Hart - van - Holland Politieberichten Boskoop Familieberichten Programma Koninginnedag Benthuizen Bevrijdingsconcert Concordia Waterloopleinmarkt in Benthuizen Reanimatie Gouwebad De Sniep Programma 30 april Boskoop Mei-activiteiten voor de schoolgaande jeugd Jaarvergadering Het Rode Kruis Sponsorloop Moerkapelle Uitslag Stormvliegers Oranjerit Tourclub "Avanti" Stuurgroep ontwikke lingssamenwerking Kath. Vrouwenvereniging Sjoelen Hart van Holland/28 april 1993 pagina 21 Waterloopleinmarkt Kinderrommelmarkt Standwerkerswedstrijd *Herman Havermoutshow* Ei-gooi-en- vang-wedstrijd 3 mei opera-dag; 6 mei bossenjacht en spelletjes in Gouwebos... Puzzeltocht HENK LIPPOLD HENK LIPPOLD ECB Benthui- zen stelde het na- I volgende pro gramma voor 30 april samen: 9.00 uur Bij winkel centrum De Korf begint de op tocht met muziek Ivan Kunst en Vriendschap uit Zoetermeer; gevraagd wordt of de j Benthuizense jeugd achter de mu- i ziek aan willen fietsen, of steppen 1 op hun versierde vervoermidde- len. Om 10.00 uur wordt de Vere- l nigingenmarkt geopend door burgemeester Boelen, klinkt het Wilhelmus en wordt de vlag gehesen. De "martkt" rondom "De Tas" duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Verenigingen, in stellingen en organisaties zorgen er voor dat een bezoek aan de 'markt' de moeite waard is. Ook zijn er leuke ter rasjes. Het beklimmen van een pyrami- deblijkt hier kinderspel... Om 11.15 uur kan de jeugd van de basisscholen een traktatie aan de ECB-kraam afhalen. 11.00 uur Gymnastiekvereniging NAS geeft een demonstratie op de parkeer plaats tegenover De Tas. Tafeltennisvereniging Tabé houdt een 'Waterloopleinmarkt'op het plein bij De Tas en zoekt goede tweedehands spullen (gebruiksvoorwerpen) om de krappe clubkas aan te vullen. De goede ren worden- indien men ze voor afhalen aangemeld heeft tel. 313 638- op 29 april opgehaald. De Benthuizense jeugd krijgt ook de gelegenheid het eigen overtollige speelgoed en boeken op te ruimen. Ter verhoging van de feestvreugde en ter stimulering van goedverzorgde kra men, zullen prominenten uit Benthui zen hun keurende oog langs de kramen laten gaan, waarna de beste kraam be loond wordt. Van 14.00-15.00 uur :in De Tas, Herman Havermoutshow voor de kinderen. Tafeltennisvereniging Tabé organi seert weer de spectaculaire ei-gooi-en- vangkampioenschappen op de dr. Alb. Schweitzerlaan naast de tennisvelden. Deelnemers kunnen zich ter plaatse opgeven of vooraf inschrijven bij de Tabé-kraam op de markt. 15.00 tot 18.00 uur: Kinderdisco in de BOC. Toe gang gratis. 21.00 uur Oranjebal in de BOC, voor jong en oud. Men wordt ver zocht iets mee te nemen of aan te trek ken in de kleur oranje. Waddinxveen- Rond 30 april, 4 en 5 mei zal muz. ver. concordia ook weer aktief zijn. Op 30 april zullen 7 leden van har monie, t.w. 2 slagwerkers, 1 op de bari ton, 2 trombonisten en 2 trompettisten, Vaderlandse liederen spelen tijdens 2 aubades. De eerste begint om 8.45 uur bij de Betheischool aan de Heggewinde 22a en de tweede wordt gegeven om 9.15 uur bij de Rehobothschool aan de Sperwerhoek 4. Dinsdag 4 mei zal muz. ver. Concordia de Dodenherdenking muzikaal begelei den. Door het bejaardentehuis de Zevenster in Zevenhuizen zijn de harmonie en het slagwerkensemble uitgenodigd een concert te geven, wat in het teken staat van Bevrijdingsdag. Naast populaire muziekwerken als Highland Ball, Twins, Princess Streetparade en Corn field Rock zullen er ook Vaderlandse liederen gespeeld worden zoals Hol land Jubelt en de Neerlands Jubelmars. Ook zal de harmonie gezamenlijk met het slagwerkensemble enkele marsen ten gehore