Zevenhuizen - Moerkapelle De bibliotheek laat van zich horen De sporthal uit de as herrezen en lustrumviering dorpshuis Swanla fè Familieberichten Vooijaarsnota 1993 Kerkdiensten 5| Het vierde lustrum wordt in april herdacht Minister Alders op 1 mei in Zevenhuizen Brutale overval Aan de inwoners.. Tweeverdieners kunnen hogere hypotheek krijgen Herdenkingsdienst "4 mei" Oud papier Eendragt Oud papier Moerkapelle Jeugddienst Klaveijassen Pieter van der Eijk Koninginnefeest op kerkplein Hart van Holland/28 april 1993 pagina 7 Nieuwe accomodatie Collectie Geautomatiseerd Vrijwilligers Actief zondag 2 mei Medische weekeinddiensten LU N X 3 LIJ GQ LU OÜ N De Zevenhuizense bibliotheek bericht: "Het is al weer twintig jaar geleden dat de Stichting Openbare N.V.v.-biblio- theek werd opgericht: april 1973. Voor die tijd was er alleen een kleine boekenverzameling in een kruideniers winkel geweest, waar men eenmaal per week voor vijf cent een boek mocht lenen. Met dit bescheiden boekenbezit als start en de overname van een groot aantal boeken van twee opgeheven na burige bibliotheken, richtten de heer H Sleeuwenhoek van de bestuurders- bond N.V.V. en mevrouw Mulder, in april 1973 de volksbibliotheek op. In 20 jaar groeide deze uit tot een volwaardi ge, goed geoutilleerde en professionele 'Openbare Bibliotheek'. De bibliotheek is in z'n 20-jarig bestaan heel wat keren verhuisd: vier verschil lende adressen in de Dorpsstraat bo den onderdak. De laatste vijf jaren is de bibliotheek gehuisvest in de prachtige moderne accomodatie bij het nieuwe gemeente huis. Deze ruimte werd speciaal voor biblio theekwerk ontwerpen en ingericht. Door de centrale ligging is deze boven dien goed bereikbaar. Het boekenbezit is in de 20 jaar uitge breid van 2500 naar ruim 17.000 boe ken, tijdschriften, documentatiemap pen en naslagwerken. Ook de samenstelling van de collectie is veel gevarieerder geworden: de volksbibliotheek bezat voornamelijk romans. De huidige bibliotheek biedt naast romans en kinderboeken, ook zeer veel informatieve boeken. Over elk onderwerp is wel iets te vinden en dankzij een uitgekiende naslagcollectie is vrijwel altijd de gevraagde informatie direct beschikbaar. En voor boeken die niet aanwezig zijn, functioneert de veelgebruikte aan- vraag-regeling uitstekend. De laatste vier jaren zijn de uitleen- en ledenadministratie geautomatiseerd, waardoor het tijdrovende en foutge- voelige systeem met boek- en catalo guskaarten kon worden opgeheven. Het uitleensysteem "System 88" van de provinciale Bibliotheek Centrale Zuid- Holland, waarop de bibliotheek Zeven huizen is aangesloten, is één van de grootste bibliotheeknetwerken ter we reld! Dankzij de netwerk-structuur van het systeem is het mogelijk om in de collectie van andere Zuidhollandse bi bliotheken te kijken en daar automa tisch boeken aan te vragen. Sinds ruim een jaar kunnen de leden zelf dit sys teem raadplegen, via twee speciale, eenvoudig te bedienen publieks 'brow sers' (beeldscherm +toetsenbord). Tussen al die veranderingen, uitbrei dingen en verbeteringen door, bleef één ding hetzelfde: de vrijwilligers. De openbare bibliotheek Zevenhuizen werd én wordt gerund door vrijwilli gers. Sinds 1987 worden zij onder steund door een beroepskracht: me vrouw K. de Roode-Jouvenaz, die hoofd van de bibliotheek is. Maar het uitleen- werk en het administratieve werk wordt voor het grootste gedeelte uitge voerd door zo'n 40 vrijwilligers, die met elkaar elke week 100 a 120 uren werk verzetten! Dankzij hun creativiteit, doorzettingsvermogen, enthousiasme en onderlinge collegialiteit, kon de bi bliotheek worden wat ze nu is:" een bibliotheek met 17.000 banden, 2000 leden en bijna 80.000 uitleningen per jaar. Een actieve bibliotheek, met maande lijkse tentoonstellingen, jaarlijkse klas- sebezoeken, kinderboekenweek, schr ijversavonden, kinderjury en uitste kende samenwerking met vele instellin gen in de gemeente. Een voorziening die hier niet meer weg te denken is, aan alle kanten erkenning heeft