Waddinxveen - Lachspektakel- show van Bassie Adriaan Baby- en Kinderspullenbeurs in Het Zuidhonk Activiteiten Zuidhonk Instuif volksdansgroep Vluchtelingenproject Rommelmarkt 24 april Luilakvoetbal weer in de lift Utilt Inzameling gebruikt speelgoed en kleine spulletjes Winst voor Trekvogels Geslaagde expositie van de Waddinxveense Kunstkring Poppentheater Dibbes in Kreater Kerkdiensten Kerkdiensten Dansdag bij Balletschool Marcella Zilveren jubileum Mgr. Bekkersschool 38e Waddinxveense damdag Nieuwe kampioenen Florida Woerdenaars winnen I Aletta vd Breggen reser- Lente-toernooi Jeu de Boules I vekampioen Nederland Hart van Holland/21 april 1993 pagina 15 V Finale Mario Bross-competitie Oranjefeest Zuidpias Activiteiten Koninginnedag Welke jongeren doen mee? Aanmelden Muziek Aftrap door de burgemeester Ex-soliste van het Nationale Ballet geeft les in Waddinxveen Oproep voor reünie Reünie Oproep Midgetgolfnieuws Wintercompetitie Waddinxveen - Op maandag 3 mei komt de lachspektakelshow van Bassie Adriaan naar Waddinx veen. Op die middag in de vakan tieweek, wordt in de sporthal De Sniep, om 14.00 uur. Kaarten kunnen bij de plaatselijke speel goedzaak V.d. Wal gekocht worden. Waddinxveen - Op 26 en 27 april a.s. zal door de Stichting Wijkwerk "De Zuid- plas" voor de eerste keer een baby-en kinderspullenbeurs worden georgani seerd. De vrijwilligers vpn de Stichting zijn van mening dat in een jonge, kin derrijke wijk als de Zuidpias, behoefte moet zijn aan een beurs waar de moge lijkheid is om baby-en kindergebruiks artikelen te kopen en/of te verkopen. Als voorbeeld: boxen, campingbedjes, duplo-speelgoed, kinderwagens, lego speelgoed, autostoeltjes, steppen, wiegjes, kinderfietsjes, ledikantjes, loopauto's, wandelwagens enz. De artikelen dienen schoon en in goede staat te zijn. Er is geen inname van pluche knuffels, boxspeeltjes en ander klein speelgoed. Het is belangrijk dat men thuis reeds lego, duplo of playmo- bile sorteert en in partijtjes verdeelt. Op maandag 26 april kan men van 19.00 tot 21.30 uur en op dinsdag 27 april van 9.00 tot 11.00 uur speelgoed e.d. inleve ren. Op dinsdagmiddag is de verkoop van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 27 april kan er afgerekend worden van 20.00 tot 21.30 uur. Op dinsdagavond 27 april dienen dus de 'niet-verkochte' artike len afgehaald te worden in "Het Zuid- honk". Niet afgehaalde artikelen en/of geld vervallen aan de beurs. Met na druk moet worden opgemerkt dat er geen kleding wordt verhandeld: hier organiseert de stichting al regel;matig kinderkledingbeurzen voor. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuid honk wordt 24 april een gezellige Bingo avond georganiseerd. Er worden 9 ge wone rondes gespeeld en een Super ronde. Tevens is er een loterij. Aan vang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Zaterdag 17 april is de finale gespeeld in de Mario Bross-competitie. Uitein delijk bleek Loek Beuker de sterkste van de 35 deelnemers. Voor iedere deelnemer was er een prijsje beschik baar. Ook diverse ouders hebben een spelletje tegen elkaar gespeeld: de heer Donders werd hiervan winnaar. Na de finale werd de jeugdfilm Kapitein Hoek vertoond, Traditiegetrouw zal ook Koninginne dag gevierd worden met een groots Oranjefeest van 9.30 tot ca. 17.00 uur. De festiviteiten zullen plaatsvinden in en om het wijkgebouw. Tijdens de spel letjesmiddag kunnen 600 kinderen deelnemen in de leeftijd van 2-10 jaar. Aanmelden van kinderen kan uiterlijk morgen 22 april van 13.00- 16.00 uur; van 19.00-23.00 uur. Op vrijdag 23 april van 19.00 tot 20.00 uur, in wijkgebouw Het Zuidhonk Van 9.30-11.00 uur optocht door de wijk met drumband 11.00-12.00 uur Straat tekenen en vossenjacht; 12.00-12.30 uur demonstratie Toos; 13.00-17.00uur attracties rond het Zuidhonk: stokken- vangspel, zeephelling, springkussen, reuzen-sjoelbak (10 meter!), Rad van Avontuur, rollerbaan, serviesgooien, miniatuurdorp van de heer T. Lam, schmincken en enveloppen trekken. 