Zevenhuizen Verleden Tijdschrift Schoonmaakdag werd groot succes Propaganda/feestavond V.0.0. Kerkdiensten u Politieberichten Om "bij" te blijven ook een gratis kleintje plaatsen??? vul de bon in op pagina 4!!! Koffiebar 't Praathuis Aqua-Jogging nu ook in Zevenhuizen Oud Papier, Tarzan/Jazztar Bingo in het clubhuis "Tropica" Milieutip r Hart van Holland/17 maart 1993 pagina 7 De familie Bale, Zwendel voor beginners In Moerkapelle werd gestart bij het oude Raadhuis zondag 21 maart Medische diensten i l Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle VJ J Zevenhuizen-Moerkapelle - Dezer da gen kwam het 32e Verleden Tijdschrift uit, het kwartaaltijdschrift van de stich ting Oud-Zevenhuizen-Moerkapelle. Ditmaal bestaat het hoofdartikel uit een bijdrage van de hand van de heer Th. Brouwer, oud Moerkapellenaar, die de geschiedenis beschrijft van de boer derij Agricultura aan de Herenweg te Moerkapelle. In de bestuursmededelingen wordt in gegaan op het (toekomstige?) Bent woud. Het bestuur van de Stichting staat uitermate gereserveerd ten op zichte van dit fenomeen en vreest dat de ingrepen in het landschap beteke nen dat veel cultuurhistorisch/water staatkundige elemenen verloren gaan, dan wel sterk ontkracht worden. Verder worden de lezers opgeroepen zich als collectant te melden bij de stichting om te lopen voor het Anjer fonds. Met een deel van de opbrengst hoopt het bestuur dia-apparatuur aan te kunnen schaffen. Opvallend is de bijdrage van de heer W Paul met als titel: 'Trouwen voor een koe'. Niet onbelangrijk is de uitnodiging voor de voorjaarsvergadering. Naast dia s van oud Oud Verlaat staat de geschie denis van het café ter plaatse centraal en zal met name molen nr. 4 van de pol der De Wilde Veenen bij Moerkapelle onder de aandacht komen. De Moerka- pellenaren zullen zich verbazen over de foto op de middenpagina's van het goed verzorgde Verleden Tijdschrift, waarop de Hervormde dorpskerk staat temidden van de puinhopen die bleven na de grote brand op 8 augustus 1905. Het Verleden Tijdschrift verschijnt viermaal per jaar en de minimum dona tie bedraagt f 15,- per kalenderjaar. Aanmeldingen, proefnummer en nade re informatie verkrijgbaar bij de dona teursadministratie tel. 01802- 1485. Zevenhuizen- Op zaterdagavond 20 maart vindt de jaarlijkse V.O.O.-feest- avond plaats. Zoals te doen gebruike lijk wordt er aan het begin van de avond een toneelstuk opgevoerd door de to neelclub V.O.O. en is er achteraf een gezellig samenzijn met levende muziek. Het belooft weer een dolle boel te wor den, want de familie Bale is weer pre sent. Doldwaze avonturen met een "playbackende" oma en veel leuke ver wikkelingen. ledereen die van goed amateurtoneel houdt moet gaan kijken. Het stuk heet: De familie Bale, Zwendel voor beginners. De avond vindt plaats in het dorpshuis Swanla en begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Zevenhuizen-Moerkapelle- Al bij het binnenrijden der drie woonkernen van de gemeente bleek dat er iets aan de hand was in de hele gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. Een groot span doek waarschuwde: "Schoonmaakdag Let op". Bij het gemeentehuis wapper de de gemeentevlag. Op het plein ver zamelden zich verschillende wagens, groot en klein van gemeentewerken, van Hoveniersbedrijf en van de Wo ningbouwvereniging SSW; op de wa gens vuilcontainers. Enkele minuten later verschenen de leerlingen van de groepen 6, 7,8 en een combinatiegroep 5/6 van de beide basisscholen met hun leerkrachten en extra begeleiders. Een der groepen kwam met verschillende spandoeken, waaruit duidelijk sprak dat de jeugd het heel serieus opnam: Vuil hoort niet op straat. Zij zouden er met z'n allen iets aan gaan doen. Alle groepen waren voorzien van hand schoenen. vuilniszak en plattegrondje met