Kunst-Antiek-en kristalveiling op 30 april Na 18 jaar verlaat juffrouw De Visser Moerkapelle Om "bij" te blijven Gemeente-avond Ger. Gemeente Moerkapelle Nieuwe AH-supermarkt, Gall&Gall en Blokshop Koninginnedag Zevenhuizen Koninginnedag Moerkapelle Het Boek nu ook in Braille Dameskoor "Voxjubilans" Dodenherdenking 4 mei - programma Hart van Holland/28 april 1993 pagina 19 Diverse evenementen Reklame-borden Opbrengst Kunst-antiek en kristal Kijkavond Fraaie antiquiteiten Voor de kinderen Roemenië Modern, sfeervol overzichtelijk r A I Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle few: Bevrijdingsdag 5 mei Hemelvaartsdag 20 mei j Zevenhuizen - Eén van de grootste trek pleisters op Koninginnedag, belooft de grootse Kunst-Antiek-en Kristalveiling op het (overdekte) kerkplein bij de Ge- ref. kerk te worden. Deze begint om 11.30 uur en niet, zoals abusievelijk in het programmaboekje van het Oranje comité vermeld is, om 12.30 uur. De tweede veiling 14.00 uur. Op het kerk plein is ook voor de inwendige mens gezorgd op een groot gezellig terras van 120 m2. Andere evenementen zijn rondvluch ten boven Zevenhuizen, o.l.v. de oud ste nog actieve vliegenier van Neder land, de 81-jarige Hans de Bruijn uit Moerkapelle. Verder moeten zoveel mogelijk pamfletten worden verzameld (hoofdprijs grote delicatessenmand) die uit een vliegtuig worden geworpen, een speurtocht langs reklameborden, een orgelconcert door de heer Kuyper, een Sing-inn en expositie over Zeven- huizen-Moerkapelle 100 jaar geleden. Ongetwijfeld zal de actie een succes worden, temeer daar er reeds 3000 lo ten a 2,-verkocht zijn en maar liefst 52 reklameborden, met een totaal aan 40 m2. Een aantal ondernemers in Zeven- huizen-Moerkapelle werd gevraagd of men interesse had in een reklamebord. Deze worden op 30 april opgehangen aan een hoogwerker en stellages en op het kerkplein van de Geref.kerk. Al lo pende kunnen de borden bekeken wor den, immers is er op elk reklamebord iets toegevoegd dat onderdeel is van een slagzin. Hoofdprijs: mountainbike. Alleen al van verloting en verkoop re klameborden is een aanzienlijk resul taat te verwachten. De prijzen voor de grote verloting zijn immers ook gratis door de ondernemers beschikbaar ge steld. De verwachting is dat er een der mate grote opbrengst van de acties is, dat van ca. een derde deel de viering van het 100-jarig bestaan van de Geref. kerk gevierd kan worden. Ca. 2/3 deel gaat naar de Stichting Kinderhulp Roe menië. "Dat is ook het echte doel van de acties. De viering van het 100-jarig be staan moet ook plaatsvinden, maar of je de gasten nu een toastje met haring of met kaas aanbiedt maakt een aan zienlijk verschil in prijs uit. We kunnen het best met kaas doen", zegt een verte genwoordiger van de commissie. Men is zeer actief met de kunst-antiek en kristalveiling. Hiervoor is al heel veel mooi antiek bemachtigd. Er is een leger aan vrijwilligers actief op 30 april. Ze zijn allemaal herkenbaar aan een stro hoed. Reeds lang van tevoren is een speciaal comité met de voorbereidin gen begonnen. Kunst en antiekkenners zal het water in de mond lopen bij het zien van de exclu sieve collectie die is verzameld. Uiter aard zat daar een prijskaartje aan. Het is echter te hopen dat het 'bod' de prijs ver overtreft, zodat er veel winst over blijft. De kopers hoeven niets meer te betalen dan de geboden prijs. Donderdagavond 29 april is er een kijk avond in de