schaakkampioen! Eerste paal voor uitbreiding keuken Souburgh Uitslag vierde spelweek "Herken uw winkel" Laatste ronde aktie: "Herken uw winkel" Hart - van - Holland - Moerkapelle-2 ongeslagen Veelzijdige modeshow Bac Zevenhuizen-Moerkapelle Zuidhollandse Waterschappen maken zich sterk voor Milieuhygiënische verwerking van baggerspecie Ondertekening sponsorcontract Uitslagen wedstrijden C1000 Beroep aangenomen Vrijwilligers gevraagd Vrouwen Bijbelkring Zwemdiploma Milieuhygiënisch Veel te zien Zeer gevarieerd Jacks en regenmantels Het tweede team van Schaakvereniging Moerkapelle is gepromoveerd naar de derde klasse R.S.B. De teamleden won nen overtuigend. Zij waren duidelijk veel te sterk voor de vierde klasse. Niet één wedstrijd werd verloren. In de laat ste wedstrijd had Schoonhoven-1 thuis nog kans om kampioen te worden, maar dit team werd met 5,5 -2,5 terugge wezen. Arie Hoogduijn kwam pas om half negen binnen en moest toen een half uur op de klok goedmaken. Dat deed hij zeer sterk: Na ruim drie kwar tier haalde hij de eerste punt voor Moerkapelle binnen! Jan de Lange kreeg een flitsende aanval en bracht de stand op 2-0. Schoonho ven 1 wankelde. Jan Hof kwam een pion voor en liet de koning van de tegenstan der vervolgens een wandeling over het bord maken. Zo werd de stand 3-0. Gert-Jan Freeke liet zijn pionnen naar voren stormen en de tegenstander ging aan deze stormloop ten onder: 4-0. Jan Blok stond iets beter, maar niet genoeg voor de overwinning. Marius van Vuur- en stond vanaf de vierde zet al gewon nen en liet het paard van zijn tegenstan der over het bord springen. Nu besloot Schoonhoven 1 wat terug te doen: Aan het eerste bord liet invaller Marcel de Haan zijn dames insluiten aan de rand. Zijn stelling stortte daarna in elkaar. De tweede invaller, Hans Blok, stond lange tijd erg goed, maar vergat na een pionzet zijn loper weg te zetten. Eindstand 5,5-2,5 voor Moerka pelle en de felbegeerde kampioenstitel was binnen. Rotterdam-regio - Vrijdag onderteken den vertegenwoordigers van 15 Zuid hollandse waterschappen een over eenkomst waarin de samenwerking is geregeld voor verwerking van bagger specie. Deze gemeenschappelijke rege ling 'voorbereiding verwerking bagger specie' moet ertoe leiden dat bagger milieuhygiënisch, doeltreffend en fi nancieel verantwoord wordt verwerk. Verontreinigde baggerspecie mag niet op de kant worden gedeponeerd. Mo menteel is er echter een nijpend tekort aan lokaties waar deze specie kan wor den gestort. De Zuidhollandse water schappen zijn van mening dat door ge zamenlijke instelling oplossingen kun nen worden gevonden. De samenwer king richt zich op de voorbereiding van een operationele fase waarin moet wor den beschikt over grootschalige, defi nitieve voorzieningen waar de bagger specie kan worden verwerkt. De uitgangspunten van de gemeen schappelijke regeling zijn dat bagger specie op milieuhygiënisch verant woorde wijze wordt verwerkt en dat samenwerking meer kans geeft op stortlokaties met voldoende capaci teit. Bovendien kan in een samenwer kingsverband relatief goedkoop wor den gewerkt. De samenwerking zal ech ter niet leiden tot overheveling van de Boskoop- Maandagmorgen onderte kenden de Rabobank en de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij een contract dat de Rabobank voor een nieuwe periode als hoofdsponsor aan de internationale vakbeurs voor de boomkwekerij 'Plantarium' bindt. De officiële ondertekening van de over eenkomst werd