Waddinxveen - Boskoop Helpm'n band is lek! "Het boek" centraal in bibliotheek Boskoop Fietsenkijkdag Politieberichten Boskoop Bloed doet leven Giganten-festival gigantisch Chr. Boskoops Jeugdkoor maakt CD! De vrouw en haar gezondheid Boskoop draagt bij aan opvang ex-Joegoslaven ws* Kerkdiensten Kerkdiensten AANBOD HARWA Hart van Holland/31 maart 1993 pagina 19 Hoe verwissel ik het wiel van m'n auto??? Gratiscursus op dinsdag 6 april! Mario Bross Telefonisch aanmelden Nieuw uniformen Concorida Voorjaarsconcert 16 april Courage in Schaapskooi Wonen met alles wat je mooi vindt. Daar streeft HARWA naar. Woon- en slaapcomfort in elke stijl en keus. Loopt u eens vrijblijvend binnen. Waddinxveen - zondag 4 april Boskoop zondag 4 april fotoservice per foto ontwikkelen: ƒ5,95 nabestellingen: ƒ0,99 MEGACOLOR Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. 01828-32002 Waddinxveen - "Een band verwisse len.... hoe doe je dat? Wat moet je er voor gebruiken? Waar zit m'n reserve wiel? Hoe krijg ik het wiel los? Helpik weet niet hoe het moet!" Kreten die weieens geuit worden door gestrande automobilisten. Er zijn mannen, zowel als vrouwen, die niet precies weten hoe je een wiel verwisselt. Om die reden organiseert Hofka Sampermans, in sa menwerking met Hart van Holland, op de vestiging van Hofka Sampermans op het bedrijvenpark Coenecoop een cur susavond wiel verwisselen. "Dergelij ke avonden hebben we in andere vesti gingen ook gehouden. En met succes", zegt vestigingsleider de heer Verweij. "Er kwamen altijd heel wat automobi listen op af. Jongeren, zowel als oude ren. Mannen en vrouwen, ledereen Waddinxveen - Het is de Stichting Wijk- werk De Zuidpias gelukt Mario Bross 'himself naar het Zuidhonk te halen. Op zaterdag 10 april wordt met alle deelnemers van de Mario Bross-com- petitie het spel "Mario Bross-3 ge speeld. Tijdens deze finale is iedereen welkom. Na de wedstrijden wordt er een jeugdfilm vertoond. De tussen stand na het spelen van Mario Bross-1 luidt als volgt: 1. Stefan Keus 15223 punten: 2. Loek Beuker 15139 pnt: 3. Carlo Willemse 15059 pnt: 4. Sander v As 14932 pnt: 5. Rogier v Dijk 14899 pnt. Lieve mama gefeliciteerd met je verjaardag robin en wesly t.k. racefiets voor ca. 12 jaar 150,- 01828-16959 wordt persoonlijk door een deskundi ge instructeur begeleid, zodat (reser ve) wiel verwisselen voortaan in een handomdraai gebeurd is". Om van te voren een inschatting te hebben hoe veel cursisten er op 6 april naar Hofka Sampermans komen om de techniek van het 'wiel verwisselen' onder de knie te krijgen. Bovendien wordt het reservewiel gecontroleerd. Het ge beurt nogal eens dat er zich een wiel met een lekke band in de auto bevindt. ledereen die belangstelling voor deze 'gratis cursus' heeft kan bellen naar Hofka Sampermans op het bedrijven park Coenecoop, tel. 01828-16604. (Graag bellen voor 6 april a.s.) Waddinxveen - Tijdens het voorjaars concert op vrijdag 16 april zullen de le den van muziekvereniging Concorida te Waddinxveen hun nieuwe 'uniform' presenteren. Een kledingcommissie van deze Waddinxveense muziekvere niging heeft voor een wat goedkoper uniform gezorgd. Dit nieuwe uniform kon aangeschaft worden doordat Con- coria een gedeelte van de oude unifor men heeft kunnen verkopen aan een circus. Het concert wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Nadere berichtgeving volgt. Waddinxveen-Op 2 april komt gospelband "Courage" naar koffiebar "De Schaaps kooi in Waddinxveen. Deze is gehuisvest aan de Kerkweg 292. Gospelband Courage is één van de weinige Nederlandstalige groepen. De reden hiervoor is dat duidelijkheid en eerlijkheid bij deze groep voorop staat. De stijl is gevarieerd. Het accent ligt op stevige rockmuziek, maar ook funk en blues invloeden zijn waar neembaar, terwijl er ook mooie ballads klinken en er uitstapjes in raggae gemaakt worden. Iedere jongere is hartelijk welkom. Aanvang 20.00 uur. Joskoop - Een bibliotheek telt vele boe- jen en het is