Koninginnemarkt jubilerende BSC'68 groot succes Indianen in Hazerswoude ,if]« Bernardus volop in de race na schitterende ovewinning Uitbreiding Rijksvaccinatieprogramma Schotland centraal bij Plattelandsvrouwen Kerkdiensten Op zomervakantie?? Doe mee met het Vakantieproject Jeugdsoos 't Hoekie Opbrengst collecte Kinderhulp Ramuze op de dag van de muziek Nieuw Leven Oranje-concert op Künckelorgel De Schutse met sport en spel Rijnakkoord houdt open huis Voetbalwedstrijd Koninginnedag Toernooi Agenda zondag 9 mei Weekeinddienst huisartsen Boskoop/Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Ziekten door HIB Vaccinatie Waarschuwing Bericht van de rijkspolitie: Politie waakt Wie doet er mee? Afwezigheidsmelding i Waarschuwingsadres/ sleuteladres Hart van Holland/5 mei 1993 pagina 17 Benthuizen - Reeds voor het 15e achter eenvolgende jaar, stond de oud-trainer van BSC'68, Goof van Rijswijk uit Bos koop, met planten, struiken en bomen op de stand van BSC'68. Door de jaren lange reputatie was de verkoop weer geweldig. Ook de sokkenkraam van de fam. Hillebrand en de zelfgemaakte poppenkleertjes van Sanny van Eeden Petersman hadden niet over belang stelling te klagen en brachten heel wat op voor de jubileumkas van BSC'68. Op 30 april werd 's middags de wed strijd gespeeld tussen oud-BSC'68 en een combinatie van de Benthuizer Ten- nisclub. Op papier een ongelijke strijd, want bij de tennisclub liepen enkele goede en veel jongere spelers van BSC 68 in het elftal. Toch gaven de oudjes goed partij. In de 7e min. kwam BTC op voorsprong. Eric Panhuyzen kopte een voorzet van Herbert Tahapary in 0-1. Na 20 minuten spelen maakte Diderick Luyen er na een solo 0-2 van. BSC'68 kreeg wel kansen maar scoorde niet. Claus Gengenbach schoot rakelings naast en ook Aad den Boer had geen ge luk met een treffer. Fred Retel jr. speel de te zacht terug op zijn keeper, maar de tennisgoalie, Arnold Tol, stopte de bal fraai... Aad den Boer schoot vlak voor de thee nog een keer op de lat. In de 10e min. van de tweede helft bracht good-old Bertus Korbijn tot tweemaal toe redding bij het inzetten van de ten nis. Ook Jaap Pos van de oudjes liet zien dat hij nog kan voetballen, maar helaas tikte Arnold Tol de bal over de lat. André de Cler scoorde nog een doel punt na een solo en een lob over Kor bijn heen 0-3. Nadat Jaap vd Heijden nog een keer op de lat geschoten had, mocht Claus Gengenbach de eer red den en bracht de stand op 1-3. De wed strijd werd in de eerste helft geleid door BSC'68 voorzitter Aad Taal, maar die ondervond te veel last van een oude blessure en moest de fluit in de tweede helft overgeven aan Wim Boevé. Zaterdag 1 mei werd een toernooi voor de A en B-jeugd gehouden. Bij de A- jeugd had BSC'68 weinig succes want deze jongens eindigden op de laatste plaats in de poule, die werd gewonnen door DSVP met 6 punten Bij de B1 ging het veel beter, want in een spannende partij wonnen de jongens van Maarten Huysing en Theo vd Meer met 2-1 van de Jagers en zij eindigden als eerste met zes punten en de Jagers werden tweede met vier punten! Bij de B2 jeugd was het ook uitermate spannend maar daar verloren de groen-witten de be slissende partij van O.S.C. dat eerste werd met zes punten met BSC'68 op de tweede plaats met vier punten. Zaterdag 8 mei wordt het da- mes- toernooi gehouden. Het startsein wordt om 10.00 uur gegeven en de j deelnemers zijn ver deeld over 2 poules:1 DSVP, Duinoord, RCL, leiden, Hillegersberg, Ver- burch, KMD, DHL, MW'27 en BSC'68. Rijnwoude- In de maand mei is in de bibliotheek van Hazerswoude Rijndijk de tentoonstelling 'Indianen in Mexico; van mais tot mensenrechten' te bezich tigen. l.s.m. de Nijmeegse stichting Vic tor Jara is een foto-expositie samenge