gekregen en haar bestaansrecht heeft bewezen". Zevenhuizen - Op zaterdag 1 mei 's mor gens om 11.00 uur spreekt Hans Alders, minister van VROM in het dorpshuis Swanla te Zevenhuizen over 'wonen, milieu en recreatie'. Hij komt op uitno diging van de PvdA-afdelingen uit deze regio, die met interesse uitzien naar zijn visie, omdat er in de naaste toe komst op het gebied van ruimtelijke or dening flinke veranderingen op til zijn voor deze regio. Hoe groot zal de Acht- kamp (Achternesse) worden? Zal de verkeersdruk op Zevenhuizen, Nieu- werkerk a.d. IJssel en Zevenkamp niet ontoelaatbaar toenemen? Komt het Bentwoud er echt? Vragen die de inwo ners van Midden-Holland bezighou den. Ook op milieugebied leven er vra gen zoals m.b.t. sliblokaties voor bag gerspecie, tuinbouw-assimilatiever- lichting en de toename van de intensie ve veehouderij. Of de minister op alle vragen antwoorden kan geven is niet te zeggen, maar hij zal er wel mee worden geconfronteerd. Het PvdA-bestuur heeft ook tijd ingeruimd voor een korte persconferentie, die zal worden geleid door André Bonthuis, burgemeester van Moordrecht. Pers en belangstellen den zijn hartelijk welkom op de 1-mei bijeenkomst van de PvdA in Zevenhui zen. Zevenhuizen - In de nacht van woens dag 21 op donderdag 22 april is in de gemeente Zevenhuizen, een 84-jarige alleenstaande vrouw overvallen in haar woning aan de Schoolstraat. Drie mannen en een vrouw overmeesterden de vrouw in haar woning. Dit gebeurde nadat er via een smoes de deur werd geopend door de vrouw. Bij deze over val werden geen wapens gebruikt. Ver- Zevenhuizen - Voor de lustrumviering van dorpshuis Swanla alsmede de ope ningvan de uit de as herrezen sporthal, worden tal van activiteiten op touw gezet die plaats zullen vinden op zater dag 19 juni. Voor de viering is een lus- trumcomissie in het leven geroepen die de festiviteiten organiseert en coördi neert. Onderstaande berichtgeving is mgezonden door die commissie. In het voorjaar van 1973 werden er plannen gesmeed voor de oprichting van een dorpshuis voor Zevenhuizen. Officieel werden toen op 5 april 1973 de statuten vastgesteld van de Stichting porpshuis Zevenhuizen, met als doel De oprichting het beheer en de exploi tatie van een verenigingsgebouw ten algemene nutte voor de plaatselijke samenleving van de gemeente Zeven huizen". Bet is nu 1993 en dus precies 20 jaar geleden dat de pioniers van deze Stich- ,lng hun schouders zetten onder de realisatie van dit plan. Het huidige stichtingsbestuur vindt dit een goede reden voor het organiseren van een groot feest voor de huidige plaatselijke samenleving in Zevenhuizen/Oud Ver- filf Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. P.H. Quartel Gouda 19.00 uur ds.W.Radstake Rot terdam Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. v. Eijk Gouda Geref. kerk 9.30 uur mevr.drs. L.J. Koning-Polet Gouda 18.30 uur mw. drs. P.H. Couvée Nwk a.d. IJssel Moerkapelle Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 uur en 18.30 uur ds. D. Rietdijk 1 mei: dokter W. Vroegindeweij Bea- trixlaan 7, Moerkapelle tel. 01793- 1687; 2 mei: dokter W. Voorthuyzen Lijs terlaan 2b Bleiswijk tel. 01892-15241 Zevenhuizen- Dinsdag 4 mei a.s. wordt in de Herv. kerk te Zevenhuizen een herdenkingsdienst gehouden. Deze is voorbereid door vertegenwoordigers van vier kerken uit Zevenhuizen en Moerkapelle. Zij verlenen ook mede werking aan de dienst. Koor: zanggroep van R.K. gemeenschap/Ger.kerk. Orga nist: Ton Verschuur. De dienst begint om 19.00 uur en is ca. 19.40 uur afgelo pen, zodat er gelegenheid is om naar de herdenking bij het Gemeentehuis te gaan, die om 19.50 uur begint. Zevenhuizen - Christelijke basisschool De Eendragt houdt op dinsdag 11 mei weer een inzamelingsactie voor oud papier. Het verzoek is oud papier te bundelen of in dozen te verpakken, zo dat er minder kans op het wegwaaien van papier en minder rommel in de woonmomgeving. Tussen 8.00-18.30 uur zijn er voldoende helpende handen om het papier in ontvangst te nemen. Op 22 juni