13.00 -15.00 uur spelletjes voor kinde ren van 2 tot 10 jaar. Waddinxveen - Liefhebbers van volks dansen kunnen hun hart ophalen op zaterdag 24 april in Kreater in Waddinx veen. Die avond geeft volksdansgroep "Veselka" o.l.v. Anneke Koorengevel van 20.00-24.00 uur de gelegenheid om te komen volksdansen. Het volksdans- orkest "Cosninix" zal muziek verzor gen, op deze instuif. In de pauze is er een optreden van de demonstratie- groep "Simchoe-Na" uit Spijkenisse. Volksdansen is een gezellige en spor tieve manier voor elke leeftijd en een manier om kennis te maken met cultu ren uit alle streken van de wereld, leuk om naar te kijken, maar nog veel leuker om zelf mee te doen. De volksdans groep "Veselka" (De Regenboog) danst elke woensdagavond en vrijdagmor gen in de balletzaal van het centrum voor kunstzinnige vorming "Kreater" aan de Kerkstraat 13. Vluchtelingenwerk Waddinxveen heeft een jongeren-vluchtelingen-project op gestart "Vreemd maar vriend", wat is gericht op ontspanning en sociale cul turele uitwisseling, waarbij direct con tact tussen nederlandse en vluchteling- jongeren centraal staat. Voor dit pro ject zijn Nederlandse jongen nodig die mee willen doen. Jongeren die bewust en uit eigen interesse voor dit project kiezen en een positief beeld hebben van de vluchtelingen-jongeren. De jon geren zullen samen met de vluchtelin gen-jongeren aan diverse activiteiten deelnemen. Jongeren tussen 16 en 30 jaar kunnen zich telefonisch of schriftelijk reageren als ze inlichtingen willen of mee willen doen. Degenen die mee willen doen, worden uitgenodigd voor een informa tie-avond die op een nader te bepalen datum gehouden wordt. Inl: Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o., Esdoornlaan 37, 2742 XH Waddinx veen. Tel. 01828-11780. Waddinxveen - Zaterdag a.s. is het weer zover: rommelmarkt in Waddinxveen. Deze wordt ook dit keer op het evene mententerrein op de hoek van de Sniep- weg/Dreef gehouden, nabij Gouwebad ue sniep. Het is de negentiende rom melmarkt in successie. Dit jaar kan de rommelmarktcommissie van de Hervo. Lem. Waddinxveen, op de belangeloze 'nzet van zo'n 160 medewerkers. De opbrengst is bestemd voor het plaatse- ijk en landelijk jeugd-en evangelisatie- erk. Vorig jaar overtrof de opbrengst me van voorgaande jaren, nl. 53.760,- voor het eerst meer dan een halve ton n !jVen uur rommelmarkt-verkoop. at deze markt alles behalve rommelig blijkt wel uit de vele complimenten 'e men steeds weer krijgt voor de goe- j sortering van de spullen, oals elk jaar wordt er weer een ruim an bod van pldnten en bloemen ver- v l i!' 'n voor)aar altijd goed voor e c klanten. Voor tussendoor zijn er e|s attracties, zoals Rad van Avon- Boskoop - zondag 25 april Herv. kerk 9.30 uur ds.K.J. Jansen 18.30 uur ds. R. de Reuver De Stek ds. R. de Reuver Geref.kerk 9.30 uur ds.J.H. Langelaar 17.00 uur ds. D.H. Elderman Bodegra ven Chr.Geref.kerk Boskoop 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. W.P. de Groot Den Haag-centrum Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur ds. G. Glastra Den Haag R.K. St.Jan de Doper zaterdag 24 april De Stek 17.30 uur kerk 19.00 uur zondag 10.00 uur kerk. tuur, grabbelen, sjoelen, ponyrijden enz. Zelfs de maaltijd kan er genuttigd worden: oliebollen, slaatjes, saté etc. Ook de bekende Waddinxveense stroopwafelbakker is present. Op het podium zal ook muziek te horen zijn: the Country Trail Band verzorgt 4 optredens tussen 10.00-14.00 uur. Deze groep rond zanger Wim Pols- bekend van radio en t.v.