Hart - van - Holland Groene Hart wil op termijn eigen regionale bestuursautoriteit - allerlei. Voetbalclinic w Groeneweg Dubbele hoeveelheid bezoekers op Substraatdag Woninginrichters kiezen 'Collega van het jaar' Groot autofestijn in Bleiswijkse veiling v Crabeth College voor de vierde keer Nationaal kampioen Stenografie De vredesduif Hcirt van Hoi land/24 maart 1993 pagina 23 Artiesten en openingstijden Bleiswijk - De Stichting Promotion Bleiswijk organiseert 26,27 en 28 maart een groot autofestijn in de Bleiswijkse bloemenveiling. Zowel de vrijdag als de zaterdag staan in het teken van de old timers; zondag is de dag van de Ameri kanen. Ook volgend jaar zal nog een autofestijn worden georganiseerd. In de jaren die volgen zal men éénmaal in de twee jaar een dergelijke manifestatie opzetten. Het ene jaar kan men dan bij de Autorai in Amsterdam terecht en het jaar erna in Bleiswijk. "Het komend weekend zal bol staan van de auto's", meent mede-organisator Paul Jansen. "We hebben weer meer aanmeldingen dan voorgaande jaren, dus er zal genoeg te zien zijn. De buiten rand van de veilinghal zal gevuld, wor den met nieuwe auto's. Het merendeel yan de merken is present en ook de 'auto van het jaar'. Het midden van de hal is gereserveerd voor de oldtimers". Medewerking verlenen de Zoetermeer- se scholengemeenschap Seghwaert/ De Brug met de afdeling 'automobiel techniek', de club met radiografisch bestuurbare vrachtauto's, diverse ver enigingen op het gebied van automo bielen (zondag de NAMAC-club), een kinderkermis en diverse artiesten. Tijdens de drie dagen dat het festijn duurt, zal de veilingklok draaien. De opbrengst gaat naar de Oranjevereni ging Bleiswijk. Vrijdag en zaterdag zal de mu ziek worden verzorgd door dri- ve-inn Hermes. Op zaterdag van 14.00 tot 14.30 uur staat een op treden gepland van Gordon. Zondagmiddag tussen 14.00 en 14.30 uur treedt de damesgroep Chess op. Tevens zal op deze dag op ver schillende tijdstippen een op treden worden verzorgd door een groep van naar schatting 70 Amerikaanse dansers onder lei ding van Helen de Vette. De openingstijden zijn: vrijdag 26 maart van 18.00 tot 22.00 uur; zaterdag 27 maart van 10.00 tot 17.00 uur; zondag 28 maart van 11.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs is vijf gulden; voor kinderen tot 12 jaar en 65- plussers geldt een entreeprijs van f 2,50. Regio - De dagelijks besturen van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR) en het Intergemeen telijk samenwerkingsorgaan Midden- Holland (ISMH) werken aan de oprich ting van een nieuw samenwerkingsver band van de gemeenten in Midden-Hol land en de Rijnstreek. Op termijn is het de bedoeling om een samenwerking te realiseren voor het hele Groene Hart. Deze werkzaamheden zijn een direct gevolg van de op 31 augustus 1992 te Nieuwkoop uitgesproken intentie van de negentien betrokken gemeenten. Effectieve intergemeentelijke samen werking stoelt op het vertrouwen en de actieve participatie van de deelnemen de gemeenten. Bij het vormgeven aan de nieuwe samenwerking moeten de gemeenten dus voorop staan. Daarom zal een delegatie van beide besturen een rondgang houden langs de negen tien gemeenten in Midden-Holland en Rijnstreek. In een open dialoog zullen de opvattingen van de gemeenten geïn ventariseerd worden. Om na afloop van de rondgang conclusies mogelijk te maken, hebben beide besturen een zo genaamd concept-basisdocument op gesteld onder de titel "Op weg naar het Groene Hart". Met dit stuk om de hand zullen de gesprekken met de gemeen ten gevoerd gaan worden. Aan dit docu