Sport in de regio Rentokil kandidaat voor titel! Samenwerking ITC-terrein met commissie FLORA-run BROUWER DE KONING Treetown Soccer Holiday 1993 Zonnige Noordzee- en Duinentour O.S.S. turnde een Regio-wedstrijd in Zevenhoven Foto's in het HART VAN HOLLAND Prestatieloop camping Zevenhuizen Tennisclub Zevenhuizen Hou Vast eersteTOOS werd tweede UITVAARTVERZORGING GERANIUMS en PERKPLANTEN QRGE Winnaars sjoelcompetitie Hart van Holland/28 april 1993 pagina 9 Heren 2 P/D wedstrijden voor dames Twee jeugdkampioenen! Om te noteren: 12 juni Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Rentokil speelde zaterdag in sporthal De Kievit in Geldrop tegen Autodrop/ VCG. Deze ploeg had dinsdag daarvoor gestreden tegen PZ en na een zinderen de strijd verloren met 3-1. Autodrop moest winnen om nog een theoretische kans te creëren op de titel. Rentokil wist waarvoor ze in Geldrop waren, zij moesten winnen om in de race te blijven. Rentokil speelde daar ook naar en wist Autodrop vanaf het be gin van de wedstrijd onder druk te zet ten met hun service. De Zevenhuizense spelers wisten snel een grote voor sprong te nemen. Met de servicebeurt van Rini Boutens liep Rentokil van 3-7 verder uit naar 3-11. Rentokil kon daar na deze set rustig uitspelen en wint deze set met 6-15. In de tweede set hield Rentokil de druk op Autodrop en zorgde dat ze niet in hun spel kon komen. Vooral de pass bij Autodrop werd steeds minder en zorg de ervoor dat de aanvallen te doorzich tig werden en Rentokil er geen enkel probleem mee kreeg. Deze set werd dan ook met 5-15 winnend afgesloten. Autodrop was daardoor gelijk kans loos voor de titel en dat werkte als een bevrijding voor de spelers uit Geldrop. Rentokil kon de servicedruk niet meer zo opvoeren en daardoor kon Autod rop met een nu goed doorkomende Al- bert Cristina terug komen. Deze set begon nu meer op een wedstrijd te lijken, waarbij Rentokil op het eind bij 10-14 op setpoint kwam. Autodrop gaf niet op en wist punten te scoren, zoda nig dat zij op gelijke hoogte kwamen. Maar Rentokil bleef geconcentreerd spelen en wist het karwei te klaren met twee verrassende aanvallen, de laatste van spelverdeler Arnold v Ree (14-16). Rentokil heeft met deze sterke over winning, zijn kandidatuur voor de titel duidelijk gesteld. Volgende week leest u in Hart van Hol land wie uiteindelijk kampioen van Ne derland is geworden! Het 2e team speelde zaterdag tegen Rijnmond en wist daar nipt met 3-2 te winnen. Rentokil begon sterk en de eer ste 2 sets duidelijk, maar na vele spe lerswisselingen was de concentratie weg en kon Rijnmond terugkomen. Uit eindelijk wist Rentokil de beslissende 5e set met 15-13 winnend af te sluiten. Voor de heren staat nog een dubbele wedstrijd op het programma. Zij moe ten spelen tegen de andere kampioen van de le divisie Sudosa/Assen. Deze wedstrijden staan gepland op zaterdag 1 mei om 16.00 uur in Assen en op zaterdag 8 mei om 15.00 uur in de sport hal Swanla te Zevenhuizen. De winnaar van deze wedstrijden mag zich Algemeen kampioen van dele divi sie noemen en heeft het recht om P/D- wedstrijden tegen nr. 10 van de Super- Liga te spelen. Wanneer Rentokil-ZVH 2 algemeen kampioen wordt, zal Sudosa deze wedstrijden spelen, daar Rentokil niet met twee teams in de Superliga mag spelen. De dames speelden hun laatste kompe titiewedstrijd in Roosendaal tegen Leto Print/SR. Voor de dames was deze wed