Kennismaken met muziek instrumenten bij Kreater Invoering 30km/h-zone Babsloot/Maatschouw Jeugdkompetitie Florida Uitslagen sjoelclub Waddinxveen Sportdagen basisscholen Gospelkoren festival Twee amateur kunstenaars exposeren in Bibliotheek Kerkdiensten M Kerkdiensten Boskoopse filatelisten vieren 60-jarig bestaan met postzegel tentoonstelling "Boskofila IV" CNV-voorzitter Westerlaken spreekt in Boskoop Nieuwbouw huisvesting v.e.g. Bethel Verkoping Roemenië Koninklijke onderscheidingen t.g.v. Koninginnedag 1993 Officiële eerste steen jeugdhonk Floreant Landelijke fietsdag vanuit Boskoop Koninklijke onderscheiding voor de heer Van Veen Koninklijke onderscheiding voor de heer Ouwehand Hart van Holland/5 mei 1993 pagina 15 Voor kinderen en volwassenen Hoe gaat de instrumenten parade in z'n werk? Boskoop - zondag 9 mei Waddinxveen - zondag 9 mei Handelaren, veiling, themadag Waddinxveen - Jaarlijks organiseert Kreater de zgn. Instrumentenparade, die oorspronkelijk bedoeld is om kin deren die een muziekinstrument willen gaan bespelen te helpen een goede keus te maken. De opzet is tegenwoor dig echter breder: alle kinderen en vol wassenen die het leuk vinden om eens te proberen hoe de verschillende in strumenten bespeeld worden, kun nen meedoen. De deelnemers worden in groepjes ver deeld, die stipt op tijd vertrekken op een soort verkenningstocht door het gebouw. In elk lokaal zullen docenten en leerlingen van de muziekafdeling van Kreater verteilen over hun instru ment, laten horen hoe het klinkt en la ten zien hoe het wordt bespeeld. De deelnemers kunnen natuurlijk vragen stellen over alles wat er mee te maken heeft, maar wat het belangrijkste is, ook kunnen ze even proberen om er op te spelen. Zo worden 9 lokalen aange daan waar bij elkaar meer dan 10 ver schillende instrumenten worden 'be zocht'. Iedereen is welkom: jong en oud, kinderen, ouders, belangstellen den. De Instrumentenparade vindt plaats op zaterdag 15 mei in het ge bouw van Kreater, Kerkstraat 13, Wad dinxveen. Er wordt om klokslag 10.00 uur gestart (op tijd aanwezig zijn dus!) en het duurt tot 12.15 uur. Meedoen kost niets, maar met het oog op de groepsindeling is het wel nodig om van te voren een plaats te reserveren: bo vendien is de deelname beperkt! Reser veren kan vanaf maandag 10 mei tot en met vrijdag 14 mei, tussen 9.00 uur en 16.30 uur, bij de administratie van "Kreater", telefoon 01828-14422. Boskoop- In overleg met de bewoners heeft het gemeentebestuur besloten van het gebied Babsloot/Maatschouw een 30-km/h-zone te maken. Om deze snelheid af te dwingen wordt aan het begin van de Babsloot, nabij het ge meentekantoor, een verkeersdrempel aangebracht. Van een reeds bestaande drempel is de op- en afrit zodanig gewij zigd dat het effect hiervan vergroot is. Uitvoering In de week van 3-7 mei a.s. brengt openbare werken aan het begin van het gebied een rubber drempel aan op het wegdek. Aangezien deze ver- lijmd wordt zal de toegang tot het ge bied gedurende een aantal uren ge stremd zijn voor motorvoertuigen. Over het juiste tijdstip worden de be trokken bewoners tijdig geïnformeerd. De uitvoering van de drempel gebeurt zodanig dat het langzaam verkeer ont zien wordt. Dat is mogelijk doordat aan weerszijde een strook van 1.00 m vrij blijft. De motorvoertuigen moeten ech ter afremmen en worden hierdoor op merkzaam gemaakt dat zij een woonge bied binnen rijden waar een hoge snel heid onverantwoord rijgedrag bete kent. Met de invoering van deze maat regel hoopt het gemeentebestuur weer een bijdrage te hebben geleverd aan de verkeersveiligheid. Nadere informatie bij afdeling openbare werken, de heer