Sport in de I Rentokil maakt zich op voor de titelstrijd! W/S, Floreant houdt Jeugdvoetbalweek in de week van 3 mei Reddingsbrigade Volleybaltoernooi in Moerkapelle Tennisclub Zevenhuizen BROUWER DE KONING Waddinxveners in halve finale dammen ~*_p VIOLEN en VASTE PLANTEN Avanti's Plassentochten Jeugdmarathon UITVAARTVERZORGING Noordzee en Duinentour Hart van Holland/21 april 1993 pagina 9 KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Voor Rentokil begint de na-competitie a.s. zaterdag!! Degradatie-wedstrijden voor dames Rentokil-ZVH Wedstrijschema degrada tie-wedstrijden Heren Rentokil-ZVH 2 ontvangen hun kampioensbeker!! Jan Willem van Ede verdedigt doel bij Voetbalpromotiedagen Voetbalpromotiedagen Thema voetbaltraining eenvoudige zege heren 2! Wie doet er mee???! Oproep Gezelligheid Raymond van Es houdt Teun van der Krol op remise Zaterdag speelde Rentokil in sporthal Schenkel in Capelle ad IJssel tegen Al corn. De ploeg van trainer Pieter Jan Leeuwerink wilde het seizoen waardig afsluiten en gaf alles. Rentokil had an dere plannen en wist in drie sets de overwinning binnen te slepen. In de eerste set lieten beide ploegen zien hoe mooi en spannend volleybal kan zijn. Er werd strak geserveerd en bij Alcom stond Rene v Reeuwijk goed te passen, waardoor de aanval van Alcom gevaarlijk was. Aan Zevenhuizense zij de stonden Edger Tinkhof en Ronald Kooijman als een dijk te passen, zodat Arnold v Ree zijn teamgenoten goed in stelling kon brengen. De teams hielden elkaar tot 13-12 in evenwicht, waarna Hans Foekens aan de opslag verscheen en deze wist met zijn service zoveel druk op Alcom te zetten, wat resulteer de in een puntenreeks tot 13-15. Alcom was duidelijk aangeslagen door het verlies van de eerste set, want Rentokil had in de tweede vrij spel. Ren tokil verhoogde de service-druk, waar m.n. Viktor Vitanov het erg moeilijk mee kreeg. Bovendien werd er aan Ren- tokil-zijde goed verdedigd, o.a. Cees v Opijnen haalde de onmogelijkste bal len nog van de grond. Deze set werd met 5-15 door Rentokil gewonnen. In de derde set leek het erop dat Rento kil in een keer naar de setwinst zou doorstoten. Het stond in luttele minu ten 0-5. Alcom deed nog een laatste krachtinspanning en kwam terug, ge bruikmakend van het concentratiever lies bij Rentokil. Rentokil bleef toch scoren, door de keiharde aanvallen van oa. Rini Boutens. Edger Tinkhof wist met zijn service de set op 12-15 uit te maken. Daar de andere strijders voor de va derlandse titel geen steek lieten vallen, Piet Zoomers won afgetekend in eigen huis van Exakta/Bovo en Autodrop moest heel diep gaan in de TDK-hal, maar won toch met 3-2 van TDK/Bre- vok, staan er nu drie ploegen op de eerste plek met 30 punten uit 18 wed strijden. En is een na-competitie nood zakelijk om de kampioen van Neder land te krijgen. Meststoffen, tuinaarde 4 zakken 10,- Broeiramen, turfmolm, zaai- en potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, kroten, peulen, tomaten, tuinbonen, kruiden en aardbeiplanten, kwekebu Fruitbomen, enz. VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 De NeVoBo heeft al op voorhand voor de titelstrijd een loting verricht van de volgorde van de te spelen wedstrijden en wie thuis of uitspelen. De loting is niet ongunstig voor Rento kil verlopen. De wedstrijden zijn als- volgt geloot: Piet Zoomers - Autodrop/ VCG Rentokil - Piet Zoomers en Autod- rop/VCG - Rentokil. De eerste wedstrijd op dinsdag 20 april werd in