Waddinxveen Boskoop Plantactiviteiten op Boomfeestdag Met de bus naar Kees Verwey te Haarlem Koffie-concert Concordia Jeugdcompetitie Florida Bingo in "De Boog" Internationale culturele manifestatie in Boskoop Een wens gaat in vervulling Rampenvooriichting Rommelmarkt Internationale liedkunst «m. BERICHT VOOR SLAAP WANDELAARS WS' HARWA "A J Last van een onrustige slaap? Neem de slaapwandelroute naar Harwa voor een uitgerust slaapadvies! Samengevat Programma Hart van Holland/17 maart 1993 pagina 27 Waddinxveen- Zoals elk jaar op Boom feestdag brengen ook dit jaar de leerlin gen van groep 8 van de basisscholen op woensdagochtend 24 maart door de gehele gemeente Waddinxveen beplan ting aan. Zestien van de in totaal zeven tien scholen doen mee en ook wethou der J. Neele is van de partij. De aanplant van bomen en struiken vindt plaats op de volgende locaties. Esdoornlaan, in verband met de aanleg van een miniro- tonde en een vrijliggend fietspad moest de aanwezige beplanting in de midden berm wijken. De es op de hoek met de Sniepweg is dermate beeldbepalend dat deze gehandhaafd is. Voorts is door aankoop van een stuk grond de moge lijkheid geschapen om aan een zijde een groenstrook te maken en 11 es doorns terug te planten. Ook aan de Kastanjelaan is sprake van een nieuwe situatie. Aan de kant van de Sniepweg is een stedelijk pleintje gesitueerd waar een jeu de boules-baan is aangelegd. Het geheel is dan omzoomd door een groenblijvende haagbeplanting waar in, hoe kan het ook anders, (paarde)kastanjes geplant worden. Deze beplanting biedt in de toekomst de nodige beschutting aan de mensen die hier gaan zitten of van de jeu de boules-baan gebruik maken. De plant- locatie aan de willem de Zwijgerlaan (nabij de kruising met de Noordkade) is ontstaan vanuit de noodzaak om de oude populieren te vervangen. Ai zo'n zes jaar geleden zijn hier om en om de populieren gerooid en zijn er alvast nieuwe bomen tussengeplant. Recente lijk is het restant van de populieren gerooid. Met Boomfeestdag zal hier, door het aanplanten van de tweede fase van nieuwe bomen, weer een com pleet nieuwe boombeplanting staan. Op deze wijze worden laanbeplantin gen van bomen in de gemeente duur zaam in stand gehouden. Verder wordt er zo veel mogelijk in nabijheid van de basisscholen beplan ting aangebracht, een en ander aanslui tend op de uitgevoerde renovaties en snoeiwerkzaamheden van de afgelo pen tijd. Rondom scholen is de druk op het groen vooral door spelende kinde ren groter dan elders in de gemeente. Door diezelfde kinderen bomen en struiken te laten planten zullen ze zich ook meer betrokken voelen bij het groen, en dit is toch een van de belang rijkste uitgangspunten van de Boom feestdag. Dit jaar zullen in totaal ca. 60 bomen en 165 struiken geplant worden door de schooljeugd van groep 8. Daarnaast is de sectie Plantsoenen momenteel ook druk doende om de nodige beplanting in de gemeente aan te brengen. Enkele plantlocaties zijn Sweelinckhof (rond om speelvoorziening), Vijverlaan, Sparregaarde (bij station Noord), Wil lem de Rijkelaan, Oostpolderweg en St. Victorplein. Waddinxveen- Bij voldoende belangstelling organiseert de Waddinxveense Kunst Kring dinsdag 6 april een busreis naar Kees Verweyhal te Haarlem. In deze nieuwe hal is een overzicht tentoonstelling te zien van de bekende Haarlemmer, aquarel list Kees Verwey. Deze expositie in de naar hem genoemde hal, is een eerbetoon aan de 92-jarige kunstenaar en Haarlem. Met meer dan 100 werkstukken weet hij de toeschouwer te boeien. Deze ras tekenaar en aquarellist schildert nog dagelijks met een levendige toets alsof alles