Geref. kerk, waar tevens koopopdrachten ingeleverd kunnen worden. De veiling verloopt de volgen de dag in twee gedeelten: van 11.30- 13.00 uur en van 14.00-15.30 uur. In de pauze is er een 'sing-inn' met vader landse liederen, begeleid door een ge legenheidscombo. Op een niet nader te noemen plaats mocht de redactie van Hart van Hol land de excellente voorwerpen en meu bels in ogenschouw nemen die wach ten op de kunst-en-antiekveiling. Meer dan 120 kavels zijn reeds in het bezit van de organisatie, buiten de inbreng van derden. Wat te denken van een complete bidbank uit de Sacre Coeur, in petit point geborduurd? Fraaie Lim- burge bidstoeltjes, olielampen met majolicapot, nostalgische kerklampen, prachtige tinnen gebruiksvoorwerpen, kandelaars, Dagobertstoelen enz enz. Daarnaast de fraaie collectie Swarovs- ki-kristal, met certificaat, waarbij zelfs jaarstukken en Hadriankristal, kristal uit Tjecho Slowakije: karaffen, glasstel len, fruitschalen, taartplateau, kaar senstandaard, likeurstel, enz enz. Kinderen kunnen zich op 30 april, tegen een kleine vergoeding, ook vermaken met allerhande bezigheden bij de Gere formeerde kerk. Zij kunnen, met ge bruikmaking van een speciale zwiebel- tekenmachine, de meest kunstzinnige schilderwerken maken en er zijn nog wat aantrekkelijke kinderactiviteiten, zoals pottenbakker en buttons maken. Waarom het zo belangrijk is om hulp te bieden op lange termijn en vooral ge structureerd, zoals de Stichting Kin derhulp Roemenië uit Moerkapelle dat doet, wordt tijdens de braderie bena drukt door de heer Boica uit Roemenië, die die dag samen met Bram Noordam, aanwezig hoopt te zijn, met een stand met informatiemateriaal over Roeme- Zevenhuizen- Op donderdag 6 mei om 8.30 uur openen aan de Dorpsstraat 129 te Zevenhuizen binnen een pand 3 nieu we winkels t.w. een Albert Heijn-super- markt, een Gall&Gall-slijterij en een Blokshopwinkel. De eigenaar fam. M. vd Berg, exploiteerde voorheen een ge combineerde Albert Heijn en Gall &Gallslijterij aan de Dorpsstraat 186. Deze winkel sluit op zaterdag 1 mei De opening van de nieuwe winkels wordt gevierd met aantrekkelijke aanbiedin gen en een aantal leuke activiteiten. De nieuwe AH-supermarkt is modern, sfeervol en overzichtelijk volgens het meest recente winkelbeeld van Albert Heijn ingericht. De winkel is, vergele ken met de oude situatie, anderhalf keer zo groot geworden, en bedraagt nu 900 m2. Het assortiment aan zowel verse als houdbare produkten is dan ook enorm toegenomen. In de bakkers- hoek wordt het zgn. bake-off systeem in gebruik genomen. De gehele dag wordt daar vers kleinbrood afgebakken. Ook in de reeds bestaande bedieningsafde lingen voor vlees, delicatessen en bin nen- en buitenlandse kazen is nu nog meer keus. Klanten kunnen bij een kof- fie-counter genieten van een gratis kop je koffie. Vijf nieuwe scanningskassa's maken de Albert Heijn-supermarkt compleet. De verkoopvloeroppervlak- kte van de nieuwe Gall&Gall slijterij is met 40 m2 uitgebreid naar 100 m2. De slijterij herbergt een compleet assorti ment aan wijnen, bieren, gedistilleerd, frisdranken en cadeau-artikelen. De Blokshop is een geheel nieuwe win kel van de fam. vd Berg. De nadruk ligt daarbij op lekker, geluk en vrijetijd. De Blokshop verkoopt nl. o.a. 150 soorten schepsnoep, rookwaren, wenskaarten, staatsloten en lektuur. Daarnaast heeft de nieuwe winkel een foto/film service. De openingstijden van de 3 