strijd niet meer van belang, daar Leto Print zich al veilig had gespeeld en Rentokil zowiezo P/D wedstrijden moet gaan spelen. De Rentokil dames kregen het in de begin fase moeilijk en konden de aan vallen niet goed pareren. De Zevenhui zense dames kwamen dan ook met 2-0 achter in sets, maar de Rentokil ploeg toonde veerkracht en kwam terug. Door hard werken wist Rentokil weer op gelijke hoogte te komen en zo een vijfde set afdwingen. Voor Rentokil ver liep die niet voorspoedig en kon de thuisploeg deze set winnend afsluiten. De selectie van trainers Willem Jan v Yperen en Dirk v Diermen kan zich op opmaken voor de P/D-wedstrijden. De eerste wedstrijd is tegen het 2e da mesteam van TDK/Brevok en wordt op zaterdag 1 mei gespeeld in Breda. Op donderdag 13 mei om 20.00 uur zullen de dames het in eigen huis opnemen tegen Somas/Activia uit St.Anthonis. Op deze donderdag zal dan ook de be slissing vallen of Rentokil behouden blijft voor de eerste divisie. Zaterdag konden weer een aantal teams kampioen worden bij de jeugd. Van de drie wisten er twee ook daad werkelijk kampioen te worden. Het eerste team dat Kampioen werd, was het damesteam Rentokil-ZVH BI team, dat slechts 1 set nodig had om zich kampioen te noemen. Tegenstan der Radius stond op een 2e plaats en moest toezien dat Rentokil-ZVH BI in de eerste set de winst met 6-15 pakte en in gejuich uitbarsten. Daarna wist Radi us de volgende sets te winnen, maar de meiden waren Kampioen. Het team van trainer/coach Nick Wielage, bestond uit Wilma Boeve, Mabelie de Vries, Sa- mantha Vermulm, Aranka vd Bie, Liane Metselaar, Annelieke Bolsterlee, Ma- rije Bender en Christa v Duin, kreeg van het district de beker overhandigd en uit handen van waarnemend voorzit ter Arend van de Knaap de felicitaties en bloemen namens het bestuur. In eigen huis wisthet Cl-team met een klinkende 3-0 overwinning op MVC Cl het kampioenschap binnen te halen. Het team bestaande uit: Rene Meyer, Bobby Bloemendaal, Lennard d Otter, Armand v Kralingen, Peter Rietveld, Sander de Graaf en Arjan Visser wor den getraind door maar liefst drie trai ners, Kristian Gaasbeek, Thomas Laf- ree en Jan Martin Visser. Direct na de gewonnen wedstrijd werd aan het team de kampioensbeker Boskoop - De commissie 'cross- en we- gatletiek' van AV'47 uit Boskoop gaat dit jaar samenwerken met een aantal bedrijven van het ITC-terrein. Tevens zal de naam FLORA-run worden veran derd in ITC-Florarun. De ITC-Florarun wordt gehouden op zaterdag 12 juni met start en finish op het ITC-terrein. Met deze verbeteringen is nu mogelijk betere faciliteit te bieden aan de lopers en de toeschouwers. Start, finish en kleedgelegenheid liggen nu vlak bij el kaar. Het parcours blijft uiteraard wel snel en over het mooiste gedeelte van Boskoop en Hazerswoude-dorp lopen en is gro tendeels verkeersarm. Door start en finish op het ITC-terrein te houden hoopt men het ITC-terrein onder een breed publiekte kunnen pro moten en anderzijds de lopers kennis te laten maken met de specifieke be drijfscultuur van de Boskoopse bedrij ven op het ITC-terrein. (Nadere berichtgeving volgt) sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Grote sortering EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a.: sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika-en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysanten stekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken KWEK geen koopavond VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Waddinxveen - TOOS heeft met de da mes turnploeg haar laatste en vierde wedstrijd in de turncompetitie afge werkt in een thuiswedstrijd. De strijd werd aangebonden met Reeuwijk en Hou Vast uit Hazerswoude. Doordat de damesploeg de eerste drie wedstrijden niet daverend had gepresteerd was het al kansloos om zich nog te plaatsen voor de finale; zodoende konden de dames ongedwongen turnen. 