Hart - van - Holland - allerlei.... Cursusaanbod Kamer van Koophandel Gouda tfott (/oob faatif Foto's in het HART VAN HOLLAND Kindermishandeling IJsselland ziekenhuis presenteert zich op Internationale tentoonstelling 'Medica' gratis kleintje plaatsen??? vul deze bon in!!! Creativiteit van Plattelandsvrouwen Le Shaddai pagina 4 Hart van Holland/17 maart 1993 uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Plan Adviesgesprek Bijzondere activiteiten Medica Week van de Winkel promoot werken in de winkel IL i O Hoe komen we aan goed winkelpersoneel? Die vraag komt bij vrijwel iedere plaatselijke winkeliersvereniging ter sprake. Er wordt ook op landelijk niveau aan de oplossing van dit probleem gewerkt. Onder meer via de Week van de Winkel, die op maandag 29 maart start. Een week, waarin alle vooroordelen over het werken in de winkel worden weggenomen! De Week van de Winkel is een onderdeel van de imagocampagne die onder het motto "De winkel, daar maak je mooiste dingen meein 1991 van start ging. Het doel van de campagne en van de Week van de Winkel is, is het positief belichten van de vele aspecten van een baan of carrière in de winkel. Dit om een eind te maken aan de voor oordelen die leven over het werken in de winkel en de carrièreperspectie ven. De imagocampagne is een initiatief van het Hoofdbedrijfschap Detailhan del in samenwerking met het Ministe rie van Economische Zaken. Regio-In april 1993 wordt in Rotterdam weer de jaarlijkse handwerktentoon- stelling gehouden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Zuid-Hol land. Uit de hele provincie komen van hon derden leden handwerken in zo n 20 verschillende technieken bijeen, deels als cursuswerk, deels individueel ge maakt. Alle werkstukken zijn gemaakt naar eigen ontwerp en over het alge meen van hoog niveau. Op de tentoonstelling worden demon straties gegeven in verschillende tech nieken, zoals: quilten, zijdeschilderen, kantklossen, water-soluble-fabric- go belin weven-open naaien-Japans boek binden en poppen maken. Diverse malen per dag is er een mode show van eigengemaakte, versierde kleding en sweatshirts. De tentoonstelling wordt gehouden op: Maandag 5 april van 14.00 - 21.00 uur, dinsdag 6 april van 9.00 uur -16.30 uur. Plaats: de feestzaal van de Doelen te Rotterdam, ingang Kruisplein. Regio- Zondagavond, 21 maart a.s. zal om half zeven in Triomfatorkapel aan de Molenwerfstraat het koor "le Shad dai" muzikale medewerking verleen den aan de dienst waarin evangelist H. van Dorp zal voorgaan. U bent van har te welkom deze dienst bij te wonen. Namens de Baptistengemeente Alphen a.d. Rijn Gratis af te halen: gndtegels en straattegels 01714-13777 wasmachine AEG Turnamat SL 500,- na 18 uur: 01714-12016 tevens elec. orgel veel getraind - nu al B! Goed hoor Rosanne! van harte, kusjes pappa mamma marjolein t.k. gevraagd: opvouwbare honden kennel maat ca. 1001 50 h br. 079-312604 t.k. ronde eethoek met 4 stoelen en schommel stoel 079-317069 t.k. portable z/w tv radio voor vrachtauto 5" 220/ 12 volt 150,-079-312296 t.k. bad standaard hemel standaard, wipstoeltje 079-317470 t.k. ronde eiken salontafel m. plavuizen i.z.g.st. 150,- rieten reiswieg 079-420233 t.k. rode peutertafel 2 stoeltjes cassettedeck technics doos peuterboekjes 079-314907 t.k. meisjesfiets 24 inch sportief model kleine eettafel 2 stoelen eiken 079-316593 t.k. Zanker vol. met energiespaarknip 5 jaa roud z.g.st. 079-425756 t.k. mooie goede Opel rek car 2.0 Is 5 drs Ipg onderb. apr '86 7000,- 01793-1782 t.k. donkerbruin manou stoel idem kussen hoge leuning 50,- 01793-1553 t.k. ant. geloogde grenen buffetkast en 3 deurs kast a 1125,- en 950,- erg mooi 01827-4377 t.k. tuinschommelrekstok; duozit en schommel crossfiets 01793-1203 wie wil mij helpen en kan goed schoonmaken 1 morgen per week z.s.m. 01793-1189 t.k. gr', keukenbl. 2,10 m wit blad 2,70 m 2,5 bovenk. was kap i.z.g.st. 500,- 01803-14427 t.k. paardrijlaarzen mt. 40 35,- wie wil panini paardeplaatjes ruilen? 01793-2283 t.k. electrische kooimaaier merk 150,- coolquast vertikuterset compl. 01793-1782 Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 HazerswoudeRijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor, Het Inistituut voor het Midden- en Kleinbedrijf organiseert i.s.m. de Ka mer van Koophandel Midden-Holland de cursus "Een eigen bedrijf beginnen Deze cursus vergroot de kansen voor de startende ondernemer en verkleint de kans op tegenvallers. De startende ondernemer heeft van te voren een 'plan' gemaakt. Dit neemt tijdens de hele cursusperiode een cen trale plaats in. De startende onderne mer gaat dit plan uitbouwen, totdat het 'af' is. Daarbij wordt hij begeleid en krijgt hij/zij de nodigde adviezen aan gereikt. De doelstelling van de KvK is dat de cursist aan het einde van de cursus een plan op papier heeft staan, zodat men een gefundeerde beslissing kan nemen. "Voer ik dit plan uit, of zie ik van dit plan af?" Het programma is als volgt: le en 2e dag: Het maken van een com mercieel plan: -commerciële doelstellingen; -produkt/dienst-marktcombinaties; -werken met de marketing-mix. 3e dag: Verkooptechniek en - training: -verkoop -en gesprekstechnieken; -training met behulp van video. 