Sport in de regio Rentokil weer volop in race om kampioenschap! Befair-Moerkapelle 1-3 BROUWER DE KONING Bedrijfsvolleybaltoernooi Clubkampioenschappen Florida Jubilerend BSC'68 organiseert stratenvoetbaltoernooi op 24 april Tennisclub Zevenhuizen Springen bij TOOS \Wz/ ~*_p Sjoelen UITVAARTVERZORGING VIOLEN en VASTE PLANTEN Hengelsport Bingo in "De Boog Miniteams tennisclub pagina 9 Moeilijke opgave dames Heren 2 krijgt kampioensbeker uitgereikt Heren 3 in districtsbeker halve finale! Rentokil heren Bjeugd tweede van Nederland Supporters gevraagd KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag vond de volleybal-topper Rentokil en PZ/Dynamo in Zevenhuizen plaats. Voor Rentokil de gelegenheid zich te revancheren voor de smadelijke neder laag in Apeldoorn. In een uitverkochte sporthal wist Ren tokil met 3-1 te winnen. In de beginfase zag dat er niet naar uit. Na in de eerste set vele servicewisselingen, werden de eerste punten gescoord. Tot 6-6 kon den de Zevenhuizense spelers het tem po bij houden, maar daarna wist Piet Zoomers met een sterk spelende Art hur Vennik uit te lopen en kon met 6-15 deze set winnend afsluiten. In de twee de set tapte Rentokil uit een ander vaat je, de servicedruk werd opgevoerd. Dit resulteerde in foute en doorzichtige aanvallen die goed te verdedigen wa ren voor Rentokil. De mannen van coach Vd Burgt wisten PZ snel op grote achterstand te zetten, die niet meer in te halen viel. Met 15-5 werd de stand weer gelijk getrokken. Rentokil ging, gesteund door de supporters, door en kon in de derde set hetzelfde spel spe len. Rentokil liep in deze set snel uit naar 8-2 en kon deze voorsprong goed vasthouden. Uiteindelijk wist uitblin ker Rini Boutens met een oerend harde smash de set met 15-9 uit te maken. PZ leek in de vierde set helemaal aan het eind van z'n latijn te zijn, Rentokil vloog over de ploeg heen en kwam zeer gemakkelijk met 6-0 voor. Dynamo gaf het niet op en wist met een goede blok kering toch nog punten binnen te ha len, en naderde op twee punten Rento kil. Dit bleef zo de gehele set tot 12-10 doorgaan. Op het eind wist Rentokil met twee sterke aanvallen de set uit te maken. De laatste en beslissende smash kwam van de hand van Edger Tinkhof. 15-11. Door deze overwinning is Rentokil waar aan kop gekomen van de ranglijst en staat daar samen met PZ/Dynamo en Autodrop/VCG. Voor Rentokil staat a.s. zaterdag de laatste competitie-wed strijd in Capelle ad IJssel tegen Alcom/ Capelle op het programma. Aanvang 18.30 uur in sporthal De Schenkel. Voor de dames van Rentokil treedt nu een moeilijke periode aan. Met nog 2 wedstrijden te gaan ziet het er naar uit dat de dames weer P/D-wedstrijden moeten gaan spelen. A.s. zaterdag staat om 15.00 uur de wedstrijd tegen num mer 2. van de eerste divisie op het pro gramma, VCH en normaliter zal deze niet gewonnen worden. De laatste wed strijd van de competitie (24 april) is in Roosendaal tegen Leto Print, de ploeg waarvan gewonnen moet worden om nog een extra beslissingswedstrijd te forceren. De dames hebben de steun van hun supporters hard nodig, dus kom a.s zaterdag om 15.00 uur naar de sporthal! Doordat de heren van het 2e team van Rentokil op onverwachte wijze kam pioen van de le divisie zijn geworden, kon de beker nog niet overhandigd worden. Maar a.s. zaterdag is het dan zover, voor de wedstrijd van 15.00 uur die Rentokil 2 speelt tegen Facopa/VC Weert wordt om 14.00 uur de beker aan de kampioenen uitgereikt. In de vierde ronde van de districtsbe ker wist het 3e team van Rentokil, woensdag te winnen van Move-Over in Monster. Door deze winst plaatsen de Zevenhuizense heren zich voor de hal ve finale, waarin het team zeker goede kansen heeft, om de vorig jaar behaalde beker te verdedigen. Na de aanvankelijke trainersproble men heeft Dick Passchier, een oude bekende in de volleybalwereld, dit team onder z'n hoede genomen. Ook in de competitie