een aantekening van de schoon te maken wijk. Na een kort woord van de heer H.J. Huldy, vice voorzitter van de plaatselijke milieuvereniging, werd een speciale "Schoonmaakvlag" gehesen; een goed gevulde vuilniszak met het opschrift: Zevenhuizen- schoon. Dat was het startsein voor de enthousiaste jeugd om naar hun "werkterrein te gaan. Sommigen waren zo enthousiast dat ze zelf in particuliere tuinen het zwerfvuil gingen verzamelde. Door de hele gemeente trof men werkende schooljeugd aan, die een vrolijk sfeer tje overdroeg aan de voorbijgangerNa ruim een uur keerden de groepen terug bij het startpunt. Langzamerhand kwa men ook alle ingezette wagens weer terug met een ongelooflijke hoeveel heid vuil. Om 15.00 uur arriveerde de vuilniswagens, die al dit vuil heel gretig opslokte. Ook hier verzamelden de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van de beide basisscholen zich. Gemeentewerken en was met wagens aanwezig voorzien van BFI containers, ook een vertegen woordiger van de woningbouwvereni ging was aanwezig. Bij het oude Raad huis wapperde de gemeentevlag en werd na het startwoord door de heer S.E. Duursma de "Schoonmaakvlag" gehesen: Moerkapelle - schoon. De kin deren gingen ijverig aan de slag en ver zamelden heel wat zwerfvuil. In Oud Verlaat werkten ook leerlingen van groep 6,7 en 8 mee. Hier was gemeente werken aanwezig met een wagen en het recreatieschap. De gemeentevlag wap perde bij de "Vierkap" en na het start woord van de heer H. Paul werd de "Schoonmaakvlag" Oud Verlaat - schoon gehesen. Voornamelijk langs de Zevenhuizerplas werd veel zwerf vuil gevonden. Enkele reacties van de jeugdige schoonmaakploegen: "'t was wel leuk hoor", "ik vond het soms best zwaar", soms echt wel smerig", "al die stomme prikstruiken, daar kan ik niet tussen komen", "je gleed soms uit in de hondepoep", "wat een troep zeg". Het uiteindelijke resultaat van deze zeer geslaagde schoonmaakdag is: 10 kubieke meter vuil! losgestort 3500 kg. Als beloning voor hun arbeid kregen de kinderen namens de gemeente: een viooltje; namens de Woningbouwver eniging: een oorkonde; namens de plaatselijke bakkers: een krentebol. De scholen kregen namens de milieu vereniging voor alle groepen die mee gewerkt hadden een boekje voor de klassebibliotheek. Voor alle overige medewerkers was er ook een oorkon de. De Milieuvereniging die deze schoonmaakdag in samenwerking met de heer P.C. Zoeteman van de gemeen te heeft georganiseerd nodigt u uit om de tentoonstelling in het gemeentehuis te komen bekijken. Dit is nog mogelijk tot vrijdag 19 maart. De 5 basisscholen in onze gemeente hebben veel aan dacht besteed aan "ons Milieu". De re sultaten zijn het bekijken zeker waard. Het gemeentehuis is allen 's morgens geopend. Zenen/luizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur dr. C. Vermeu len Valkenburg Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. v.d. Knijff 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Geref.kerk 9.30 en 18.30 uur H.A. ds. W. Davidse R.K. Gemeenschap dorpshuis 10.15 uur Eucharistieviering pastor A. Bos man MoerkapelleHerv. kerk 9.30 uur ds. Willemsen Sommelsdijk 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D Rietdijk zaterdag 20 maart dokter W.J. van Bruggen De Wielewaal 20 Zevenhui zen tel. 01802-1783 zondag 21 maart dokter R.P. Renssen Cederhof 3 Bleiswijk tel. 01892-14085 Zevenhuizen/Moerkapelle- Op vrijdag 19 maart heeft koffiebar 't Praathuis een avondje bowlen georganiseerd. Wil je graag mee geef je dan even op bij Arthur vd Berg tel. 01793-1555. Verza melen om 20.15 uur bij het Hervormd Centrum te Zevenhuizen. Vertrek naar Zoetermeer om 20.30 uur. Op dinsdag 23 maart wordt een demon- stratieles aqua-jogging gegeven door een bevoegd instructrice van 10.00- 10.45 uur en van 20.45-21.30 