Apeldoorn gespeeld tussen PZ en Autodrop. De tweede op zaterdag 24 april gaat tussen Rentokil en de verliezer van deze ont moeting. Dinsdag 27 april speelt Rento kil tegen de winnaar. Rentokil neemt het altijd thuis op tegen Piet Zoomers. De dames van Rentokil-ZVH speelden zaterdag in eigen huis tegen nummer twee van de le divisie VCH. Zoals ver wacht mocht worden konden de Zeven huizense dames de wedstrijd niet win nen. Maar de Rentokil speelsters heb ben het VCH erg lastig gemaakt. In de eerste set hield Rentokil VCH tot 9- 9 goed bij, waarna VCH een eindsprint inzette. Dit resulteerde in een 9-15 set winst voor VCH. Rentokil herstelde goed in de tweede set en hield VCH met hun service onder druk. Monique Ver meulen wist goed te scoren met haar blokkering en met 15-8 stond Rentokil weer op gelijke hoogte. Ook in de derde set nam Rentokil het voortouw, ze kwamen door goed aan- valsspel op voorsprong (10-5), maar VCH iiet zien waarom zij op de tweede plaats staan en kwamen sterk terug. Ondanks de wissels die coach Van Dier- men uitvoerde, wist VCH met 10-15 deze set winnend af te sluiten. In de vierde set kreeg Rentokil geen enkele grip op het spel van VCH, dat uitliep naar 0-11, voordat de Zevenhui zense speelsters punten kon scoren. Bij de stand 4-14 stokte de aanvalsma- chine bij VCH en had de Limburgse ploeg zeven setpoint nodig om de set met 10-15 uit te maken. Door dit verlies van Rentokil blijven de dames met 21 punten uit 21 wedstrij den op een tiende plaats staan. Door dat de komende tegenstander Leto Print/SR uit Roosendaal met 3-1 wist te winnen zaterdag, zijn deze niet meer door Rentokil in te halen. Hierdoor moeten de dames degradatie-wedstrij den spelen tegen de nrs twee van de 2e divisie C en D. A.s. zaterdag spelen de dames in Roosendaal tegen Leto Print en kunnen deze wedstrijd gebruiken om zich voor te bereiden op de belang rijke wedstrijden die gaan komen. Het schema voor de degradatie-wed strijden: Zaterdag 8 mei spelen de Rentokil dames uit tegen nr. twee van de tweede divisie C. Voor deze plaats zijn nog drie kandidaten voor. Op 12 mei speelt Rentokil in eigen huis tegen Somas/Activia en op zaterdag 15 mei spelen de tweede divisie ploegen tegen elkaar. Regio - Op zaterdag 24 en zondag 25 april organiseert toerclub Avanti de geheel vernieuwde Plassentochten. De starttijden zijn op zaterdag en zondag resp. voor de 30 km tocht9.00-13.00 uur en voor de 50 km tocht 8.00-13.00 uur. Men dient om 17.00 uur binnen te zijn. Voor de kilometervreters zijn langere tochten uitgezet. Gestart wordt vanaf clubhuis "De Start" aan de Westkanaal- weg, sportpark Zegersloot-Zuid Alphen a.d. Rijn. Inlichtingen 01720-21020. De jeugd moet zich van tevoren aanmel den! De Commissie promoting Voetbal van Floreant, die nu bestaat uit Joke v Soest, Jan Slappende], Paul Miltenburg en Wim v Egmond en verder wordt bij gestaan door André v Egdom, zal ook dit jaar weer een jeugdvoelbalweek or ganiseren. Dat gebeurt in de vakantie week van 3 mei. Op 3,4 en 5 mei worden de "Floreant voetbalpromotiedagen 1993" gehouden. Op donderdag 6 mei wordt i.s.m. de Oranjevereniging het schoolvoetbaltoernooi voor de basis scholen gehouden, bekend onder de naam "Treetown Soccer Schoolday 1993". De Floreant Voetbalpromotiedagen kennen het concept dat al enige jaren bij de Paasvoetbaldagen wordt toege past en ddt alleen op enkele technische onderdelen zal worden aangepast. Er zullen dan ook op de basisscholen in