brengen. Op zaterdag 15 mei wordt er in clubge bouw De Hoge Noot aan de J.W. Friso- weg 1, van 9.00 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. In beide lokalen staan er standjes waar bruikbare arti kelen worden verkocht. Bruikbare arti kelen kunnen nog tot vrijdag 14 mei ingeleverd worden in het clubgebouw, tel. 01820-24412 of 01828-18150 Benthuizen- 30 april 1993 zal tafelten nisvereniging TABE uit Benthuizen voor de 22ste maal de jaarlijkse Water loopleinmarkt houden, als onderdeel van de door de ECB georganiseerde Koninginnedag feesten. Tabe doet hierbij graag een vriendelijk beroep op de bevolking van Benthui zen om wat gebruikte, maar in goede staat verkerende goederen af te staan. Tabe zal deze goederen gaan verkopen om zijn krappe clubkas wat aan te vul- en. De bewoners die de goederen wil len laten ophalen worden verzocht dit telefonisch op te geven aan: fam. Lo- wensteijn, tel. 313628; fam. v. Dorp tel. 313285 of fam. Nieuwstad tel. 312417. Moerkapelle- Over heel Nederland ver spreid worden door de Hartstichting en de Vereniging Vrienden van de Hart stichting reanimatiecursussen georga niseerd, waar men zich de techniek van de mond-op-mond beademing en hart massage eigen kan maken. Vele levens worden elk jaar gered door mensen die een dergelijke cursus hebben gevolgd. Ook in Moerkapelle wordt een Reani- matiecursus in samenwerking met het Rode kruis gehouden. Deze cursus neemt 3 achtereenvolgende dondaga- vonden in beslag van 20.00 - 22.00 uur. De, eerste avond bestaat uit het theore tische gedeelte en de volgende twee avonden uit praktische gedeelten. Aan het eind van de cursus wordt na geble ken geschiktheid een diploma uitge reikt. Het is de bedoeling dat de cursis ten na het behalen van het diploma, 3 keer na een halfjaar en daarna een keer per jaar een herhalingsles volgen. Deze herhalingslessen zijn van groot belang om de vaardigheid te behouden. De herhalingscursus is gepland op 13 en 27 mei a.s. De cursisten krijgen hiervan bericht. Inl. tel. 01793-2846. Waddinxveen- Op dinsdag 20 april is er weer diploma-A gezwommen. De be oordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. De kandi- daatjes, deze keer 45 kinderen, zijn allen geslaagd: Dennis Staal, Natan Mensink, Linda Saarloos, Madeion Streng, Helga v Schie, Mathijs in 't Veld, Hans Kok, Jaap Cammeraat, Niek Nigg, Bo Wiersma, Wouter Knoop, Irma Kluif- hooft, Hans de Hoog, Carolien v Os, Arco vd Kaaden, Dylan Geluk, Jafeth Bekx, Denise Zijderhand, Rolf Tor, Lin da Voskamp, Danielle Grundmann, Jo- han Boevee, Arian v Nieuwkoop, Ri chard Kaptein, Randy Girdhari, Meivin Donker, Anouk Valstar, Anouk vd Hoe ven, Melanie Mensink, Niek Groenen dijk, Sandra v Rootselaar, Elise Lodder, Gertjan Koetsier, Patrick Steenkamer, Judith v. Leeuwen, Joni Jansen, Tho mas Verweij, Alexandra v.d. Graaf, Ste fan de Ridder, Ninke Gahrmann, Mar- loes v. Haastert, Guide v. Groot Batta- ve, Michelle Both, Stef Hoogendijk en Robin Landweer. Moerkapelle- De afd. Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis houdt op woensdag 28 april de algemene leden vergadering in gebouw Moerveen, aan vang 20.00 uur. Naast zaken van huis houdelijke aard is er de bestuursver kiezing waarbij de her P. Boogerman en D. Bac aftredend en niet herkiesbaar zijn. Het bestuur stelt voor mevr. L. Ei- ting en de heren M. Bosman en L. Wig- boldus. Tevens is er een vakature in de Welfare coördinatie. Inl. bij het secr. Bernhardstr. 