winkels zij n, iets gewijzigd. Tussen de middag blij ven de winkels voortaan geopend. De koopavond op vrijdag wordt verlengd tot 21.00 uur en op zaterdag sluiten de winkels een uur later, nl. om 17.00 uur. I Zevenhuizen: 30 april Koninginnedagviering Zevenster; 2 juni Bejaardenbusreis Inl. tel. 2720 Zaterdag 1 mei 12.00 uur vanaf camping Zevenhuizen Trimloop afst. 10 eng.mijl, I 10 km en 5 km. Dinsdag 4 mei 19.00 uur tot ca. 19.45 uur Herdenkingsdienst Herv.kerk zen. Zaterdag 15 mei vanaf 15.00 uur in Hervormd Centrum Zeven Muzemexpositie I van tekeningen van cursisten van tekencursus o.l.v. Arja Tuitel. Tevens een I modeshow o.l.v. Hanny Verbakei en Janny Rutgers. Zaterdag 15 en zondag 16 mei Zeven Muzen van 11.00-18.00 uur in het kerkje van I de Vrijz.Herv. Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen: expositie "Zevenhuizen Ver- I beeldt zich". Vrijdag 21 en zaterdag 22 mei: Toneelgroep Spektakel met "Groeten uit Nice". I Dorpshuis Swanla 20.15 uur. I Zondag 23 mei Geref.kerk Zevenhuizen 17.00 uur 'Ontmoeting over drempels I heen". I Moerkapelle: I Vrijdag 30 april:\9.45 uur Geref.Gem. Oranje-Zang-bijeenkomst. Liederen uit valeriusgedenkklanken en Wilhelmus e.a. I Zaterdag 8 mei 20.15 uur dorpshuis Op Moer Spektakel met 'Groeten uit Nice'. I Zuterdag 12 juni Braderie met "Berenspektakel". ie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorgeven I aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733. Het melden van deze activiteiten kan (doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota! gg||||MgE Moerkapelle- In augustus 1975 werd juffrouw P. de Visser benoemd als hoofdleidster aan de Chr. Kleuter school te Moerkapelle. Deze Zeeuwse juf "solliciteerde" in 1982 naar de vaca ture van leerkracht van de eerste klas aan de Chr. Lagere School te Moerka pelle. Zij kreeg deze benoeming en ga daarmee al drie jaar voordat de Wet op het Basisonderwijs een feit werd ge steld aan de integratiegedachte tussen kleuter- en lager onderwijs. Dat heeft ook op de lager school zijn invloed gehad door de invoering van het wer ken in hoeken en groepen. Zij heeft inmiddels ervaring opgedaan in de groepen 1 t/m 5 van de basisschool. Intussen heeft zij ook bijna een pedago- giekstudie afgerond. Theorie en prak tijk gaan bij haar hand in hand. Vandaar ook dat de benoeming aan de Chr. PABO te Ede als didaktiekdocente nie mand meer verraste. Wel verraste Ede als nieuwe woon- en werkplaats omdat de wens was om terug te keren naar geboortegrond. Deze promotie wordt haar door iedereen van harte gegund, hoewel de Rehobothschool een erva ren leerkracht moet missen. Haar be noeming in Ede gaat in op 1 mei. Van daar dat deze week groep 5b afscheid nam van hun juf en ook de ouders en oud-leerlingen gelegenheid kregen om haar de hand te drukken. En uiteraard lieten ook het bestuur en de collega's zich niet onbetuigd. Een leuke bijkom stigheid is, dat in haar plaats juffrouw Vlot uit Ede is benoemd, die deze week haar studie af hoopt te ronden op de Chr. PABO de Felua te Ede. 7.00 uur vlag in toren van de Hervormde kerk met trompetgeschal; 7.00-09.00 uur: Viswedstrijd in de Ringvaart (inschrijven Hotel Vos); 8.00 uur: Lawaaioptocht: vertrek en aankomst bij het gemeentehuis; 9.30 uur Aubade voor het gemeente huis. Aansluitend prijsuitreiking lawaaioptocht en bekendmaking van de geluks nummers (van de boekjes!).; Vanaf 10.00 uur: Optreden clown Toto. Tevens van 10.00 tot 12.00 uur: Kindertheater in de gymzaal. 