ment zal een brede verspreiding in de regio worden gegeven. In het basisdocument zijn de randvoor waarden aangegeven waaraan de regio nale samenwerking in de toekomstige Groene Hart-regio zal moeten voldoen. Deze punten zullen tijdens de rondgang aan de gemeenten worden voorgelegd. Kortweg komen deze op het volgende neer: de samenwerking moet een meer waarde opleveren, zowel voor de deel nemende gemeenten als voor de bur gers. Vele voor de burger belangrijke zaken spelen op het regionaal niveau. Te denken valt aan de woning- en ar beidsmarkt, het vervoer, vrije tijdsbe steding en onderwijs. De ligging in het Groene Hart geeft, met name door het ruimtelijk beleid, een goede basis om gezamenlijke belangen te behartigen. De meerwaarde zal vooral zitten in een grotere daadkracht en effectiviteit. Daarnaast kunnen bepaalde taken, zo als op het gebied van het milieu, beter en goedkoper worden uitgevoerd bij een groter draagvlak. het nieuwe samenwerkingsorgaan zal ten minste de bestaande taken en be voegdheden van het IGOR en het ISMH overnemen en daarbij uitgaan van de meest vergaande taakopdracht per deelterrein. Op termijn zal een voor alle gemeenten gelijk takenpakket tot stand komen. de samenwerking moet een voldoen de democratisch gehalte hebben. Mede afhankelijk van het takenpakket dat het nieuwe orgaan zal krijgen, zal de bestuursstructuur gekozen moeten worden. Als er sprake is van een be perkt taken- en bevoegdhedenpakket kan volstaan worden met getrapte ver kiezingen door de gemeenteraden. Als echter een meeromvattend taken- en bevoegdhedenpakket overeengeko men wordt, zal ook de bestuursstruc tuur anders opgezet moeten worden; dan komen rechtstreekse verkiezingen als mogelijkheid in het vizier; de vormgeving van het nieuwe sa menwerkingsorgaan moet passen in bestaande en toekomstige wettelijke kaders. In eerste instantie wordt ge koerst op de kaders zoals aangegeven in de aangescherpte Wet gemeen schappelijke regelingen, de Wgr-plus. Dit betekent dat de samenwerking het karakter van verlengd lokaal bestuur behoudt, maar een minder vrijblijvend karakter zal krijgen. Op termijn wordt gestreefd naar een verdergaande op lossing en zal, indien de mogelijkheden dat toelaten, overgegaan worden tot de oprichting van een regionale bestuurs autoriteit; de samenwerking krijgt in ieder geval vorm binnen het gebied van de huidige regio's Midden-Holland en Rijnstreek. Gestreefd wordt echter naar een terri toriale uitbreiding om te komen tot één gebied voor het hele Groene Hart. Daar toe zal op korte termijn contact gelegd worden met de stuurgroep regionale samenwerking West-Utrecht. Na de bestuurlijke rondgang zullen in de zomer de randvoorwaarden defini tief worden vastgesteld. Aan de ge meenten zal gevraagd worden deze uit gangspunten door een raadsbesluit te bekrachtigen. Vervolgens zal in het najaar, opnieuw in samenspraak met de gemeenten, verder gewerkt worden aan het taken- en bevoegdhedenpakket dat aan het nieuwe orgaan opgedragen zal worden. Ook hiervoor worden in het concept basisdocument de eerste bouwstenen aangedragen. Tevens zal de gemeen schappelijke regeling worden ontwor pen, alsmede de bijbehorende bestuur lijke en ambtelijke organisatiestructu ren. Het nieuwe orgaan kan volgens het draaiboek per 1 januari 1995 van start gaan. Voor meer informatie kan men contact opnemen met: G.J. Jansen, se cretaris ISMH, tel. 01820-28011 tst. 258; A. van Diggele, secretaris IGOR, tel. 01720-76961; F. Vergouwe, secretaris projectbureau "Het Groene Hart", tel. 01820-28011, tst 303. In het IGOR werken