vluchtig is vast gelegd. Deze argeloze, bij moeiteloze wijze van schilderen en spelen met kleuren maken hem tot wat hij is "meester". Inl. tel. 01828-12776 Waddinxveen- Na het geslaagde koffie-concert wat Muz. Ver. Concordia op 19 februari jl. heeft gegeven in het Anne-Frank Centrum, zullen het slagwerkensen- semble en de harmonie op donderdagavond 18 maart a.s. hun tweede koffie concert geven in het bejaardentehuis Souburgh aan de Pr. Bernhardlaan 2 te Waddinxveen. Het programma zal bestaan uit klassieke en lichte muziekwerken zodat er voor iedereen wat van hun gading bij is. Het slagwerkensemble en de harmonie zullen afwisselend enkele muziekwerken ten gehore brengen. De muziekwerken die gespeeld zullen worden door de harmonie o.l.v. de heer G. de Knegt zijn Wien bleibt Wien. een Oostenrijkse mars. Boskoop- Zes overwinningen, een gelijkspel en een nederlaag was de oogst van de Florida-jeugdteams in het afgelopen weekeinde. Florida 1 en Florida 4 versterkten hun koppositie door 7-1 winst op resp. Mix 2 in Naaldwijk en Shuttle '74, Ter Aar thuis in "De Sniep". Beide teams hebben 8 punten uit 4 wedstrijden. Florida 2 kwam pas voor de tweede maal op de baan en won weer met 6-2, nu van Merenwiek 4 in Leiden. Florida 3 verloor met 2-6 van Eridos 5 uit Zoetermeer. Florida 5 versloeg Apollo 9 uit Roelofarendsveen met liefst 8-0 en Florida 6 (10/11 jr.) behaalde de eerste overwinning: 5-3 tegen Shuttlewoude 4 in Zoeterwoude. De mini-teams (onder 10 jr.) deden het ook al uitstekend. Team A versloeg Nivo in Rijswijk met 5-3 en team B speelde keurig gelijk in de moeilijke hal van Velo te Wateringen. Waddinxveen - A.s. vrijdag 19 maart wordt er zoals iedere maand weer een bingo georganiseert in buurtcentrum "De Boog". De bingo begint om half negen en de zaal gaat open om half acht. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Na afloop is er gelegenheid om nog wat te drinken en gezellig te dansen. Buurtcentrum "De Boog", C. Huygenslaan 2, Waddinxveen. Boskoop- Een bezoek van 26 Amerika nen: leerlingen en begeleiders van 'The King's School', een highschool in Lake Luzern (New York) aan Nederland mondt uit in een internationale culture le manifestatie op woensdag 24 maart |n de Beurshal aan de A.P. van Neslaan in Boskoop. De groep Amerikanen maakt een trip door Europa en volgt daarbij de route die de 'Pilgrim Fathers' honderden ja ren geleden maakten, toen zij om hun religie werden verdreven uit Engeland, woonden in Leiden en toen hun geluk beproefde in het nieuwe land Amerika. Daar zijn de "Pilgrim Fathers' belangrij ke grondleggers geweest voor een cul tuur die nog steeds in stand wordt ge houden. Op hun reis bezoeken de Ame rikaanse scholieren en hun begeleiders Plaatsen in Engeland en Nederland. In Leiden staat een officiële ontvangst op het programma. Via de organisatie Church of the Nations' kreeg het in Boskoop wonende echtpaar Godschalk het verzoek iets voor de groep te orga niseren. In korte tijd is een toeristisch Programma uit de grond gestampt met onder andere een bezoek aan het Boomkwekerijmuseum, een rondvaart en een 'echte' Hollandse lunch in cafe taria Gouwezicht aan de Ridderbuurt. Hoogtepunt wordt echter de avond op 24 maart in de Beurshal, waarvoor een uniek en zeer gevarieerd programma is opgesteld. Daarin treden op gospelzan geres Kellie en haar vader Bill Da vidson. Beide hebben een internationa le reputatie inde gospelmuziek en zijn verbonden aan The King's School. Het programma wordt echter geopend door het Gouds Jeugd Symfonie Orkest onder leiding van Ralph van Vliet. Ver volgens treedt het Boskoops Tiener koor en Ceieste