loopt het goed. Hierbij bestaat er nog een kleine kans om de tweede plaats te bereiken, rechtge- vend op het spelen van promotie-wed- strijden. Een aantal jonge spelers van Rentokil 3, kwam samen met spelers van Rentokil 4 met de Pasen uit in het bekende Krimpen-toernooi. Daarin werden goede resultaten geboekt. In de promotieklasse voor dames, is het tweede team, getraind door Martin Rutten, intussen vrij van degradatie- zorgen. Zaterdag jl. speelden de heren B-jeugd van Rentokil-ZVH in de finale om het open Nederlandse kampioenschap. Het team van Rentokil bestond uit: Brend Kouwenhoven, Kristian vd KnaapChristian Gaasbeek, Kristian vd Wel, Cees v Wensem, Sander Bakker, Stefan v Brummen, Wilco v Rooyen, Raymond Sterrenburg, Thore Gericke en Rik Wiggers. Het team werd door de trainers Nico den Hollander en Marco Hogebrug op de finale-dag gecoached. De Zevenhuizense ploeg hield ploegen als TDK/Brevok en Piet Zoomers achter zich, maar moest het in de finale opne men tegen Leto Print/SR uit Roosen daal. In die finale hebben de Rentokil spelers alles gegeven, maar een goed spelend Leto Print gaf de Zevenhuize- naren geen ruimte en won de finale. Voor Rentokil-ZVH bleek de tweede plaats uiteindelijk haalbaar en dit is een zeer goed resultaat, want er moest ge speeld worden tegen jongens die al bij de senioren in hogere klasse spelen. Moerkapelle - Na drie weken rust pakte Moerkapelle zaterdag de draad weer op in de competitie. Tussendoor heeft Moerkapelle 2 oefenwedstrijden ge speeld. Uit tegen Groeneweg dat geflat teerd met 7-2 verloren ging en thuis tegen Capelle 3 dat eindigde op 3-3. In de rustperiode hebben de concurren ten voor het kampioenschap en promo tie wel gespeeld. Sportlust 4 verloor hier lx tegen Zwammerdam2 en Spor tief won z'n 2 wedstrijden, wat resul teerde inl punt voorsprong van Moer kapelle op Sportief en gelijk met Sport lust 4, maar 1 wedstrijd minder voor Moerkapelle. Het programma van de concurrenten is niet al te gunstig t.o.v. het programma van Moerkapelle. Sportlust ontving Rohda 2 en Sportief moest op bezoek bij Zwammerdam2. De uitwedstrijd tegen Befair 3 werd dus zaterdag gespeeld en deze mocht, ge zien de stand, geen problemen opleve ren. Een wedstrijd reeds thuis ge speeld, eindigde in gelijkspel 1-1. De wedstrijd begon met Erik Noorland en Johan Heijboer op de bank. Henry Breedijk stond op de plaats van Hans Hertog die afwezig was door blessure. Dit gold ook voor Edwin Zuierveld die vrijwel zeker dit seizoen niet meer in actie zal komen. Tevens was Auke Hof afwezig. De wedstrijd begon voorzich tig en gespannen. Van beide kanten was het voetbal niet sterk te noemen. Toen de wedstrijd vorderde ontstonden er voor beide elftallen kansen. De eerste kans was voor Befair, toen uit een cor ner de bal ingekopt werd, maar links back Falco Vaatstra Moerkapelle voor een achterstand behoedde door de bal van de doellijn te koppen. Een paar minuten later kreeg Moerkapelle een kans toen Michel Roest op doel schoot en Henry Breedijk in kwam glijden en de bal op de paal deed belandden. In de 20e min. kon de Moerkapelse doelman Ad vd Kraan nog maar net met z'n vin gertoppen de bal onder de lat vandaan tikken en kort hierna een kopbal van Befair speler Rien Kortenoever onscha delijk maken. In de 25e min. verliet Bert v Vuren het veld vanwege een blessure. Erik Noorland kwam op rechtshalf en Jan de Graaf ging naar de rechtsachter positie. In de 44e min. werd Henry Bree dijk de ruimte op rechts ingestuurd en 'egde de bal vanaf de achterlijn bij de tweede paal neer, waar Jan v Hoven de bal in één keer op z'n schoen nam: 0-1. Ma de rust kwam in de 55e min. weer spanning toen Michel Roest aanspeel de in het strafschopgebied. Toen hij wegdraaide werd hij van achteren aan getikt en ging liggen. Het duurde even voor de scheidsrechter het doorhad dat het binnen de 16 meter was en wees tenslotte naar de stip, wat een hevig