is de volgende inzameling! Moerkapelle- Ook nu is er gelegenheid om papier in de containers te brengen naast de kerk van de Ger.gem. Er kan deze maand echter alleen op zaterdag 1 mei papier gebracht worden, de contai ners zullen wel donderdag geplaatst worden maar blijven i.v.m. Koninginne dag gesloten tot zaterdagmorgen. De opbrengst van april was 18.200 kg. Inlichtingen 01793-1629. volgens werd de alleenstaande vrouw overmeesterd en naar haar slaapkamer gebracht. Terwijl één van de overval lers de vrouw in haar slaapkamer in bedwang hield, doorzochten de overi gen de woning van de vrouw. Nadat de overvallers de woning verlieten bleek dat er een portemonnee met haar geld was weggenomen. De vrouw werd niet verwond. laat en Moerkapelle. Vanzelfsprekend zijn ook inwoners van andere omliggen de gemeenten welkom. Een tweede goede reden voor het or ganiseren van een feest is de opening van het nieuwe gedeelte van het Dorps huis, dat door brand op 30 april 1992 werd verwoest. Er is in het afgelopen jaar door zeer velen een aanzienlijke hoeveelheid werk verricht om dit voor elkaar te krijgen, waarbij we speciaal noemen willen: alle betrokken gemeente-ambtena ren, incl. wethouders/burgemeester; Harm, onze beheerder en het gehele personeel, incl. de vrijwilligers; de bouwcommissieleden; het Stichtingsbestuur o.l.v. Herman Hoos, die vele vrije uren heeft gestoken in het weer op de rails zetten van een leefbaar dorpshuis en bouwbedrijf Pel- likaan. Op 20 april jl. heeft de officiële over dracht van Pellikaan B.V. naar de Ge meente en van de Gemeente naar het Stichtingsbestuur plaatsgevonden. Om deze twee gebeurtenissen te vieren en om iedereen kennis te laten nemen van ons prachtige dorpshuis hebben wij op zaterdag 19 juni een enorm groot feest georganiseerd". De lustrumcommissie. rk "En nu. wat verwacht ik. O Heere. mijn hoop. die is op U." Psalm 39:8 Bedroefd geven wij kennis dat de Heere tot Zich heeft genomen mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa in de leeftijd van 76 jaar. C.A. van der Eijk-Bos Pieter en Gerda van der Eijk-van Vliet Pieter, Wilco Jan en Bemadette van der Eijk-Guehi Simplice, Leopoldine, Arthur, Aletta Ineke en Ben Pater-van der Eijk Rosemarijn, Ruben, Dirk-Jan, Corianne Letty en Theo Panhuis-van der Eijk Matthijs, Floris Marianne en Henk Smit-van der Eijk Suzanne, Marijn. Piet, Freija 25 april 1993 Burgemeester Klinkhamerweg 55 2761 BD Zevenhuizen Geen bloemen. Bezoek en gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum aan de Schoolstraat 18. woensdag 28 april van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden donderdag 29 april om 1 l.OOuur in de Dorpskerk, Dorpsstraat 170, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Aankomst aan de begraafplaats circa 11.50 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156. Burgemeester en wethouders van Ze- venhuizen-Moerkapelle hebben de Voorjaarsnota 1993 uitgebracht. In deze nota wordt inzicht verschaft in de ontwikkelingen in hoofdlijnen van de gemeentelijke financiën in de eerste drie maanden van dit jaar. Zo is het besluit van de gemeenteraad van 30 maart 1993 om bezuinigingen/ombui gingen tot een totaal bedrag van f 212.000,00 aan te brengen verwerkt. Onderdeel van deze bezuinigingen/ ombuigingen zijn o.a. het niet vervullen van twee vacatures, afschaffen van straatveegbeurten, afschaffen van het schoolzwemmen met ingang van het schooljaar 1993/1994 en de aanwen ding van een deel van de algemene reserve van het grondbedrijf voor een malige afschrijving op bepaalde inves teringen (grondkosten enz.). Ook zijn - zij het slechts in beperkte mate - ver werkt de gevolgen van het afwijzende antwoord van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken op het verzoek tot aanvullende geldelijke steun in ver band met de in werking treding van de Wet herverdeling wegenbeheer. De fi nanciële positie van de gemeente laat niet toe, dat het totaal van de verwach te gevolgen nu al wordt meegenomen. Aan de hand van al deze wijzigingen