samen de gemeen ten: Ter Aar, Alphen ad Rijn, Ja- cobswoude, Nieuwveen, Nieuwkoop en Rijnwoude. in het ISMH werken samen de gemeen ten: Bergambacht, Bodegraven, Bos koop, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk ad IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Wad- dinxveen en Zevenhuizen-Moerkapel- le. Regio- Op zaterdag 13 maart heeft het schoolteam van de sector Economie, voorheen MEAO, van het Crabeth Col lege deelgenomen aan de Nationale wedstrijd Machineschrijven en Steno grafie. Aan deze, in Amersfoort gehou den wedstrijd, deden leerlingen van scholen en reeds werkende stenogra fen mee. Het schoolteam, bestaande uit Milouda el Moussaoui en Sandra Goudriaan, sleepte voor de vierde keer de wisselbeker voor het Crabeth Colle ge in de wacht. De school behaalde deze beker in 1986 voor de eerste keer, voor de tweede keer in 1989 en vorig jaar had het Crabeth College wederom succes. Behalve dat het schoolteam eerste werd, werd er in de individuele wedstrijd ook prima gepresteerd. San dra Goudriaan won de gouden medail le, Milouda Moussaoui werd vierde en Edith Matze werd tweede bij de junio ren. Alle drie de leerlingen behaalden door de goede kwaliteit van hun werk het Stenografie Certificaat. Mevrouw G.M. Bogtstra, de lerares van deze leer lingen, was buitengewoon tevreden over de geleverde prestaties. Vooral omdat de leerlingen de training voor deze wedstrijd naast hun studie moes ten doen. Of de wisselbeker nu defini tief in Gouda blijft is nog niet bekend. Zo niet, dan zal die in 1994 weer met alle plezier verdedigd worden. wie wil mij 2x p.w. in het huishouden helpen tijden in overl. red. verg. C. Karens 01793-1143 t.k. Gazelle meisjesfiets 8-10 jr. 60,- royale buggy mclaeren 10,- 01793-3046 t.k. Fiatje 500 bouwjr. 72 2500,- 01727-18650 t.k. t.e.a.b. kompl. slaapkr. lits-jimeaux 160x190 met spiralen en matrassen 01828-14911 t.k. surfplank merk Wayler compleet met surffietskar 175,-01828-10246 t.k. donker eiken salonkast en eethoek en bankstel 3-1 -1 - 01828-15437 of 31360 t.k. tweelingbuggy bebe comfort 3 in 1 01736- 99572 racefiets 12 versn. 225,- fasto geiser 60,- marklin trein 275,- scalextric w'veen 13880 t.k. 2 een persoons bedden incl. matras (auping) na 6 uur: 01828-11892 Zevenhuizen-Op vrijdag 19 maart jl. hieldv.v. Groeneweg een voetbalclinic. Tijdens de clinic kreeg de jeugd 'voetballes' van Gerrie en Arnold Mühren. Op de foto instrueert Arnold Mühren een deel van de enthousiaste jeugd. Hij had ontzettend veel geleerd en op 't vraagstuk van de vrede was ie zelfs gepromoveerd, 't klonk door in iedere rede. Voor 't leger had hij weinig goede woorden: "Defensie-uitgaven zijn toch zonde van het geld, je laat je toch niet opleiden om iemand te vermoorden!" Nou, dat sloeg aan. Hij werd een echte held. Zijn naam kwam in de krant, affiches, uithangborden en dat trok volle zalen, soms waren 't hele horden. Vaak sprak hij: "die Amerikanen en Verenigde Staten, die lui, dat zijn de grootste fanaten". Het mondje ging maar van blè, blè, blè, d'ellende zat in Botha, Bush en Pinochet. Zo trok hij door het hele land, kreeg steeds meer mensen op zijn hand. Waar hij ook sprak en heen ging, als leider van een vredesbeweging: "We moeten lief zijn voor elkaar en ieder 't zijne gunnen" was telkens weer z'n commentaar, "Het duurt misschien lang, maar het moet kunnen Een oude man ging staan, hij kon niet zo goed praten, toch kon ie niet zwijgen en zei dus, wat gelaten, "Meneer, ik kan om uw betoog wel janken, de vrijheid heeft u ondermeer aan Amerika te danken". De spreker was enigszins gepikeerd en zei: "Meneer, u bent wat geëmotioneerd". Hij ging weer verder met z'n betoog en wel zo dat het er niet om loog. "Weg met de kernwapens en geweren, we zullen 't eindelijk eens leren te leven in één liefdevolle kring zonder die onzinnige bewapening". Vrijheid, gelijkheid, broederschap had z'n prioriteit. 