Gouden legpenning Regionale knikkerkampioen- schappen in Zevenhuizen Unicef Zevenhuizen-Moerkapelle Autowas- en spelleljesdag Paaszangdienst Hervormde kerk April-expositie in de bibliotheek Zevenhuizen - Moerkapelle Kerkdiensten f Om bij te blijven Bac Moerkapelle 10 jaar in huidige pand Oud papier Moerkapelle Hart van Holland/31 maart 1993 pagina 7 Aanmelding van deelnemers (waarde in punten) I zondag 4 april Medische weekeinddienst I Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Beeldend kunstenaars Janie Bontenbal en Kees Doedeijns Zevenhuizen- Vrijdag 26 maart heeft novatie van het centrum van Rotter- drs. R.A. Schreuder, voorzitter van de dam leidde in 1954 tot een nieuwe ver- Kamer van Koophandel Midden-Hol- huizing, nu naar Zevenhuizen. In de land, de KvK-legpenning in goud uitge- meubelhallen daar werden o.a. slaap- reikt aan de heer P. Voorbrood sr. van kamers en kasten gespoten en gelakt. Meubelcentrum P. Voorbrood te Ze- Omdat de heer P. Voorbrood voorzag venhuizen, t.g.v. het 75-jarig bestaan dat het spuiten en lakken niet voor een van het bedrijf. De onderneming is in blijvende boterham zou zorgen, be- 1918 als meubelfabriek in Rotterdam sloot hij voorin de winkel wat meube- opgericht door de heer J.M. Voor- len te gaan verkopen. Dat was het begin brood. Op 14-jarige leeftijd werkte zijn van een groei tot een bloeiende zaak, zoon, de heer P. Voorbrood sr., al voor waarin ook de twee zoons werkzaam 100% in het bedrijf. Na het bombarde- zijn. De heer Voorbrood kreeg de leg- ment op Rotterdam,werd het bedrijf penning uitgereikt als blijk van waarde- verplaatst naar een ander pakhuis. In ring voor de wijze waarop hij zich heeft 1945 werd gestart met een meubelfa- ingezet voor zijn bedrijf. De KvK-pen- briekje dat meubels half afgemaakt ning is verfraaid met de beeltenis van kocht. Deze meubelen werden aangele- Mercurius, de Romeinse god van de verd door de meubelfabrikanten Dek- Handel, ker en Visser uit Zevenhuizen. Een re- Zevenhuizen - De nationale Knikker- ding via de scholen loopt. Mevr. Jolan- bond houdt morgen (donderdag) voor da Stuiter: "Dankzij Hart van Holland het eerst voorrondes van de Knikker- die onderstaande bon wil afdrukken en cup. De voorzitter van de Knikkerbond dankzij de leerkrachten kunnen de kin- heeft voor Zevenhuizen gekozen, om- deren morgenochtend de deelname dat daar op de terreinen van de beide bon inleveren bij hun juf of meester, basisscholen goede mogelijkheden Om twaalf uur worden de bonnen opge- zijn. De beide directeuren zijn ver- haald en wordt het wedstrijdschema heugd en best trots op het feit dat de opgesteld. Er wordt geknikkerd in 3 voorrondes in Zevenhuizen gehouden leeftijden: a. 6 en 7-jarigen, b. 8,9 en 10- worden. Desgevraagd deelt de heer F. jarigen; c. 11 jaar en ouder. De wedstrij- Witte van De Eendragt mede, dat in den beginnen om half viif en duren tot goed overleg met de heer N. Dirkzwa- zes uur. Iedereen moet zelf knikkers ger van 't Reigerbos, de wedstrijden op meenemen! het terrein van De Eendragt gehouden Eindrondes worden. "Misschien is het voordeel van een goede drainage onder onze knik- De nummers 1 en 2 van iedere leeftijds- kerpotjes van invloed geweest op de groep gaan naar de eindrondes in Zeist, beslissing om voor De Eendragt te kie- Daar wordt op 1 mei de knikkerkampi- zen. Even was er sprake van dat de ,van Nederland gehuldigd na een kleurige knikkerpotjes van 't Reigerbos knikkerstrijd van een hele dag. De Na- de voorkeur hadden, maar een nadeel tionale Knikkercup (N.K.C) wordt over- is dat de gekleurde knikkerpotten te handigd door de oudste knikkeraar van veel afleiden. Bovendien is er