dan ook niet vreemd dat net boek" centraal staat op een ten- oonsteiling in een bibliotheek. In Bos- toop wil men echter aandacht schen den aan allerlei aspecten van het boek. r worden namelijk drie interessante entoonstellingen gehouden. Onder werp zijn: de auteur Simon Vestdijk, 'ver wie Hans Visser op 21 april een ezlng zal houden. Oe tweede tentoonstelling is ingericht '°or Carola van der Heijden, een kunst- nstorica uit Leiden, onder het motto nooks arount the world". Vele kunste- 'aars hebben haar een post-kunstwerk oegestuurd gebaseerd op het thema Mail-art'. Dit zijn o.a. beschilderde en bestempelde enveloppen, eigen ont werpen van postzegels, unieke boek jes, collages en ansichtkaarten: interes sant voor postzegelverzamelaars! Als derde expositie is 'Gedrukt en ge schreven' te bezichtigen. Een overzicht van de geschiedenis van de boekdruk kunst en van het boekbinden. Verder heeft de bibliotheek diverse acitviteiten georganiseerd. Op vrijdag 16 april vanaf 15.00 uur zal mevrouw Van Driel uit Voorschoten het 'boek binden' demonstreren. Zij zal tevens miniboekjes (als broche en oorhangers etc.) laten zien en verkopen. Dezelfde middag, vanaf 15.00 uur zal de verkoop van afgeschreven materialen plaats vinden. din veen P°''tie Waddinxveen o, Z®!ei"dag 3 apri I haar traditionele tsenkijkdag. Belangstellenden kun- cn terecht op het bureau aan de Mo- aan 46 tussen 10.00-15.00 uur. Spe- !aa' worden die mensen uitgenodigd, e de laatste tijd aangifte gedaan heb- i 'l. van dierfstal van hun tweewieler. 0 pensen die al enige tijd geleden gifte gedaan hebben of in naburige -meenten aangifte hebben gedaan, van harte welkom. Mensen die ko- "i w?rc^ verzocht het hun verstrek- i-K i van aangifte proces- oaal mee te nemen. dagelijks ondervindt de politie het ak van een aangebrachte postcode en fietsframe. Regelmatig worden ln aan het bureau gebracht, die 1 cie hand van een ingegraveerde postcode hun weg terugvinden naar de rechtmatige eigenaar. Een kleine moei te kan op termijn dus het behoud van de fiets opleveren. Voor het ingraveren van de postcode, kan men terecht bij Waddinxveense fietshandelaren. Met het oog op de automatisering die de politie steeds meer ten dienste komt, is het belangrijk dat de politie daarbij kan beschikken over de juiste gegevens van de gestolen fiets. Een zgn. 'fietsen-registratiekaart' kan hierbij van pas komen. Deze registratiekaart is gratis af te halen op de diverse politie bureaus. Essentieel is natuurlijk het framenummer. Indien men geen ge bruik wenst te maken van deze registra tiekaart, kan men zelf het framenum mer noteren op b.v. de aanschafnota van de fiets. Criminaliteit: Op 22 maart werden twee afdeknetten voor een vrachtauto ontvreemd, terwijl deze geparkeerd stond op de Parklaan, de waarde be draagt f 500,-per net. In de nacht van 22 op 23 maart werden een drietal inbraken gepleegd uit auto's, het betrof hier bestelauto's wel ke geparkeerd stonden op diverse lokatie's. Er werd gereedschap ont vreemd. Op 25 maart werd door de politie Rot terdam de Opel Vectra welke vorige week uit Boskoop gestolen was gecon troleerd. De bestuurder werd aange houden en de auto werd teruggebracht naar de eigenaar. Op 26 maart werd er gepoogd in te breken in een winkel aan de Zijde. Men vernielde een ruit, daar dit door een bewoner gehoord werd sloeg men op de vlucht. Tussen 25 maart en 27 maart werd een witte personenauto, merk Opel Kadett voorzien van het kenteken PK-36-FR vanaf het Torenpad ontvreemd. Inde afgelopen week werden de volgen de fietsen ontvreemd: zwarte opoe- fiets, donkergroene mountainbike, bruine damesfiets, grijze damesfiets. Fietsenkijkdag: Op zaterdag 3 april wordt van 10.00-15.00 uur een fietsen kijkdag gehouden op het politiebureau Boskoop. Aldaar is gelegenheid om te kijken of uw gestolen fiets bij de gevon den fietsen staat. U wordt verzocht in dien u aangifte heeft gedaan het pro- ces-verbaal mee te brengen. Er worden GEEN fietsen