Prinses Juliana in Madame Tussaud Scenerama Wielerronde Kegelen Feuterspeelzaal Viswedstrijd Parkeerperikelen Oud Verlaat Les Charmeurs in De Tunnel Rommelmarkt Woord en Daad Kom naar de wereldwin kel op Koninginnedag Avanti's Oranjetochten Boskoop Activiteiten Zuidhonk Waddinxveen Koninginnedag bij WSE Koninginnedag 'aan de Overkant' Koninginnedag Hazerswoude-dorp Op 30 april op de fiets Voetbal Koninginnedag Oranjeconcert Gouwe Rijders met Koninginnerit lart van Hollanc pagina 23 Kosten Wensen Prinses Juliana: nu als prinses en destijds als koningin: een veelzijdige vorstin Activiteiten Koninginnedag Levensloop Kinderen Activiteiten Oranjebal Zevenhuizen- Op Koninginnedag wordt de jaarlijkse wielerronde verreden op het aloude parcours. De jeugd van Tourclub Zevenhuizen '80 start met hun rit (meetel lend voor het clubkampioenschap) om 10.15uur. De rit voor senioren begint om 10.45 uur en hieraan wordt deelgenomen door de leden van de Tourclub. Verder staat inschrijving open voor inwoners van Zevenhuizen/ Moerkapelle. Opgeven tot donderdag 20.00 uur tel. 2043. Zevenhuizen- Door de Rotterdamse Ke gelbond en sporteiland "De Zeven sprong'' wordt bij goed weer de mobiele kegelbaan neergelegd op het dorpsplein. Deze baan heeft een lengte van 20 meter en is gelijk aan de officiële banen waarop wedstrijden worden gehouden. Deze akti- viteit heeft onder meer tot doel deze vorm van sport onder de aandacht van het publiek te brengen en om leden te verwer ven voor de kegelclub "De Zevensprong" Men kan die dag een aantal ballen gooien, waarvoor leuke prijzen beschikbaar zijn gesteld. Om 13.00 uur zal er een demon stratie worden gegeven door de Neder landse kampioen 1991Ton van Engelen uit Schoonhoven. Verder zijn er de hele dag leden van de kegelbond aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden. Zevenhuizen - Peuterspeelzaal De Zeven Dwergen organiseert op 30 april twee poppenkast-voorstellingen, om 10.00 en 11.30 uur. Van 9.00 tot 16.00 uur kan men bij de kraam van de peuterspeelzaal terecht voor 'touwtje trekken' en 'grabbe len'. De peuterspeelzaal is gevestigd aan de Dorpsstraat 68. Hier worden de pop penkast-voorstellingen voor peuters en kleuters gegeven. De andere attracties zijn te vinden bij de stand in de Dorps straat, ter hoogte van het gymnastieklo kaal. Zevenhuizen- De jaarlijkse viswedstrijd wordt weer door H.Z.M. en het Oranje- comite georganiseerd. De wedstrijd voor jong en oud begint die dag om 7.00 uur. Wil je meedoen dan moet je je voor 6.30 uur in laten schrijven aan de waterkant. Het vissen is weer in het kanaal achter de Dorpsstraat. Verzamelen op de parkeer plaats bij de hefbrug, achter Drukkerij Elgersma. De kinderen vechten onderling voor een beker, terwijl de vangsten van de ouderen hier los van staan. Om 9.00 uur wordt bekeken welke hoeveelheden vis er is gevangen en volgt de prijsuitreiking. Op 30 april vinden in Zevenhuizen de festiviteiten plaats in de Dorpsstraat en nabij De Eendragt aan de Burg. Boer- straat. Dat houdt in dat auto's die dag niet op de parkeerterreinen aldaar gepar keerd kunnen worden. Het Oranjecomité Zevenhuizen verzoekt autobezitters die hier wonen, van tevoren rekening te hou den met dit feit en hun auto elders te parkeren. Programma 30 april Oud verlaat: 9.30 uur samenzang Wilhelmus; 10.00 uur Kinderspelen voor de jeugd van 4-12 jaar. Deelnemerskaarten voor de aan vang ophalen; 11.00 uur Landing para chutisten; Daarna spelen voor groot en klein o.a. schiettent en rad van avontuur; demonstratie van scoutinggroep 