10.00 uur Poppenkast in de peuterspeelzaal voor kinderen van 2 t/m 5 jaar; 2e voorstelling om 11.30 uur! 10.00 -12.00 uur: Start Wielerronde; 10.00 uur: Schminken bij de Oranjekraam. /O.OOuur. Start Jan Plezier; 1.30uur:Hindemisfietsen jeugd parkeerplaats bij het postkantoor; Vanaf 12.00 uur: ponyrijden voor kinderen op pad langs de scholen; 11.30 uur: le veilingronde; 12.30 -18.00 uur: Optreden podium "Rock of Ages". 12.45 uurUitwerpen strooibiljetten met mooie prijzen; 13.00 uur le demonstratie rolschaatsverenigingZoetermeer; Vanaf 13.30uurBerendokter, kraam Spektakel. 13.30-16.30 uur Looporkest "Kleine Trompetter"; 14.00 uur 2e veilingronde; 14.00 uur le ronde "Karaoke" op het podium o.l.v. Harm Hessels; 15.00 uur 2e demonstratie rolschaatsvereniging; 15.30 uur Bierkrat-stapelen; 16.00 uur 2e Karaoke-optreden. Vanaf 16.30 uur Swingend slot met de "Rock of Ages". Het bovenstaande is het programma van het Oranjecomité Zevenhuizen. Daar naast staan er weer de tientallen verenigingskraampjes in de Dorpsstraat, is er weer een groot Rad van Avontuur, zijn er leuke terrasjes en is er spektakel te beleven in Zevenhuizen. (Naschrift redactie: het programma van het Oranjecomi té dat in brochurevorm verspreid wordt, vermeldt enkele onjuistheden. De poppenkastvoorstellingen peuterspeelzaal zijn om 10.00 en 11.30 uur; de antiek veilingen zijn om 11.30 en 14.00 uur. De lampionoptocht is op 31 januari 1994.) 9.00 uur Aubade 9.30 uur Verenigingenbraderie; 9.30 uur Uitreiking versnape- ringszak schooljeugd; 9.45 uur ponyritten voor de kleintjes. De opbrengst is voor Roemenië; 10.00 uurBejaardenontvangst in het dorpshuis10.30 uur Kinderspelen 10.30 uurStart T rimloop jeugd 2km.11.15 uurDemonstratie gymnastiekvereniging Tarzan; 11.30 uur Start Trimloop alle afstanden. Inschrijven in het dorpshuis. 12.00 uur het luchtkussen gaat omhoog voor de kleintjes... 12.00 uur Start inschrij ving auto-oriëntatierit, in dorpshuis; 13.00 uur Start auto-oriëntatierit; 13.00 uur Start Fietspuzzelrit (forrmulieren afhalen in het dorpshuis); 16.00 uurElastiekbaan voor iedereen v.a. 14 jaar; 19.00 uur: Vossenjacht voor het hele gezin: start dorps huis; 20.00 uur Oranje-Zangbijeenkomst in de kerk van de Gerefo. Gem. De festiviteiten worden besloten met een Lampion-en fakkeloptocht. Vanaf 18.30 uur houden Moerkapelse kinderen 'uitverkoop', tijdens een Kinder braderie op de Moerdijkstraat. Aanmelden bij de fa. Van Marle Dorpsstraat 32. De traditiegetrouw organiseert hert Moerkapelse Oranjecomité weer het jaarlijk se "Dauwtrappen" op Hemelvaartsdag, dit jaar op 20 mei, vanaf 5.30 uur. Zevenhuizen- Het Boek, de bijbelvertaling in eenvoudig Nederlands is nu ook in brailleschrift beschikbaar, het eerste exemplaar wordt op zaterdag 8 mei om 16.00 uur in de Herv. kerk te Zevenhuizen gepresenteerd. Die bijeenkomst staat ook in het teken van het eerste lustrum van Het Boek, waarvan de eerste druk ver scheen in 1988 en dat inmiddels een totaal gedrukte oplage van meer dan 190.000 exemplaren heeft bereikt. Het Boek in braille bevat 30 banden, zodat een serie in totaal bijna 3 meter lengte heeft. Er zijn voorlopig veertig van die series geproduceerd onder auspiciën van de Christelijke Blinden Bibliotheek te Ermelo, reeds meer dan 80 jaar aktief in lektuurvoorziening voor visueel ge handicapten. De overhandiging van het eerste exemplaar zal worden