'k Kan het ook niet helpen, maar 't is een feit; hij zit nu in de lik. Waarom, zo zult u vragen. Ach, weet u, in één ogenblik heeft ie z'n buurman in elkaar geslagen!!! Ton Rijkaart, Voorweg, Hazerswoude Bleiswijk- Ruim 6.000 tuinbouwonder- nemers hebben een bezoek gebracht aan de 2e Landelijke Substraatdag, die op 12 maart in Veiling De Kring in Bleiswijk werd gehouden. Dit aantal is het dubbele van twee jaar geleden, toen deze dag de eerste keer werd gehou den. Op de Substraatdag, die werd ge organiseerd door de Federatie van Ne derlandse Tuinbouwstudiegroepen (NTS), was te zien welke technieken beschikbaar zijn om via een gesloten systeem gewassen te telen. Voordeel van zo'n systeem is dat er geen mest stoffen en water meer wegspoelen in de grond, maar worden opgevangen en hergebruikt. De heer J. v.d. Vlist, mi lieugedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, verrichtte de officiële opening door een 'gesloten teeltsys teem in miniatuuruitvoering' in wer king te stellen. Daarna maakte hij met de organisatie een rondgang over de 3.000 vierkante meter substraat- nieuws. Tijdens de opening wees A. van Marrewijk namens de organisatie op de knelpunten om te komen tot gesloten teeltsystemen. "Een belangrijke voor waarde is de aanwezigheid van goed gietwater. Dat is niet in alle tuinbouw gebieden aanwezig. Verder zijn er nog geen systemen voor alle teelten en is voor kleine bedrijven de investering vaak te hoog. Voor hen is een gesloten teeltsysteem vanuit economisch oog punt niet haalbaar". Op dit moment wordt in Nederland al in 3.000 hectare kassen een gesloten teeltsysteem toe gepast. t.k. roeiboot aluminium 3,10 x 1.25 meter div. manou meubels d bruin 01828-30299 Petra en Sandra sterkte met jullie hongerkuur Martha. Ruth en Nel Gerco, gefeliciteerd met je 20ste verjaardag Liefs Jacques Carina 3 april rollerdisco op Moer zie verdere informatie bij winkel en scholen en tot ziens! Op zaterdagavond 27 maart zal een deskundige jury, onder voorzitter schap van Jan des Bouvrie, bekendma ken wie er in de woninginrichtingsb ranche met de titel 'Collega van het Jaar' 1993 gaat strijken. Deze wedstrijd, uitgeschreven door de Centrale bond van Woninginrichters in Bilthoven, is een onderdeel van de campagne "Je maakt 't mooi in de woninginrichting'. Deze campagne is bedoeld om te laten zien hoe aantrekkelijk en gevarieerd het werken in deze branche kan zijn en om de vaktrots onder de eigen werkne mers te vergroten. Werknemers van bedrijven uit het hel land hebben kandidaten voor de titel 'College van het Jaar' aangemeld. Zij moesten hun keuze toelichting aan de hand van criteria als het vakman/vak vrouwenschap, de klantgerichtheid, de motivatie en de teamgeest van de kans hebber. Al dan niet ondersteund met anekdotes waaruit de prettige samen werking met hem of haar verder blijkt. Op 17 maart nomineerde de jury uit alle inzendingen 25 finalisten. De uiteinde lijke winnaar, die op zaterdagavond 27 maart in restaurant 'Houtrust' in Hoog landerveen bekend wordt gemaakt, wordt geëerd met een fraaie trofee: een glasgeblazen kopie van de Rietveld stoel. Ook krijgt hij of zij een geheel verzorgde reis naar designstad Milaan aangeboden.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 23