T. Zoutendijk, tel: 19586. Boskoop- In het op een na laatste kom petitie-weekeinde speelden de Florida- teams zeersuccesvol. Florida 1 opvolle sterkte verpletterde Mix 2 uit Naald wijk. Het werd 8-0 en gemiddeld 15-1 in de 16 gespeelde games. Florida 2 maak te zich geheel afhankelijk van misstap pen van naaste concurrent Eridos 3 door zelf 4-4 te spelen tegen Merenwiek 4 (Leiden). In Zoetermeer verloor Flori da 3, maar Florida 5 kende in Roelo- farendsveen geen problemen met Apol- le 9. dus 8-0 winst. Florida 4 had deze ronde al vervroegd gespeeld en 8-0 ge wonnen in Ter Aar. Bij deze uitslagen kon Florida 6 ook niet achterblijven. Van de zwakste in poule, Shuttlewoude 4, werd met 8-0 afstand genomen. De mini's speelden: FloridaA-Deo4-4; Deo B, Nootdorp - Florida B 3-5. Komende zondag zijn de laatste kom petitiewedstrijden. In de sporthal De Sniep wordt het erg spannend, want Florida 1, 2 en 5 spelen tegen resp. 2,3 en 8 uit Zoetermeer. In alle gevallen moeten de Florida -teams ruim winnen om nog een kans te hebben de Eridos- teams van het kampioenschap af te houden. Aanvang 12.30 uur. In Alphen a.d. Rijn zal Florida 4 tegen Flair 2 onge twijfeld de kampioenstitel binnenha len. Aanvang 14.00 uur. Waddinxveen- Ondanks zijn derde plaats inde competitie van de sjoelclub Waddinxveen blijft Jan Kersbergen lei der in het algemeen klassement. De uitslagen: klasse a 1. Tine Valenkamp; klasse b 1. Peter v Leeuwen; klasse c 1. Erwin Pleus;Klasse d 1Kees Krijgsman; klasse e 1. Ronald Meijer. De stand: klasse a 1. Jan Kersbergen; klasse b 1. Peter v Leeuwen; klasse C 1. Erwin Pleus; klasse D 1. Kees Krijgsman; klas se E 1Rosewelle v Leeuwen. De prijzen zijn gegaan naar: klasse A: Wim Slinger land jr., Jan Kersbergen, Cees Kuypers en Dick Dros; klasse B Asha den Drijver, Bas Koppenaal, Cor v Herk en Frans Bouwmeester; klasse c. Cor v Gils, Er win Pleus, Frans Botger en Cor Faay; klasse D Kees Krijgsman, M.C. Taktor, Jeanette Kersbergen en Jan Olie; klasse E. Ronald Meijer, M. Zonderland en Anton Dubbis. Boskoop Op maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 mei worden de sportda gen voor de basisscholen gehouden. Deelnemende scholen zijn: Vijverflui ter, Kon. Wilhelminaschool, Ichtus- school, Immanuelschool, Rehoboth- school, De Akker, De Zevensprong. Maandag 10 mei van 13.30 - 15.30 uur groep 3,4 en 5. Dinsdag 11 mei van 13.30 -15.30 uur groep 1 en 2. Woensdag 12 mei 8.30-12.00 uur groep 6, 7 en 8. De Waddinxveen- T.g.v. het koperen jubi leum van het interkerkelijk koor Meet ing te Waddinxveen, organiseert dit koor op vrijdag 14 mei een gospelkoren lestival. Aan het festival werken o.a. mee El Jakim uit Zevenhuizen en koor Meeting uit Waddinxveen, daarnaast 2al er nog een speciale muzikale bijdra ge worden gegeven door Het Waddinx- veens fluitkwartet. Tevens presenteert Boskoop- Tot eind mei is in de Biblio theek aan de Babsloot een expositie ingericht met werkstukken van Truus 'ts-Treur en Kees vd Kooij, die beide een actieve rol hebben gespeeld in het organiseren van de tentoonstellingen varj Boskoop Creatief. De tentoonge stelde werkstukken van Truus zijn Herv. kerk ds.K.J. Jansen 18.30 uur ds. J. Stelwagen jeugddienst De Stek 9.30 uur ds.J.H. Langelaar Geref. kerk 9.30 uur ds.J.H. Lange laar 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk Vrijz. Prot Geloofsgem. 