verricht door de voorzitters van IBS/Holland en CBB, resp. drs. A.W. Overwater en drs. C.P. van Dijk. Living Bibles International fuseerde onlangs met International Bible Society opgericht in 1809. De Nederlandse uit geverij van Het Boek heet nu Internatio nal Bible Society/Holland. Zevenhuizen-Afgelopen week heeft het Dameskoor o.l.v. Harry van Diepen beek wederom twee concerten ver zorgd. Het eerste was op 22 april in ver pleeghuis Bloemendaal te Gouda, voor een zeer aandachtig en dankbaar pu bliek. Naast enkele ernstige werken zo als "Sanctus" zong het koor ook luch tige liederen zoals "die Forelle". "Chor der Brautjungfern" uit der Freischutz en 'Do-Re-Mi" uit The Sounds of Music. Voor het tweede concert, zondag jl. was het koor uitgenodigd door de Stichting Society Belcanto, die voor haar donateurs een concert organi seerde in de Romeijnshof te Rotter dam. Behalve het dameskoor was er een keur aan solisten, w.o. de bas Bob Bullee, die enige tijd geleden met suc ces deelnam aan de Soundmixshow op T.V. en de in Rotterdam zeer bekende tenor Jan Wander, de initiatiefnemer van de Stichting teneinde de belcanto- muliek te behouden en te propageren. Deze tenor zong ook een solo met het dameskoor. Het koor repeteert op maandag van 20.00-22.00 Uur in het Duivenlokaal aan de Zuidplasweg 8. Inl. 01802-2689 Zevenhuizen/Moerkapelle- 19.35-19.50 uur Luiden klok Neder lands Hervormde kerk; 19.50 uur (na beëindiging klokluiden) Muziek door De Kleine Trompetter; 19.52 uur Me vrouw A.M. vd Feltz-Aarsen leest voor het gedicht "Lied van een soldaat"; 19.53 uur Muziek "De Kleine Trompet ter"; 19.56 uur Mevr. A.M. vd Feltz-Aar sen leest voor het gedicht "Vrede"; 19.57 uur Muziek "De Kleine Trompet ter"; 20.00 uur klokslag Ned. Herv. kerk Trompetsignaal Stilte; 20.02 uur Het Wilhelmus door "De Kleine Trompet ter". Moerkapelle- Op 22 april werd er een gemeente-avond gehouden t.g.v. het 150- jarig bestaan en de uitbreiding van het kerkgebouw van de Ger. Gemeente. Deze avond werd ook bijgewoond door burgemeester Lips en zijn vrouw, wet houder Brouwer en afgevaardigden van de plaatselijke Ned. Herv. kerk. De predikant van deze gemeente, Ds. D, Rietdijk hield na het welkom en de ope ning een meditatie. De scriba van de gemeente, de heer C.L.M. van Noort, gaf een historisch overzicht onder de titel "Huizen Gods en poorten des hemels". De institueringsdatum van de gemeen te is 15 juni 1842. In die 150 jaar is de gemeente gegroeid tot een gemeente die ruim 1300 (doop)leden telt. Die groei maakte de uitbreiding noodzake lijk. Inpandig zijn er ongeveer 150 zit plaatsen bijgekomen, terwijl de verga deraccommodatie vergroot is, evenals de consistorie en de keuken. In de pau ze maakte de ca. 800 aanwezigen ge bruik van de gelegenheid om het ge bouw te bezichtigen. Na de pauze ver telden architect Valk, de heer Jac. de Vos als lid van de bouwcommissie en een aantal leden van de verenigingen in gesprek iets over het wel en wee rond de bouw. Namens de verenigingen werd een bedrag van ruim f. 10.000,- overhandigd voor o.m. aanschaf van een katheder en een orgel in de nieuwe grote zaal. Tijdens deze avond waren ook de beide zendingspredikanten uit Irian Jaya, ds. Kombo en ds. Wabdaron, aanwezig. Zij zijn een aantal weken de gasten van de Ger. Gemeente te Moer kapelle teneinde de diverse facetten van het gemeenteleven te leren ken nen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19