4e en 5e dag: Opstellen van een finan ciële begroting: -het opzetten van de administratie; kosten en opbrengsten; -break-even analyse. 6e dag: Presentatie van uw eigen plan. De prijs van de cursus incl. verblijfs kosten en lesmateriaal bedraagt 1.295,-. Bijdrage van het Ministerie van Economische Zaken 800,-. Door de deelnemer te betalen 495,-. De cursus wordt gehouden op de navol gende data: 24 en 31 maart, 7, 21 en 28 april. 12, 18 en 25 mei, 1 en 8 juni 1993. Tijden: 19.15-22.30 uur. Plaats: Gouda. Voor nadere informatie kan men con tact opnemen met Kamer van Koop handel voor Midden-Holland; me vrouw E. Brand tel. 01820- 69111 Aansluitend op de cursus wordt de mogelijkheid geboden voor een advies- gesprek. Men kan hiervoor contact op nemen met één van de IMK-adviseurs. Voor dit consult worden geen kosten in rekening gebracht. Mama gaat studeren, ze wil graag wat hoger op ze noemen dat emanciperen weg met het aanrecht en het sop Dat heeft natuurlijk z'n gevolgen: ma heeft nu een ECHTE baan toch kijkt ze wel eens wat verbolgen als ze een gelukkige moeder zit gaan. Nee, ma heeft nu een Top-positie ze zien zelfs tegen haar op Ze geniet niet meer van d'r kinderen op hun fietsie sterker nog: ze krijgen op hun kop want als Jantje thuis uit school komt is z'n moeder nog van huis dus gaat ie de straat op zoeken of ploft hij languit voor de buis Nog maar net is Marietje aan het spelen met haar half versleten pop of daar schallen Ma's bevelen RUIM DIE ROMMEL NOU EENS OP! Op scholen moeten ze over-eten dat zijn de scholen zelfs verplicht eigenlijk voor noodgevallen moet je weten of moeten anders rond die tijd de tennisbanen dicht? Daar gaan de moeders naar de match en de kinderen naar de crèche Ginds in de straat loopt kleine Sjaak z'n moeder heeft een eigen zaak Hij heeft speelgoed een kamer vol maar nooit krijgt hij eens een aai over zijn bol Vaders hebben soms ook wel kuren vergaderen zich suf in tal van besturen Hun vrouwen weten niet bij benadering hoe laat ze thuis komen na zo n vergadering Vlug eten, vlug naar de telefoon voor een belletje en de kinderen vragen "wanneer doet papa eens een spelletje?" Zo zucht Hansje van 9 "ik wou dat ik het wist" niemand mag het weten want gisteren heeft ie nog in bed gep Opvoeden is een Oudertaak het zal van hen veel vragen maar nu verwisselt men het al te vaak door jachten en door jagen rekeningen krijgt iedereen dat is lang niet altijd fijn Maar het is wel intens gemeen als kinderen het 'kind van de rekening' zijn Een groot probleem van deze tijd de jeugd kent geen "geborgenheid Ton Rijkaart Als eerste (en enige) ziekenhuis in Nederland presenteert het IJsselland Zieken huis te Capelle aan den IJssel zich op de Medica', de internationale tentoonstelling voor de gezondheidszorg. Deze tweejaarlijkse tentoonstelling wordt dit jaar gehouden van 16 tot en met 19 maart in de Jaarbeurs te Utrecht. Het IJsselland Ziekenhuis legt tijdens de presentatie de nadruk op de vele mogelijkheden die het ziekenhuis te bieden heeft op het gebied van laboratorium-onderzoek en op het eigen Opleidingscentrum. Het IJsselland Ziekenhuis is zeer actief als het gaat om het aanbieden van extra murale diensten. Dat geldt onder andere voor het laboratorium-onderzoek, waar in het ziekenhuis in Nederland een voortrekkersrol vervult. Dankzij de nauwe banden met de academische wereld geniet het Algemeen Klinisch Laboratorium (AKL) grote landelijke bekendheid. Ook op het gebied van trainingen zijn er veel activiteiten. Het eigen Opleidingscentrum van het ziekenhuis biedt diverse instel lingen de mogelijkheid om hun medewerkers te laten bij- en nascholen. Al deze mogelijkheden worden belicht tijdens de 'Medica'-tentoonstelling. Het IJsselland Ziekenhuis verwacht dat de belangstelling groot zal zijn. De 'Medica werd in de afgelopen jaren bezocht door zo n 45.000 mensen die geïnteresseerd zijn in de gezondheidszorg. Zij vinden op deze beurs alles wat - in de ruimste zin van het woord-te maken heeft met het vak: de nieuwste technische snufjes, trends op voeding-gebied, verbandmiddelen en wat dies meer zij. Er zijn ruim 400 exposanten.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4