1werd Hou Vast met 138,9 punten, 2. TOOS: 137,35 en 3. Reeuwijk:135,65 pnt. In het individueel klassement wist Isabella vd Nieuwendijk voor TOOS een 3e plaats te bemachtigen met 30.00 punten. Mede door deze uitslag heeft TOOS zich dit seizoen niet voor de finale van de turncompetitie kunnen plaatsen. Dit is na een periode van minimaal 5 jaar niet meer voorgekomen. Echter de jongste meisjes van TOOS en dus de toekomst, hebben dit seizoen nog vol op kans zich te plaatsen voor de finale van de turncompetitie op 12 juni in Gouda. Zij moeten dan hun laatste wed strijd op 8 mei in Zoetermeer niet ver liezen. Boskoop- Het schoolvoetbaltoernooi voor de basisscholen dat tweemaal per jaar plaatsvindt, wordt aansluitend aan de 'voetbalpromotiedagen' op 6 mei gehouden. Ook dit jaar zal het een span nende strijd worden om de eerste prij zen door de resp. deelnemende scho len. Bij het zaalvoetbaltoernooi was het afgelopen winter een strijd en ging de beker van de Immanuelschool naar de Ichtusschool. Omdat het toernooi in de zgn 'Oranjeweek' (eerste week mei red.) plaatsvindt wordt het toernooi door Floreant i.s.m. de Oranjevereni ging georganiseerd. Beide organisaties hopen dan ook dat het toernooi met een oranjezonnetje wordt opgevrolijkt. Inmiddels zijn de Boskoopse scholen benaderd om een opgave van het aan tal deelnemende teams. Om de kinde ren van de basisscholen zoveel moge lijk in de gelegenheid te stellen aan het toernooi mee te doen, zal het aantal in te schrijven teams niet zijn gelimiteerd. Er kan dan ook worden deelgenomen door alle meisjes en jongens vanaf groep 3 t/m groep 8. Het toernooi gaat op 6 mei om 10.30 uur van start. Zevenhuizen - 262 Inschrijvingen op de door T ourclub Zevenhuizen '80 georga niseerde tourtocht langs de Noordzee en door de duinen. 42 Starters gingen op de 35 km., 64 op de 85 km. en 49 op de 115 km. die via de Brasemmermeer bij de Zilk afboog naar de duinen. 107 Deelnemers deden de 150 km. lange tocht die langs de Keukenhof en diver se in bloei staande bollenvelden naar het "Kopje van Bloemendaal" voerde om vanaf Zandvoort door de duinen tot aan Wassenaar de terugtocht aan te vangen. De volgende tourtocht is de "Haarzui- lenstour" op zaterdag 29 mei over 35, 60,100 en 150 km. Maar eerst is er op 30 april, Koninginnedag, een wedstrijd voor inwoners van Zevenhuizen en le den van de Tourclub over het autovrij te maken parcours Dorpsstraat, Lange Zijde, Eendrachtsweg en Burg. Boer- straat. Sponsors kunnen zich melden bij: G. v.d. Ham, tel. 01802-2043. overhandigd door Van Duin namens het district Zuid-Holland, die hen ver der succes wenste in de strijd om het districtskampioenschap wat zaterdag 1 mei gespeeld gaat worden. Namens het bestuur Van der Knaap de spelers en overhandigde de bloemen. Voor Rentokil kunnen er nog 2 jeugd kampioenen bijkomen. Woensdag 28 april spelen de damesjunioren A1 tegen RHN/VSTS en bij