verricht door de heer Th. Schoonderwoerd. De voorzitter van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij, dr. Tj. Reitsma tekende namen Plantarium het contract. primaire verantwoordelijkheden van de waterschappen op het gebied van de waterstaatzorg en in het bijzonder de specieberging. In deze voorbereidingsfase wordt o.m. een actieplan opgesteld en wordt on derzoek gedaan naar technieken van reiniging en scheiding van de specie. Ook wordt nagegaan op welke manier in de operationele fase tussen water schappen kan worden samengewerkt. Verder wordt aan de Milieu effect-rap portage-procedures (MER-procedu- res) meegewerkt en bijgedragen. De regeling is voorlopig aangegaan voor drie jaar. Zonodig kan de regeling worden opgeheven of verlengd. De jaarlijkse kosten van de regeling worden geschat op 600.000 gulden. De bijdrage per waterschap zal ongeveer 40.000 gulden bedragen. Zevenhuizen - De winaars van de kleur- wedstrijd zijn:: 1. Chantal Kreder, Sta ringstraat 47; 2. Loren, Dorpsstraat 163: 3. Dirk-Jan vd Berg, Boslaan 24. De winaars van het raden van het ge wicht van de zak chips: 1. Rummycup- spel: Fam. Havenaar, De Lente 20; 2. Mooi beer: Fam. Huurman, De Bongerd 47. Het gewicht van de grote paasstol was 6 kilo en 115 gram. Het boodschappen- pakket van 25,- is gewonnen door M. Eindhoven, Dahliastraat 20. Waddinxveen-Hervormd predikant ds. J.W. Goossen, heeft het op hem uitge brachte beroep van de kerkeraad van de Hervormde Gemeente van Vriezen- veen, aangenomen. Ds. J.W. Goossen is 44 jaar, getrouwd en vader van vier kinderen. Waddinxveen was z'n tweede standplaats. Eerder diende hij de Her vormde Gemeente van Mastenbroek. De verwachting is dat ds. Goossen me dio juni afscheidneemt. Zevenhuizen-Moerkapelle - Veelzijdig heid kenmerkte de vorige week gehou den modeshows in de winkels van Bac in Moerkapelle en Zevenhuizen. 115 modellen, geshowd door vijf dames, zeven kinderen en drie heren passeer den het belangstellende oog van in to taal ca vierhonderd aanwezigen. Bac heeft voor 'elk wat wils' in huis, betaalbare mode en de betere merken. Met name de kindermerken Spetter en Locker zijn heel goed combineerbaar, zodat de meeste kinderkleertjes als sets verkocht worden. In de felgekleur de joggingpakken kan de jeugd naar hartelust ravotten, maar ook keurig gekleed naar school. Voor zowel jon gens als meisjes, in elke leeftijdscatego rie, heeft Bac veel in huis, waarbij de jongens zowel stoer gekleed, noncha lant, als netjes gekleed kunnen gaan. Voor de meisjes geldt hetzelfde, terwijl zij er als echte dametjes uit kunnen zien, in een romantische bloemetjes jurk van katoen of van tricot, een broek rokje, maar ook in lange broek. Beigetinten als camel en zandkleur, zijn 'in' deze zomer, terwijl marineblauw en rood daarbij goed afsteken. De kleur bruin zet door en belooft volgende win ter trendsetter te worden, terwijl roze daarbij goed combineerbaar is. Bij Bac was hier reeds op vooruitgelopen, net als de wijde rokken met splitten die men deze winter, als voorloper op de Waddinxveen - Wethouder J. Neele sloeg samen met stichtingsvoorzitter J. Slinger van bejaardenhuis Souburgh. vorige week woensdag de officiële paal voor de verbouwing en uitbreiding van de keuken van Souburgh. De bouwwerkzaamheden worden uit zomermode, al in huis had. Mosgroen zet ook aanstaande winter door, waarop nu al enigszins vooruitgelopen wordt. Broekjurkjes en lange rokken met kleine bloemetjes, effen lange rokken, jurkjes