schrijfformulieren worden uitgereikt, waarmee het mogelijk is je in te schrij ven. Jongens van 6-12 jaar en meisjes van 8-12 jaar kunnen deelnemen. De kosten bedragen 10,-voor drie dagen sport-en spelplezier. Het programma zal dit jaar in het teken staan van voetbaltraining. De commis sie is dan ook hard bezig om voldoende jeugdtrainers te recruteren om dit on derdeel zo optimaal mogelijk uit te voe ren. Ook het onderdeel penaltybokaal waar mooie bekers mee te verdienen zijn, is weer in het programma opgeno men. Vaste keeper Jaap v Mullem heeft na 7 jaar intensief bezig geweest te zijn voor een opvolger gezorgd. Dit jaar zal bij de voorrondes het keeperstalent Ri chard Koelewijn het doel verdedigen. Voor de finales heeft Floreant beslag weten te leggen op F.C, Utrechtkeeper Jan Willem v Ede. Deze finale zal op woensdag 5 mei vanaf ca. 14.00 uur plaatsvinden. Ook het 4 tegen 4 voetbal zal weer een belangrijk onderdeel zijn, evenals het voetbaltoernooi. Daarnaast hebben de organisatoren gezorgd voor wat ande re spelonderdelen, w.o. een "Meer kamp" (met atletiekonderdelen), voet balcircuit en tennisvoetbal. Op alle drie de dagen zal 's morgens om 10.00 uur worden gestart met het spelprogramma, dat duurt tot 16.00 uur. Om zoveel mogelijk te benadruk ken dat voetbal vooral een teamsport is, zal er tussen de middag ook in groepsverband worden gegeten, waar bij Floreant er voor zal zorgen dat de in wendige mens niets te kort komt. In schrijfformulieren moeten met het in schrijfgeld worden ingeleverd bij Ver- kley B.C.straat 14 of bij Wim v Egmond, Zonnedauw 33. Kinderen die niet in Boskoop op school gaan kunnen bij Joke van Soest, Voorofscheweg 372 een formulier ophalen. Afgelopen zaterdag was de eerste thuiswedstrijd weer, nadat het tweede herenteam kampioen van de eerste di visie was geworden. Voor aanvang van de wedstrijd werden de spelers van het gefeliciteerd door interim-voorzitter Arend van de Knaap en kreeg aanvoer der Hans Lindhout uit handen van de competitieleidsters Nel Wijnveen de kampioensstandaard uitgereikt. Bo vendien kregen de heren bloemen overhandigd door de bestuursleden. Het kampioensteam van de vlnr staand: Rinus Ruitenburg, Ed Bontrop, Laurens üurdeij, Pieter Boersrna, Jan Clardeij. Zittend vlnr Pieter de Leeuw, Mare Dron- kers, Maarten Verdonck, Edgar Ben schop en Leon Heijting. In het midden aanvoerder Hans Lindhout De Zevenhuizense heren moesten het zaterdag opnemen tegen Facopa uit Weert en hadden meer moeite zich te concentreren dan met de tegenstan der. Rentokil 2 liet alle spelers in het veld aantreden,wat resulteerde in een vlotte 15-3 winst in de eerste set. In de volgende set liet Rentokil de teugels al wat vieren en kon Facopa iets terug doen. Rentokil won deze set met 15-10. In de derde set was de concentratie helemaal zoek en kon een fel spelend Facopa met 8-15 zegevieren. Rentokil zette dit in de vierde set recht en won met 15-7 de laatste set. Voor a.s. zaterdag staat de wedstrijd tegen Rijnmond op het programma. Zevenhuizen - Afgelopen weekeinde is de tenniscompetitie '93 van start ge gaan bij TZ. Voor de dit seizoen 25 jaar bestaande tennisclub, doen maar liefst 24 teams mee in de diverse klassen. Van twee van deze teams een verslag: Jon gens t/m 14 jaar In de zaterdagcompeti tie voor de jongens t/m 14 jaar, had Zevenhuizen 1 een zeer sterke start tegen het le team van Waddinxveen. Flien v Dam en Robert Luik, hadden in hun eerste dubbelpartij weinig tegen stand en