- Boskoop Wierlerronde Waddinxveen op Tweede Paasdag De Wadde langlauft voor artsen Bedkwartet in Toneelzaal tétilt Kerkdiensten Kerkdiensten Kreater Kindertheater presenteert: Simone Henken en Joost van Es in "De Mare" bij dieren Benefietconcert door 'The Joy Singers' Informatieochtend in bibliotheek Hart van Holland/17 maart 1993 pagina 31 Op Tweede Paasdag wordt de Waddinxveense Wielerronde gehouden op het parcours: Wadde, Peuleyen, Beethovenlaan, Groensvoorde. Excelsior Persconferentie Tijdstip Tweede Paasdag Parcours perikelen Verkeersmaatregelen Ongemak Ronde -miss Sneeuw Artsen zonder Grenzen Waddinxveen - 21 maart Het koor Boskoop - zondag 21 maart De Waddinxveense Wielerronde op Tweede Paasdag belooft een spectaculaire happening te worden. Maandenlang is een speciaal Wielercomité, met de voorbereidingen bezig geweest. De le den van dit comité zijn allen woonach tig en werkzaam in Waddinxveen en hebben uiteraard affiniteit met de wie lersport of organisatie van een andere wielerronde. In de tachtiger jaren wer den er in Waddinxveen ook wielerron des gehouden, maar het huidige comité heeft daar geen enkele binding mee, omdat het hier een volledig nieuw ini tiatief betreft. Het idee om een Wielerronde in Wad dinxveen te houden is geboren binnen de Goudse Ren- en Tourclub Excelsior, waar dan ook nauw mee samen wordt gewerkt. Deze Ren- en Tourclub Excel sior, komt uit in de Promotieklasse van de K.N.W.U. en bestaat ruim 60 jaar. Excelsior is als wielervereniging be trokken bij de organisatie van diverse wielerrondes en veldritten in de regio. Te denken valt hierbij aan de Ronde van Oudewater, Bleiswijk, Polsbroek en uiteraard Gouda. De Wielerronde wordt verreden volgens de reglemen ten van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. Als kleed-en douchefaci liteit dient de accomodatie van voetbal vereniging WSE. De EHBO zal die dag paraat zijn, terwijl met politie en ge meente vooraf uitgebreide contacten zijn geweest over de opzet van de orga nisatie en het parcours. Het Wielercomité heeft de te houden Wielerronde goed voorbereid. Dit on derkent de belangrijkheid van promo tie van de wielerronde die voor de B- amateurs/veteranen om 14.00 uur start (50 km). Om 15.30 uur gaan de A-ama teurs van start die rondes rijden tot een totaal van 80 km. Tijdens een persconferentie bij Autobe drijf Boonstoppel, werd niet alleen de Wielerronde toegelicht door de p.r. man uan het Wielercomité, de heer G. Haze- broek, tenens blonken de namen van de sponsors, genoemd door de heer Boon- stoppel. Ook Autobedrijf Boonstoppel, alsmede de meubelspecialist Gebr. Bak ker en Zn. Keukencentrum Waddinx veen en Reclamestudio Teller, nemen deel aan de sponsoring. Als co-sponsors treden op Derksen Zn assurantiekan toor, Optima uitzendbureau Boskoop, Auto Baas BV en snackbar Picobello. Met de keuze van de vroege datum 12 april rekent het wielercomité op een groot aantal inschrijvingen, per wed strijdcategorie kunnen echter maar ongeveer honderd renners een startbe wijs krijgen, zodat waarschijnlijk in schrijvers teleurgesteld moeten wor den. Doordat de wedstrijd vroeg in het seizoen ligt, zijn veel renners nog volop in training en schaven zij aan hun con ditie. Een wedstrijd als de "Ronde van Waddinxveen" is goed voor het opdoen van het zgn. 'wedstrijdritme'. De Ronde van Waddinxveen is op 12 maart aangekondigd in de Wieier Re vue Nationaal, het officiële wedstrij dorgaan van de KNWU. Er wordt een sterk deelnemersveld aan de start verwacht waarbij regionale en nationale topamateurs naar Waddinx veen zullen komen. Met de keuze voor Tweede Paasdag denkt het Wielercomité een schot in de roos te hebben gemaakt. Het meubel- toerisme in Waddinxveen heeft er een attractie bij; Doordat de meeste men sen van een vrije dag genieten is een ieder in de gelegenheid voor kortere of langere tijd de speciale sfeer van een wielerspektakel te proeven; Bedrijven en instellingen worden niet of nauwe