55; we reldwinkel en pannekoeken; 19.00 uur Verkleedparade van de kinderen: verza melen voor de Vierkap; 19.30 uur prijs uitreiking verkleedwedstrijd. Ballonnen oplaten en optocht met "De Kleine Trom petter" 's Avonds feest in de Vierkap (met levende muziek). Boskoop - Op 30 april treedt in De Tunnel de swingende en sfeervolle band "Les Charmeurs" op. De muziek van de band is het best te omschrijven als een menge ling van Zuideuropese muziekstijlen als flamenco, zigeunermuziek en Parijse hoempa, vermengd met invloeden van de moderne westerse rock. De zaal gaat om 21.00 uur open. Moerkapelle- Op Koninginnedag houdt de Stichting "Woord en Daad" i.s.m. an dere Moerkapelle verenigingen en stich tingen weer een braderie/rommelmarkt. Elk jaar blijkt dit evenement steeds meer bezoekers te trekken. De rommelmarkt van de stichting Woord en Daad zal dit jaar in het teken staan van ontwikkelings hulp aan India. Op deze rommelmarkt vind u een zeer breed assortiment van gebruikte en nieuwe artikelen, waaronder nieuwe schoenen die voor 25 tot 40% van de nieuwwaarde verkocht worden. Te vens is er een partij nieuwe kasten, bu reau's in de vorm van bouwpaketten, an tiek, landbouwgereedschap, speelgoed, boeken enz. De opbrengst van deze rom melmarkt komt geheel ten goede aan de ontwikkeling van het visserdorp Vadare- du in India. Voor deze visser die nu nog niet in hun eigen onderhoud kunnen voorzien zal een netten en boten repara tiebedrijf opgezet worden. Tevens zal een ijsfabriek gebouwd worden zodat de ge vangen vis gekoeld bewaart kan blijven en daarna door de vissers zelf kan worden verhandelt. De handelswinst komt dan niet terecht bij enkele grote vishandela ren. maar kan door de vissers gebruikt worden voor hun eigen onderhoud. De verkoop start om 9.15 uur en eindigt om 15.00 uur. Zevenhuizen- De aanwezigheid van de Wereldwinkel op Koninginnedag begint een goede gewoonte te worden in Zeven huizen. Net als in voorgaande jargn zal Wereldwinkel Zevenhuizen/Moerkapelle op deze dag haar 'deuren' voor het pu- I pPenen. Dit jaar voor het eerst in etterlijke zin daar de Wereldwinkel vanaf lanuari van dit jaar de beschikking heeft over een winkelwagen. Behalve de win- elwagen zal de Wereldwinkel ook met een kraam staan. Bij de Wereldwinkel kan 'edereen terecht voor produkteri ui derde ereld landen. Daarnaast is het verhaal enter deze produkten even interessant, e medewerkers van de wereldwinkel ver- 'en graag welke verhalen achter hun Produkten zitten. Madame Tussaud Scenerama gaat Prinses Juliana in beeld brengen. Op 28 april (vandaag) zal het wassen even beeld van de prinses worden onthuld. Prinses Juliana komt te staan in de 'Dutch Room' in gezelschap van haar moeder, Prinses Wilhelmina, haar dochter Koningin Beatrix en klein zoon, Kroonprins Willem Alexander. Het beeld geeft de prinses weer in 1980, het jaar waarin ze als Koningin, afstand deed van de troon. Het beeld draagt een japon die de prinses spe ciaal hiervoor aan Madame Tussaud Scenerama heeft geschonken en het Grootkruis in de Orde van de Neder landse Leeuw. Het beeld wordt ge plaatst op verzoek van zeer veel be zoekers. Naast de vier generaties van het Koninklijk Huis uit deze eeuw, staat ook de "Vader des Vaderlands" Willem van Oranje, in was vereeu wigd, namelijk in de speciale tentoon stelling over de 17e eeuw. ..Op de foto het hoofd van Prinses Juliana in klei. Van dit model wordt een mal gemaakt, waarin was wordt gegoten. Het beeld van Prinses Juliana is ge maakt aan de hand van foto's. Door de hoge kwaliteitseisen die