voor pu- Nederland, de 76-jarige meneer Pot uit bliek ruime gelegenheid om de wed- Utrecht strijden gade te slaan". Spelregels ^"(Deze bon dient men uit te knippen) Aangezien in alle plaatsen andere re- I gels zijn, wordt voor de knikkerwed- JA, ik doe mee met de regionale voor-i strijd een lijstje met spelregels uitge- ronde van de NKCÜ! deeld. Wel moeten alle deelnemers nu al weten dat er met zgn. 500-tellers ge- Naam knikkerd wordt. De beginafstand van het spel is vier meter. Kaatsen tegen de Leeftijd:jaar. Ik zit in groepvan| muur is toegestaan. Stalen kogels doen meester/juf niet mee, i.v.m. het gevaar dat deelne- I mers de kogels naar elkaar gaan gooi- I School en. De EHBO is gevraagd om, indien nodig, assistentie te verlenen. Ik heb(aantal) bonken van Mevrouw J.M. Stuiter-Bonk van de [vtijn totaal aantal knikkers waarmee ikl nikkerbond heeft wat laat de organi- speel(Max. 100 stuks invullen) i satie afgerond, vandaar dat de aanmel- Zevenhuizen Herv. kerk 10.00uurds.W. Kalkman Ameide 19.00 uur ds. T.A. Eijsenga Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mw. drs. W.A.M. Kelder Zwammerdam Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur cand. A. Kag- chelland Kamerik 18.30 uur ds. G.C. de Jong Sliedrecht Zaterdag 3 april: dokter W. Voort- huyzen Lijsterlaan 2b Bleiswijk tel. 01892-15241; Zondag 4 april: dokter W. Vroeginde- weij Beatrixlaan 7 Moerkapelle tel. 01793-1687. De nieuwe Unicef-voorjaarscollectie is binnen bij de plaatselijke Unicef-da- mes. Prachtige wenskaarten en exclu sieve kadoartikelen zijn weer verkrijg baar. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, wat opkomt voor kin deren in nood ongeacht afkomst, ras, of geloof, heeft ieders steun nog steeds hard nodig. Overal ter wereld, zo ook in de oostblok-landen en het voormalige Joegoslavië, helpt Unicef kinderen aan een beter bestaan, nu en in de toe komst. Men kan vrijblijvend eens ko men kijken naar de Unicefspulletjes of beter nog, een doos kopen van die schitterende kaarten en men steunt ter- gelijkertijd een toch zo belangrijke hulp-organisatie. Afgelopen jaar is in Zevenhuizen-Moerkapelle weer een ge weldige eindopbrengst behaald. Op Koninginnedag kan men overigens ook kennismaken met de nieuwe collectie van Unicefartikelen. De kraam zal weer in de Dorpsstraat staan. Voor de klein tjes is er weer de grabbelton. Ook tij dens de braderie in Moerkapelle zal er een Unicef-kraam staan. De plaatselijke verkoopadressen zijn: W. v Holst, de Patrijs 27, Zevenhuizen, tel. 2921; J. Verhulst, Joh. Frisoplantsoen 3, Moer kapelle, tel. 2344; J. vd Hoek, Koren straat 19, Zevenhuizen, tel. 2260. Bac Moerkapelle is sinds 10 jaar geves tigd in het voormalige dorpshuis van Moerkapelle. Moerkapelle had immers een nieuw, veel groter dorpshuis annex zalencentrum en sporthal gekregen, dat de naam "Op Moer" kreeg. Het voor malige dorpshuis aan de Dorpsstraat werd door Bac Mode/Woninginrichting aangekocht, wat na een grondige ver bouwing, een riante winkel werd, op een prominente plaats in de Dorps straat. Sindsdien is het assortiment verdiept en verbreed en zodoende be ter op de wensen van de consument afgestemd. In verband met het feit dat Bac nu tien jaar aan de Dorpsstraat is gevestigd, zal dit tweede lustrum de nodige festiviteiten bieden met stun- taanbieidingen en cadeaus. Wekelijks kunnen de lezers van Hart van Holland in de advertentie op de achterpagina, kennisnemen van de aanbiedingen.... Moerkapelle - Vrijdagmiddag 2 en za terdag 3 april zal er weer papier in Moerkapelle kunnen worden ingele verd. De containers staan naast de kerk van de Geref. Gemeente. Zaterdagmor gen van 9.00-12.00 uur