10 te Moerkapelle Moerkapelle-Afgelopen zaterdag werd in Moerkapelle de sponsorloop gehou den t.b.v. de Stichting Kinderhulp Roe menie. E.e.a. werd georganiseerd door de jeugdraad van de NH-kerk. Onder een stralend zonnetje hebben zowel kinderen als volwassenen hun best ge daan om geld bij elkaar te lopen. Er waren 28 deelnemers die ruim 3600 gulden bij elkaar hebben gelopen. Er waren ook 2 taarten beschikbaar ge steld., Deze zijn gewonnen door Marcel Broer (meeste geld) en Marieke Weer- heim (meeste sponsors) Een cake werd gewonnen door Hans Hertog voor de meest gelopen km. Er kan teruggezien worden op een geslaagd evenement. Wedvlucht vanuit St. Ghislair Zevenhuizen-Aantal duiven 692, aantal prijzen 173. De duiven zijn gelost om 9.00 uur met harde zuiden wind, licht zuidoost. Verloop van de vlucht bijzon der snel. Snelheid le duif 1849089 mtr.= (110km/p.uur).D.C. Brem 1,5,17,19. A. Clazing 2, 23. J. v.Leeuwen 3, 25. C.vd Graaf 4,7, 9, 12, 15. Joh. Stofberg 6, 23. J.S. Heykoop 8, 13, 18. C. Nobel 10, 20, 22. Wim Coby 11. C. Zweere 14, 21. P.D.vKranenburg 16. Vernieling ruiten: In de nacht van 17 op 18 april werden ruiten in gegooid van kerkgebouw De Stek, de Zeven sprong-school en peuterspeelzaal De Peuterstek. Van de daders is niets be kend. Vernielingen gebouw Waterbedrijf: Met regelmaat constateert het Water bedrijf WZHO aan de Kalverdans ver nielingen aan de gebouwen. Vermoe den is dat deze worden veroorzaakt door in de buurt wonenden en spelen de jeugd. De politie neemt deze zaak ernstig op en zal zo nodig streng tegen de jeugd optreden! Diefstal fiets: Vanaf het station is een donkerbruine Fongers herenfiets ver dwenen. Vanuit de stalling van de Don Boscomavo verdween een zwarte zoge naamde 'opoe-fiets'. Inbraak loodsen: In twee aan de Par klaan staande loodsen is ingebroken. Bij onderzoek bleek dat de daders ver moedelijk niets van hun gading konden vinden, want er is niets ontvreemd. Verkeerscontrole: Tijdens een korte verkeerscontrole op de Zijde maakte de politie proces-verbaal op tegen 3 bestuurders die geen autogordel droe gen. Ook is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een vrachtauto met aanhanger, zonder geldig rijbewijs en een keer wegens het rijden met een aanhanger zonder de vereiste hulpkop peling. 00 uurKlokluiden van alle kerken; 9.00-12.00 uurxanaf het Praathuis start 60 en km fietstocht door Wielerclub Avanti; 9.15 uur Aubade Raadhuisplein. Vervol gens ballonnen oplaten; 10.00-14.00 uur 20-40 km fietstocht start v.a. Praathuis. 10.30 uur Koffieconcert in "De Rozenburcht"; 10.30-17.00 uur Kinderspelen. '030-15.30 uur Oudhollandse spelen op het grasveld achter de kantine van Horeant; 11.30-15.30 uur 'vier-tegen-vier stratenvoetbaltoernooi; 14.00-15.30 uur huisdierenkeuring garage van Westenederland. Kinderen kunnen hun kat, hond, cavia, e.d. laten keuren door een deskundige op dit gebied.; 14.30 uur Oranjecon cert op terrein Westnederland van Harmonie Excelsior; 14.30 uurVolle Evangelie Oemeente Bethel organiseert poppentheater. "De slapende ridder", voor kinderen varjaf 6 jaar; 15.30-18.00 uur Zeskamp. Rad van Avontuur: In de Westnederland stalling zal een groot rad van avontuur draaien met fraaie prijzen; 20.30 uur Uranjeblues in sportzaal Marchant 4 mei: Op 4 mei wordt er om 20.00 uur sen krans gelegd bij het Monument op "et Raadhuisplein. j1 Jhek De Orgelcommissie van de Ge- et. kerk aan de Zijde organiseert een oncert met een feestelijk karakter, ge- hebt op bevrijdingsdag. iebeltjesmarkt: Speeltuinvereniging Gruthof" organiseert een 'siebel- lesmarkt' op 5 mei. Hier is alles voor en habbekrats te koop. Kinderen die eit speelgoed willen verkopen mogen nat hier verkopen van 10.00-12.00 uur. 