op. Daarna volgt de CotN drama en dansgroep onder lei ding van Jose de Mooy. Onder de solis ten bevindt zich ook de in Boskoop wonende Marnix Godschalk, na de pau ze verzorgen de studenten van The King's School een presentatie en de Boskoopse actrice Anita Poolman speelt 'Constanter'. Daarna wordt het publiek onthaald op een sessie van zan geres Kellie met gospelmuziek overgo ten met een saus van stevige rock en reggae. Het Boskoopse koor met com bo The Joy Singers zet het programma voort, dat wordt besloten met een op treden van de gospelzanger Bill Da vidson. Hij fungeert tijdens de trip als reisleider, kaarten zijn verkrijgbaar bij de familie Godschalk. Haagwinde 22. Voorzitter A. v.d. Ent van muziekvereniging Concordia bedankt de heerJ.G. Binken voor het slaan van de eerste paal Boskoop - Een lang gekoesterde wens gaat dan deze zomer in vervulling als het nieuwe clubgebouw van de christelijke muziekvereniging "Concordia" in gebruik wordt genomen. Door voorzitter A. v.d. Ent werd de wens uitgesproken dat dit in oktober, ter gelegenheid van de viering van het 90-jarig bestaan, in ieder geval gereed is. Voor die tijd moet er nog heel veel gebeuren, niet alleen door de Moerkapelse aannemer van Laviere, maar tevens door de leden in zelfwerkzaam heid. Dinsdagmiddag 9 maart sloeg gemeenteraadslid de heer J.G. Binken- onder toeziend oog van buurtbewoners en leden van de vereniging- de eerste paal voor het nieuwe gebouw, op eigen grond van de muziekvereniging, achter het huidige, houten gebouw, aan de A.P. van Neslaan. Voordat dit gebeurde is er veel energie gestoken in de voorbereiding en mede dankzij de heer Binken, is de procedurele gang van zaken enigszins versneld. Zo was de muziekvereniging in het voordeel dat in het bestemmingsplan reeds met de realisatie van een nieuw gebouw rekening is gehouden. Hoewel er nog niet allemaal positieve geluiden klinken van buurtbewoners, staat Boskoop in z'n algemeenheid achter deze (niet gesubsidieerde) muziekvereniging, die met veel enthousiasme tal van acties heeft gehouden. Honderdduizend gulden werd bijeengebracht door o.a. lotenverkoop, contributieverhoging, obligatie-uitgifte en verstrekken van persoonlijke leningen tegen een rentepercenage van nul. De totale bouwkosten zullen veel hoger zijn, in ieder geval ca. 165.000,- hoger. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 Boskoop- Op 8 maart is de landelijke campagne rampenvoorlichting van start gegaan. Deze campagne is het sluitstuk van de lokale campagnes die vorig jaar, in regionaal verband, in sep tember zijn gevoerd. Op verschillende manieren wordt de komende tijd lande lijk aandacht besteed aan de rampen voorlichting. Dit zal ondermeer gebeu ren door middel van een speciale uit zending op de televisie, "postbus 51"- spotjes, radiospotjes en publicaties in de grote landelijke dagbladen. De ge meente Boskoop heeft de lokale cam pagne in september 1992 gehouden. Onder de bevolking is toen huis-aan- huis-folder verspreid onder andere een bewaarkaart en sticker was gevoegd. Deze folder bevatte belangrijke infor matie (het Basisscenario) over hoe de burger dient te handelen in geval van ramp. Als de sirene gaat of een geluidswagen rijdt door de straat, volg dan de volgen de drie basisregels: 1. ga direct naar binnen; 2. sluit alle deuren en ramen; 3. zet de radio aan en stem af op Radio West -op de kabel: FM 93.6 (samen met radio 1) - via de ether: FM 88.4. In de voorkomende gevallen kan van het ba sisscenario worden afgeweken, dit wordt direct na het afgaan van de sire nes via Radio West bekendgemaakt. De gemeente heeft de folder op voorraad