en blurkjes (korte broekjurkjes!) in kleine ruitjes, ensembles, keurige mantelpakjes alsmede wat nonchalantere broekrok ken o.a. van spijkerstof volgende elkaar in snel tempo af. In een tijdsbestek van vijf kwartier viel er Veel te zien en had het publiek een indruk wat de komende zomer gedragen wordt. Felgekleurde blazerjasjes ook voor heren: gedurfd, maar zeer in trek bij zowel de twintigers, dertigers als de veertigers, met daarop afgestemde overhemden, al dan niet ge dessineerd. Fraaie stropdassen en effen bijpassende pantalons. Voor dames en heren fraaie felgekleurde, maar ook zachte tinten jumpers, pullovers en sweatshirts met of zonder print van beken de merken. Revolt, Roberto Sarto en News zijn enkele merken die veelvuldig genoemd werden door mevrouw Bac, die de show weer op uitstekende wijze presenteerde. Vrijwel alle confectiematen waren vertegenwoordigd op de shows, van kleine peuters maat 122 tot en met maat 46. Bac heeft overigens ook maat 48 in huis. De minder slanke vrouw kan, dankzij de goede combinatie en coördinatie, een perfect resultaat te zien geven. Prettig is het voor iedereen te weten dat Bac nooit veel zelfde modellen in z'n collectie heeft. Wie naar de winkel in Moerkapelle gaat en daar een bepaald jurkje, rokje, of setje past, zal niet zo gauw een maat groter in dezelfde winkel aantreffen. Die is dan wel verkrijgbaar in het filiaal in Zevenhuizen. Daarmee wordt voorkomen dat dames, heren en kinderen in hetzelfde dorp, elkaar in dezelfde kleding tegenkomen.... De show kenmerkte zich door de grote collectie jacks van jong tot oud, voor zowel dames als heren, alsmede regenmantel, waarbij geaccentueerd werd dat Bac voor de totale out fit zorgt. De mannequins en dressmen kwamen doorgaans op in jack of regenmantel (lang zowel als het swingermodel), maar verlieten het toneel met dit kledingstuk op hun arm.... En natuurlijk is de wens dat we dit kledingstyuk niet of nauwelijks nodig hebben de aanstaande zomer Uiteraard werd de wens uitgesproken dat de regenmantel het aanstaande zomerseizoen, nauwelijks nodig zal zijn, maar met een zeeklimaat weet je het maar nooit gevoerd door aannemer Hijbeco uit Zwijndrecht met advisering van de S.D.B: Stichting Dienstverlening Bejaar denoorden. De uitbreiding van de keuken biedt meer faciliteiten. Zo zal na de gereedko ming van de verbouwing, medio half juli, vanuit bejaarden huis Souburgh de gehe le maaltijdverstrekking voor Tafeltje Dekje plaatsvinden en ver dwijnt de keuken met maaltijdverstrekking in het Anne Frankcen- trum. Daardoor kunnen bewoners van o.a. de serviceflat aan het Jan van Bijnenpad, in plaats van vijf dagen per week, nu zeven da gen per week een war me maaltijd bezorgd krijgen. Gedurende de periode dat de nieuwe keuke ninstallatie geplaatst wordt, zal er tijdelijk in de maaltijdvoorziening van Souburgh worden voorzien door een be drijf dat zich met cate ring van bejaardenhui zen bezighoudt. Op de foto van links naar rechts: in de heimachine stichtings voorzitter J. Slinger, directrice G. Fahmer en wethouder J. Neele ln Moerkapelle worden vrijwilligers ge zocht die éénmaal per week een warme maaltijd bij een aantal bejaarden aan huis bezorgen. Deze 'tafeltje dekje'-ser- vice vanuit Beth-San, is precies om 12.00 uur. Op dat tijdstip staan de maal tijden gereed in Beth-San. Er wordt door de dames H. Bakker en A. van El- leswijk een dringend beroep gedaan op Moerkapellenaren om hen hiermee te assisteren, of zich als 