Moerkapelle 1 Christelijke Boekenbus "De Bron" rijdt niet meer JJöh uooï faatUUtekt'ie Foto's in het HART VAN HOLLAND Politieberichten v_ Om te onthouden: gratis kleintje plaatsen??? vul deze bon in!!! 25-jarig jubileum Puzzel-wandeltocht Nationale Molendag De goede dokter i pagina 4 Hart van Holland/31 maart 1993 A Zevenhuizen - Supermarkt Cl000 in Zevenhuizen vierde afgelopen week het 1-jarige bestaan. Tevens werd de 250.000-ste klant verwelkomd. Dit was de familie Notenboom uit Moerkapelle. Hen viel een waardecheque van honderd gulden ten deel. Als attractie was er op donderdag een glasgraveur in de winkel, die op verzoek namen in bierglazen graveerde. De jeugd leefde zich zaterdag uit op een springkussen., v Project drie jaar werd vier jaar uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Positief Naam: Adres: Plaats: A Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,- Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Marco Bakker naar Zevenhuizen! Toneelvoorstelling C1000 1 jaar! Zevenhuizen-Moerkapelle - Na 6 april, de datum waarop de bus voor het laatst in Benthuizen staat, rijdt de christelijke boekenbus De Bron niet meer! 'De vrijwihi- gers in Benthuizen en Moerkapelle toonden zich erg geschokt, maar helaas is de opheffing een feit. De afgelopen weken klonken er op dinsdagmiddag verdrietige opmerkingen in de boekenbus. 'We hebben toch al zo weinig voorzieningen in Benthuizen, helemaal geen boekwinkel, laat staan een Bijbel-inn Leni vd Ster, secretaresse van stichting 'Christelijke Boekwinkel De Bron', legt uit dat de kosten hoger zijn dan de omzet. Volgens haar en andere bestuursleden, heeft dit o.a. te maken met de exorbitante hoge standplaatskosten in Benthuizen. Dankzij het feit dat een aantal mensen de bus gesponsord heeft, kon de bus blijven bestaan. "Vanaf het eerste begin is het echter de bedoeling geweest dat het in eerste instantie een project van drie jaar zou zijn. Terwille van Benthuizen is er nog een vierde jaar aan gekoppeld". De boekenbus is vier jaar geleden gaan rijden, ontstaan uit particulier ini tiatief van enkele Zevenhuizense en Moerkapelse inwoners, nadat een jaar eerder een stichting in het leven was geroepen die een boekwinkel wilde 'starten. Omdat er geen winkelpand te huur was voor dit doel, werd gedacht aan een mobiel verkooppunt. Het idee voor een boekenbus, waarvoor tevens een particuliere financier gevonden werd, vond weerklank en zo kon de boekenbus in Zevenhuizen en Moerka pelle wekelijks op vaste tijden staan. Helaas was de standplaats in Zevenhui zen verre van ideaal: er bleek geen plaats op de weekmarkt op vrijdag, dus moest de bus elders, nabij het bejaar dentehuis gestationeerd worden. Op zaterdag stond de bus in Moerkapelle op een in het oog springende plaats: voor het gemeentehuis. De boekenbus, een voormalige bibliotheekbus, is door vrijwilligers van de boekenbus destijds groen/beige geschilderd en er is een logo op aangebracht. Toen Benthuizen- se Leni van der Ster (o.a. schrijfster van christelijke romans) te kennen gaf dat er in haar woonplaats ook behoefte was aan een verkooppunt voor Bijbels en christelijke boeken, besloot het stich tingsbestuur standplaatsvergunning aan te vragen bij het toenmalige ge meentebestuur van Benthuizen. De kosten waren destijds al erg hoog: ca. 700,-, maar na de herindeling werd dat jaarlijks bijna duizend gulden en dat terwijl de boekenbus géén commer ciële doelstelling heeft. Integendeel: inkoop, verkoop, boekhouding, organi satie, het rijden van de bus van Zeven huizen naar de andere plaatsen, alles werd door vrijwilligers/sters gedaan. Naast andere kosten waren er ook nog eens kosten van afschrijving, onder houd, brandstof en wegenbelasting van de bus. Hierdoor werd het totaal een negatief saldo. Sponsors zorgden voor het financiële evenwicht. Hoewel alle drie de