wonnen met 6-2, 6-1. Hierna wonnen zowel de captain van Zeven buizen, Björn Janson, als Ewoud Blaak hun singlepartijen met dezelfde klin kende cijfers 6-1, 6-3. Ma deze wedstrijd bleek dat het voor beide teams nog even wennen was met de indeling van de spelers voor de par tijen. Er werden namelijk dezelfde dub bels ingedeeld als in de eerder door TZ gewonnen partij. Gelukkig kwamen de jongens er op tijd achter en konden de goede dubbels alsnog spelen. Björn en Robert wonnen met 6-0, 6-0!. Klien en Ewoud konden na verlies in de eerste set de wedstrijd alsnog naar zich toe trekken: 1-6, 6-0, 6-1. Einduitslag dus 5- 0 voor Zevenhuizen 1. Heren 2: Ook Heren-2 in de zaterdag competitie voor 35+ had een voortref felijke start in de uitwedstrijd tegen Driebruggen 1. DeTZ-heren schrokken aanvankelijk van de gesponsorde te- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - De Waddinxveense Reddingsbrigade organiseert weer een jeugdmarathon' op 7 mei van 18.45- ca. 21.15 uur. Er hebben zich al diverse teams aangemeld, zowel brigade'leden uit Waddinxveen als uit de wijde regio van andere verenigingen. Aan deze jeugdmarathon mogen kinderen deel nemen in de leeftijd van 9 t/m 14 jaar. Vijf kinderen per team met een teamlei der die 18 jaar of ouder is. Er wordt in estafette-vorm gezwommen. De kinde ren zwemmen elk 3 x 10 minuten. Voor de beste ploeg en snelste zwemmer is er een prijs. De jeugdmarathon wordt gehouden in Gouwebad "De Sniep". Inlichtingen: tel. 01828-15773 of 16334. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhui- zen'80, organiseert op 25 april de jaar lijkse 'Noordzee-en Duinentour". De 35 km. afstand start 10.00-13.00 uur, 85 km. 9.00-11.00 uur: de 115 km. 8.00- 10.00 uur en de langste afstand, de 150 km. 8.00-9.00 uur. Inlichtingen tel. 01802-2166. Startplaats: Tweemanspol der 12 Zevenhuizen. De routes zijn uit- gepijld. genstanders (waaronder een Dl-spe- ler) en het slechte weer in Driebruggen. Maar Tjeu op 't Veld kon met zijn be faamde ontregelende spel H. v.d. Broek in de eerste single kloppen met 6-1,6-1. Toen ook Gerhard Looman en Kees van Dam hun dubbel tegen H. van Zanten en H. van Munster wonnen met 6-4, 7-5 werd duidelijk dat de overwinning aan Driebruggen voorbij zou gaan. Zonder partijen kado te doen werd duidelijk, dat voor de heren van Driebruggen de Olympische leus 'deelnemen is belang rijker dan winnen', opging, leder gewonnen punt werd beschouwd als ten koste gaand van de drinktijd. De captain Ebbo de Jong won z'n single met 6-4, 6-3. De dubbels Tjeu met Kees en Gerhard met Ebbo zegevierden resp. met 6-4, 6- 2 ren 6-4,6-1Dat het gelag dat hiervoor betaald werd, letterlijk drinkgelag was, bleek uit het feit dat de TZ-ers, door omstandigheden met twee auto's aan wezig, twee van hun tegenstanders achter in hun auto konden leggen om ze elders in Driebruggen af te leveren. Kortom betekende deze eerste wed strijd sportief gezien een prima start, waarbij ook hier het zonnetje helaas gemist werd, maar waarbij niet één wanklank gehoord werd. Driebruggen 1: Zevenhuizen 2: 0-5. Moerkapelle-Op zaterdag 15 mei orga niseert TZM. een volleybaltoernooi in sporthal "Op Moer". Het toernooi be gint om 17.00 uur. Alle bedrijven, straten, verenigingen, winkeliers, instellingen, families enz. uit Moerkapelle, kunnen deelnemen aan dit toernooi met een max. van twee teams. De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegenwoordi ging en zal de inschrijving sluiten als