Een tuinmachine nodig? De beuk in het bos! OUD Intertest vinyl, bijna te mooi om op te lopen Zaterdag 20 maart 't Rawi Regumatic slaapsysteem is technisch en medisch uit en te na getest en goedgekeurd. jj LWI C. van der Knijff SLAAPK0MF0RT Hart van Holland/17 maart 1993 pagina 21 Koop dan een machine, die bij u en uw tuin past. Bij ons kunt u kiezen uit ±85 verschillende tuin- en parkmachines. Wij leveren deze machines voor scherpe prijzen en bedrijfsklaar. Handmaaiers vanaf 139,00 Electromaaiers vanaf 299,00 Akkumaaiers (nieuw!) vanaf ƒ1679,00 Benzinemaaiers vanaf 695,00 Tuintractoren vanaf ƒ3195,00 Tuinfrezen vanaf ƒ2100,00 Kruiwagen met 2 wielen vanaf 99,00 Hakselaars, bosmaaiers, kettingzagen, kantentrimmers, vertikuteer- machines, motorschoffels, heggescharen, agregaten, hogedrukreinigers Tuin- en parkmachines Bredeweg 31 - Moerkapelle - Tel. 01793-1328 Reactie van de Kamer van Koophandels van Zuid-Holland op het Sturctuurschema Groene Ruimte van het ministerie van LAN A VI en VROM Er bestaan vergevorderde plannen voor de aanleg van een groot bos ten westen van Boskoop-Waddinx- veen- Gouda. Dit bos, beter bekend als het Bentwoud, zou een omvang moeten krijgen van 4200 voetbal velden. Vraagtekens In een reactie op het Structuurschema Groene Ruimte van de ministeries van LANAVI en VROM, waarin het Bentwoud als een strategisch groenproject staat aan gegeven, hebben de Kamers van Koohandel in Zuid- Holland aangedrongen op een kleiner bos. De angst bestaat dat het bos te veel als een belemmering gaat werken. Dit geldt bijvoorbeeld voor de gewenste en noodzakelijke ontwikkeling van bedrijfsterrein in onder meer de driehoek Gouda-Waddinxveen-Moor- drecht. De Kamers plaatsen ook grote vraagtekens bij de financiële haalbaarheid van het Bentwoud. Het ge bied ten oosten van Boskoop-Waddinxveen is name lijk een goed lopend akkerbouwgebied. Sierteelt In het Structuurschema wordt behalve aan het Bent woud ook aandacht geschonken aan onder meer de sierteeltsector in Boskoop. Gesteld wordt dat Bos koop het nationale centrum voor de boomteelt is. Vanwege de sterke aanwezigheid ook van aanver wante bedrijvigheid is het gebied de motor voor de gehele sector. De Kamers vinden handhaving en ver sterking van het boomteeltcentrum Boskoop en om geving een belangrijke zaak. Het in het Structuur schema genoemde uitbreidingsoppervlak tot het jaar 2000 van 350 ha bruto, zien zij dan ook als een absoluut minimum. Vinyl vloerbedekking is de laatste jaren sterk verbeterd en wint mede daardoor snel aan toepassingsmogelijkheden. Een belangrijke ontwikkeling betreft een krasvaste toplaag, die veel extra bescherming biedt. De RocTop superlaag wordt voor het eerst toegepast op de Intertest vinyls Monet en Lorenzo. Het betreft een onzichtbare beschermende finish, die als het ware bovenop het eigenlijke vinyl is aangebracht. De toplaag zorgt voor extra weerstand tegen krassen, en vegen. Men name schoonvegen. Driekwart van alle vlekken op vinyl, kunnen simpel met een vochtig doekje worden verwijderd. Zevenhuizen - Deze zomer fuchsia's aan de pergola in de tuin? Op een balkon kan natuurlijk ook. De fleurige bellenplant is een langdurige bloeier. Nederland telt heel veel fuchsialiefhebbers. Misschien zijn er in de omgeving van Zevenhuizen-Moerkapelle ook velen. Zij allen kunnen genieten van een fraai fuchsia-show die aanstaande zaterdag in de kantine van Volkstuinvereniging "De Boerderijaan de Wollefoppenweg in Zevenhuizen gehouden wordt, tussen 11.00 en 15.00 uur. Deze show wordt verzorgd door leden van de Nederlandse Kring van Fuchsia vrienden. men kan er ook fuchsia's kopen en er alle informatie krijgen over deze prachtige plant. Bellenplant De fuchsia of 'bellenplant', mag zich de laatste jaren in een toenemende belang stelling verheugen, hetgeen ongetwijfeld te maken heeft met de promotie activiteiten van de Nederlandse kring van Fuchsiavrienden. De plant is geliefd vanwege z'n groei-en bloeiwijze, maar tevens vanwege de eenvoudige stekmethode. Een fuchsia geeft praktisch geen problemen, alleen de winterberging is niet altijd even gemakkelijk, men heeft namelijk een vorstvrije ruimte nodig om de planten te laten overwinteren. Veel doeleinden De fuchsia kan in vele vormen uitbundig bloeien op balkon, aan pergola, in kuipjes en potten; hangend en zuilvormig. De mogelijkheden zijn onbegrensd. Een pergola getooid met fuchsia's in hangvorm wordt een ware waterval van bloemen en een terras omgeven door een aantal stamfuchsia's krijgt een feeste lijk karakter. Volle zon stellen de meeste fuchsia's niet zo op prijs, ze verlangen regelmatig water en mest. Om een goed vertakte plant te kweken, moeten de jonge scheuten enkele malen worden getopt. Op de winterharde soorten na kunnen de fuchsia's niet tegen vorst, dus moeten ze op een vorstvrije plaats overwinteren. Een goede nachtrust ligt niet alleen aan de matras. Maar vooral aan 'n perfekt slaapsysteem. Specialisten beproefden het unieke verstelbare slaapsysteem van Rawi. De kombinatie van bedbodems met edelstalen veren en de speciale matrassen met afneembare en chemisch reinigbare hoezen. Het Rawi Regumatic slaapsysteem is zowel technisch als medisch getest en goedgekeurd door de Orthopedische Universiteitskliniek in Münster. Unanieme conclusie: Het Rawi Regumatic Slaapsysteem ondersteunt en slaapt aanzienlijk béter, dan andere conventionele bedbodems. Dat komt tot uitdrukking in de manier waarop het Regumatic systeem reageert op de meest uiteen lopende slaaphoudingen. Het Rawi Regumatic slaapsysteem is er in diverse uitvoeringen. Maar dat merkt u vanzelf wanneer u 'ns op uw gemak komt 'proefliggen'. U bent van harte welkom. Grnpnsvnnrdp 1? - WarlrliriYVPpn STOFFEERDER Groensvoorde 12 - Waddinxveen Tel. 01828 - 16119 op de Fuchsia-show op "De Boerderij CS HARWA

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21