- heeft zich binnen en kele jaren ontwikkeld tot de bekendste country gospelgroep van Nederland. De groep brengt een breed repertoire, waarin behalve bekende klassiekers ook ruimte is \oor werk van heden daagse schrijvers als Paul Overstreet. Daarnaast brengt de groep ook eigen werk. Zaterdagmorgen om 9.00 uur gaan de hekken open en kan het publiek tot 16.00 uur terecht op de rommel markt. Er kan geparkeerd worden op het terrein bij het Gouwebad. Waddinxveen - zondag 25 april Herv. Gem. Brugkerk 9.30 uur ds.J.J. Verhaar Houten, 17.00 uur ds. J.W. Goossen; De Hoeksteen 9.30 uur ds. W. Schipaanboord 18.30 uur ds. D.N. Verheij Renswoude; Bethel- kerk 9.30 uur ds. J.W.Goossen 17.00 uur ds. M.F. v. Binnendijk Bleiswijk Rehobothschool9.30 uur ds. R.J. v.d. Hoef Ede 17.00 uur ds. A. v. Vuuren Zoetermeer Hervormde Immanuëlkerk 9.30 en 19.00 uur ds.a.A. v. Houwelingen Geref.kerk Vrijgem. 9.30 uur ds.L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. J.P.C. Simpelaar Bodegraven Boskoop - De Luilakorganisatie is zeer tevreden met het toegenomen aantal inschrijvingen voor het 'luilaktoernooi' op 29 mei in Boskoop. Beleefde het toernooi vorig jaar een magere 38 in schrijvingen, dit jaar schreven niet minder dan 56 teams zich in. Deze toe name kan zeker voor een groot deel worden toegeschreven aan de hoge gasten die na afloop de prijsuitreiking zullen verzorgen. Zoals bekend zullen de kersverse internationals Regi Blin ker en Gaston Taument de bekers uit reiken. Dat de heren populair zijn moge duidelijk zijn op te maken uit de namen die verschillende teams zich hebben aangemeten zoals o.a.: De Blinkende Taumaat; De Blinkertjes, Graston en de UitBlinkers etc. Dit jaar nemen 23 meis jes- en 33 jongensteams deel aan het 38ste Luilakvoetbaltoernooi. Voor de organisatie weer een leuke sti mulans om er ook dit jaar een flitsend spektakel van te maken. Alle ingrediën ten zijn er voor aanwezig. Binnenkort zal ook het reeds vermaarde program maboek weer op de mat vallen, met hierin uiteraard het volledige program ma en vele leuke interviews en foto's. Het toernooi begint om 4.00 uur in de vroege ochtend, waarbij de aftrap zal worden verricht door burgemeester drs. J.J. Spros. De laatste wedstrijden zullen rond 11.30 uur verspeeld wor den, waarna om ca. 12.00 uur de prijs uitreiking volgt door de Feijenoorders Blinker en Taument. Waddinxveen - Op zaterdag 24 april organiseert Balletschool Marcella een dansdag. De lessen worden gegeven in de balletzaal van Kreater. Op de dans dag geeft Leonie Kramer, ex-soliste van het Nationale Ballet les in klassiek bal let en repertoire. De Amerikaanse Tina Decker die in verschillende landen in de musical Cats danste geeft tap-dance en jazz-ballet. De lessen zijn geschikt voor iedereen v.a. 12 jaar die enkele ja ren les heeft gehad in 1 van deze tech nieken. Inl. aanmelden 01828-13162. Waddinxveen - Vrijdag 16 april is het feestseizoen t.g.v. de viering van het zil veren jubileum van de Mgr. Bekkers- school aan de Peter Zuidlaan in Wad dinxveen, van start gegaan. De echte viering van het 25-jarige bestaan vindt plaats in