lijks gehinderd in de uitoefening van Op de foto van rechts naar links het Wielercomité Waddinxveen Jaco v.d. Eijk, Gerard Hazebroek, Piet Versluis, Hans Moons, Piet Kloet en Leen Rehorst hun professie. Hoewel het Wielercomité uiterst tevre den is over het huidige parcours (Groensvoorde, Wadde, Peuleyen, Beethovenlaan) laat het zich aanzien dat hier voor het laatste kan worden gefietst. In verband met de plannen voor aanleg van een 30-km. gebied op de Peuleyen en snelheidsremmende maatregelen op de Groensvoorde, wordt het houden van een wielerwed strijd op een dergelijk stratenparcours met uitritconstructies, wegversmallin gen, drempels en snelheidsremmende maatregelen onmogelijk. Van gemeentewege is dit onderkend en is het aanbod gedaan om na het verrij den van deze ronde om de tafel te gaan zitten ten einde een oplossing voor het parcourspropbleem te zoeken. Ten tijde van de wielerronde zal het parcours afgesloten worden voor alle verkeer. De verkeersomleidingen zul len in overleg met gemeente en politie gerealiseerd worden. Omdat Westne derland een busverbinding op het par cours heeft, zal ook hiervoor een alter natief worden gezocht en bekendge maakt door de busondernemeing. Brandweer, politie en ambulance zul len in geval van calamiteit altijd toe gang hebben tot het parcours. De bewoners: ca 1000 brievenbussen, langs het parcours, zullen 'per brieven bus' in kennis worden gesteld van de bijzonderheden op de wedstrijddag zelf. Het comité vraagt begrip voor evt. ongemakken en hoopt op een sportieve samenwerking met de buurtbewoners. Het Wielercomité Waddinxveen prijst zich gelukkig dat de 20-jarige Waddinx veense Monique Cammeraat bereid is om tijdens de wielerronde op te treden als ronde-miss. Met Monique heeft het wielercomité niet alleen een charman te, maar tevens ook uiterst sportieve ronde-miss. Monique maakt sinds vijf jaar deel uit van het schaatsgewest Noord-Holland/utrecht van de Konink lijke Nederlandse Schaatsbond (KNSB). De afgelopen jaren heeft zij deelgenomen aan vier nederlandse kampioenschappen voor junioren en aan twee Nederlandse kampioenschap pen voor neo-senioren. Ook heeft zij o.l.v. Leen Pfrommer deelgenomen aan landenschaatswedstrijden in Zweden, Inzeil en Callabo (Italië). Enkele presta ties van dit vrouwelijk schaatstalent: '91 /'92 NK Heerenveen, le plaats 3km, 3e plaats eindklassement; '92/'93 NK Heerenveen, 3e plaats 1500 m, 3e plaats 3 km, 3e plaats eindklassement; '92/'93 NK afstandskampioenschappen De venter, 5e plaats 1500 m en 8e plaats 3 km. Waddinxveen- Tussen Waddinxveen en de Hoge Venen in de Belgische Ar dennen liggen 250 kilometers en dat is 3 1/2 uur met de bus. Toch hadden de leerlingen van de chr. S.G. "De Wadde" in Waddinxveen zo'n lange reis er best voor over om te langlaufen ten bate van "Artsen zonder grenzen". Eindelijk lag er sneeuw in de Ardennen en kon de reis worden ondernomen. Al 2 keer had de busonderneming de lang- laufdag moeten afzeggen bij gebrek aan sneeuw. Het niet doorgaan van deze sportieve excursie zou niet alleen een strop zijn voor de leerlingen, maar ook voor de organisatie "Artsen zonder grenzen". Dit langlaufavontuur was im mers een sponsorlauf-happening. Iede re "gelaufte" kilometer werd door goed geefse sponsors betaald. En er was bij het plaatsje Hockay een parcours van 10 kilometer uitgezet. Met vallen en opstaan -voor velen was dit de eerste ski-ervaring - werd het geld bij elkaar gegleden. Ook de docenten van de scholengemeenschap lieten zich niet onbetuigd. Begunstigd door het aange naamste weer van de wereld was het resultaat dan ook om over naar huis te schrijven.... Voor "Artsen zonder Grenzen", de or ganisatie die zo vaak in het nieuws is vanwege haar positieve bijdrage om het leed van dit moment te helpen leni gen, werd een geweldig bedrag bij el kaar geskied: f. 18.225,Het is verheu gend te merken dat veel jongeren zich willen inzetten voor anderen en "Art sen zonder Grenzen" spreekt