'reserve' op te geven. Aanmelden 01793- 2836 of 2277. Regio - Dinsdagmorgen 6 april wordt er weer een Vrouwen-Bijbelkringochtend in Bergschenhoek gehouden. Tonneke Bijker hoopt op deze ochtend te spre ken. Aanvang 9.30 uur. Er is kinderop pas. De ochtend wordt gehouden in de Hervormde kerk. Deze morgens heb ben tot doel om elkaar te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Ze wor den gehouden op initiatief van vrou wen uit verschillende kerken, uigaande van de Vrouwen-Bijbelkring te Berg schenhoek. Inl: Corry Wolff Moerkapel le tel. 01793-3133. Waddinxveen - Op 24 maart is in Gou- webad De Sniep gezwommen voor het A-diploma. Namens de Nationale Zwemraad was de heer Slobbe aanwe zig. De beoordelingscommissie be stond uit de heren R. Hoogerbrugge, C. Slager en W. v Minnen. Er hebben 30 kandidaatjes meegedaan en allemaal zijn ze geslaagd: Marlies v Sluis, Naomi Rosbeek, Nadine Streng, Daniël de Bil. Marijn Zwart, Robbert Deelen, Nihal Bousaid, Katinka de Bruijn, Marco Kuy- pers, Dave Benink, Nant Stolwijk, Linda Barends, Kenny Baas, Jurgen Hvirring, Judith Veldhuizen, Erik Hermans, Step- han Heemstra, Rick v Gelooven, Sanne Heeren, Loraine v Dam, Daniëlle Veld huis, Deborah Noorlander, Sabrina v Nelfen, Ivar Klop, Elise Bijl. Marine de Vries, Sandra Laaij, Michelle de Haas, Henk Jan Rip en Gert-Jan v Straalen. t.k. vouwwagen alpen kreuzer i.z.g.st luifel getect. select 2250,- 01728-8509 Zevenhuizen - Hieronder volgen de prijswinnaars van de 4e spelweek van aktie "Herken uw winkel" van Middenstandsvereniging Zevenhuizen. Ie prijs: waardebon 125,-: Suzanne de Vogel, Boslaan 2, Zvh; 2e prijs: waardebon 100,-: M. Koren. Potgietersingel 9, Zvh; 3e prijs: waardebon 75,-: J. de Beukelaar. Rozenstraat 69, Zvh; 4e prijs: waardebon 50,-: Paul Metselaar, De Wielewaal 40, Zvh; 5e prijs: waardebon 25,-: Arjan vd Pijl, De Wielewaal 38, Zvh; 6e prijs: waardebon 25,-: N. Hol. Kratonlaan 164, Zvh; 7e prijs: waardebon 20,-: Irene v Dijk, Noordeinde 109, Moerkapelle; 8e prijs: waardebon 20,-: J. Metselaar, Asterstraat 18, Zvh; 9e prijs: waardebon 20,-: K. Havenaar, De Lente 20, Zvh; 10e prijs: waardebon 10,- D vd Horst, Boslaan 19, Zvh; 11e prijs: waardebon 10,-: P. Haag, Bierhoogtweg 1, Zvh; 12e prijs: waardebon 10,-: C. Zwarteveld, De Fuut 31, Zvh; 13e prijs: waardebon 10,-: René Stormbroek, Bilderdijkstraat 4, Zvh. Uitslag: deur 16: A.H.; deur 17: va Hoek dierenspeciaalzaak: deur 18: Sol bloemsierkunst; deur 19: Bakkerij Gerritsendeur 20: Doornhein schoenen De waardebonnen kunnen afgehaald worden bij de Rabobank aan de bedrijvenbalie. (besteding bij de deelnemende winkeliers!) Zevenhuizen - Een ieder die kans wil maken op een reischeque ter waarde van 500,- (rabobank), of waardebonnen van resp. 100,- en 75,- (te besteden bij de 20 deelnemende winkeliers) moet nu meedoen! Wat moet u doen???? Vier weken lang trof u de aktie "herken uw winkel" aan in Hart van Holland. Hieromheen stonden advertenties van 20 deelnemende winkeliers aan deze aktie. Om voor de prijzen in aanmerking te komen, moet u de huisnummers van deze 20 winkels bij elkaar optellen en dit getal, samen met uw naam en adres, invullen op onderstaande bon en deponeren in de bekende bus bij de Rabobank. Dit kan t/m maandag 5 april a.s. Volgende week worden de winnaars bekend gemaakt. t.k. gevr. snorbrommertje 01728-9687 Naam Adres P aats: Het getal is: Hart van Holland/31 maart 1993 pagina 15

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15