steld. Deze expositie geeft een beeld van de geschiedenis van de Azteken en de Maya's. Ook wordt een beeld ge schetst van de leefwijze van de heden daagse Indianen. Naast foto's worden ookmuziekinstrumenten en aardewerk tentoongesteld. Verder is er ook multi media presentatie via een computer. De Wereldwinkel Hazerswoude/Kou- dekerk vult de tentoonstelling aan met materiaal uit Mexico. Op 11 mei om 20.00 uur wordt een dia lezing gehouden door Wendeline Vink. Het dagelijks leven, religie, gebruiks voorwerpen en vele andere voorwer pen van goud, zilver, hout en textiel vormen de ingrediënten van deze le zing over de cultuur van de Azteken en de Maya's. Tijdens de lezing wordt Benthuizen - Op zaterdag 15 mei organi seert de jeugdsoos 't Hoekie een loop- puzzeltocht. De route is uitgezet in het Rietveld bij Hazerswoude. Vertrek om 19.00 uur vanaf het kerkgebouw "De Hoeksteen" aan de Alb. Schweitzer- laan. Met fiets en brommer gaat de tocht richting "Klein Giethoorn". De avond wordt met een hapje en drankje besloten. Men dient een zaklamp mee te nemen en zich van tevoren aan te melden tel. 079-310 297. door vrijwilligers van de Wereldwinkel koffie geschonken. Gratis toegang kaartjes voor deze lezing zijn verkrijg baar op de bibliotheek aan de Rijndijk. Ook worden er voor de bovenbouw van het basisonderwijs workshops gehou den met muziek van en informatie over Indianen. Deze tentoonstelling is on derdeel van een projekt van de Provin ciale Bibliotheekcentrale voor Zuid- Holland. 1993 is door de Verenigde Na ties uitgeroepen tot het Jaar van de In heemse Volkeren. Het doel van het pro jekt is het verstrekken van informatie over en bijdragen tot het bewustwor dingsproces in zake het leven en de cul tuur van de Indianen in Mexico. De tentoonstelling is geopend op dinsdag: 10.00-12.00 uur, woensdag en vrijdag: 14.00-17.00 uur en 18.30-20.30 uur en donderdagmiddag: 14.00-17.30 uur. De bibliotheek is te vinden in de beneden verdieping van het gemeentehuis aan het Fred, van Eedenplein in Hazerswou- de-Rijndijk. Benthuizen- De collecte van de Kinder hulp die in Benthuizen is gehouden, heeft met de hulp van 20 collectanten 1.620,80 opgebracht. Een ieder hier voor hartelijk dank namens de plaatse lijke organisatie Aria van Dam. t.k. ANWB-fietsdrager voor 3 fietsen op trekhaak gegalvaniseerd 100,- 01793-1782 t.k. electrische olieconvector en grammofoonpla ten 01802-2686 Benthuizen 8 mei R.K. 19.00 uur De Hoeksteen 19.00 uur H. Mis Herv. kerk 9.30 uur ds. H. Veldhuizen Zoetermeer 218.00 uur ds. J.C. den room Sommelsdijk De Hoeksteen Herv/Geref. 10.00 uur mevr ds. T. Bergsma Den Haag Geref.Gem. 10.00 uur mevr.ds. T. Bergsma Den Haag Hazerswoude-dorp Herv.e kerk 9.30 uur ds. J.B. Alblas 18.30 uur ds. C. v. Dis Wassenaar Geref. kerk 9.30 ds. A.C. Poley jeugd dienst 17.00 uur ds. A.C. Poley R.K. zaterdag 19.00 uur Woorddienst met jongerenkoor; zondag 10.00 uur H. Mis met gemengd koor 11.30 Ge zinsviering en doop. Met kinderkoor. 8 en 9 mei dokter J.J.A. Harderwijk Zijde 26 Boskoop tel. 01727-17540. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 1714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; ereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 1728-9322.; Divisie ouder-en kindzorg-, spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715 -1463; Openingstijden uitleen magazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen; tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk *erk: Huzerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur, Hazerswoude-dorp: tel. 01728- s 146 do+ vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020. elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 gemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance w-I I (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten; 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 tuhting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 'indijk); Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voorouderen 9537 H Fraanje lel' 01728"9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage 0172&-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Rijnwoude - Op 15 mei de jaarlijkse internationale Dag van de Muziek. Ook het amateur symfonieorkest "Ramuze" uit Rijnwoude zal dit jaar een bijdrage leveren aan deze dag. l.s.m. de streek- muziekschool 'Rijnakkoord' zal 's mid dags een uitvoering worden gegeven. Er staan werken op het programma van o.a. Bach, Telemann en Haydn. Het wordt echter niet zomaar een concert; het geheel zal nl. in het teken staan van het thema 'dans'. De dirigent Leo Ver- schragen zal rondom de stukken een verhaal houden over 'dans', waarbij het orkest dan ook voorbeeldstukjes zal spelen om het verhaal te illustreren. Het concert belooft de moeite waard te worden, zeker ook voor kinderen. Zo zelfs dat de aanwezigen ervan genieten zullen en misschien zelf zin krijgen een instrument te gaan bespelen. Dat kan. "Ramuze" kan nog goed enthousiaste amateurmusici gebruiken, vooral in de strijkersgroep. Het concert vindt plaats in "Het Anker", Chopinlaan 1, Hazerswoude-Rijndijk. Het is een in loopconcert dat gehouden wordt van 15.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Hazerswoude-Dorp- Deze week wordt de laatste hand gelegd aan het terrein rond de korenmolen Nieuw Leven aan de Dorpsstraat 228 te Hazerswoude- Dorp. Naast de molen en aan de Dorps straat zijn picknickplaatsen gemaakt. Deze voorzieningen kunnen onder meer wandelaars en fietsers een aange naam rustpunt bieden op hun tocht of na de bezichtiging van de molen op zaterdagen. Zaterdag 8 mei aanstaande wordt in Nederland de nationale mo len- en fietsdag gehouden. Dit lijkt ons een goed aanknopingspunt om de pick nickplaatsen officieel ingebruik te stel len. Wij hebben het genoegen u uit te nodigen om bij de ingebruikname van deze voor Hazerswoude-Dorp touris- tische voorziening aanwezig te zijn en zouden het op prijs stellen u op 8 mei te 11.00 uur bij de molen te mogen begroe ten. De wethouder van openbare wer ken, de heer P.A. Th. van der Werf, zal door middel van een culinaire hande ling de picknickplaatsen voor gebruik openstellen. Hazerswoude-dorp- Zaterdag 8 mei geeft Hendrik Kooiker, organist van het unieke en monumentale Künckel-orgel te Hazerswoude-dorp, een Oranje-con cert op genoemd orgel. Het programma van deze avond bevat werken van Jan Zwart, Jan Albert v Eyken, Piet Post, Cor Kee en nog enkele andere compo nisten, die zich met de vaderlandse muziek hebben beziggehouden. Deze avond is er gelegenheid tot samenzang van enkele bekende Oud-Hollandse lie deren. De organist van deze avond werd geboren op 18 juni 1948 te Leeu warden. Op jeugdige leeftijd ontving hij reeds orgelonderricht van zijn vader. Later volgden cursussen interpretatie bij Michel Chapuis en improvisatie bij Koos Bons. Hendrik Kooiker is, naast direkteur van 2 bedrijven welke zich bezighouden met advies op het gebied van akoestiek, geluidsinstallaties en transmissietechniek, tevens werkzaam als orgelbouwkundig adviseur bij nieuwbouw en restauratie van pijpor gels. Als zodanig was hij o.a. betrokken bij de restauratie en uitbereiding van het Künckel-orgel te Hazerswoude en bij de onlangs afgesloten restauratie van het orgel in het Concertgebouw te Amsterdam. Het concert begint om 20.00 uur in de Geref. Kerk te Hazers woude-dorp. Toegang vrij; kerk open vanaf ca. 19.30 uur. Hazerswoude-Rijndijk - Ondanks de grote belangen die op het