protest bij Befair opleverde. Paul Bouwman nam plaats achter de bal en liet de doelman kansloos: 0-2. Hierna liep Befair slechts achter de feiten aan. Jan van hoven liet een afstandschot los die afstootte op de paal Maar in de 75 min. lukte het dan toch toen Paul Bouw man in vrije positie aangespeeld werd. Hij had slechts de keeper voor zich, maar was niet zelfzuchtig en legde de bal breed op Henry Breeiajk die vol gens de grensrechter buitenspel stond, schoot in 0-3. De scheidsrechter keur de de bal eerst af, maar wees tenslotte toch naar de middenstip. De wedstrijd was hierdoor zo goed als gespeeld en Moerkapelle had de buit binnen. Er waren nog enkele spannende momen ten en in de 87e min. behaalde Befair ook nog een doelpunt door een kleine slordigheid van Erik Noorland. 1-3 was en bleef de eindstand. Met deze uitslag doet Moerkapelle nog steeds mee in de strijd om de promotie naar de hoofd klasse en het kampioenschap. Na afloop van de wedstrijd was er spanning om de uitslag van de concur renten. Na een telefoontje naar Zwam- merdam kwam het verheugende be richt dat Zwammerdam 2 met 2-1 ge wonnen had in de wedstrijd tegen Spor tief. Moerkapelle staat nu dus 3 punten voor op Sportief. Om te promoveren moeten er nog 2 wedstrijden gespeeld worden. Thuisgekomen werd verno men dat Sportlust 4 ook nog in de race om het kampioenschap gelijkgespeeld had tegen Rohda 1-1, wat inhoudt dat Moerkapelle 1 punt achterstaat met 1 wedstrijd minder. Zaterdag 17 april wordt zeer belangrijk voor Moerkapel le. Als Moerkapelle de thuiswedstrijd wint van Oudewater 2, aanvang 14.30 uur, dan is promotie naar de hoofdklas se zeker! De andere kraker op het pro gramma is de wedstrijd tussen Sportief 1 en Sportlust 4, wat een zeer belangrij ke wedstrijd is. Immers als Moerkapelle thuis wint en Sportief van Sportlust wint, dan is er niet alleen een promotie maar tevens een kampioenschap te vie ren. Mocht Sportlust 4 winnen van Sportief 1 dan kan Moerkapelle de week erop in de uitwedstrijd tegen Gouda 2 (als deze gewonnen wordt) het kam pioenschap binnenhalen. Wie van voetballen houdt moet zater dag de Moerkapelse jongens aan ko men moedigen en kan getuige zijn van de overwinning van Moerkapelle: een promotie en evt. binnenhalen van het kampioenschap. Aanvang 14.30 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. o.a. Meststoffen, tuinaarde 4 zakken 10,- Broeiramen, turfmolm, zaai- en potgrond en alles voor de groentetuin: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, kroten, peulen, tomaten, tuinbonen, kruiden en aardbeiplanten. kwek^bll Fruitbomen, enz. VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Zevenhuizen - Voor het vierde jaar wordt het bedrijfsvolleybaltoernooi in Zevenhuizen gehouden. Aan dit toer nooi wordt door 48 teams deelgeno men. De eerste dag (voorronde) begint op donderdag 22 april om 19.00 uur. De tweede toernooidag (finale) is op zater dag 8 mei en begint om 17.00 uur en zal afgesloten worden met een finale, de prijsuitreiking en een gezellig samen zijn. Het toernooi vindt plaats in het herbouwde dorpshuis "Swanla". Geluk kig kunnen we gebruik maken van de nieuwe sportzaal, kleedkamers en dou cheruimtes. De wisselbeker welke vo rig jaar werd gewonnen door de Rabo bank, is ook dit jaar weer de hoofdprijs van het toernooi. Deze beker dient door het bedrijf die deze beker wint weer ter beschikking gesteld te worden aan de organisatie voor het volgend jaar. De beker mag echter behouden worden na driemaal winnen. De helft van het eventuele batige saldo van dit toernooi zal ten goede komen aan de door de Zevenhuizense Lions- club opgezette actie. Met de opbrengst van deze actie zal aan een groep Oost- duitse kinderen een vakantie in Zeven huizen worden aangeboden. De organi satie vindt dit een uitstekend initiatief en ondersteunt deze actie van ook van harte. De andere helft zal net als andere jaren ten goede komen