is de container- dienst aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen oud papier meer ingeleverd wor den. Inlichtingen tel. 01793- 1629. Renault 21 GTL '90 km 69.000 met. d. groen getint glas zeer mooi in niw. st. 01727-17305 t.k. herenfiets kl. groen 3 versn. trommelrem i.g.st. 100,-01828-18271 leden gezocht voor siertuinclub Erica aanmelding of inlichtingen 01828-15966 t.k. hometrainer 100,- 01828-19223 Moerkapelle - Jong en oud worden za terdag 3 april van harte uitgenodigd naar het plein bij de kerk van de Geref. Gemeente te komen. Om 9.00 uur gaat het autowassen van start. Wie de auto laat wassen (onder toezicht!), krijgt er een kop koffie en een pannekoek bij. En dat voor de prijs van tien gulden! Óm 10.00 uur start er bij de kerk de spelle tjesdag. Om deel te nemen aan de spel letjes dient de jeugd een spelletjeskaart te kopen. Er zijn tien spelletjes die ge speeld kunnen worden. Tegen inleve ring van een volle spelkaart krijgt ieder kind een leuk prijsje. Om ca. 12.00 uur worden vele ballonnen opgelaten. Wiens ballon het verst komt krijgt een prijs!! De kosten voor deelname aan deze leuke spelletjes bedragen vijf gul den per kaart. Deze prijs is inclusief pannekoek eten en ballon oplaten. Wie alleen een ballon wil oplaten mag dat ook. Dat kost twee gulden. Alle deelne mende kinderen dienen wel op tijd aan wezig te zijn. Dat wil zeggen: vanaf 10.00 uur spelletjesfestijn; 12.00 uur panne koek eten en om 13.00 uur ballon op laten. Alle kinderen vanaf 4 jaar tot en met 12 jaar zijn hartelijk welkom. Het belooft een gezellige dag te worden. Autowassen door de jeugd onder toe zicht voor volwassenen; spelletjes voor en door de jeugd. Moerkapelle - Zaterdagavond 10 april om 20.00 uur wordt er in de Hervormde kerk een Zangdienst gehouden met medewerking van het Christelijke Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestemo.l.v. Ben Kramer. Verder werken mee: Peter Verweij- orgel en Erika van der Kolk- dwarsfluit. De toegang is gratis. De collecte is bestemd voor het Restauratiefonds. Voor hetzelfde doel worden er kaarsen en lepeltjes verkocht. Zevenhuizen: Zaterdag 3 april 20.15 uur dorpshuis Swanla: Zeven Muzen: Schiedamse toneelvereniging "Utile Dulci" met 'de goede dokter' van Neil Simon. Donderdag 8 april: v.a.20.00 uur Klaverjassen Zang en Kleur Zaterdag 10 april: 20.00 uur Paasbingo Postduivenver. Stormvliegers Donderdag 15april: Koffieochtend voor vrouwen 9.30 -11.00 uur georganiseerd door vrouwen uit verschillende kerken uit Nieuwerkerk, Oud-Verlaat, Zeven huizen-Moerkapelle. ANBO: Spellenmiddagen in De Zevenster maandag 19 en 26 april; 14 april soosmiddag in Herv. Centrum; 28 april geen soos in De Zevenster; 5 april Boottocht: volgeboekt!; 30 april Koninginnedagviering Zevenster; 2 juni Be jaardenbusreis Inl. tel. mevr. Boumans 2770 Moerkapelle: Zaterdag 3 april 'opgelet' 19.00 uur dorpshuis "Op Moer" Rollerdisco. Rol schaatsen meenemen. Verkoop 2e hands rolschaatsen en onderdelen ook snoepgoed. Zaterdagavond 10 april Paaszangdienst Hervormde kerk 20.00 uur Medewer king chr. mannenkoor "De GouwestemPeter Verweij -orgel en Erika v.d. Kolk- dwarsfluit. I Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorge- ven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733. Het melden van deze activitei ten kan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota! Moerkapelle - Mevrouw T. Huizer-Vuyk is 25 jaar bij het onderwijs. Dit zilveren jubileum is woensdag 24 maart op feestelijke wijze gevierd op de christelijke Rehobothschool in Moerkapelle. Mevrouw Huizer werd, in gezelschap van haar echtgenoot, met een oldtimer en privé<hauffeur