fèf iff Zevenhuizen - Moerkapelle Vervanging rioolgemaal Westiand Paaseieren beschilderen HART VAN Vooijaarsconcert Zeven Muzen O Witte asperges onder zwart plastic HOLLAND Oud papieractie Nesseviiet Kerkdiensten Om "bij" te blijven Hart van Holland/14 april 1993 pagina 7 zondag 18 april Medische weekeinddienst De Dames op 24 april in Swanla Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. T.D. van Soest Rotterdam 19.00 uur ds. P.H. Quartel Gouda Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas- beek Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur ds.J.A. van Hooijdonk Bos koop Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds.C.J.W. Ver boom Ooltgensplaat 18.30 uur drs.J.W. van Estrik Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Zaterdag 17 april dokter R.L. Warnaar Dorpsstraat 12 Bleiswijk 01892-12500; Zondag 18 april dokter W.J. van Brug gen, De Wielewaal 20 Zevenhuizen, tel. 01802-1783. inhoud van brief die naar omwonenden wordt verzonden Moerkapelle- Het huidige gemaal West- land in Moerkapelle is sinds 1974 in bedrijf. Het voldoet momenteel niet meer in alle opzichten aan de te stellen eisen. Ten eerste blijkt, op basis van de rioleringsplannen van de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle, dat de capaci teit van het rioolgemaal moet worden vergroot. Daarnaast zijn in het kader van de Wet op de arbeidsomstandighe den (de ARBO-wetgeving) aanpassin gen nodig. Schieland heeft daarom be sloten het huidige rioolgemaal te ver vangen en een nieuw rioolgemaal te bouwen. Aan de achterzijde van deze brief is een schets van het nieuwe ge maal te vinden. Het bouwen van het nieuwe rioolgemaal en het afbreken van het oude rioolgemaal duurt naar verwachting tot het einde van dit jaar. Het gemaal wordt in opdracht van Schieland gebouwd door aannemings maatschappij Vobi B.V. De werkzaam heden die worden uitgevoerd kunnen met name voor u, als direct omwonen de, geluidshinder veroorzaken. Vooral de heiwerkzaamheden, die eind april/ begin mei gedurende enkele dagen worden uitgevoerd, kunnen storend zijn. Vanzelfsprekend probeert de aan nemer de geluidshinder tot een mini mum te beperken. Wij vragen uw be grip voor de overlast die de bouwwerk zaamheden onvermijdelijk gaan ver oorzaken. Wasgetekend Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland. Zevenhuizen Op zaterdag 24 april om 20.00 uur treden in de Catgeszaal van dorpshuis Swanla "De Dames" op. Dit duo bestaat uit de pianiste Annette Rogers en de altmezzo Birgit Langen- huysen. Zij brengen een programma met liedjes over de liefde in het Frans, Duits, Engels en Spaans, in een luchtige enscenering. De liefde staat centraal, een universeel thema, maar in elk van de vier gekozen talen in een andere gedaante; van het cynisme en de be klemmende atmosfeer van vooroor logs Berlijn in liederen van Kurt Weill tot de luchtige coquetterie van het Franse chanson. BirgitLangenhuysen studeerde geschie denis en film - en opvoeringskunsten aan de Katholieke Universiteit te Nijme gen. Daarnaast had zij zangles bij Nelly van der Spek. In 1992 heeft zij haar studie zang met succes afgesloten aan het utrechts conservatorium. Zij is ver- bonden aan het koor van de Vlaamse Opera en werkt ook bij het koor van het Nederlandse Dans Theater. Annette Rogers is Engelse van afkomst. Sinds 1976 woont ze in Nederland, waar ze haar pianostudie voltooide o.l.v. Ge offrey Madge en Elly Salome aan de conservatoria van Den Haag en Rotter dam. Sinds 1986 is zij verbonden aan het Rotterdams Conservatorium als begeleidster van de vioolklas. Zij stu deert daarnaast zang aan het utrechts conservatorium. Ook zij is werkzaam bij het koor van het nederlands