aan de jeugdop leiding van Rentokil-ZVH. Zevenhuizen-Moerkapelle -De uitslag van de tweede voorjaarswedstrijd inde Rotte: 1. A. Hordijk 4380 gr. 2. A. v Erk 3980 gr; 3. E. Breedijk 3400 gr.; 4. D. Bazen 2250 gr.; 5. C. v Pelt 1960 gr.; 6. J. Wiersma 1500 gr. Totaalstandl.A. Hordijk 29 pnt; 2. A. v Erk 27 3. C. v. Pelt 26 4. D. Bazen 23 5. C. Klomp 18 6. L. de Zwart 17. Waddinxveen- A.s. vrijdag 16 april wordt er een bingo georganiseerd in buurtcentrum De Boog. Het buurtcen trum is geopend om half acht en de bingo zal om half negen beginnen. Er is een niet-rokerszaal ingericht. Na afloop van de bingo blijft de bar nog open en de disc-jockey zorgt voor muziek. Waddinxveen - A.s. weekeinde organi seert de B.C. Florida voor de 26e maal de jaarlijkse clubkampioenschappen. 68 deelnemers spelen in sporthal De Sniep om de titels in enkelspel en ge mengd dubbel. In alle onderdelen is een A en B klasse. Bij de heren is Piet er Slits, kampioen in '91 en vorig jaar afwezig, de favoriet. Belangrijkste concurren ten zijn huidig kampioen RobSikking en Jean Lamaison, terwijl het interessant wordt om te zien hoever de dit jaar doorgebroken Rémon v Gemeren zal komen. Bij de dames is de huidige kam pioene Karin v Pel gestopt en nu wordt een finale verwacht tussen Liesbeth v Bergeijk en Mirande vd Zijden. In het G.D. zijn Mirande/Pieter favoriet. Als 2e zijn Liesbeth/Dick v Teylingen ge plaatst. Ook om de lagere plaatsen wordt traditioneel hard gevochten. Toeschouwers hebben vrij entree bij dit door de jaren heen altijd spannende en gezellige toernooi. Speeltijden: za terdag 17 april 9.00-20.00 uur; zondag 18 april v.a. 10.00 uur. Finales vanaf 14.45 uur. Waddinxveen - De prijzen bij het sjoe len zijn gegaan naar: klasse A: T. v Leeu wen, G. Renesse, Kees Slingerland en Jan Kersbergen. Klasse B: Vera v Beek, C. v Wijk, Jan v Beek en H.d Besten. Klasse C: Cor Faay, W. Slingerland sr., Frans Botger en Sjaan Faay. Klasse D: Henry Pijpers, Peter Botger, Jeannette Kersbergen en Roswelle v Leeuwen. Klasse E: Ronald Meijer, Lies v Beek, M. Zonderland en Edwin v Abshoven. Het gemiddeld aantal punten per speler was: 116.52. Het gemiddelde van de vereniging 115.444 en het totaal van de vereniging bedraagt 460.968.000 pun ten. De eerstvolgende sjoelavond is op 7 april vanaf 19.00 uur in het gebouw van de Schuttersverenigjung aan de Alb. Thijmlaan. Zevenhuizen-Woensdagmiddag 7 april hebben de miniteams van tennisclub Zevenhuizen een uitwisseling gehad met tennisclub Waddinxveen en Gou we Smash. In totaal hebben 50 kinderen hier aan deelgenomen. Speciaal voor deze middag werden de tennisbanen door de technischecommissie geo pend en konden de kinderen hun gang gaan. Alle kinderen hebben 2x 30 minu ten kunnen oefenen op hun dubbelspel. Na het spelen van 25 dubbels is de uitslag als volgt: 1. Gouwe Smash 10 punten. 2/3 Zevenhuizen en Waddinx veen 7 punten. Individueel zijn van elke vereniging als eerste geëindigd: Gouwe Smash- Robert de Jong. Zevenhuizen- Bart Eindhoven. Waddinxveen- Vin cent Doeleman. t.k. Bauknecht vaatwasser weinig gebruikt 01828- 10196 RVS aanrechtblad br. 202 mtr. A. 55 cm. spoelbak zit 3/4 van links 35,-01828-14414 t.k. spiegel in lijst 180x145 verasol zonwering 180x145 90x 145 01828-10135 Oude Ned. ansichtkaarten gevraagd, financiële vergoeding mogelijk 01828-11171 De Benthuizer Sportclub, die in 1968 is opgericht, organiseert op zaterdag 24 april in het kader van haar 25-jarig jubi leum op het sportpark "Ons Erf" een groot stratenvoetbaltoernooi, waar aan alle inwoners van de woonkern Benthuizen kunnen deelnemen. Dit toernooi zal op de avond tussen 19.00 - 23.00 uur op het "Tas-veld" onder kunstlicht worden gespeeld op 2 (hal ve) speelvelden. Dankzij sponsoring- behoeft er geen inschrijfgeld te worden betaald. Om aan dit toernooi deel te kunnen nemen dient met het volgende rekening te worden gehouden: 1. In schrijving kan alleen per team geschie den. 2. Er kunnen max. 12 teams deelne men (wie het eerst komt, het eerst maalt). 