hen aan. Natuurlijk is een dagje langlaufen bij mooi weer geen opgave, maar het bij eenbrengen van volle sponsorkaarten en het ophalen van al het toegezegde geld is wel een reuze karwei. Over enke le weken zullen de leerlingen van de Chr. S.G. "De Wadde" het bedrag offici eel aan "Artsen zonder Grenzen" over handigen. Waddinxveen- Op vrijdag 16 en zater dag 17 april 1993 zal de Waddinxveense amateurtoneelvereniging Toi-Toi we derom voorstellingen verzorgen in de - gelukkig niet gesloopte - Toneelzaal van het Anne Frankcentrum in Wad dinxveen. Het gaat om een stuk van de Engelse toneelschrijver Alan Ayck- bourn die bekendheid geniet door on der meer "Slippers", Liefde half-om- half" en "Verwarringen". Na een jaar hard repeteren onder leiding van Rens Roza zal de vereniging het stuk "Bed kwartet" op de planken zetten. De toe schouwers worden geconfronteerde met drie slaapkamers en vier echtpa- Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 17.00 uur ds. E. Luth Eemdijk Hervormde Immanuëlkerk 10.00 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. A.a. _v Houwelini'en ren in verschillende fasen van hun hu welijk. De schrijver laat op een soms kolderieke wijze zien hoe met veel illu sies aan een relatie begonnen wordt en hoe die langzamerhand wordt over woekerd door de dagelijkse sleur. Om tenslotte bijna onder te gaan door het voortdurende gebrek aan aandacht voor elkaar. Ayckbourn is er in geslaagd om deze diepere betekenis te verpakken in een luchtig geheel, waar veel elementen uit het blijspel aan te pas komen. Toi-Toi zal haar uiterste best doen om in deze onderhoudende voorstelling voor het gehele gezin, in haar eigen stijl het publiek een volle avond te boeien en te vermaken. Nadere informatie: tel. 01828-17634 Waddinxveen- Op 21 maart speelt Stichting Barnum "De Mare"; in kreater met o.a. Simone Henken die de vaste be zoekers zich zeker zullen herinneren: vorig seizoen maakte zij in Kreater furo re met de dansvoorstelling "Flierevo- gel". De Mare is een muzikale vertel voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar. Een vertelster en een muzikant (violist) trekken samen met hun karretje door het land en vertellen het verhaal van de Nachtkoningin: "Bert de Bultenaar is verliefd op de Nachtkoningin. Hij kan er niet van eten of slapen. Soms zegt hij zachtjes dat hij heel veel van haar houdt. Maar dat zegt ie zo zachtjes dat ze het niet hoort. Zo gaan er jaren voor bij. Bert de Bultenaar blijft vurig hopen en de Nachtkoningin weet van niks. Op een nacht komt er een vreemdeling aangelopen. Stralend. Het lijkt wel of ie met z'n snufferd in de pot met goud ge vallen is. De Nachtkoningin kan haar ogen niet van hem afhouden. Dit bevalt Bert de Bultenaar helemaal niet. Als een wilde springt hij in het rond, trekt rare gezichten en gromt gevaarlijk. De Zonnekoning schrikt zich naar van de ze onverwachte aanval en vlucht weg. Maar de koningin kan hem niet verge ten. Ze stuurt de nachtegaal weg om hem terug te roepen. Dat is wel het laatste dat Bert de Bultenaar wil. Hij besluit om naar het Verschrikkelijke Aard wijf te gaan... Waddinxveen-Op donderdag 18 maart belegt Jongeren Perspektief een avond over onderwijs. Een belangrijk onder werp want iedereen gaat een kortere of langere tijd in zijn leven naar school. Daarnaast werkt een aanzienlijk deel van onze beroepsbevolking in het on derwijs. De heer Pasterkamp zal dit onderwerp inleiden. De titel van zijn inleiding is "Onrust in het onderwijs". De twee begrippen die daarin centraal staan zijn: groter en harder. Aanvang 19.45 uur in de Bethelschool. Boskoop- Gedurende de periode 22 maart-2 april biedt de Dierenbescher ming Boskoop, evenals vorige jaren, weer de mogelijkheid poezen en katers tegen gereduceerd tarief te laten steri liseren c.q. castreren. Vooral in Bos koop en Waddinxveen zijn deze vier voeters bezig zich in grote getale voort te planten. Om het kattebestand terug te dringen vraagt de