Dans Theater. Beide talentvolle dames heb ben in 'De Dames" hun krachten gebun deld en zijn erin geslaagd een prachtig programma samen te stellen dat van de eerste tot de laatste noot zal boeien. Kaarten voor het concert zijn aan de zaal verkrijgbaar, vanaf een half uur voor de voorstelling. Telefonisch re serveren kan ook via tel. 01802-2380. Zevenhuizen - 1 7 april jl. gaf ex-prof voetballer René vd Gijp de A-, B-, en C-jeugd van vv Groeneweg een gasttraining. Om half acht hield hij eerst een korte toespraak over zijn loopbaan, waarna de training begon. Al met al een zeer geslaagde avond. zevenhui Zevenhuizen: Donderdag 15april: Koffieochtend voor vrouwen 9.30-11.00 uur georganiseerd door vrouwen uit verschillende kerken uit Nieuwerkerk, Oud-Verlaat, Zeven huizen-Moerkapelle. Zaterdag24 april 20.00 uur dorpshuis Swanla De Zeven Muzen: "De dames" met liedjes over de liefde. ANBO: Spellenmiddagen in De Zevenster maandag 19 en 26 april\ 28 april geen soos in DeZevenster; 30 april Koninginnedagviering Zevenster, 2 juni Bejaarden- busreislnl. tel. mevr. Boumans 2720 Dinsdag 4 mei 19.00 uur tot ca. 19.45 uur Herdenkingsdienst Herv.kerk Zevenhuizen. Voorbereiding 4 kerken uit Zevenhuizen en Moerkapelle. Verte genwoordigers van deze kerken verlenen hun medew. aan deze dienst. Zaterdag 15 mei vanaf 15.00 uur in Hervormd Centrum Zeven Muzen:expositie van tekeningen van cursisten van tekencursus o.l.v. Arja Tuitel. Tevens een modeshow o.l.v. Hanny Verbakei en Janny Rutgers. Zaterdag 15 en zondag 16 mei Zeven Muzen van 11.00-18.00 uur in het kerkje van de Vrijz.Herv. Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen: expositie "Zevenhuizen Verbeeldt zich". Tien kunstenaars uit Zevenhuizen en Moerkapelle expose ren: aquarellen, beelden, foto's, keramiek, kinderportretten, poppen en teke ningen. Vrijdag 21 mei en zaterdag 22 mei: Toneelgroep Spektakel met "Groeten uit Nice". Dorpshuis Swanla 20.15 uur. Zondag 23 mei Geref.kerk Zevenhuizen 17.00 uur 'Ontmoeting over drempels heen", ds. W.G.J. v.d. Sluys (voorheen pred. te Moerkapelle). Moerkapelle Zaterdag 8 mei 20.15 uur dorpshuis Op Moer Toneelgroep Spektakel met 'Groeten uit Nice'. Zaterdag 12 juni Braderie met "Berenspektakel". Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorge ven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733. Het melden van deze activitei ten kan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota! Moerkapelle - Daar waar de Rotte z'n oorsprong vindt; de Rottedijk ophoudt en het akkerbouwgebied van "Anna's hoeve" begint en misschien ooit het Bentwoud begint, kweekt de 23-jarige Marjolein Bac asperges en bloemen en fokt en beleert paarden. Negen heeft ze er maar liefst. Dat is haar grootste hob by, maar al haar bezigheden zijn hobby's, ook al zijn ze bedoeld om er 'iets' aan over te houden. Het meest unieke is eigenlijk het feit dat Marjolein witte asperges kweekt. Zij is samen met een Boskoper, door de fir ma Windhorst uit Hazerswoude aange zocht om een proefproject op te zetten. Omdat er rond de ouderlijke boerderij 'Anna's hoeve' plenty bouwland be schikbaar is, was een lokatie geen pro bleem en werd gevonden in het talud van de Rottedijk. Deze gaat hier van glooiing over naar vlak land. Marjolein wist nauwelijks iets van het kweken van asperges af. Ze volgde de VWO, rondde vervolgens een secreta resse-opleiding af en belandde op kan toor. Omdat ze vanaf haar prille jeugd, als oudste, al intensief bij het akker bouwbedrijf van haar ouders betrok ken was, graag op de tractor reed, mee hielp bij het zaaien en oogsten en ver werken van de produkten, benauwden haar de kantoormuren. In haar vrije tijd reed ze paard, verzorgde