F. Hofman, thuis afgehaald. Op het schoolplein stonden alle leerlingen aangetreden om de juf hartelijk te verwelkomen. Uiteraard ontbrak de ere-haag niet. Na deze happening ging de klas van de jubilerende juf, de 27 leerlingen van groep 4, op de foto, waarna er in de klas feest gevierd werd. De juf werd deze ochtend uitgebreid in het zonnetje gezet door leerlingen die allerlei cadeautjes voor haar hadden, een speciaal gemaakt lied zongen en verrassingen hadden. De juf liet zich ook niet onbetuigd en de kinderen lieten zich de traktaties goed smaken. Een tuinbank was het cadeau van de school, van zowel collega 's, kinderen, bestuur als medezeggenschapsraad, terwijl mevrouw Huizer ook een aantal auto-accessoires ontving. De feestelijke morgen werd met een kegeluurtje in dorpshuis "Op Moerbesloten. Mevrouw Huizer-Vuyk volgde de christelijke kweekschool in Oegstgeest, was vervolgens onderwijzeres in Vlaardingen, Voorhout en Koudekerk. Zowel zij als haar man zijn afkomstig uit Boskoop. Na de geboorte van hun drie kinderen, verhuisde het echtpaar in 1973 naar Moerkapelle. Na acht jaar uit haar functie geweest te zijn, werd mevrouw Huizer als invalster gevraagd op de Rehobothschool en diverse scholen in de regio Vanaf 1977 is zij weer full-time bij het onderwijs betrokken als onderwijzeres thans leraresop de Rehobothschool. Zevenhuizen-Van 1 t/m 28 april expose ren Janie Bontenbal en Kees Doedeijns in de Openbare Bibliotheek Zevenhui zen. Hun werk kent een grote verschei denheid aan materiaalgebruik en vorm geving. Het nu geëxposeerde werk zal 'outer bestaan uit beeldhouwwerken, gemaakt van marmer, albast, graniet en rosaki. In één oogopslag valt de een voud van de sculpturen op. Wanneer de beelden beter bekeken worden, is te zien dat de kunstenaars de natuurlijke schoonheid van de steen volledig in tact hebben gelaten. Het zijn sterk ge stileerde, herkenbare vormen: een bo mengroep, een tors, een bizon (de bi- zonvorm keert terug op de expositie affiche). De in Moerkapelle wonende, kunstenaars Janie Bontenbal (geen on bekende naam in Zevenhuizen) en Kees doedeijns vertellen dat hun leven voor al bestaat "uit handen-en hoofd-arbeid, dat vormt een perfecte aanvulling op elkaar." Naast hun kunstzinnige activi teiten studeren bei- z den namelijk ook t uj n geschiedenis aan x 5 de Rijksuniversiteit x A Leiden. Het eerste g dat opvalt in hun m Lij I huiskamer, is een versteloende hoe- veelheid eigen kunstwerken, en boe ken! Ze ontdekten pas op latere leeftijd hun scheppend vermogen. Janie is be gonnen met het maken van sculpturen van modelpowder (heel fijn houtzaag sel, vermengd met lijmstoffen). Deze werden omhuld door met lijm geïm pregneerde stoffen, waardoor een bij na gebeeldhouwd effect ontstaat. In eerste instantie maakte ze mensfigu ren, later ook abstract werk. In 1988 maakte Kees Doedeijns de overstap naar beeldhouwen uit diverse steen soorten (marmer, graniet, speksteen en gres). Dit bevalt zo goed, dat Janie Bontenbal al snel volgt. Het materiaal is harder, en vereist een heel andere tech niek van verwerken: "met modelpow der bouw je een sculptuur op, en bij beeldhouwen uit steen creër je juist door materiaal weg te hakken," aldus Kees Doedeijns. De expositie geeft vooral een goed beeld van hun huidige werk. Uiteraard zijn er naast de geëxpo seerde sculpturen ook boeken in te zien over beeldhouwwerk. De tentoon stelling is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek: maan dag: 13.30-16.30 uur: 19.00-21.00 uur; dinsdag: 09.30-11.30 uur; woensdag: 13.00-16.30 uur; donderdag: 19.00-21.00 uur: zaterdag: 09.30-11.30 uur.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7