'nderen dienen een kleed mee te ne- en om op te zitten. De speeltuinver- PlantsoeS gevestigd aan de Str' v' Nes" Aanrijdingen: Op 24 april vond op het Reijerskoop t.h.v. de Schoolstraat een aanrijding plaats tussen fietsers. Deze waren de weg aan het zoeken en de voorste sloeg linksaf. De achterste had dit te laat in de gaten en viel, waardoor zij haar sleutelbeen brak en een hersen schudding opliep. Zij werd naar het Jozefziekenhuis gebracht. Op 25 april vond op het Reijerskoop een aanrijding plaats. Een bromfietser haalde fietsers in en reed daarbij te scherp naar rechts, waardoor zij tegen een geparkeerde auto aanreed. Zij liep enkele schaafwonden op. Vernieling auto: Van een bestelauto, Ford Transit, die stond geparkeerd op de Puttelaan t.h.v. de supermarkt werd op donderdag 22 april tussen 12.00 en 12.30 uur de achterruit vernield. Diefstal cheques uit brievenbus: Van uit een brievenbus van een woning aan het Noordeinde werd een enveloppe met als inhoud kascheques gestolen. Gevonden: bruine herenfiets merk Peerless, sport; bromfiets, merk Vespa Piaggio. grijze jas; witte babyschoen; bruin sleuteletui; visacard; verzeke ringsplaat bromfiets, jonge teckel. Verloren: knipportemonnee; dames- bril met bruin montuur en één glas; zwarte draagbare telefoon; bruine por temonnee; lichtblauw speelgoed aapje; 8 sleutels in mapje; gele portefeuille. Nwk ad IJ. - Op Koninginnedag organi seert A.M.C. "The Skymasters" de Oran jerit in de gezelligheidsklasse, waaraan door de hele familie kan worden deelge nomen. Men ontvangt een routebe schrijving en het reglement wordt voor deze dag aangepast. Inschrijven v.a. 13.30 uur in Soos "Hitland" Klein Hit land 8 in Nieuwerkerk (nabij de steen ovens langs de IJsseldijk). De eerste deelnemer start om 14.00 uur. Om deel te nemen hoeft men geen lid van de vereniging te zijn, ook worden aan de auto geen bijzondere eisen gesteld. Inl. tel. 01803-12200/20361. Boskoop- Op 30 april organiseert Tour club Avanti weer een jaarlijkse fiets tocht, met de afstanden 20,40,60 en 90 km. Deze start vanaf het Praathuis aan de Snijdelwijkerlaan 1. De korte toch ten zijn gepljld, dus gemakkelijker te fietsen voor gezinnen en kinderen. De 60 en 90 km zijn meer voor gevorderde fietsers. De 20 km gaat via Rottemeren, Bleiswijk en Zoetermeer terug naar Boskoop. De 60 en 90 km vla richting Delft, De Lier, Pijnacker, Nootdorp en Zoetermeer terug naar Boskoop. Start tijden: 20 en 40 km 10.00-14.00 uur; 60 en 90 km 9.00 - 12.00 uur. Afmelden tot 17.00 uur. Inl. tel. 01727-14844. Zevenhuizen/Moerkapelle- Op Konin ginnedag kunnen kinderen bij de kraam van de Stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking een Boliviaanse panfluit maken. Deze aktiviteit sluit aan bij het "Boliviaprojekt" waarmee de kinderen van De Eendragt vorig jaar, en de kinde ren van De Nessevliet dit jaar bezig zijn geweest. Dit onderwijsprojekt is ge maakt door mensen van de stuurgroep. Het panfluit maken wordt begeleid door Andrea Ouwehand. Zij werkt bij de organisatie "Tuya", die workshops en cursussen geeft over o.a. Boliviaan se muziek. In plm. 1 uur leert zij de kinderen de panfluit maken en bespe len. Alle kinderen van plm. 6 t/m 12 jaar die mee willen doen, kunnen zich vanaf 9.30 uur opgeven bij de kraam van de Stuurgroep in de Dorpsstraat. Waddinxveen - In de tulpvakantieweek' van 3 t/m 7 mei, organiseert de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk 2 gro te activiteiten voor alle kinderen in Waddinxveen van 4 t/m 12 jaar. Op maandag 3 mei wordt een 'mini-opera' op touw gezet. Opera Edukatief biedt een heel gezellig en leerzaam program ma voor kinderen van 9 -12 jaar. De dag begint om 10.30 