Madame Tussaud Scenerama stelt en het vele handwerk aan een beeld, neemt het maken ca. zes maanden in beslag. De haren worden bijvoorbeeld, één voor één met de hand ingeplant. Het beeld wordt met de hand gekleurd en de kleur van de ogen wordt uiterst zorg vuldig geselecteerd. Een wassen beeld kost ca. f 50.000, Madame Tussaud Scenerama houdt graag rekening met de wensen van naar bezoekers. Daarom wordt er ook voortdurend onderzoek gedaan naar hun mening. Dit onderzoek heeft over duidelijk aangetoond dat een grote meerderheid van de bezoekers het zeer op prijs zou stellen als er een beeld van prinses Juliana in de expositie zou worden geplaatst. Op 30 april 1980 (de verjaardag van HMPrinses Juliana red.) deed Konin gin Juliana afstand van de troon, na een regeerperiode van ruim 31 jaar. Sindsdien heeft Prinses Juliana zich ingezet voor de Nederlandse samenle ving, onder andere door het ere-voorzit- terschap te aanvaarden van de Nationale Commissie Internationaal jaar van Ge handicapten 1981 en door veelvuldige bezoeken aan instellingen van maat schappelijke zorg. In het najaar van 1983 maakte ze een reis naar de Nederlandse Antillen, waar ze projecten bezocht die waren gefinancierd uit de giften die de Prinses van de Nederlandse en Antilliaan se bevolking had ontvangen ter gelegen heid van haar 70 ste verjaardag. Boskoop - Op vrijdag 30 april organiseert toerclub Avanti de Oranje-fietstochten. De twee korte routes zijn uitgepijld en zijn naar keuze 20 of 40 km lang en daarom zeer geschikt om met het hele gezin te fietsen. Start: vanaf het Praathuis aan de Snijdelwijklaan in Boskoop. Starttijd 40 km tussen 10.00 en 14.00 uur; 60 km tussen 09.00 en 14.00 uur; 90 km tussen 09.00 en 12.00 uur. Het Praathuis sluit om 17.00 uur, wat betekent dat iedereen dan binnen moet zijn. Er is een leuke herinnering voor degenen die de tocht uitrijden. Inl. tel. 01720-221020. Traditiegetrouw zal ook Koninginnedag 1993 weer gevierd worden met een groots Oranjefeest in de wijk Zuidpias van 9.30 tot ca. 17.00 uur. De festiviteiten zullen plaatsvinden in en om het wijkge- bouw Het Zuidhonk. Tijdens de spelletjes middag kunnen 600 kinderen deelnemen in de leeftijd van 2 tot 10 jaar. Van 9.30 tot 11.00 uur is er een optocht door de wijk met drumband Royal City Band; 11.00 tot 12.00 uur Straattekenen en vossenjacht; 12.00 tot 12.30 uur de monstratie TOOS; 13.00 tot 17.00 uur Attracties rond het Zuidhonk: stokken- vangspel, zeephelling, springkussen, reu zen-sjoelbak (10 meter!), Rad van Avon tuur, rollerbaan, serviesgooien, minia tuurdorp van de heerT. Lam, schmincken en enveloppen trekken. 13.00 -15.00 uur spelletjes voor kinderen van 2 tot 10 jaar. Voetbalvereniging W.S.E. heeft weer een spellenmanifestatie op stapel staan op 30 april. Kinderen t/m 14 jaar kunnen hier aan deelnemen. Ze worden verdeeld in 3 leeftijdsgroepen nl. t/m 7 jaar; kinderen van 8 t/m 11 jaar; kinderen van 12 t/m 14 jaar. Inschrijving 12.00-12.30 uur. Iedere deelnemer krijgt een deelnemers kaart waarop de prestaties worden bijge houden. Elk spel mag meerdere keren worden gespeeld. Het spelprogramma duurt van 12.30 tot 15.00 uur. Daarna zal er met de kinderen en volwassenen het sensationele spel 'eieren gooien' worden Een bingo -van 16.30-17 .00 uur- sluit de festiviteiten af. Ook hieraan is deelname gratis. Bij slecht weer zullen er alternatie ve spelactiviteiten worden gehouden in het ruime clubgebouw van v.v. W.S.E. Hare Koninklijke Hoogheid Juliana Loui se Emma Marie Wilhelmina, Prinses