KEUKEN *-~*CEWTKUM OPGERUIMD STAAT NETJES! 8495. IS HETGEEN KUNST MEER Hijdra Benthuizen GRATIS Internationaal Ga eens kijken» in Waddinxveen VAATWASSER Woon-winkelen in Waddinxveen pagina 22 mmmmmmz Onze Citin-tapijtreiniger en Kew-hogedrukreiniger zorgen voor een frisse en schone lente-start. Tel. 079-313443 Badkamer, toilet of doucheruimte vernieuwen? DAN AAN DE B0UWH0F DENKEN Hart van Holland/17 maart 1993 Frans Rahms van REP-Rahms en Partners voor het aquarium in zijn reklame-bureau "In een aquarium ontstaat er een samenleving, die op elkaar is afgestemd. Zo zou het in het bedrijfsleven ook veel meer kunnen gebeuren. Bedrijven uit dezelfde branche moeten, naar buiten, gecoördineerd optreden. Door de gezamenlijke uitstraling krijg je een breder draagvlak van het totaal". Dat Waddinxveen van oudsher een plaats is waar veel meubelzaken gevestigd zijn, is zeker in de regio bekend. Echter is dit niet het geval in de totale Randstad, noch in de aangrenzende provincie Utrecht. Directeur Frans Rahms van REP-reklamebureau te Waddinxveen, heeft dit onderkend en geeft een fraai full-color-magazine uit, getiteld "Meubelstad Waddinxveen". In een oplage van 10.000 exemplaren is het eerste nummer in de provincies Zuid-Holland en Utrecht verspreid onder huisartsen, tandartsen, dierenartsen, notarissen, café-restaurants, ziekenhuizen etc. Een dergelijk fraai verzorgd magazine, zal in het vervolg eenmaal per jaar verschijnen. p initiatief van het Ge meentebestuur van Waddinxveen, de Kamer van Koophandel Mid den-Holland en de meu belbranche in Waddinxveen, is in 1984 de Stichting Meubelstad Wad dinxveen opgericht. Het doel van de stichting is om de onderlinge samenwerking van de, meer dan een eeuw bestaande, meu belindustrie in Waddinxveen, tussen de diverse in de meubelbranche ope rerende bedrijven, te versterken. Het meubelcentrum als één geheel, geza menlijk naar buiten uit te dragen. Daarbij de plaats Waddinxveen, zo wel als het meubelcentrum, landelij ke bekendheid te geven en zo moge lijk, internationaal tot een begrip te maken. Immers: Waddinxveen is uitgegroeid tot het grootste meubelhart van Ne derland. John Mulleman voorzitter van de or ganisatie Meubelstad Waddinxveen, zegt in het door Frans Rahms uitgege ven magazine, trots op Waddinxveen te zijn. "Steeds meer grote interieurinrich ters en detailisten weten de fabrikan ten, in de centraal in Zuid-Holland gelegen gemeente, te vinden. De maximale aandacht voor vormgeving en afwerking spreken duidelijk aan, zo blijkt uit de reacties. Ook het pu bliek stroomt massaal toe." Volgens de directeur van Meubelfa briek Mulleman BV, John Muileman, heeft de klompenindustrie een voor trekkersrol vervuld, waarna de bloei van de houthandel ontstond, die he den ten dage nog een dominerende rol in de hele Nederlandse handel ver vult. De ligging aan goed bevaarbaar en bereikbaar water, maakte het alle maal mogelijk. De Gouwe droeg bij aan de bloei van Waddinxveen als Meubelstad. Schepen konden via deze rivier de loshavens aan de Gouwekade's in het dorp makkelijk bereiken vanaf de Hollandse IJssel. Toen het hout er eenmaal was, kwa men de bedrijven. Er was veel aan te verdienen, want de behoefte aan al lerhande produkten in Nederland groeide. "In hoogtijdagen had Waddinxveen dertig producerende houtbedrijven, In deze mooie tak