haar paarden en ging bloemen kweken. "Min of meer door toeval, nadat ik een paar plantjes gekocht had", lacht ze. Omdat de bloemen-oogst teveel was voor eigen gebruik, werd ze lid van de Berkelse bloemenveiling: Ze was drie jaar geleden, één van de eerste vrouwe lijke veilingleden. Op deze veiling wor den haar zomerbloeiers, zoals anjers en een speciaal soort distels, (door de snellere groei en bloei in de plastic tunnels) net even voor de grote aan voer, geveild. Toen de firma Windhorst haar bereid vond om met het asperge proefproject mee te doen, had ze haar baan al opgezegd en was ze, naast het kweken van bloemen in het voorjaar en zomer, intensief bij het akkerbouw werk en aardappel-sorteren op de boerderij betrokken. Met Boskoper Paul v.d. Eijk en Wind- horst werd kennis opgedaan in Lim burg, waar geheel andere omstandig heden zijn dan in het westen van Neder land. De grondsoort en de klimatologi sche omstandigheden zijn daar anders. Die zijn enigszins nagebootst, door ge bruikmaking van grote, zwarte bakken, met een lengte van 25 meter, (drie in totaal) waarin een verwarming werd aangelegd en met een speciaal grond- mengsel gevuld, voorzien van jonge aspergeplanten die zich nog moesten ontwikkelen. Er boven werd een bere- geninstallatie aangelegd. Marjolein: "Door deze bakken in een plastic tunnel te plaatsen en ze te ver- Zevenhuizen-Oud Verlaat - De chr. ba sisschool De Nesseviiet in Oud Verlaat houdt op 16 en 17 april weer een oud papier actie. De containers staan weer op het parkeerterrein bij De Vierkap. t.k. gr. eiken prijzenkast m. glazen voorkant kan ook als boekenkast 01727-15059 t.k. hammond orgel model dphin 9322 bank kap 01727-12143 Siermolen voor in de tuin nieuw met verlichting 01828-17263 De Zevenhuizense middenstandsvereni ging organiseerde op de zaterdag voor Pasen een kleur/ verfwedstrijd van paaseieren. De opkomst was groot. De kinderen stonden al voor tienen te dringen om mee te doen. De winnaars werden aan het eind van de middag bekendge maakt. Kay dAcona (2 jaar); Marente Mebius (2 jaar) kleurpotloden, Rachel v.d. Schee (6 jaar) memory; Moniek v. Rooijen 9 jaar stand-land rivier, Thea Klumper 11 jaar, een spel. t.k. Honda CD 500 four vr. pr. 2000,- k. z.g.a.n. tennisballen computer tafel 150,- 01727-15977 kinderst. verkleiner 01727-13611 gratis ca. 200 betontegels 300x300 grindtegels 200x200 a 1,- 01727-10058 t.k. Commodore 64 comp. cass. diskd. spelen enz. enz. 01727-15798 t.k. 1 pers. slaapbank d. grijs i.z.g.st. 150,- 01727-10040 ook een kleintje plaatsen vul de bon in! warmen, is de aanvoer in een veel vroe ger stadium dan de asperges uit Lim burg. De oogst is nu zo goed als afgelo pen. Ik kreeg er 20 gulden per kilo voor, alhoewel ik nauwelijks aan het veilen toekwam, omdat particulieren bij me aanklopten. De opbrengst moet wel goed zijn wil je de investering er uit krijgen, die is namelijk erg duur. Je kunt maar zes weken per jaar asperges oog sten. Dat gebeurt als ze hun kopjes boven de grond uitsteken. Dan ga je ze 'steken', hetgeen een speciale techniek is. In die periode en de periode die eraan voorafgaat, moet je de bakken met zwart plastic afdekken en alleen terugslaan als je ze gaat oogsten. Na de oogst laat je de asperges groeien. Het worden dan grote bloeiende planten. Na de bloei knip je ze af en zes weken voor de oogst, wordt de kachel aange zet voor de verwarming. We kunnen nu, na de eerste oogst, stellen dat het een succes is geworden. Volgend jaar moe ten de bakken bijgevuld worden met grond, wat weer een investering vergt. Ik denk erover om nu ook zelf te gaan investeren en met asperges te begin nen".

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7