der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nas- sau. Hertogin van Mecklenburg, Prinses van Lippe-Biesterfeld, werd op 30 april 1909 in Den Haag geboren, als dochter van Hare Majesteit Wilhelmina Helena Paulina Maria Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklenburg en Zijne Koninklijke Hoog heid Hendrik Wladimir Albrecht Ernst Prins der NederlandenHertog van Meck lenburg. Op 2 mei 1927 installeerde Koningin Wilhelmina, voorzitter van de Raad van State, haar dochter in deze raad. Op 12 juni 1927 werd de prinses bevestigd als lidmaat van de. nederlands Hervormde Kerk. Op 20 september van dat jaar woonde ze voor het eerst de opening van de zitting der Staten Generaal bij. De prinses volgde van 1927 tot 1930 colleges aan de Rijksuniversiteit te Lei den, wat werd bekroond met een ere promotie tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, waarbij de bekende his toricus prof. dr. J. Huizinga als pro motor optrad. Na het overlijden van Prins Hendrik in 1934, volgde zij hem op als voorzitter van het Nederlandse Rode kruis. Op 8 september 1936 werd de verloving van Prinses Juliana met Zijne Door luchtige Hoogheid prins Bemhard van Lippe-Biesterfeld bekendge maakt. Zij traden op 7 januari 1937 in het huwelijk (de huwelijksdatum van haar grootouders: Koning Willem III en Koningin Emma, 7 januari 1879). Het burgerlijk huwelijk werd gesloten in het stadhuis van Den Haag; de kerkelijke inzegening vond plaats in de Haagse Grote kerk. Het paar vestigde zich in paleis Soestdijk te Baarn. Prinses Juliana en Prins Bernhard kregen vier dochters: Beatrix Wil helmina Armgard (31 januari 1938), Irene Emma Elisabeth (5 augustus 1939), Margriet Francisca (19 januari 1943) en Maria Chris tina (18 februari 1947). De prins en Prinses hebben inmiddels 14 klein kinderen. Tijdens het uitbreken van de oorlog weken prins en prinses op 10 mei 19040 met hun beide kinderen naar Engeland uit. De prinses bleef daar een maand en reisde toen, om vei ligheidsredenen, met haar dochters naar Ottawa in Canada, waar zij tot aan de bevrijding van Nederland heeft gewoond. Prins Bemhard bleef bij Koningin Wilhelmina in Londen. Op 4 september 1948 deed Koningin Wilhelmina afstand van de troon en op 6 september, nu bijna 45 jaar geleden, werd Koning Juliana in de Nieuwe kerk in Amsterdam ingehul digd. Koningin Juliana verdiepte zicht gron dig in de regeringszaken. Zij onder hield rechtstreeks contact met de kabi netsleden, vooraanstaande politici en ambtenaren. Internationaal had ze met name aandacht voor de proble matiek van de ontwikkelingslanden, het vluchtelingenvraagstuk en de zorg voor de kinderen over de hele wereld. In 1973 schonk ze de opbrengst van de inzamelingsactie van het Nationaal Comité Zilveren regeringsjubileum Koningin Juliana, aan kinderen in nood. De activiteiten vinden grotendeels plaats op het sportcomplex aan de Sportlaan 9.00 uur Optocht voor de kinderen van de basisscholen. Ook kinderen die niet in dorp op school gaan kunnen, onder verantwoording van hun ouders, aan de optocht meedoen. De ouders van deze kinderen dienen hun kind(eren) op te geven tel. 8530. 10.00 uur Aubade bij bet bejaardentehuis "Driehof' 12.00 uur Kindermarkt voor kinderen t/m 14 jaar. Hiervoor dient een kraampje gereserveerd te worden tel. 8530 of 9218. 13.00 uur Kinderspelen t/m 12 jaar. Ieder kind kan, nadat het aan de spelletjes heeft deelgenomen, een leuk prijsje verdienen. 13.30 uur Uitreiking van het Jubileumboek i.v.m. het 50- jarig bestaan van de voetbalvereniging aan enkele oprichters van de voetbalve reniging. 