er 16 teams aangemeld zijn. Men kan aan het toernooi deelnemen door over schrijving van 80,- per team op giro 1548641 tnv penningmeester TZM te Moerkapelle, o.v.v. volleybaltoernooi. Bij te weinig deelname of over-inschrij- ving, zal het bedrag worden terugge stort. De organisatie van het toernooi gaat er van uit dat gezelligheid voorop dient te staan en gaat daarom uit van de volgen de regels: *opgave per team van minimaal 8 en maximaal 10 personen; *een partij zal op tijd gespeeld worden en duurt maximaal 15 minuten; *tijdens het toernooi dient het team in het veld minimaal 2 dames op te stel len; *de eerste 16 aangemelde teams zullen deelnemen aan het toernooi, mits het inschrijfgeld ontvangen is voor 3 mei. In de week van 10 mei ontvangen de ingeschrevenen bericht over de inde ling. Het inschrijfformulier kan men halen of aanvragen bij eén van de on derstaande adressen en moet uiterlijk op 3 mei binnen zijn. Het toernooi wordt afgesloten met het uitreiken van de prijzen en een wisselbeker, die even tueel door een sponsor beschikbaar zal worden gesteld. Het batig saldo zal ten goede komen aan tafeltennisvereniging T.Z.M te Moerkapelle. De organisatie hoopt dat dit eerste toernooi succesvol en gezellig zal verlopen. Dick van Vliet, Akkerweg 18, 2751 CN Moerkapelle tel. 01793- 1460; John Meurer, Raadhuis straat 22, 2751 AV Moerkapelle tel. 01793-1813. Waddinxveen - Twee jeugdige spelers van damvereniging Excelsior hebben zich geplaatst voor de halve finales van het damkampioenschap van Neder land. Deze halve finales, voor aspiran ten en junioren, starten op 3 mei in het Noordhollandse Krommenie. Teun van der Krol(17) vertegenwoordigt tevens de Dambond Midden Holland. Hij leidt momenteel de seniorencompetitie bij Excelsior en maakt deel uit van de lan delijke trainingsselectie voor junioren. Dick Berghout (13) bindt met andere aspiranten de strijd aan om een plaats in de finale om het kampioenschap van Nederland te verwerven. Teun en Dick zijn momenteel beiden resp. junioren kampioen en aspirantenkampioen van de Dambond Midden Holland. In de eerste finalegroep om het club kampioenschap van Excelsior heeft Raymond v Es (17) de spanning terug gebracht door zijn leeftijdsgenoot Teun vd Krol op een gelijkspel te hou den. Dit betekent, dat Teun evenals clubkampioen Dick Dibbets, twee ver- liespunten heeft, met dien verstande dat Dick 1 wedstrijd minder heeft ge speeld. In de tweede poule vielen louter beslissingen te noteren. Vincent v Es klopte Dirk Heeren en nam daarmee de leiding in deze poule over 5 uit 3). De met zwart spelende Dirk nam door een grote ruil als het ware een blok als voor post in. Vincent nam de voorpost met een in de 'tang' en viel aan. Uiteindelijk werd de strijd beëindigd via een fraaie combinatie. Lucien Claessen en Ruud v Dijk klopten resp. Jaap vd Eist en Adriaan Blom en dat houdt in. dat bei den direct Vincent met 1 punt achter stand volgen. In de 3e poule blijft Teun Twigt ongesla gen. De oude meester bond Han Both aan de zegekar en leidt vorstelijk met 6 uit 3. Gerrit Heeren klopte op zijn beurt Kees Blonk. Gerrit staat met 3 punten uit 3 op de 2e plaats. De 4e groep wordt geleid door Cor Stol- ker met 4 uit 3. Hij wordt direct gevolgd door de niet spelende Jan kramer met 3 uit 2. Cor deelde de punten met Sietse Siersema. In deze poule haalde Bertus v Eijk ten koste van Jan de Heer zijn eer ste volle winst binnen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9