van industrie ver dienden honderden mensen een bo terham", weet Mulleman. Dat ging jaren zo door. De bedrijvig heid was gevarieerd en naar huidige begrippen ook kleinschalig. Iedereen werkte er voor en er werden onder ling, levendige contacten onderhou den. Echter, onder druk van de concurren tie, werden bedrijven, en als elders in het land, gedwongen tot grootscha ligheid. Om in de pas te kunnen blij ven lopen moest dat wel. De consument zocht het goedkoopste produkt en verlangde tegelijk kwali teit. De detaillist ging daardoor op zoek naar bedrijven die waar voor hun geld konden bieden. Het was ook de tijd, waarin de Wad- dinxveense houtindustriëlen de kop pen bij elkaar staken. En zo kwam het er dan van dat in 1982 het samenwer kingsverband Meubelstad Waddinx veen werd opgericht, met op dit mo ment een zestiental leden. Verschillende branches zijn in Meu belstad Waddinxveen vertegenwoor digd. Het is een mix van houthandel en betimmeringsbedrijven voor hotels en privé-inrichtingen, scheepsbetim- meringen, rompenmakerij, klokkas- tenfabriek, mebeulfabrieken, stof- feerderijen en inerieurinrichtingsza- ken. Ook het enige Keukencentrum dat Waddinxveen telt, neemt deel in de Stichting met een totaal van 16 leden. Ook de heer Rahms is lid van die organisatie en behartigt boven dien, beroepsmatig de belangen van Meubelstad Waddinxveen. Waddinxveen is ook op internationaal vlak bekend. Er wordt geïmporteerd uit Polen en Scandinavische landen. En tevens plukt de meubelindustrie in Waddinxveen de vruch ten van de opvallende belangstelling van Japanners voor Nederlands meubilair. Vooral de vormgeving blijkt goed aan te slaan. Er is dus veel export vanuit Waddinxveen naar het land van de rijzende zon. Het samenwerkingsverband Meubelstad Waddinxveen, vervult op dit moment een voorname rol. De resultaten zijn zichtbaar. Het meest in het oog springende voorbeeld is wel de Meubelstadpaal aan de rijksweg Utrecht-Rotterdam/ Den Haag. Maar ook worden Kerst-en Paasshows gezamenlijk uitge voerd met daaraan gekoppeld grote en dus krachtige ad- verentiecampagnes Dat kan men als team makkelijker dan als individu. "Je sluit een millimeter contract af waarvan alle leden mee kunnen profiteren. Voors kun je gezamenlijk beveiligings maatregelen nemen voor je bedrijf. Daarnaast worden spe cifieke hedendaagse problemen binnen de organisatie be sproken en getracht daar een oplossing voor te vinden. Zoals de toekomstige milieu-eisen bijvoorbeeld. Wie van plan is om in Waddinxveen naar meubels te gaan kijken moet daar wel wat tijd voor uitrekken, omdat er veel moois te zien is: misschien meerdere keren die plaats bezoeken. Bovendien is er een grote verscheidenheid aan stijl, genre en prijsklasse. Er zijn fraaie moderne meubelen te bekijken (kopen) maar ook klassieke, van eiken tot exclu sievere houtsoorten. Bij de meeste meubelzaken kan de klant rechtstreeks kopen, maar ook zijn er, waar geleverd word via een detaillist. (zie advertenties in deze Special In en om het Huis) CARAT. Kunststof keuken BARI. Landhuiskeuken CONTURA. Kunststof keuken HENEGOUWERWEG 37 WADDINXVEEN TEL. 01828-11631 Wridinxveen Blaiawijkuwsg 11 - Zoetermeer - Tel. 079 - 310700 - Moeiteloos en schoon tapijt met de Citin-tapijtreiniger en buiten uw tegels weer als nieuw met de Kew-hogedrukreiniger. Bij ons te huur voor