14 00 uur De Hazerswoudse Touwtrekkampioenschappen voor dames en herenteams. Aanmelding vanaf 13.00 uur in de bestuurskamer van de voetbal. 14.00 uur Penalty schieten: er kan in 2 categorieën worden deelgenomen: 1. 12 t/m 15 jaar en v.a. 16 jaar. aanmelding voor een beperkt aantal personen: vanaf 13.00 uur in de bestuurskamer. De doelverdedigers zijn: John Blokker en John Roskam, keepers van de selectie van de Hazerswoudse boys en Edwin de Gelder, keeper van de Al. Verder bestaat de mogelijkheid om zich te vermaken bij de ballengooitent (altijd prijs) of de schiettent. Bij het schieten zijn voor de drie beste schutters weer leuke prijzen te verdienen. Voor degenen die niet actief aan een activiteit deel willen nemen kunnen onder het genot van een hapje en een drankje het geheel in ogenschouw nemen. Speciaal aanbevolen: haring bij de haringtent... Hazerswoude-dorp - Op 30 april organi seert koffiebar "De Schutse" voor de 8e keer een 'fietspuzzeltocht'. De opbrengst zal via de stichting "Hulp Oost Europa" ten goede komen aan slachtoffers van het oorlogsgeweld in voormalig Joegoslavië. Ook dit jaar is er door De Schutse een mooie fietsroute uitgestippeld. De route is 32 km. lang Tevens is er een kinderroute. Onderweg wordt gelegenheid geboden om frisdranken en versnaperingen te ko pen. De tocht heeft de vorm van een puzzeltocht, dus is oplettendheid gebo den. Inschrijving en start zijn tussen 13.00 en 14.00 uur bij het nieuwe koffie bargebouw op de hoek Gemeneweg en Dorpsstraat. Kinderen onder de 12 jaar alleen onder begeleiding. Benthuizen - Op Koninginnedag zal om 16.15 uur in Benthuizen de traditionele wedstrijd tussen BSC 68 en tennisvereni ging BTC op sportpark "Ons Erf" plaats vinden. Waddinxveen - Het programma van speeltuinvereniging "De Overkant": 13.30 -14.00 uur: stoeptekenen rondom het clubgebouw; 14.00 tot 16.30 uur: familieverassinqsspel. Dit spel wordt per familie gespeeld: deelnemers zijn twee volwassenen en twee kinderen per kop pel. Deze 'familie' neemt deel aan de spelletjesmanifestatie, die dit jaar ook weer veelbelovend is. Voorts is er een gezellig terras en worden de kinderen getrakteerd op ranja, snoep en ijs en kunnen ze grabbelen. De hoofd prijs van het 'enveloppentrekken' is een magnetron. Voorts andere fraaie prijzen als een citruspers, een tuinmeublement enz. "De Overkant" besluit het feest met een 'Oranjebal' met live-muziek van het duo Double TT. Gratis toegang voor iedereen. Op 30 april wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen een Oranjeconcert gehouden. Twee Waddinxveense koren verlenen hieraan hun medewerking: "Vox Jubilans" o.l.v. Pieter Stolk en "De Gouwestem", o.l.v. Ben kramer. Ben Kramer begeleidt te vens de zang van "Vox Jubilans" op het orgel als ook de samenzang, terwijl Peter Verweij de begeleiding van het mannen koor verzorgt. Ook de bekende trompet tist Ab Brouwer is deze avond van de partij. Toegang gratis. Aanvang 20.00 Waddinxveen - Autoclub "De Gouwe Rijders" organiseert op 30 april haar traditionele Koninginnerit. Evenals voor gaande jaren hoopt het be stuur dat het weer een gezel lige ochtendrit zal worden. Na de rit zal tekst en uitleg wor den gegeven wat men wel of niet goed gedaan heeft. Inschrijving voor deze rit kan men vanaf 05.30 uur ('s mor gens) in het restaurant van het veilinggebouw aan de Brede- weg 23 in Waddinxveen. De start is tussen 06.00 en 07.00 uur. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Inl. tel. 079- 315205.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 23