de week van 7-12 juni. De school, op 1 augustus 1968 begonnen, bruist in die week van activiteiten met als hoogtepunt de 'jubileumshow' "School, vroeger en nu", waaraan alle 145 leerlingen deelnemen. Op woensdag 9 juni wordt er voor alle oud-leerlingen -leerkrachten een reü nie georganiseeerd in de school. Men kan zich aanmelden bij Jan Kok, Ber- kengaarde 50,Waddinxveen, tel. 01828- 172-7 of bij Hanneke Gomes, Peuleyen 66 Waddinxveen, tel. 11782. Op 24 april organiseert de Waddinx veense damvereniging Excelsior voor de 38e keer de Waddinxveense dam dag. Vanaf 10.00 uur wordt door de dammers in groepen van 4 spelers ge speeld in "De Unie", Kerkweg Oost 226. Inl. 01828-14726 of 16399. Naast indivi duele deelname kan een damvereni ging ook met 1 of meer teams deelne men en meedingen naar de Kees Kramp -beker. In dat geval dienen minimaal 2 spelers van dat team deel te nemen in de hoofdklasse. Het team dat de meeste punten behaalt (totaal individuele sco res), wint de Kees-Kramp-beker. Waddinxveen - De 26e clubkampioen schappen van de badmintonclub Flori da werden zondag afgesloten met de huldiging van de nieuwe kampioenen in alle onderdelen, het zijn: Pieter Slits herenenkel, Liesbeth v. Bergeijk, dame senkel en Liesbeth met Dick v. Teijlin- gen, gemengd dubbel. Boskoop - Op zaterdag 15 mei organi seert de Stichting Kinderopvang Bos koop een fancy-fair t.b.v. de aanschaf van nieuw speelgoed in de peuterspeel zalen. Op deze fancy-fair wordt ook een rommelmarkt gehouden waar gebruikt speelgoed en kleine gebruiksvoorwer pen worden verkocht. Wie de zolder opgeruimd heeft, over compleet of niet meer gebruikt speel goed tegenkwam, wordt verzocht con tact op te nemen met Hilda Mathot tel. 17649. Het speelgoed wordt dan aan huis afgehaald. Wie het wil komen brengen kan dat ook bij haar doen, aan het Reijerskoop 118, of tijdens de openingsuren van de peu terspeelzalen: resp.Hanse Panse Ke vertje (Praathuis) tel. 16386; aan de Bosweg 2, De Peuterstek (tel. 10222) Klaverblad 49 a of 't Trommelaartje (tel. 12200) A.P. van Neslaan 4. Boskoop - In de tweede competitiewed strijd in de le klasse, ontmoette Trek vogels tegenstander Bilthoven. Het Boskoopse team was voor deze gele genheid aangevuld met Wim Gerrits, normaal spelend in het tweede, maar vanwege een rustdag inzetbaar in het eerste. In de eerste ronde namen de Boskopers al afstand met een ronde score van 92. Bilthoven wist daar 102 tegenover te zetten. In de tweede en derde ronde vielen er enkele lage sco res te noteren voor Arie vd Kooij en Danny Bijland. Beiden hadden er 21 en toonden daarmee nog eens aan dat op de banen wel degelijk goed te spelen is. Een dwarsligger is letterlijk en figuur lijk de tweede hindernis, het venster. Wanneer er goed gespeeld wordt, dan is een slag best mogelijk, maar door een zijdelingse afwijking van de baan. kan er ook wel eens een vier of vijfslag tussen zitten. De overige hindernissen zijn voor de geoefende midgetgolfers goed te nemen. Voor Trekvogels, de midgetgolfvereniging van Boskoop, was het verdere verloop van de wed strijd om het zelfvertrouwen op te vij zelen. Met ronde-scores van 96, 89 en 104 kwam de totaalscore op 381 slagen. Daarmee werd Bilthoven ruim versla gen: 420. Ruud Slappendel en JanKees v Voskuilen, waren goed op dreef met resp. 92 en 93. Arie vd Kooij en Danny Bijland hadden er 98 en Wim Gerrits 100. Door dit resultaat staat Trekvogels op de tweede plaats achter het Alphen- se Amigo, wat de eerstkomende tegen stander is. De wedstrijden tussen deze teams staan