uur. Er zijn verschillende workshops. Pauze van 11.45-13.00 uur, waarna de kinderen teksten en muziek gaan instuderen, zich schminken en aankleden voor de voorstelling die om 15.00 uur begint. Iedereen is welkom bij deze 'mini-ope- ra'-voorstelling: ouders, vrienden enz. De mini-opera-dag wordt gehouden in Kreater aan de Kerkstraat 13, tel. 14422. De jeugd dient zich hiervoor snel aan te melden. Kosten vijf gulden. Op donderdag 6 mei is er een Puzzel- tocht die in het Gouwebos wordt ge houden voor kinderen van 4-12 jaar. De kleinsten dienen door een vader/moe der of oudere broer of zus begeleid te worden. Om 10.30 uur wordt er verza meld bij het schoolgebouw van de voormalige Klaas de Vriessschool aan de Herman Heijermanslaan 15. Om 10.45 uur gaat de puzzeltocht van start. Kinderen dienen brood en drinken mee te nemen omdat de hele dag in het bos gebivakkeerd wordt. Om 13.00 uur wor den er namelijk vervolgens spannende bosspelen gehouden. De dag wordt be sloten met een optreden van de thea terband "Alles Kids". De puzzel-speur- vossenjacht gaat te allen tijde door: kinderen dienen laarzen en een regen jas mee te nemen. De kosten bedragen voor de gehele dag een rijksdaalder per kind. Aanmelden is niet persé nodig, maar wel een goed idee... Gezocht worden: vrijwillige begelei- ders/sters voor de Puzzeltocht. men kan zich aanmelden bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswek tel. 31 932. Boskoop- Dinsdag 11 mei is er de jaar lijkse uitgaansdag. Vertrek zal zijn om 8.30 uur vanaf "Florida" richting Am sterdam. Na de koffie met gebak krijgen wordt er door enthousiaste gidsen een uitgebreide rondleiding door het hartje van Amsterdam gehouden. Na de lunch wordt het V.O.C.schip bezocht, 's Avonds wordt de dag besloten met een diner in een gezellig restaurant. Opge ven bij Doke Nederhof, tel. 16957 of bij Ria Vermeulen, tel. 13426. Heden bereikte ons het droeve bericht dat onze medewerker, de heer gemeentebode op 52-jarige leeftijd is overleden. De ernstige ziekte waaraan hij leed was sterker dan zijn wil om te overleven. De heer Lippold zal in onze herinnering voortleven als een toegewijde medewerker. Wij hebben veel te kort van zijn opgewekte karakter kunnen ge)lieten. Hoewel hij al geruime tijd ziek was, ervaren wij zijn heengaan als een gemis. Wij wensen zijn familie heel veel sterkte toe in deze zo moeilijke dagen. Burgemeester en wethouders van Füjnwoude de secretaris, de burgemeester, H.J.M. Blom Mr. M.J.J.M. Boelen Waddinxveen- De prijzen bij het sjoelen van sjoelclub Waddinxveen zijn gegaan naar: klasse A: Wim Slingerland jr., klas se B: Asha den Drijver, klasse C: Cor v Gils, klasse D: Kees Krijgsman, Klasse E: Ronald Meijer. De prijs in de tweede ronde zijn gegaan naar Gerard Vos. Nu het sjoelseizoen ten einde begint te lopen is er weer sprake van wie de wisselbeker gaat winnen. Zo goed als zeker zal hij weer in het bezit komen van Jan Kersbergen. Omdat Jan hem drie keer achtereen heeft gewonnen blijft hij in zijn bezit. De volgende sjoe- iavond is op 28 april a.s. vanaf 19.00 uur in het gebouw van de Schuttersvereni ging aan de alb. Thijmlaan. Wij zijn bedroefd over het plotselinge overlijden van onze collega, de heer Henk is maar 52 jaar geworden. Wij zullen een goede herinnering aan hem bewaren. Hij was een positief ingestelde collega, die wist wat er van hem werd verwacht en dat ook deed. Ondanks de ernstige ziekte waaraan hij leed, volhardde hij in een positieve levenshouding. Wij zullen hem missen. Rust zacht Henk! De medewerkers van de gemeente Rijnwoude.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21