plaatselijke buscoördinatri ces, te weten: Ria vd Dool in Zevenhui zen, Joke Evers in Moerkapelle (tevens inkoopster) en Leni vd Ster in Benthui zen, het jammer vinden dat hun (vrij willige) taak erop zit, beseffen ze, deel uitmakend van het stichtingsbestuur, dat er geen overlevingsmogelijkheid meer in de bus zit. Naast hen moet zeker ook Janny Ernstsen (zij is ver huisd) niet vergeten worden, die 2 jaar de boekenbus in Zevenhuizen coördi neerde en Gerard Brink, de boekhou der van het eerste uur die nu op de Ned. Antillen woonachtig is. Voorts de overi ge bestuursleden Robert Vink, waar de boekenbus gestald werd, Gijsbert Eind hoven (technicus) en Jan vd Berg,voorzitter administratie. Er klinken overigens zeker ook positie ve geluiden als er teruggekeken wordt op vijf jaar stichting en vier jaar boe kenbus. Positief is het feit dat er door de contacten vanuit de boekenbus, een gebedskring is ontstaan in Benthuizen. Bovendien zochten gelovigen geeste lijk met elkaar contact in de boekenbus en vonden er goede gesprekken plaats. Het bestuur van de stichting christelij ke boekwinkel "De Bron" is dan ook iedereen die de christelijke boekenbus, op welke wijze dan ook, een warm hart toedroeg, zeer erkentelijk. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 HazerswoudeRijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.lf.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent Zevenhuizen-Moerkapelle - Voortaan wordt het telefoonnummer van het Pa tiënten Platform Midden-Holland in de colofon in Hart van Holland vermeld. Voor de goede orde en om te onthou den of uit te knippen volgen hier uitge breidere gegevens: Patiënten Platform Midden-Holland Spieringstraat 2, 2801 ZM Gouda, tele foon 01820-12777. Voorlichtingscentrum: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur; Klachten en Adviesbureau: inloop spreekuur op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 11.00 uur. Contactpersoon in Moerkapelle: NPV afdeling Moerkapelle, de heer C. Reijneveld tel. 01793-2716. Platform Organisaties van en voor Li chamelijk Gehandicapten Spieringstraat 2, 2801 ZM Gouda, tele foon 01820-12777. Voorlichtingscen trum open van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur. Zevenhuizen - Op 9 oktober a.s. zal de gemengde zangvereniging "Zanglust" haar 25-jarige bestaan vieren. Het jubi leumconcert zal gehouden worden in de kleine sporthal van dorpshuis "Swanla" te Zevenhuizen. Dit keer verzorgt "Zanglust" zelf het programma en heeft als gast niemand minder dan Marco Bakker uitgenodigd. Wie Marco Bakker en "Zanglust" wil horen, kan reeds nu de datum van 9 oktober noteren. Zij die graag zingen kunnen dat ook doen, of mee komen doen aan de repetities, want zowel da mes als heren zijn hartelijk welkom bij het koor dat op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur repeteert in dorps huis 'Swanla". (Nadere aankondiging volgt) Zevenhuizen - Op 8 mei, nationale Mo lendag, is er rond de Molenviergang "De Tweemanspolder" in Zevenhuizen een puzzel-wandeltocht. Deze tocht wordt georganiseerd door de "Vereni ging Molenvrienden Rottemerenge- bied" in samenwerking met de Stich ting "Instandhouding van de Molen viergang", de eigenaar van de molens en de molenbewoners. Voor de leden van de "Vereniging Mo lenvrienden" en kinderen tot 16 jaar onder geleide, is de deelname gratis, uiteraard zijn andere belangstellenden ook van harte welkom, maar voor het deelnemen aan de puzzeltocht moeten zij wel eerst lid worden. (De minimum contributie bedraagt 12,- per jaar). De puzzeltochten vinden plaats tussen 10.30 en 16.00 uur. Uitvoeriger informatie volgt in de ko mende weken in 'Hart van Holland". Zevenhuizen - Onder auspiciën van de stichting De Zeven Muzen, speelt de Schiedamse toneelvereniging Utile Dul- ci zes, door Neil Simon bewerkte, ver haaltjes van de beroemde