wordt tevens vooruit gekeken. De ge schetste ontwikkelingen leiden tot een wijziging van de meerjarenbegroting, die eveneens is opgenomen in deze Voorjaarsnota. Op grond van de op dit moment voorziene ontwikkelingen wordt een sluitende begroting in de verdere toekomst nog als zeer proble matisch gezien. Deze Voorjaarsnota 1993 wordt besproken in de commissie Financiën c.a. op donderdag 29 april a.s., aanvang 19.30 uur, en in de raads vergadering van 18 mei 1993. muizen-meppen, ballen-gooien, boogschieten, mand-raden etc. kom naar de V.0.0 stand op Koninginnedag, OOK EEN GR A TIS KLEINTJE PLAA TSEN? VUL DE BON IN OP PAGINA 4! Zevenhuizen- Op zondagavond 2 mei is er een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt:"Laat zien wie je bent!". De voor ganger is Ds. Radstake uit Rotterdam. Muzikale medewerking wordt verleend door Menorah gospelkoor uit Gouda en organist Ike Zintel. Zevenhuizen - Ook dit jaar zal er weer een gezellig Oranjeterras worden inge richt op het kerkplein van de Hervorm de dorpskerk. Als het zonnetje schijnt is het hier, volgens de organisatoren, genieten geblazen met koffie en allerlei lekkernijen: verse oliebollen, slaatjes, limonade e.d. zijn volop verkrijgbaar, terwijl ook aan de kinderen is gedacht met o.a. pannekoeken. Bovendien is er een grote snuffelkraam met allerhande leuke hebbedingetjes en is er weer een grote boekenvoorraad voor de vakan tie. Voor tuinliefhebbers is er een col lectie struiken en heesters. Zevenhuizen- De uitslag van de 3e ron de over 9 weken van de klaverjasvereni- ging Hotel-Vos werd gewonnen door H. Wijn met 34.812 punten. 2e werd mevr. P. Klomp met 33.964 punten, 3e mevr. A. v.d. Berg met 33.849 punten, 4e A. de Kooter met 33.269 punten, 5e werd A. Boeve met 33.142 punten. Kampioen van het seizoen 1992-1993 werd H. Wijn met 101.028 punten. De klaverjasvereniging Hotel-Vos begint in de eerste week van september weer aan een nieuw klaverjasseizoen, weke lijks op de donderdagavond in Hotel- Vos aanvang 20.00 uur. Tweeverdieners die een huis willen kopen met gemeentegarantie, kunnen een hogere hypotheek krijgen. Het tweede inkomen mag voortaan volledig worden meegeteld bij het vaststellen van de maxi male hypotheek. In het verleden was het zo dat voor het krijgen van gemeentegarantie het tweede inkomen slechts beperkt meetelde. Het komt steeds vaker voor dat partners die getrouwd zijn of samenwonen, allebei een (deeltijd) baan hebben. Deze tweeverdieners werden tot nu toe door de overheid 'gediscrimineerd' bij het aanvragen van gemeentegaran tie. Gevolg hiervan was vaak dat de aankoop van een bepaald huis niet door kon gaan, omdat de maximale hypotheek veel lager uitviel dan de tweever dieners dachten. TERUGBETALEN Gemeentegarantie houdt in dat de gemeente aan de bank de garantie geeft dat de hypotheek wordt terugbetaald als de eigenaar van de woning niet meer in staat blijkt om de rente en aflossing te betalen. Vooral de zogeheten 'starters' op de hypotheekmarkt - vaak jonge mensen die voor het eerst een huis kopen - hebben doorgaans gemeentegarantie nodig om een hypotheek te kunnen krijgen. Veel tweeverdieners behoren tot deze groep. In het verleden was het zo dat de overheid het inkomen van de partner die het minst verdiende, maar voor 35 procent meetelde bij het bepalen van de maximale hypotheek met gemeentegarantie. Bovendien werd er van uitge gaan dat dit tweede inkomen na acht jaar zou komen te vervallen. De overheid baseerde zich hierbij op jonge echtparen waarvan een van de partners zou moeten ophouden met werken vanwege de komst van kinde ren. SERIEUS Deze beperkingen heeft de overheid laten vallen. Bij de banken worden tweeverdieners al langer serieus genomen. Zo konden ze bij de grootste hypotheekverschaffer van het land, de Rabobank, al geruime tijd terecht voor een volledige hypotheek. Tweeverdieners die vragen hebben over hun financiële mogelijkheden, kunnen terecht bij de Rabobank bij hen in de buurt.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7