winst zijn zij kam pioen. De heren aspiranten BI lieten het afgelopen zaterdag liggen bij mede kampioenskandidaat Jodan BoysDeze week zullen zij nogmaals tegenover el kaar staan en dan is één gewonnen set al voldoende. Zevenhuizen- Zaterdag 24 april nam O.S.S. deel aan de Regio-wedstrijden in Zevenhoven. Er was een ochtend- en middagprogramma, met in totaal 748 deelnemers. O.S.S. was 's middags aan de beurt met 4 ploegen (3 meisjes en 1 jongensploeg). Er moest geturnd wor den door de meisjes: vrije oefening, balk, lange mat en sprong. De jongens: ringen, lange mat en sprong. De uitsla gen waren als volgt: O.S.S. meisjes 1 Waddinxveen - Tine Valenkamp, 5e in het algemeen klassement, heeft in de sjoelcompetitie van Sjoelclub Wad dinxveen, met 1422 punten de le plaats behaald. In klasse B: werd Peter v Leeu wen eerste met 1290 punten. In klasse C: Erwin Pleus met 1306 punten; in klas se E: Ronald Meijer met 979 punten. (groep Lien), 2e prijs 21.88 pnt.; O.S.S. meisjes 2 (groep Lien) 2e prijs 22.42 pnt. O.S.S. meisjes 3 (groep Marga) 2e prijs 21.85 pnt. Voor de vrije oefening waren er 5 bekers te winnen. O.S.S. meisjes behaalde de 4e prijs. De jon gens behaalde bij de ringen een le prijs met 7.54 pnt. goed voor een mooie be ker. Algemeen eindigde de jongens op een 2e plaats met een puntentotaal van 21.93 pnt. Een niet onverdienstelijke middag dus voor O.S.S. Zevenhuizen - Op 1 mei wordt de jaar lijkse 'campingloop Zevenhuizen' ge houden. Start 12.00 uur. Er kan gelopen worden voor 5 km en 10 km afstand. Nieuw is de EM wedstrijd/prestatie loop. Men kan dus voor de 1 Okm kiezen uit de normale prestatieloop en de EM loop. Er zijn diverse categorieën waarin deel genomen kan worden, variërend van heren senioren, veteranen I, II en 11 en dames senioren, veteranen i en II. Vanaf 10.00 uur kan er ingeschreven worden bij camping Zevenhuizen. Er is douche en kleedgelegenheid. Het parcours, deels autovrij en precies gemeten. Voor inl. 01802-2598, 2395 of 1654. Zevenhuizen- In het tweede weekend van de tenniscompetitie waren de weersomstandigheden uitstekend. Bij prachtig voorjaarsweer werd in veel mooie partijen gezweten voor de winst Hier een verslagvan Heren 1 indezater- dagcompetitie voor 35+ers Na het ver lies vorige week tegen Oaze met 3-2 wachtte afgelopen zaterdag de reis naar LTC Hoogvliet. De met een schou derblessure uitgevallen Pieter-Bart en gelen werd vervangen door Harry Hack, die goed inzette door de eerste single overtuigend met 6-2 6-3 te win nen. Het dubbel Hans Bolsterlee (50+!) en Martin Heerschap had een off-day; niet zozeer de uitslag van 3-6, 3-6, maar vooral het spel was bedroevend. On dertussen veegde Hans Knijnenburg in de tweede single zijn tegenstander van de baan met 6-1 6-2 waardoor de kan sen op een totaaloverwinning voor het grijpen lagen. De dubbel Hack/Bolster- lee speelde een zeer spannende pot. met zelfs enkele matchpoints in de der de set, maar lieten door verkrampt spel de overwinning liggen: 7-6,4-6 en 5-7. De laatste dubbel Knijnenburg/Heerschap liep in de eerste set gelijk op, echter bij 4-4 knapte er iets waarna het snel beke ken was, 4-6, 0-6. Net als vorige week werden ook deze week alle single par tijen overtuigend gewonnen maar kon door nog onbekende oorzaak de wed strijd niet gewonnen worden door ver lies van maar liefst alle dubbels.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9