uur in zwembad "De Koornmolen" te Zeven huizen. Moerkapelle- In januari moesten wij u mededelen dat na heel veel jaren Arie Uittenbroek stopte met het ophalen van oude kranten. Nu willen wij u mede delen dat een opvolger gevonden is. Frans Stolwijk is bereid om het oud papier in te zamelen, ledereen die mee wil helpen sparen kan oude kranten enz., gebundeld bij hem in de schuur brengen. Het adres is Papaverlaan 32. Moerkapelle- Zaterdag 20 maart a.s. wordt in het clubhuis aan de Nas- saustraat een bingo gehouden. U bent van harte welkom met vrienden en ken nissen in het clubhuis. Zaal open: 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - Het streven van Neder landers naar gezond eten heeft ertoe geleid dat de consumptie van verse groente sinds de jaren zestig met de helft is toegenomen. At men toen ruim 42 kilo per persoon, tegenwoordig eet men zo'n 63 kilo verse groente. Daar naast is ook de keuze en variëteit aan diepvriesgroente sterk toegenomen. De bloemkool is nog steeds het popu lairst, gevolgd door wortelen. De markt van vraag en aanbod heeft veel invloed op welke groente men eet. Als de prij zen stijgen door een slechte oogst zul len de winkeliers hun assortiment aan passen. Hogere prijzen zorgen voor kleinere winstmarges, zodat winkeliers overschakelen naar andere groente soorten. Hetzelfde geldt voor de consu ment, die zich prijsbewust gedraagt. Uit onderzoek naar eetgewoonten is gebleken dat verschillende generaties verschillend inkopen. Jonge alleen staanden kopen 20 minder verse groente dan oude alleenstaanden en zij kopen relatief veel 'nieuwe groenten' zoals broccoli. Inl.: Milieuvereniging, Postbus 101, Zevenhuizen. 8 t/m 14 maart Inbraak opslagplaats: Uit een opslagplaats aan de Zuidplasweg werd een hoeveelheid gereedschap weggenomen. Waarschijnlijk heeft de inbraak in het weekend plaats gevon den. Aanrijding: Op de Bredeweg, ter hoogte van de afrit van de rijksweg A-12 vond een aanrijding plaats tussen twee auto's. De bestuurder van een perso nenauto, welke vanaf de rijksweg kwam, zag een vanaf de Bredeweg na derende bestelbus over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg. Gevaarlijk geparkeerd: ln de nacht van dinsdag op woensdag trof de politie op de rijksweg A-12 een personenauto aan welke stil stond op de vluchtstrook. Daar de auto op een levensgevaarlijke wijze aldaar tijdelijk was 'geparkeerd' werd besloten het voertuig direct af te takelen om ongelukken te voorkomen. De eigenaar heeft inmiddels zijn voer tuig weer opgehaald. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Fietser aangereden: Op de Noordelijke Dwarsweg, ter hoogte van het viaduct onder de rijksweg A-12, vond een zware aanrijding plaats tussen een personen auto en een fietser. De fietser, een 79- jarige inwoner uit Den Haag, werd met ernstig letsel met de ambulance over gebracht naar het ziekenhuis. Uit het onderzoek bleek dat de fietser kenne lijk niet goed heeft uitgekeken alvorens hij de Noordelijke Dwarsweg overstak. Inbraken in bedrijven: ln de nacht van maandag op dinsdag was het inbre kersgilde behoorlijk actief in Zevenhui zen. In de Dorpsstraat te Zevenhuizen werden drie bedrijven door inbrekers bezocht. In alle gevallen werd er aan de achter- of zijkant een ruit vernield. Mogelijk heeft iemand iets gezien of gehoord, de politie hoort dit dan graag. De politie stelt een onderzoek in naar de dader(s). Poging diefstal vrachtwagen: Op een bedrijfsterrein te Moerkapelle werd getracht een vrachtwagen te stelen. Daartoe hebben de daders eerst een hekwerk vernield. Mogelijk zijn de da ders gestoord in hun werkzaamheden want er werd geen vrachtwagen meege nomen. Winkeldiefstallen: Op woensdagmid dag werden er door een man en een vrouw uit een winkel in de Dorpsstraat te Zevenhuizen, een aantal zonnebril len gestolen. Na het vertrek van de beide "cliënten" werd de diefstal opge merkt. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de daders. Op heterdaad gepakt: In een kwekersbe- drijf te Moerkapelle kwamen twee jon gens om werk vragen. Na een afwijzend gesprek met de eigenaar liepen de bei de werkzoekenden terug naar de voor zijde van het bedrijf. Dat de eigenaar toch zijn twijfels had bij de juistheid van hun verhaal werd bevestigd toen hij de twee aantrof in zijn kantoor. De twee gingen er meteen vandoor met een aantal spullen uit het bedrijf, waar onder een doos planten. Door het snel inschakelen van de politie konden de daders in de directe omgeving van het bedrijf worden aangehouden. Tegen beide daders is proces-verbaal opge maakt. Inbraak in winkel te Moerkapelle: ln de nacht van woensdag op donderdag werd er ingebroken in een winkel in de Dorpsstraat te Moerkapelle. Alvorens de toegangsdeur tot het bedrijf werd opengebroken, hadden de daders de alarminstallatie onklaar gemaakt. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de daders. Inbraak personenauto: Op donderdaga vond werd er op het Zaagmolenpad te Zevenhuizen een autoradio uit een per sonenauto gestolen. Middels het in slaan van een ruit verschafte de dader zich toegang tot de auto. t.k. kinderfiets z.g.a.n. p.n.o.t.k. 01727-16068 Hoera! Dennis is vandaag 20 jaar h.g. kusjes pa - ma jolanda voor excusief tiffany glaskunst vlinders 4 raamdecoratie enz. kostprijs 01714-12484 t.k. gevr. zonnescherm ca. 270 en 500 br. m. i.z.g.st. 01728-8459 t k. eiken schouw met b.b. motor 5 pk 01728-8524 t.k. kinderwagen i.z.g.st. rieten bak bruine kap 1 kind gebr. 75,- 01714-12216 t k. klein wasmachientje 25.- Damesfiets 75,- 01714-15511 t k. gevraagd trekhaak voor een Suzuki Samurai bj 1989 01728-8493 t k ca. 70 streekromans in één koop 40.- 01728-7174 t.k. handgrasmaaier div. tuingereedschap 2 oprijbokken auto 01714-14257 t.k. mini special 1100 moet wat opgeknapt worden 1000,- 01714-15867 t.k. zeer oude torpedo schrijfmachine 60.- tel na 14.00 uur: 01727-14087 t.k. een zilverkastje noten 175,- 01728-8592 Hoera, 17 maart Annemarie 5 en Mark 3 jaar! Gefeliciteerd opa en oma van Tol Zevenhuizen: Klaverjasavonden vogelvereniging Zang en Kleur v.a. 20.00 uur: 26 maart en donderdag 25 maart, vrijdag 26 maart Kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. UNICEF Inleveren 25 maart van 9.00 tot 19.00 uur; verkoop 25 maart van 20.00 tot 21.00 uur; 26 maart 9.00 tot 11.00 uur. Zondag 2H maart Ontmoeting over drempels heen 17.00 uur Gerei.kerk. Spreker: ds. Hans Visser (van perron O). Thema: "De Barmhartige Samari- \)uisdag 20 maart: Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: voorjaarsverga dering '20.00 uur in de Vierkap Oud Verlaat. ANBÖ: afd. Zevenhuizen/Moerkapelle. Iedere maandag spellenmiddag in de Zevenster 24 maart: Soos in De Zevenster Oproep tot aanmelding voor een meerdaagse reis op eigen kosten. Er wordt geprobeerd iets te organiseren voor de tweede helft van mei. Ook bestemming binnen Nederland hoort tot de mogelijkheden. Deelnemers moeten wel een geldig paspoort hebben: of voor de reis, of voor excursie over de grens. Inl. tel. mevr. Boumans 2770 of de heer Schrijver -9Zo. Moerkapelle c Helaas kan de lustrumviering van het Geref.Gem. koor ASAF op vrijdag 2b maart niet doorman. Dit i.v.m. ziekte van dirigent Adriaan Verhoef. Zaterdag 2 april "Opgelet" 19.00 uur in dorpshuis Op Moer, Rollerdisco. Rolschaats mee. Verkoop 2de handsrolschaatsen en onderdelen. Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorge ven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733. Het melden van deze activitei ten kan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota!

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7