3. Het team dient minimaal uit 6 personen te bestaan. Het is aan te beve len om meer personen per team in te schrijven, zodat tijdens de wedstrijden gewisseld kan worden. 4. De deelne mers/stersdienen minimaal 15 jaar te zijn. 5. Het team dient in principe te bestaan uit personen, die in dezelfde straat woonachtig zijn. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor de straten, waarvan het aantal inwoners ontoerei kend is om een team te formeren. In een dergelijke situatie is het mogelijk om een team samen te stellen uit een aan tal bij elkaar in de buurt woonachtige personen. 6. Bovendien is het toege staan om 2 gastspelers per team op te stellen. 7. De inschrijvingen dienen vóór 17 april a.s. te zijn ingeleverd in de bestuurs- of commissiekamer van BSC'68. Het bestuur en de julileumcom- missie wenst alie deelnemende teams nu alvast een gezellig en vooral sportief toernooi toe. Zevenhuizen- Op zaterdag 27 maart is het nieuwe tennisseizoen bij Ten nisclub Zevenhuizen geopend. Wegens aanhoudende nachtvorst konden de banen pas afgelopen woensdag vrij ge geven worden om te spelen. Woensdag middag kreeg de jeugd aankomende tennistalentjes uit Waddinxveen op bezoek. En 's avonds startte het weke lijks terugkerende recreatieve "Mid week-tennis". Dit jaar bestaat de T.Z. 25 jaar en daar om zal komend seizoen een feestelijk tintje krijgen. De eerste aktiviteit in lus trum-stijl is achter de rug: op 27 maart werd het seizoen-openingsfeest gehou den. Tijdens dit druk bezochte feest werd de enige echte "T.Z.-lustrumwijn" gepresenteerd, welke het hele seizoen in de kantine verkrijgbaar zal zijn. Het lustrumprogramma ziet er als volgt uit: 31 mei Pinkstertoernooi in Wimbledon- style; 9 juni Feestmiddag lagere school jeugd; 19 juni Zomerfeest; 12 sept. He- rentoernooi; 19 sept. Damestoernooi; 25 sept. Lustrumreceptie. Natuurlijk zal het seizoen beëindigd worden met een knallend slotfeest. Iedereen wordt uitgenodigd om tijdens de toernooien een kijkje te nemen bij de tennisbanen in Zevenhuizen. Behalve bovenge noemde lustrumaktiviteiten, staat ook dit jaar weer een Open Toernooi" op het programma van 26 juni t/m 4 juli. Aansluitend hierop, 5 t/m 11 juli, wordt het "Open Jeugd Toernooi" georgani seerd. Meer informatie over de open- toernooien volgt. A.s. zaterdag gaat de competitie van start; dit jaar nemen maar liefst 24 teams deel. De T.Z. zal wekelijks in dit blad een verslagje publi ceren over een aantal wedstrijden. Dit jaar is de Waddinxveense Gymnas tiekvereniging TOOS met een spring- uur gestart. In dit uur komen de ver schillende kanten van het trampoline springen aan bod, zo wordt er geoefend op de grote trampoline, wordt er tram poline met paard en tafel gesprongen maar vooral de basis, het mini-trampo- line-springen, wordt veelvuldig geoe fend. Er wordt gewerkt in blokvorm, waar binnen één blok een onderdeel van het springen wordt belicht. Het eerste blok liep van januari tot en met maart en na de pasen wordt weer ge start met een nieuw blok. Bij dit blok is er nog ruimte voor enkele nieuwe le den. Het springuur wordt op de vrijdag avond van 21.00 tot 22.00 uur in de gymnastiekzaal bij het K.W.-plein gege ven. Het is toegankelijk voor jongens, meisjes, dames en heren van 12 jaar en ouder en het staat onder leiding van de gediplomeerde trainer Arco Zwijnen- burg. De kosten bedragen f 25,- per blok en de eerst volgende les is op vrijdaga vond 16 april om 21.00 uur. Voor meer inlichtingen kan men het secretariaat bellen (13839) of (30965). t.k. Mazda 323 HB 1980 895,- 01802-1340 t.k. zwaar prima paardentuig branc beugels lakleer licht 01828-13444 t.k. Philips PC met 2x3.5 diskettestat. incl. kleurenmonitor 550,- 01828-16869 t.k. vloerkleed nieuw I. 2.40 br. 1.67 01828-16653

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9