde bij Hans Hertog die de bal in één keer uit de draai op z'n rechterslof nam en de bal in het doel deed belanden: 1-0. Het veldoverwicht werd duidelijker voor Moerkapelle, al leen werd het niet goed uitgebuit. Moerkapelle vergat vaak het spel breed te houden, maar iedereen trok de punt van de aanval in. Toch ontstonden er nog riante mogelijkheden, in de 20e min. was het dan wel zoverEen corner van links genomen door Auke Hof deed de bal bij de kopsterke Erik Noorland belandden, die nu de keeper geen kans gaf om z'n inzet te pareren: 2-0. Een zeldzame uitval van Linschoten lever de geen gevaar op voor Moerkapelle. Deze bleef de tegenstander onder druk houden, met in de 30e min. een vrije trap van zo'n 20 meter voor het doel, weer een gevaarlijk moment. Achter de bal voorstopper Mark Kloos, die de bal hard in de handen van de keeper schoot. De ene aanval na de andere volgde, tot in de 35 e min. Hans Hertog z'n tweede doelpunt kon binnentikken 3-0. Het duurde niet lang of de volgende kans bood zich al aan, toen Roel Kamp alleen op de doelman afging, maar hij vergat jammergenoeg de bal terug te leggen. Echter in de 40e min. was het raak, toen de Jan v Hoven een steek pass afleverde op Hans Hertog die de bal in de lange hoek deed belanden en z'n derde treffer liet aantekenen: 4-0. Dit zou tevens de ruststand blijven. De 2e helft deed hetzelfde spelbeeld zich voor. In de 55e min. scoorde Hans Hertog z'n vierde treffer: 5-0. Hierna werd Hertog gewisseld waardoor Bree- dijk z'n plaats en debuut in het eerste elftal maakte. Het ging ernaar uit zien dat het bij 5-0 zou blijven, de 6e goal mocht er gewoon niet in. Echter in de 85e min. uiteindelijk weer een doelpunt voor Moerkapelle. Een voorzet van de 'doorgeschoven' laatste man Leo Moerman, die de bal bij de spits Henry Breedijk deed belanden: 6-0! Dit werd ook de uitslag. Even later, na afloop van de wedstrijd, werd vernoemen dat Sportief 1, een punt had laten liggen tegen Be Fair 4. Volgende week speelt Moerkapelle, de uitwedstrijd om 14.30 uur in Bodegraven tegen Rhoda 2. Boskoop - ln het kader van het 35-jarig bestaan wordt door de B.C. Florida op zondag 14 maart het streek-derby-toer- nooi georganiseerd: uitsluitend be stemd voor de badmintonverenigingen iiit Waddinxveen e.o. Niet alle clubs uit de streek waren in staat hun beloften na te komen, maar met de deelname van de volgende clubs zal het zeker een interessante krachtmeting worden: Flair uit Alphen ad Rijn, Vederlicht uit Bodegraven, Rewic uit Reeuwijk en Re gio Effekt Aeolus en Florida uit Wad dinxveen. Iedere vereniging neemt met 4 teams deel. Eén in iedere sterkte categorie. De Florida-Cup wordt ge wonnen door de club met het beste gemiddelde. Het toernooi wordt a.s. zondag in sporthal De Sniep gehouden van 9.00-18.00 uur. Koplopers Wim Paardekoper (256) en Gerrit Voortman (220) op het Wilgenlaantje in Waddinxveen (foto: Han Zoet) VetI: Zeger de Ruyter (Sprint) 31.58; Jan Cammeraat (llion) 32.00; Rob Holle kamp (Sparta) 32.09; Vet II: Cor Hartse- ma (CAV Energie) 36.42; Wim Wouters (Sparta) 37.17; Aart Vos (Road Run ners) 38.18; Vet III: Wim Ravensbergen (Bataven) 35.47; Ab Sloof (Vet neder- land) 44.01; Dames: leke Vis (Bataven) 36.53; Karin Herijgers (Road Runners) 41.21 Dames Vet; Bea Weijers (Avantri) 39.36; Elly Verhagen (llion) 43.24; Joke Achterberg (llion): 44.04. Florida 1 behaalde zondag in De Sniep de derde 8-0 zege op rij. Lisette Kuij- pers, Maaike vd Weij, Rémon v Geme- ren en Dennis Steenland (13-16 j.) heb ben 't veel te gemakkelijk tot nu toe. De eerste 2 wedstrijden gemiddeld 2 te- genpunten per game en nu 5. Florida 2 speelde pas de le competitie wedstrijd. Wassenaar 2 werd met 6-2 verslagen. Alle enkelspelen werden ge wonnen. Florida 6 kreeg bij Oudewater 4 geen shuttle op de grond. Tegen de wat oudere tegenstanders werd met 0- 8 verloren. Na drie wedstrijden nog geen punten, maar wel veel geleerd. De toenemende aandacht voor de re creanten blijkt in Zuid-Holland o.a. uit een reeks van competities: Starters-, dames-, heren-, recreanten- en voor jaarscompetitie. Florida neemt met 5 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - De activiteitencommissie heeft samen met Voetbal International, voor de B,C, D en E-jeugd, een 'voetbalclinic' georganiseerd. Deze training begint vrijdag 19 maart om 18.00 uur en zal tot ca. 19.30 uur duren. De training is een leerzame combinatie van instructie en spelvormen o.l.v. de ex-profvoetballers (o.a. Ajax) Gerrie en Arnold Muhren. het eerste uur zullen de volgende onderdelen afgewerkt worden: snelheidsmeting/penaltyschieten, boardingvoetbal, techniek/ afwerken en positiespel. Daarna is er de finale penaltybokaal en jongleren. Tevens zal Gerrie Muhren met een aantal jeugdleden nog een demonstratie geven. Alle activiteiten vinden op eén veld plaats. Met de nieuwe lichtinstallatie zal het publiek één en ander goed kunnen gadeslaan. Tevens is het mogelijk om artikelen, zoals boeken, videobanden, petjes sjaals, sporttassen e.d. van de V.I-premieclub te kopen. teams deel. Afgelopen zaterdag moch ten de Zuidhollandse organisatoren (DK BOS) onder de vlag van de NBB ook landelijk hun capaciteiten tonen. Liefst 54 teams (2 van Florida) uit heel Neder land ontmoetten elkaar op de 27 banen van Sportcentrum Valkenhuizen te Arnhem. Tussen 10.00-17.00 uur speel de ieder team zonder onderbreking in G.D., D.D. of H.D. tegen in totaal 27 andere teams. De Florida-teams vielen niet in de prijzen (5). Waddinxveen - In sporthal "De Sniep" worden a.s. zaterdag 13 maart de pro vinciale turnkampioenschappen van Zuid-Holland voor de categorie D ge houden. Deze wedstrijd wordt georga niseerd door de Regio Gouda van de Kon.Ned.Gymnastiek Bond i.s.m. gym nastiekvereniging TOOS. De beste turners en turnsters in de categorie D uit Zuid-Holland zullen strijden voor het kampioenschap, tussen 8.55 en 10.30 uur zullen de da mes van de niveaus 5 en 6 in de eerste wedstrijd strijden voor de eerste plaat sen. Wedstrijd 2, de niveaus 2 en 3 voor de dames, begint om 10.55 uur en duurt tot 13.15 uur. In de derde wedstrijd turnen de dames van niveau 1 en alle heren hun wed strijd. Deze begint om 14.00 uur en duurt tot 17.15 uur. Totaal zijn er tijdens deze dag 11 pro vinciale titels te winnen. De toegang tot de wedstrijd is gratis. Voor de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS is deze wedstrijd een Try Out voor de Landelijke Herenwed strijd op zaterdag 20 maart die ook in sporthal; "De Sniep" gehouden wordt.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9