slechts 15 gulden per halve dag, of 25 gulden per hele dag. Nu ook weer in voorraad; een grote sortering groenten en bloemenzaden van de bekende Van Hemert-kwaliteit Alles op het gebied van sanitair en bijbehorende artikelen goedkoop, duur of exclusief sanitair! De Bouwhof levert gewoon wat vakman en doe-het- zelver nodig hebben van topkwaliteit sanitair, complete badkamers, open haarden, wand- en vloertegels, bouwmaterialen, hout, verf, gereedschappen, ijzerwaren, verhuur, parket. Vanaf nu heeft u altijd een heerlijk opgeruimd aanrecht. Want bij aankoop van een keuken van fl. 8000 - of meer, met daarin verwerkt 4 apparaten van Etna, krijgt u nu een Aanbiedingen geldig t m 31 maart 1993. Stichting Meubelstad Waddinxveen Uitsluitend topmerken keukens, o.a. Kruse en Meindert, Hebaform, Rotpunkt, Beeck, Schroder en Alno Ervaren installatieteam voor alle voorkomende werkzaamheden onder garantie Bij zelf plaatsen krijgt u duidelijke instructie boeken mee Keuze uit apparatuur, o.a. Atag, A.E.G., Pelgrim, Etna, Siemens, Itho, Exactum, Candy en Belion 5 jaar garantie op apparatuur en keukens Levering volgens de A.N.V.K. consumentenvoorwaarden Meer dan 30 com plete opstellingen in onze showroom Eigen Service Sneldienst voor direct ingrijpen in situaties Duidelijke computertekeningen en uitdraaien direct bij offerte Keuze uit meer dan 400 keukenfronten. Etna vaatwasser type nr. 8301 leverbaar in 5 verschillende kleuren. 3 Programma's, in hoogte verstelbaar bovenrek. Roestvrij stalen kuip. Waterverbruik 32 Itr. Geluidsniveau 52 db. Adviesprijs fl. 2095.-. Verkoopprijs KCW fl. 1575.-. Of de helft in contanten fl. 780.- Dit geldt niet voor aanbiedingen! Kunststof keuken, 4 zijdig af geronde MDF deur in de kleu ren wit en camee (beige). Wandkasten 90 cm. hoog met 3 legplanken. Kompleet met MDF afgeronde krans- en lichtlijsten in frontkleur. Inclu sief verlichting, geïntegreerde RVS spoelbak met restenbak- je in multiplex blad met water kering in diverse kleuren. He- teluchtoven en luxe gaskook- plaat. Vlakschermkap en 160 llr. koelkast. Enmet GRATIS VAATWASSER. Af meting 280x225 cm. Uitbrei ding en reservering mogelijk Alles met Etna apparatuur Keukencentrumprijs: Landhuiskeuken Rustiek en robuust. Klassieke keuken met dubbeldeurs frontpaneel Kleur natuureiken gepatineerd met keuze uit knop of sleutel- beslag. Wordt geleverd met metalen laden en scharnie ren. Wandkasten 69 cm. hoog met 2 legplanken. Zichtzijden in frontkleur. Inclusief MDF geprofileerde krans- en licht- iijsten. Kompleet met oven in combinatie met gaskookplaat. Inclusief schouw met afzuig- unit. kraan en spoelbak ver- iichting. Koelkast 160 Itr. Af meting 255x215 cm. Uitbrei ding en reservering mogelijk. Kunststofblad met waterkering. Alles met Etna apparatuur Keukencentrumprijs: Moderne eigentijdse kunststof facetkeuken in diverse kleur- uitvoeringen o.a. ahorn cerise, ahorn grijs, zilvereiken. ahorn turks groen en elzendecor. Dit alles afgezet met een antra- ciete facetlijst rondom. Kom pleet met antraciet krans- en lichtlijsten incl. verlichting. Kunststof blad met waterke ring. Inclusief gaskookplaat, spoelbak en kraan. Kompleet met afzuigkap en 160 Itr. koel kast. Bovenkasten 56 cm. hoog Afmeting 300 cm. breed. Alles met Etna appara tuur. Keukencentrumprijs:

Hart van Holland | 1993 | | pagina 22