10.00 uur ds. M. Driesen Leiden Chr. Geref. kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. M. Drayer Hilversum R.K. Boskoop zaterdag 17.30 uur De Stek 19.00uur kerkzondag 10.00uur kerk. sportdagen vinden plaats op de sport velden aan de Hoogeveenseweg. Voor de kinderen worden verschillende sportieve activiteiten georganiseerd. Voor de verrichtingen bij een aantal activiteiten ontvangen zij een diploma. De organisatie hiervan is in handen van Marleen Verweij, Annefieke Prins, Hen- ny Poot, Andre v Egdam en Henk Sla- tius. Meeting op deze avond hun pas opge nomen cassettebandjes "geloof niet is onmogelijk". Het festival wordt gehou den in de Ontmoetingskerk aan de Groenvoorde te Waddinxveen, aan vangstijd 20.00 uur, de kerk is open om 19.30 uur. Het belooft een luisterrijke avond te worden, Men is van harte wel kom. Inf. Wil van Helden tel. 01828- 15734. voornamelijk aquarellen en tekeningen en Kees laat zijn meest recente beeld houwwerken van hout, graniet, brons, marmer, lood en gebakken klei zien. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de Bibliotheek. Toe gang is gratis. tiit Herv. Gemeente Brugkerk 9.30 uur ds. A.W. v.d. Plas 17.00 uur ds. H. Schipaanboord; De Hoeksteen 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. J.W. Goossen; Bethelkerk 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur cand. P. Hoogendam Gouda; Rehobothschool 9.30 uur ds. P.v.d. heuvel Vlaardingen 17.00 uur ds. M. Aangeenbrug Barne- veld. Geref. Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. R. van Nus Rotterdam Geref. kerk 9.30 uur ds. A. Verburg IJsselstein 19.00 uur ds. G. Gazemier Amersfoort Boskoop- Op zaterdag 8 mei wordt om 10.30 uur de eerste (officiële) steen, voor de (ver)nieuwbouw van de kanti ne en het jeugdhonk, gelegd door Koos en Gerda vd Horst. Dit echtpaar houdt zich al jarenlang bezig met het jeugd voetbal bij Floreant. Vanaf 10.00 uur is men welkom op het complex aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Na de eerste steenlegging is er een kort sa menzijn, dat tot ca 11.00 uur zal duren. Boskoop- Dit jaar organiseert de ANWB i.s.m. toerclub Avanti weer als vanouds de Landelijke Fietsdag vanuit Boskoop. De tochten zijn ongeveer 30 km lang en zijn uitgepijld. Er zijn mooie routes uit gezet, die zeer geschikt zijn om met het hele gezin te rijden. Men kan starten tussen 9.00-13.00 uur vanaf "Het Praat huis" Snijdelwijklaan in Boskoop. Ook is er weer een mooie herinnering te verdienen. Voor inlichtingen: K. Hof stee tel. 01727-14844. Waddinxveen- T.g.v. de viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Ko ningin is de heer A. van Veen, wonende Willem de Zwijgerlaan 70 te Waddinx veen, begiftigd met de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, in goud. Het versiersel, behorend bij deze onderscheiding, werd op don derdag 29 april uitgereikt door burge meester C.M. vd Linden. De heer Van Veen ontving de koninklijke onder scheiding ondermeer voor zijn ver diensten van 50 jaar vrijwilligerswerk. Waddinxveen- T.g.v. Koninginnedag is de heer H. Ouwehand, op voordracht van de Minister van Defensie, konink lijk onderscheiden. De versierselen, be horend bij de koninklijke onderschei ding, werden op 29 april uitgereikt door de desbetreffende commandant c.q. hoofd van dienst op het Ministerie van Defensie. De heer Ouwehand die in het dagelijks leven ritmeester der cavale rie is, wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaar den. t.k. ASS stoel weinig gebruikt vr. pr. 750,- (zwart) 01828-32547 t.k. Zündapp 50 cc snel 15 mm carb. gerev. blok i.g.st. 750,-01828-15957 t.k. zomerjas roze/lila mt. 134 nooit gedr. van 150,-voor 50,-01828-10809 Boskoop- De Beurshal van restaurant Florida aan de Boskoopse Rozenlaan zal op 13,14 en 15 mei het tijdelijk on derkomen zijn van de Boskoopse afde ling van de Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars. De filate listen uit het dorp aan de Gouwe vieren