verkocht. Verkeer: Op 23 maart vond op de B.C straat een aanrijding plaats met een gewonde. Een bromfietser kwam van uit de richting Alphen en zag door het licht van een tegenligger een gepar keerde container niet staan. De be stuurder liep een gebroken hand op, de bromfiets was total loss. De container was verkeersgevaarlijk en zonder ver lichting geplaatst. Tevens vond die dag een aanrijding plaats op de kruising Rijneveld/Bos- koopseweg. Een bestuurder die aldaar linksaf sloeg had een tegemoet komen de bestuurder niet gezien. Op 25 maart reed een bestuurder tegen de vangrail aan op de Rijneveldviadukt. Hierdoor raakte zowel zijn auto als een lantaarnpaal beschadigd. Bij een routinecontrole op 28 maart werd een bestuurder gecontroleerd welke teveel alcohol gedronken had. Hij kreeg een proces-verbaal en tevens een rijverbod van vijf uur. Gevonden: zilveren broche, bos sleu tels aan muskatonhaak. Verloren: paars/blauwe portemonnee, grijze muts, bruine portemonnee, 5 sleutels aan ring, do. blauwe hand schoen, horloge, portemonnee. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde12 Waddinxveen Telefoon 01828-16119 Herv. Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen 19.30 uur ds. P.A.C. Bongers/ de heer J.D. Geel Ves per. Geref.Vrijgem. 9.30 uur en 16.30 uur ds. G. Zomer Spakenburg Herv. kerk geen opgave Geref.kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk De Stek ds. J.H. Lange- laar 17.00 uur ds. J.H. Langelaar in kerkgebouw De Zijde. Chr.Geref. 9.30 uur ds. G. van Roe kei Nieuw Vennep 17.00 uur ds. M.J. Oosting Vrijz.prot Geloofsgem. 10.00 uur rev. drs. F.H. Sachs Boskoop - De moderne geneeskunde is zonder de beschikbaarheid van bloed ondenkbaar. Daarom is het een groot voordeel voor de patiënten in ons land dat gezonde mensen telkens weer be reid zijn drie- of viermaal per jaar een halve liter bloed af te staan. Alleen om dat er zoveel bloeddonors zijn is het mogelijk dat er meer dan 2000 transfu sies per dag kunnen worden gegeven bij operaties en ter bestrijding van ziek ten; er dag en nacht in alle ziekenhuizen oplossingen van bloedplasma-eiwitten gereed staan om acuut bloedverlies bij slachtoffers van ongevallen te kunnen bestrijden; er gevriesdroogde prepara ten en bloedstollings-eiwitten beschik baar zijn, waardoor patiënten met bloe- derziekten een bijna normaal leven kunnen leiden. Elk jaar wordt de be hoefte aan bloed en bloedprodukten 12 uur: 0,89 j groter, waardoor er ook steeds meer donors nodig zijn. Iedere gezonde vol wassene van 18-70 jaar kan donor wor den; men kan zonder risico makkelijk drie- of viermaal per jaar een halve liter bloed missen. Elk mens heeft 5 a 6 liter bloed en na de bloedafgifte maakt het lichaam snel - binnen enkele weken - weer nieuw bloed aan. Bovendien wordt bij elke donor vooraf nagegaan of zijn/haar gezondheid het geven van bloed toelaat d.m.v. een keuring, leder een zou zich moeten afvragen waarom hij/zij nog geen bloeddonor is; immers men kan plotseling zelf ook eens een transfusie nodig hebben. Het Rode Kruis in Boskoop stelt allen die bloed willen en kunnen geven in de gelegen heid dit te doen op maandag 5 april van 18.30-21.15 uur in gebouw "De Loods", Torenpad te Boskoop. Boskoop- Meer dan 500 bezoekers en deelnemers hebben de 2 edities van het Gigantenfestival opgeleverd. Een resul taat waar soortgelijke organisaties ja loers op zullen zijn. Ook voor Jongeren centrum de Tunnel waren de 2 avonden "highlights" want niet alleen de samen werking beviel prima, ook de sfeer was gezellig en apart. Kan ook niet anders met popmuzikanten en meegenomen aanhang. De jury had de handen vol bij de keuze. Het is altijd weer een klus om te kunnen zeggen band "X" vinden we de beste. Alle 14 bands hebben prima gepresteerd en een echte vergelijking, gezien de uiteenlopende genres, blijft moeilijk. De uitslag werd bekend ge maakt aan het slot van de avondAan de hand van de jury- rapporten kan de top 3 worden vastgesteld: 1.Steamroller