al jaren garant voor een flinke portie spanning. In de derde klasse A was er volle winst voor Trekvogels 3 in de thuiswedstrijd tegen Loosdrecht 3 met 456 om 504. Jan van der Stroom en Marianne Groenen dijk waren sterk met resp. 108 en 107. Trekvogels 3 staat nu op kop. Hetzelfde geldt voor Trekvogels 4 in de derde klasse B. Daarin won het in de uitwedstrijd tegen Amigo 3 verrassend met 436 om 439. Arie Blanken sr. was de beste Boskoper in deze wedstrijd met 100. Waddinxveen - Het goed bezochte Len- tetoernooi van de Jeu de Boulesvereni- ging Waddinxveen is gewonnen door het equipe v Duuren uit Woerden; 2e werd het equipe v Toor uit Vlaardingen 3e het equipe Neven uit Gouda. Opval lend afwezig bij de eerste drie een team van de thuisclub. Het Paastoernooi is op Paasmaandag gewonnen door Roy Hulskamp en Rob v Dijken; 2e werden Jopie Hulskamp en Neel v Oosten en 3e Kees de Lange en Piet vd Made. De wintercompetitie is gewonnen door het jeugdteam Wouter de Lange en Stephan Tabben. t.k. antieke eethoek en antieke hoekkast 079-=211617 t.k. gasfornuis atag i.pr.st. t.e.a.b. 01802-2775 Waddinxveen - Aletta vd Breggen is op Sandro Indoor reservekampioen van Nederland geworden. Het Nederlandse kampioenschap Indoor 1993 werd on langs voor het eerst gehouden in Krim pen ad IJssel. In de klasse B sprongen 2 amazones van manege de Reigers- burgh t.w. Miriam de Vries op haar pony Chester en Tamar Born op Fati- ma. Helaas vielen deze amazones bui ten de prijzen. De klasse M werd verte genwoordigd door Alette vd Breggen op Sancho en Michel Hordijk op Re turn. Beiden van manege De Reigers- burgh. Na een spannend klassiek springconcours, waarin Aletta als 3e eindigde en Michel als nr. 4, werden de kaarten pas goed geschud in het Jadit- springconcours. Na deze 2 gereden te hebben was het eindklassement: Aletta 2e;Michel 3e. In de klasse ZZ viel Sabri- na v Rijswijk helaas buiten de prijzen. Waddinxveen - De expositie in de Re monstrantse kerk in Waddinxveen, ge organiseerd door de Waddinxveense Kunstkring, is een succes geworden. Vrijdagavond hield wethouder Paul van Schie een hartelijke openingstoe spraak waarin hij de belangrijkheid van het beoefenen van de amateurkunst, benadrukte en het expressieve accen tueerde. Spreker liet zich lovend uit over de fraaie kunstzinnige inzendin gen, variërend van schilderijen in olie verf, aquarellen, pastels, het textiel- schilderij de beeldhouwwerken en keramische kunstwerken. Ook van de zijde van het publiek regen de het complimenten. Waddinxveen - Poppentheater "Dib bes" komt op zondag 25 april naar Krea ter om een kindervoorstelling vanuit 'de poppenkast' te geven. Trudy Kuy- per is degene die de poppen 'bespeelt', zo goed zelfs dat ze de Jan Nelissenprijs kreeg toegekend als professionele speelster. In haar nieuwste voorstel ling "Jutte" hanteert zij niet alleen haar poppen op een zeer professionele wij ze, maar zij geeft de poppen ook een eigen karakter, leder karakter heeft zijn eigen hebbelijk- en onhebbelijkheden. Door elke tekst en beweging heen is er de humor, de ironie en het realisme van Trudy Kuyper. De toeschouwers wor den verrast door het tempo en de vaar digheid. Het lijkt voor de toeschouwer onmogelijk dat er slechts één speler bezig is". De toneelvoorstelling "Jutte" is bij zonder aardig om te zien en begint om 14.00 uur in Kreater aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen en is bedoeld voor kinderen van 5-10 jaar. Reserveren 01828-14422 (kantooruren).

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15