en verzoekt een ieder die de folder niet (meer) heeft of nadere informatie wenst, contact op te nemen met de ambtenaar rampenbestrijding, me vrouw P. van Bedaf. telefoon 19515. Boskoop- De Boskoopse Hervormde Commissie voor zending-en werelddia- conaat hoopt dit jaar op zaterdag 3 april weer een rommelmarkt te hou den. Dit keer is de opbrengst bestemd voor financiële hulp aan een kinderte huis in Lockichar te Kenia. De rommel markt wordt op het plein bij de Herv. dorpskerk gehouden. Vanaf 9.00 uur 's morgens zal er een enorm aanbod zijn van o.a. meubilair, electra, boeken, nieuwe en zelfgemaakte artikelen, bo men en planten en nog veel meer. Voor de kinderen zijn er ballonnen, schmin ken en zeer waarschijnlijk een theater. De verkoop gaat door tot 16.00 uur. Voor die tijd is er nog een bingo-avond op vrijdag 26 maart. Aanvang 20.00 uur in ontmoetingscentrum "de Brug" aan het kerkplein. Ook hier een indrukwek kend prijzenpakket. Inl. 01727-12941. Waddinxveen- Op donderdag 18 maart geven Lieuwe Visser en Rudolf Jansen vanaf 20.30 uur een concert in de serie kamermuziekconcerten 1992-1993 in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen. Met de liedkunst van Schubert wordt waarschijnlijk het wezen van deze com ponist geraakt. Wie Schubert zegt, denkt aan het kunstlied; liederen als Erlkonig en de cycli Schone Mullering en Winterreise hebben grote bekend heid en zijn bovendien bij een groot pu bliek geliefd. Schubert schreef ruim 1000 werken, waaronder ca. 600 liede ren. Lieuwe Visser maakte voor dit pro gramma een keuze uit liederen uit ver schillende perioden van Schuberts le ven: Die T aubenpost, An Schwager Kro- nos (dramatische ballade), Grenzen der Menschheit, Lied der gefangenen Jagers en Der Schiffer. Richard Strauss liet "slechts"ca. 140 liederen met piano begeleiding na. Zijn naam wordt mis schien het snelst in verband gebracht met zijn symphonische gedichten als Don Juan en Den Quixote of opera's als Ariadne of Naxos of Electra, maar vol gens sommigen is zijn liedkunst indrin gend. Op het programma staan vier van zijn liederen. Hugo Wolf wordt naast Schubert tot de grootste liederencom- ponist gerekend. In zijn oeuvre neemt het lied een dominante plaats in. Ken merkend is dat de pianopartij in zijn liederen, meer nog dan bij Schuman, volstrekt gelijkwaardig is aan die van de zangsolist. Dat wil in de praktijk zeggen dat de moeilijkheidsgraad nog al hoog is. Lieuwe Visser en Rudolf Jansen maakten een keuze van 7 liede ren van de in totaal 53 door Wolf in 1888 geschreven liederen op gedichten van Eduard Morike. Na de pauze staan Rus sische liederen centraal van Sjostako- vitsj en Moessorgski. Bij de laatste naam denkt men meestal direct aan zijn beroemde werk "Schilderijen van ten toonstellingen" dat vooral in de orkes tratie van Ravel zo bekend is geworden. Het liedoeuvre van Moessorgski is niet zo omvangrijk, het bestaat uit 66 liede ren. Wel gaat het hier om heel karakte ristieke muziek waarbij de eenheid van tekst en muziek een belangrijk kenmerk is. Illustratief bovendien is dat Moess orgski voor bijna een kwart van zijn liederen zelf zijn teksten schreef. Van Dimitri Sjostakovitsj is bekend hoezeer hij geleden heeft onder en gekant was tegen het stalinistische Sovjetregime. De laatste jaren wint zijn muziek en m.n. zijn symfonische muziek aan po pulariteit. In het totaal van zijn oeuvre neemt de liedkunst een bescheiden plaats in. Plaatsbewijzen kunnen tele fonisch worden besteld op werkdagen tussen 09.00-12.00 uur, tel. 01828- 24642. Betaling vindt plaats aan de zaal.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 27