Voorbrood... Driekwart eeuw topkwaliteit in meubelen! I* m Nieuw: unieke afdelingen, grenen en modern! Op elke afdeling speciale jubileum aanbiedingen! 75 jaar Voorbrood meubelen Gestadige groei P KONTANT VOORDEEL! W Altijd voordeliger dan wie ook! Rechtstreeks van fabriek. meubelen feestelijk jubileumvoordeel I En zo begon van lieverlede de naam "Voorbrood" bekend te worden in de regio. De oudste zoon Pieter kwam direct na het behalen van z'n MAVO-diploma in de zaak, behaalde later het Ondernemersdiploma. Ook zoon Johan kwam een aantal jaren later in de zaak. Omdat Voorbrood sr. vooruit durfde kijken en durf had, besloot deze het te koop staande bedrijfspand van Car- rosseriefabriek De Graaff te kopen. Immers het pand van je buurman komt maar eenmaal te koop.... Vervol gens werden de bestaande hallen gerenoveerd en als fraai toonzalen werden ingericht. In 1986 werd het magazijn c.q. opslaghal, leeggemaakt en verhuisde de voorraad meubels, naar de gecreëerde bovenetage. In deze voormalige hal van de carrosserie- fabriek werd een toonzaal gemaakt met blank eiken en een afdeling moderne meubelen. Inmiddels was al bij de firma Dekker een loods gehuurd om meubilair op te slaan, omdat aan de Dorpsstraat niet alles gelost kon worden. De meubels van de boveneta ge werden vervolgens ook naar de loods van Dekker verhuisd en hier kunnen klanten, een keuze maken uit moderne lederen bankstellen, zitgroepen en fraaie eet- hoeken. Met de afdeling 'grenen meubelen' blijkt Voorbrood een schot in de roos te hebben geschoten. De inkoop en sfeervolle inrichting zijn verzorgd door mevrouw Hen ny Voorbrood. Deze werd Kerst 1992 in gebruik geno men en vervolgens kreeg vooral het decoratieve aspect in de andere toonzalen een extra dimensie als blikvan gers. De afdeling 'woninginrichting' met vloerbedek king en gordijnen, kreeg een centrale plaats in het totale gebouw, zodat het geheel een bijzonder sfeervol le uitstraling heeft. Als finishing touch werden alle toonzalen aan de buitenzijde m de huiskleuren ge verfd: bordeauxrood met witte ondergrond. Dorpsstraat 117, Zevenhuizen. Telefoon 01802-1342. Voorbrood, een naam die meer dan regionale bekendheid geniet Wie van plan is binnen af zienbare tijd nieuw meubilair aan te schaf fen gaat zich eerst oriën teren in de meubelbranche. 'Kijken' gaat aan 'keus maken' en 'ko pen' vooraf. De naam Voorbrood klinkt, als het dorp Zevenhuizen genoemd wordt. "Soms zie je klanten de toonzaal bin nenstappen met een ongeloofwaardi ge blik in hun ogen. Alsof ze er ver baasd van staan dat er in zo'n platte landsdorp een meubelzaak met een dergelijke omvang is gevestigd. Dan word je er haast verlegen van als er complimenten klinken. Dat is leuk. Wij vragen ons nog steeds af of we echt goed bez>g zijn. Dat moet je, want je moet op allerlei woontrends inspelen; een totaal woninginrich tingpakket bieden: van slaapkamer tot en met eetkamer plus vloerbedek king en gordijnen. Je dient op de hoogte blijven wat er zich op de woonmarkt afspeelt en dientengevol ge beurzen te bezoeken, shows bij wonen, alert zijn en op ontwikkelin gen inspelen. We zijn in de loop der jaren in de bevoorrechte situatie ge weest dat we meer armslag konden krijgen door het naastgelegen pand te kopen immers het pand van je buur man is maar één keer te koop. Thans is er nog mogelijkheid tot uitbreiding op eigen terrein. We zijn altijd voor zichtig geweest, ook al hebben we de laatste jaren de wind mee gehad en is er op de behoefte van het publiek ingespeeld en ingehaakt op de veran derde woontrends. Van donker eiken, naar licht en honing-kleurig eiken, vervolgens de moderne afdeling met lederen bankstellen, boven. De nieuwste afdeling, met grenen meu bels, blijkt ook een succes. Dat wil niet zeggen dat bijvoorbeeld donker eiken achterhaald is en daarom gaan we met de verkoop daarvan ook ge woon door". Aan het woord is mevrouw Henny Voorbrood, de spil van Voorbrood Meubelen. Zij en haar man hebben in de achterliggende jaren 'durf' ge toond. Thans worden ze bijgestaan door de zoons Pieter en Johan en heeft Piet Voorbrood sr., na een ern stige ziekte, wat gas teruggenomen. Hij: "Hoewel je overal hoort over een economische recessie, merken wij er nog niets van. Misschien dat dat over een jaar gebeurt. Daarom zijn we ook wat voorzichtig om, hoewel de moge lijkheid zich voordoet, onze zaak uit te breiden. Graag zouden we nog een goed zichtbare slaapkamertoonzaal willen en een koopjeshal. Het laatste valt binnen de bestaande ruimte te verwezenlijken, maar verder zijn we erg voorzichtig". Er blijkt veel mogelijk bij Voorbrood Meubelen. Niet alleen kun je er te recht voor een complete woningin richting: van meubilair, vloerbedek king, vitrage, gordijnen e.d., ook voor kleine ornamenten zoals een kranten- bak, mimiset of kapstok geldt dat