op genoemde data met een tentoon stelling het 60-jarig bestaan van hun vereniging. Deze manifestatie, die on der de naam Boskofila IV wordt gehou den, bevat voor postzegelverzame laars een aantal aantrekkelijke elemen ten. Allereerst is er de tentoonstelling met zo'n 300 kaders. De postzegels die worden tentoongesteld zijn niet uitslui tend afkomstig van leden van de Bos koopse vereniging. Ook inzenders uit andere delen van Nederland laten op Boskofila IV hun fraaiste postzegelver zameling zien. Voor jeugdige verzame laars van verenigingen uit Boskoop en omgeving is er op de tentoonstelling een speciale plaats ingeruimd. Dat jong beginnen met verzamelen met de nodi ge inzet tot uitstekende resultaten kan leiden laten zij in dertig kaders zien. Alle tentoongestelde verzamelingen zullen door een uit twaalf gespeciali seerde filatelisten bestaande jury wor den beoordeeld. Afhankelijk van het door de jury toegekende aantal punten komen de inzenders in aanmerking voor de volgende prijzen: Verguld Zil ver, Zilver, Verzilverd Brons, Brons of een Diploma. Dankzij een bijzondere gift van de Stichting Verboom Fonds zullen bekroonden een "echte" medail le ontvangen. Zo zal bijvoorbeeld een deelnemer wiens inzending door de jury met Zilver wordt bekroond, een zilveren penning ontvangen. De bezoekers aan Boskofila IV kunnen na een bezoek aan de tentoongestelde verzamelingen bij diverse gerenom meerde postzegelhandelaren terecht om eventueel hun verzameling uit te breiden. Tijdens de openingsuren van de tentoonstelling(13 mei :15.00- 22.00 uur: 14 mei 10.00-22.00 uur en 15 mei: 10.00-16.00 uur) zijn deze handelaren met een breed assortiment postzegels en ander filatelistisch materiaal in de Beurshal aanwezig. Een mogelijkheid om de verzameling uit te breiden biedt ook de veiling die op vrijdag 14 mei wordt gehouden in de Lido-zaal van restaurant Florida. Vanaf 19.00 uur ko men ruim 500 kavels uit binnen- en buitenland onder de hamer. Als aan denken aan de tentoonstelling wordt een speciale envelop uitgegeven. Deze envelop zal, voorzien van het groene Boskofila IV-logo, postzegel en stem pel, worden verkocht. De laatste dag van Boskofila staat in het teken van de Thematische Filatelie. Voor deze at tractieve manier van postzegels verza melen neemt de belangstelling duide lijk toe. Verzamelaars die met plannen rondlopen om een thematische verza meling te beginnen zijn deze dag dus aan het goede adres. Toegang gratis. De officiële opening van de tentoonstel ling wordt verricht door de burgemees ter van Boskoop, de heer drs. J.J.Spros, op donderdag 13 mei om 20.00 uur. Boskoop- Op uitnodiging van de CNV- afd. Boskoop zal op dinsdag 11 mei om 20.00 uur landelijk CNV-voorzitter An ton Westerlaken de CNV-leden in Bos koop toespreken. Al langer is binnen het CNV de vraag aan de orde op welke wijze CNV-leden in de regio beter en meer bij vakbondsaktiviteiten in de leefomgeving betrokken kunnen wor den. Op dit moment opereren de diver se CNV-bonden nog te vaak geisoleerd van elkaar. Bij veel CNV-leden leeft ech ter de wens de beweging op moderne leest te schoeien. Als resultaat van de discussie, die ook landelijk gevoerd wordt, moet de CNV-dienstverlening meer laagdrempelig en beter bereik baar zijn. Ook in Boskoop leven op dat terrein reeds enthousiaste gedachten onder de leden van het CNV-bestuur. Anton Westerlaken heeft zich inmid dels laten kennen als iemand die de discussie met de leden niet schuwt. Tevens zal de CNV-voorzitter een aan tal CNV-leden huldigen i.v.m. hun lang durig lidmaatschap van de Christelijke Vakbeweging. Het belooft dan ook een zeer informatieve avond te worden. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. De avond zal worden gehouden in het Geref. Centrum "De Loods"; Zijde 11 te Boskoop. Voor na dere informatie: secr. CNV-afdeling Boskoop, dhr. A.J.J. de Lange; Laagbos- koop 76, 2771 HC Boskoop, tel. 01727- 14793. Boskoop - De volle Evangelie Gemeente "Bethel" is de laatste jaren zo sterk ge groeid, dat er dringend behoefte is ont staan aan een ruimere behuizing. De ve le activiteiten die de gemeente ont plooit, kunnen in het huidige gebouw aan de Burg. Colijnstraat steeds moei lijker worden gecombineerd. Een ge schikte plaats is gevonden in de loods van de vroegere kwekerij van W. de Bruin aan de Zuidkade te Boskoop. Dit gebouw zal voor een groot gedeelte worden verbouwd en intern volledig vernieuwd. Er is een fraai ontwerp ge maakt van het nieuwe gebouw. Daarin is vooral de nadruk gelegd op een func tionele indeling. Het belangrijkste deel vormt de 'samenkomstzaal' van ruim 280 m2, waarin ook het doopvont is opgenomen. Tevens is gedacht aan een geluidsstudio, kleine zalen voor de 'zondagsschool' en de creche, een 'jeugdhonk' voor de oudere jeugd, een keuken en voldoende toilet- en garde roberuimte. In februari jl. is met de bouwwerkzaamheden een begin ge maakt. De aannemer is al een flink eind op weg naar het eindresultaat. Eind mei a.s. verwacht deze bouwer het gebouw te kunnen opleveren. Niet allen her bouwbedrijf is aan het werk. Door de gemeenteleden wordt een zeer belang rijk deel van de werkzaamheden in ei gen beheer uitgevoerd. Met de nieuw bouw hoopt de gemeente "Bethel" in de nabije toekomst voldoende ruimte te hebben voor haar activiteiten, zoals het kinder-en jeugdwerk, de vrouwen ochtenden, muziek-en zanggroep, maar vooral voor de samenkomsten op zondagmorgen en dinsdagavond. Waddinxveen - In juli hoopt een twintig tal jongelui uit Waddinxveen hun va kantie te besteden aan het opknappen van een gehandicaptenhuis in Roeme nië. Ten bate hiervan zal er op zaterdag 8 mei, tussen 9.30-16.00 uur, een verko ping worden gehouden in de consisto rie van de Christelijke Afgescheiden Gemeente aan de Dorpstraat 5 rw Wad dinxveen. Verkocht worden o.a. hand werken, kaas, tuinplanten, boeken, snoep, aquarellen en cadeauartikelen. t.k. Tomos buitenb. motor (langstaart) zeer weinig gebr. 400,- na 18 uur: 01793-3147 Hoera Daniella en Marcel Korbijn hebben een zoon Dirk Monique Fanny t.k. VW Golf bj 79 750,- na 19 uur: 01727-13695 Boskoop-Tijdens de jaarlijkse lintjesre gen t.g.v. de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin heeft burgemees ter drs. J.J. Spros op donderdag 29 april zes Koninklijke onderscheidingen uit gereikt. De gedecoreerden waren: de heer L.J. Binken, voorheen voorzitter afd. Boskoop bij Veilig Verkeer Neder land, begiftigd met de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud; de heer B.A van Drunen, voor heen all-round produktiechef bij Mul der Boskoop NV, begiftigd met de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver; de heer K. Kra nenburg, algemeen directeur Mulder Boskoop, door Hare Majesteit be noemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau; de heer N.C.Persoon, voorma lig directeur van de Rabobank Bos koop, begiftigd met de eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nas sau, in goud; de heer H.N.Rentes, voor heen hoofd Algemene Zaken en Milieu bij Mulder Boskoop NV., begiftigd met de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud en de heer J.Treffers, op grond van zijn verdien sten, begiftigd met de eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas sau, in zilver.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15