Funhouse; 2.No says; 3.Zij van Boven. Volgens het publiek: l.Kashiro; 2. Steamroller Funhouse; 3.Beer Bottle Bluesband. Opvallend is dat Steamrol ler in beide rijtjes voorkomt. De jury be oordeelde deze groep als een groep met een sound die het meest past bij de jaren negentig. Kashiro is veelbelo vend, aangezien dit een zeer jonge band is qua leeftijd. Tijdens de afron ding en evaluatie zijn al weer principe afspraken gemaakt tussen SMCW en de Tunnel voor een Gigantenfestival 1994. Boskoop- 'Groeten uit Holland' is de titel van de CD met Oudhollandse volks liedjes, gemaakt door het Chr. Bos koops Jeugdkoor o.l.v. Yvonne Keizer. Muzikale begeleiding: fluit - Kees alers; vleugel - Jan Mulder; contrabas - Roxa- na Steffen. De opname en produktie zijn verzorgd door: muziekprodukties Cees Trapman. De koorleden en diri- gente zijn erg trots op de geleverde prestaties! De CD zal gepresenteerd worden tijdens de uitvoering van het koor op 3 april. Zij zingen dan enkele liederen van de CD, o.a. De paden op, de lanen in; Op de grote stille heide; Langs berg en dal; Hertog Jan; Het loze visser tje; Hannes. De uitvoering wordt ge houden in de 'Rozenburcht', Rozenlaan 4 te Boskoop, aanvang 19.30 uur. Kaar ten aan de zaal verkrijgbaar. Meer infor matie bij het secretariaat: Halve Raak 103,2771 AC Boskoop, tel. 01727-12466. Boskoop- Het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker heeft in Boskoop een aanvang genomen. Vanuit de G.G.D. Midden-Holland kwam een verzoek aan de vrouwenraad hier aan dacht aan te besteden. Hierop inspe lend is dr. Favier, bekend vrouwenarts verbonden aan het Groene Hart Zieken huis, uitgenodigd. De onderwerpen die hij zal behandelen zijn: baarmoeder halskanker, borstkanker en botontkal- king. Dit zijn onderwerpen die iedere vrouw aangaan. Vragen kunnen aan het begin van de pauze schriftelijk ingele verd worden. Deze worden dan na de pauze behandeld. Vrouwen zijn van harte welkom op 8 april in "de Brug" bij de Hervormde kerk, Kerkplein 1te Bos koop. Aanvang 20.00 uur. In vele landen worden mensen gedwongen te vluchten. Onder andere in Nederland vindt de opvang plaats. Ook Boskoop draagt daaraan een steentje bij door thans twee pro-mille van het inwoneraantal aan opvangplaatsen voor asielzoekers beschikbaar te stellen. Op opvang van ex-Joegoslaven is hierin niet begrepen, omdat het beschikbaar stellen van decentrale huisvesting voor deze categorie, via particulieren verloopt. Vele honderdduizenden ex-Joegoslaven zijn nog onder levensbedreigende omstandigheden in hun land. Zij mogen of kunnen niet weg. Men name via het Rode Kruis worden ter plaatse projecten ondersteund die voorzien in opvangcentra, kleding, voedselvoorziening en medicamenten. Daar mee is veel gsld gemoeid. Velen zijn niet voor hulp bereikbaar, omdat het hulpverleners met opzet onmogelijk wordt gemaakt hun werk te verrichten. Dat mag geen reden zijn de anderen van hulp verstoken te laten. De reserve voor opvang van vluchtelingen en asielzoekers biedt ruimte vooreen éénmalige gift van 10.000,-. Het college heeft besloten dit bedrag aan het Rode Kruis beschikbaar te stellen. De commissie welzijn en milieu heeft hiermee ingestemd. Het Rode Kruis heeft inmiddels telefonisch medegedeeld dat het bedrag zal worden bestemd voor een project t.b.v. de opvang van vluchtelingen in Oost-Kroatië. Darmee kan een aantoonbare band tussen donatie en daadwerkelijke hulpverlening tot stand worden gebracht. Nadere bijzonderheden hieromtrent volgen binnenkort. In voormalig Joegoslavië is een samenleving van verschillende etniciteiten tegen elkaar opgezet. Ook in ons land zijn krachten die eenzelfde doel nastraven. Tegen die achtergrond kan een financiële bijdrage voor hulpverlening in het voormalige Joegoslavië in een breder kader worden geplaatst. De burgerij wordt nadrukkelijk verzocht dit initiatief te ondersteunen, door eveneens finacieel bij te dragen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19