de klant 'koning' is.... Degenen die met de verkoop belast zijn, berekenen voor de klant tot in de details de kosten, waarbij specifiek voor de woningingstoffering een of ferte gemaakt wordt. Voorbrood Meubelen beslaat een op pervlakte van 3000 vierkante meter aan toonzalen. Bovendien is ander half jaar geleden een boerderij aan het Noordeinde in gebruik genomen als opslagruimte. Deze is slechts één kilometer van de zaak verwijderd en hier is maar liefst 2500 vierkante me ter opslag. Er is daar met ingenieuze constructies veel getimmerd en ge sleuteld met als resultaat onder ande re een liftconstructie. Het resultaat mag inmiddels gezien worden: alle bankstellen, kasten en zo staan keu rig als soldaten in het gelid, compleet op meubelwagentjes. Er is een grote parkeerruimte, zodat de vrachtwa gens makkelijk kunnen lossen en het eigen personeel netjes de meubelen voor de klanten kan laden. We zijn hier heel erg blij mee. Dat waren de bewoners van de Dorpsstraat al een poosje, nadat we de meubelopslag tijdelijk bij een ander bedrijf onderge bracht hadden. Voorheen gaf het uit laden van meubels uit grote (Duitse) wagens veel overlast. ...v. s.. ..v De veeleisende en prijsbewuste konsument uit heel Nederland weet Zevenhuizen inmiddels wel te vinden! Vanwaar die grote belangstelling? Wat dacht u van de veelbesproken kollektie meubelen? In alle stijlen en prijsklassen! Zó mooi, zó huiselijk gezellig, zó praktisch en dan de prijs: zó voordelig..! Nog niet geweest? Kom dan beslist even kijken. Vooral nu, want er is tijdelijk een speciale jubileumaktie met extra prijsvoordeel. m KORTING van Van Rijs gehuurd. In oktober 1959 is de huidige bedrijfshal aan de Dorpsstraat gekocht. De winkel er voor, kon voorlopig bewoond en gehuurd worden door slager Gouw. Eind 1965 kwam deze winkel leeg, waarop besloten werd er een slaapkamer(toonzaal)etalage van temaken en meubels te gaan verkopen. Piet Voorbrood, sinds 1957 getrouwd met Henny, een vrouw uit het zakenleven verhuisde met haar en zoon Piet in december 1961 naar de nieuwe woning aan de Lange Zijde, waar het echtpaar thans nog woont. Mevrouw Vooorbrood zag wel brood in de winkel, die voorlopig nog bijzaak was, immers er werden nog steeds in de achterliggende fabriekshal, halffabrikaten meubels geïakt. Eén en ander liep qua orders, aanzien lijk terug en toen besloot het echtpaar Voorbrood, de knoop definitief door te hakken en voorzichtig aan de meubelverkoop vanuit de bedrijfshal te beginnen en niet alleen de klant de mogelijkheid te bieden het totale meubilair bij hen te kopen, maar het plaatje compleet met woninginrichting aan te bieden. Dat was voordien, sinds begin 1966, ook reeds het geval, echter toen had men zelf nauwelijks toonzaalruimte en ging mevrouw Voorbrood met klanten naar de groothandel-meubel- toonzalen en woninginrichters. Voorbrood sr.Toen we zelf een grote meubeltoonzaal inrichtten vonden we dat de klant voor alles bij ons terecht moest kunnen. Het is veel te riskant om alleen maar slaapkamercentrum of vloerbedekkingsleveran cier te zijn. Je bent dan te eenzijdig bezig". VOORBF Voorbrood Meubelen bestaat 75 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum kunnen klanten profiteren van aantrekkelijke aanbiedingen door middel van een 'koopjesweek' in de week van 22 maart. De medewerkers/sters worden onthaald op een feestelijk uitstapje, aan het eind van de feestweek. Voorbrood Meubelen heeft Rotterdamse wortels, .werd uit nood geboren omdat de vader van de huidige eigenaar: Johannes Martinus (Jan) Voorbrood, z'n dagelijks brood wilde verdienen en zijn werkgever hem enkele maanden niet meer nodig had. Om te overleven startte hij een meubel- makersbedrijf. Zoals in die jaren gebruikelijk, was het 'hard werken voor weinig'. Op 12-jarige leeftijd hielp de huidige directeur Piet Voorbrood, al mee en op 14-jarige leeftijd zat hij al voor 100% in de zaak. Echter toen brak de oorlog uit en bij het bombardement op Rotterdam (mei 1940) werd ook hun meubelfabriek volledig in de as gelegd. Vader Jan en zoon Piet lieten zich hierdoor echter niet uit het veld slaan en begonnen in Rotterdam opnieuw in een ander pakhuis. Helaas gooide de oorlog weer roet in het eten, want zoon Piet werd in 1943 in Duitsland tewerkgesteld. In 1945 keerde hij heelhuids terug in Nederland en werd er opnieuw gestart met een meubelfabriekje dat half afge maakte meubels inkocht. Deze halffabrikaten werden aan geleverd door de Zevenhuizense meubelfabrikanten Dekker en Visser, wat grote klanten voor de heren Voorbrood waren. Een algehele renovatie van het centrum van Rotterdam noodzaakte de heren Voorbrood naar elders te verkassen. Toen werd definitief gekozen voor vestiging in Zevenhuizen en op 1 januari 1954 werd de bovenverdieping van de fabriek

Hart van Holland | 1993 | | pagina 18