Russische schrijver Anton Tsjechov. Als geen an der was Tsjechov in staat de menselijke ziel te ontleden. Het sympathieke en vrolijke, maar ook het nare en gemene, wist hij feilloos te signaleren. De maat schappij vond hij voos; ambtenaren corrupt en kruiperig; boeren en arbei ders werden gebruikt door hun onwe tendheid. De verhalen zijn pareltjes die de aanwezigen met een glimlach in de ziel bvan de mens laten kijken. Het be looft een paar uur genieten en smullen te worden in dorpshuis "Swanla" te Ze venhuizen. De uitvoering vindt plaats zaterdag 3 april om 20.15 uur. (Zie agenda 'om bij te blijven") Kaarten reserveren tel. 01802-1469. wie wil een paar rokjes voor mij maken, maat 42 01828-15633 t.k. wipstoeltje 30.-; babyjasje nieuw m. 62 25,-; nog div. babyspullen 01727-10143 t.k. buggy bebeconfort 200.-: babykruik 10.-: grenen salontafel bijzet 200.- 01828-19392 witte wandelwagen met grijs gestreepte bekl. incl. voetenzak mandje 80.- 01828-15221 t.k. zeilboot "Stern" nieuwe zeilen bbm trailer 2750.-01828-31612 t.k. kompleet slaapkamermeublement 750,- 01727-13651 Trixtrein loc's wagons rails enz. t.e.a.b. keuken geiser fasto 60,- na 19 uur: 01828-13880 t.k. wegens aanleg cv div. gevelkachels keukenkachel 01828-15625 t.k. zaagtafel 80,- nw. 3 pers. tr. tent 130.- platen leer 15,- 01828-18069 t.k. dakpannen 3 m2 75,- na 18.30 uur:01828- 19263 Daders gepakt. Van de eerdere in braak in de brillenzaak binnen de ge meente werden door de politie, na daartoe ingesteld onderzoek, twee in woners uit Rotterdam opgepakt, die dit op hun geweten hadden. Zij zullen zich bij de rechter moeten verantwoorden. Inbraken woningenIn een woning aan de Boslaan en in 2 woningen aan de Staringstraat werd ingebroken. Een en ander van waarde werd weggenomen. Door een getuige werden in de tuin van de woning aan de Boslaan 2 jongens aangetroffen. Helaas verders niets be kend. Inbraken volkstuin: Op het volkstui nencomplex aan de Wollefoppenweg werd in diverse volkstuinhuisjes inge broken. Inbraak bedrijf:: In een bedrijf geves tigd op het Nijverheidscentrum werd in de nacht van 24 op 25 maart ingebro ken. Diverse goederen werden wegge- Doorrijden na aanrijding: Een bewo ner van de Fuut werd onaangenaam verrast door het feit, dat hij zijn aldaar geparkeerde auto met een grote deuk aantrof. Een en ander moet zijn veroor- zakt door een andere bestuurder die tot op heden onbekend is gebleven. Wie weet hier iets van af? Gevonden handtas: Op het bureau te Moerkapelle werd verleden week een bruine handtas afgeleverd. In deze tas bevindt zich veel snoep en een geldbe drag (alleen bankbiljetten). De politie wil deze graag aan de eigenaresse te ruggeven. Geuonden/Goudfazant; sleutel met zw. paperclip; sleutel aan oranje labeltje. Verloren: auto-sleutel aan label; knip portefeuile m.i.; sleutelbos 6 sleutels; zw. portemonnaie m.i.; gehoorappa raat Voorkoming misdrijven: Nu het mooie weer aanbreekt en men weer in de achtertuin gaat vertoeven, wordt ook de "onverschilligheid" betreffende het afsluiten van woningen wat groter. Het zonnige weer bezorgt een goed hu meur en men kijkt niet zo nauw. Even snel een praatje maken. Ondertussen de achterdeur open latende of niet op slot gedaan. Ook het inbrekers/inslui- persgilde is op deze situatie inge speeld. Let op het is zo gebeurd! F.n laat men dan eens aandacht schenken aan het hang- en sluitwerk van de wo ning. Is dit goed inbraakwerend? Voor informatie kan men terecht bij de plaat selijke politie. Voorkoming misdrijven is een zaak voor de politie en u! 1 april echt waar! Cocky 40 jaar! t.k. snelwasmachine met verwarming 01828-16653 t.k. ATB Batavus buster i.z.g.st, 375,- tel na 16.30 uur 01828-13808 Hoera, Dave Benink heeft z'n zwemdiploma goed gedaan! Papa mama Démelza Roxanna. opa en oma vd linde

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4