Dierenbescher ming Boskoop dringend om medewer king. Diverse dierenartsen uit de regio ondersteunen dit initiatief. Indien men van deze aktie gebruik wilt maken, of nadere informatie wenst, kan men con tact opnemen met mevr. W. Roden burg, tel. 01727-17017. Indien nodig zijn er mandjes beschikbaar. t.k. Ford Escort bj '81 voor de doe het zeiver 01727-14235 Gevraagd: tafeltennistafel opvouwbaar 01727-15328 Boskoop- Op zaterdag 20 maart zal het interkerkelijk jongerenkoor 'The Joy Singers' zich muzikaal inzetten voor Roemenie. Zij geven een concert in de Geref. kerk aan de Zijde 11a, aanvang 20.00 uur. De opbrengst komt ten goe de aan een project, waarbij Roemeense jongeren naar Nederland komen, om te zien, te leren en ideeen op te doen voor de toekomst van hun eigen land. "The Joy Singers" bestaat uit 35 leden in de leeftijd van 15-35 jaar en worden begeleid door een combo, bestaande uit synthesizer, drums, basgitaar en piano. Voor deze avond zijn extra muzi kanten aangetrokken. Het geheel staat onder leiding van dirigent Joop van Eek. Als thema heeft dit concert de titel "gekkenwerk" gekregen. Het repertoire bevat Nederlands- en Engelstalige go spelliederen. Info: tel. 017227-14105 of 01727-16186. Boskoop- Op woensdag 24 maart a.s. wordt er weer een informatieochtend in de bibliotheek georganiseerd. Deze ochtend is gericht op de gebruikers van de bibliotheek is gratis toegankelijk en geeft een beeld van de bibliotheek in het algemeen en van het gebruik van de cohnputer in het bijzonder. Met een kopje koffie wordt er uitleg gegeven over de bibliotheek, over de collectie boeken en andere materialen en is er natuurlijk ruimte om vragen te stellen. Verder wordt er een rondleiding door de bibliotheek gegeven en worden er enkele antwoorden op vragen gezocht in de computer. Voor deze ochtend zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Inl. tel. 13170. Boskoop- Komende zondagmorgen 21 maart organiseert de Stichting Ont moetingscentrum Snijdelwijk in Bos koop wederom een koffieconcert in het Praathuis. Dan zal 'Het Nederlands Gi taar-duo' optreden met een program ma waarin o.m. ook muziek wordt uit gevoerd van enkele Nederlandse com ponisten. Het duo bestaat uit de gitaris ten Juun Voorhoeve en Erik Otte. Voor het Praathuis vormt het concert een hernieuwde kennismaking met dit duo. In 1988 traden zij in het kader van de koffieconcerten ook al eens met succes op. Beide gitaristen studeerden aan het Rotterdams Conservatorium en be haalden daar hun diploma Uitvoerend Musicus. Sindsdien gaven zij vele reci tals, o.m. in het Concertgebouw en in de Doelen. Ook waren er diverse optre dens buiten Nederland, in Engeland, Duitsland en Frankrijk, en eveneens in Japan. Het duo is met enige regelmaat op Radio 4 te beluisteren, voor de tele visie debuteerden zij in 1992 in het programma van Han Reiziger ('in mu ziek'). Deelname aan het 'Concours In ternational de Guitar en Duo' dat elk jaar in Montelimar (Frankrijk) wordt gehouden, leverde hen in 1989 overtui gend de eerste prijs op. Het duo heeft intussen ook enkele CD's gemaakt. Naast muziek die ook echt voor gitaren is geschreven, zal het duo muziek ten gehore brengen die Erik Otte zelf voor de gitaar heeft bewerkt, bv de Tango Espanol van Isaac Albeniz. Interessant is, dat opnieuw muziek op het program ma staat van de in 1992 overleden com ponist Astor Piazzolla, de 'meester van de nieuwe Tango'. Afgelopen novem ber werd op het concert van harp en fluit ook al werk van deze Argentijnse componist gespeeld. Het concert be gint als steeds om half twaalf. Herv. kerk 9.30 uur ds. L. van Nieuw- poort 18.30 uur ds. R. de Reuver jeugddienst De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver Chr.Geref.kerk9.30en 17.00 uurds. M.J. Oosting Vrijz.protGeloofsgem. 10.00uurds. P.v.d. Laarse Soest Geref.kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk 17.00 uur ds. W. Jeroense Moordrecht

Hart van Holland | 1993 | | pagina 31