spel stonden, maakte w Bernardus er zondagmiddag jl in Warmond, tegen Warmunda, een knallend voetbalspektakel van. Na ca. 15 minuten stond Bernardus op een 0-2 voorsprong en dacht de buit binnen te hbben, doch op slag van rust kwam Warmunda knap terug tot 1-2. Na rust 1-3 door Jos van Kampen, maar binnen de minuut 2-3. Er volgden spannende momenten voor doel en de gelijkmaker hing in de lucht. De net Honders dacht hier anders over en maakte na een was de wedstrijd beslist. Joop de Boer maakte in de 5. stand: Bernardus 2-3 (+3); VNA 2-3 (+1); Warmun 0 (-2). A.s. zondag 9 mei de laatste twee beslissende neutraal terrein: VNA-Warmunda veld SJC in nardus-UDO, veld UVS in Leiden. Beide wedstrijden 14.30 uur. het Bernardus ingevallen Marco goede solo 2-4. Nu i 85e minuuut nog 2- da 2-2 (-2); UDO 2- wedstrijden op Noordwijk en: Ber- vangen aan om Rijnwoude- Jaarlijks worden meerdere kinderen in Nederland getroffen door hersenvliesontsteking. Een kwart van deze gevallen wordt veroorzaakt door besmetting met Haemophilus Influenza type B (HIB). Deze maand wordt het Rijksvaccinatieprogramma uitgebreid met de mogelijkheid tot vaccinatie te gen HIB. De bacterie veroorzaakt bij ca. 700 kin deren per jaar een ernstige ziekte. De helft van deze kinderen krijgt hersen vliesontsteking met de kans op blijven de schade, zoals doofheid. Daarnaast kan de bacterie ernstige vormen van middenoorontsteking of luchtwegin fecties veroorzaken. Het risico op be smetting met HIB is het grootst bij kin deren van nul tot vijf jaar. Tegen deze bacterie is onlangs een vac cin ontwikkeld. De Rijksoverheid heeft besloten dit nieuwe vaccin op te nemen in het pakket van inentingen dat aan al le kinderen in Nederland wordt aange boden. Kinderen die geboren worden vanaf 1 april '93 krijgen daarom niet al leen de gebruikelijke inentingen tegen DKTP, maar ook tegen HIB. De eerste vaccinatie heeft plaats als een baby 3 maanden oud is. Dat geldt zowel voor HIB als voor DKTP. Het vaccin zal dus vanaf juli dit jaar worden toegediend, via de consultatiebureau's voor zuige lingenzorg. In totaal krijgen zuigelingen 4 vaccinaties tegen HIB: de eerste drie met steeds een maand ertussen, de laatste een half jaar na de derde. Ou ders van kinderen tot 5 jaar die zich zor gen maken over mogelijke besmetting, kunnen contact opnemen met hun huisarts. De huisarts kan dan vertellen of vaccinatie voor het kind aan te raden is. Op dit moment is nog maar weinig vaccin beschikbaar. Ouders die met een recept naar de apotheek gaan, kun nen dus te horen krijgen dat daar tijde lijk geen vaccin in voorraad is. Begin ju ni zal het vaccin in voldoende mate ver krijgbaar zijn. Voor kinderen, geboren vanaf 1 april '93, zijn aan het vaccineren geen kosten verbonden, omdat zij mee lopen met het programma. Voor kinde ren die geboren zijn voor 1 april '93 moeten de ouders de vaccinatie(s) wel betalen, het hangt van de leeftijd van het kind af hoeveel injecties nodig zijn. Over de prijs kan de huisarts meer ver tellen. Hersenvliesontsteking kan door vele bacteriën en virussen veroorzaakt wor den. Helaas is momenteel alleen vacci natie mogelijk tegen HIB. Daarom is het van groot belang dat ouders alert blij ven op verschijnselen van hersenvlies ontsteking (zoals nekkramp) bij hun kinderen. Die verschijnselen zijn een combinatie van: huilerigheid, hoge koorts, misselijkheid en braken en zwa re hoofdpijn. In een iets later stadium kunnen kinderen ook suf worden of ver schijnselen van nekstijfheid vertonen. Ouders dienen dan onmiddellijk hun huisarts te waarschuwen. Voor vragen over HIB en het nieuwe vaccin of over nekkramp, kan men contact opnemen met de GGD, tel. 01720-90250. Hazerswoude-dorp - Zaterdagavond 8 mei staat in het teken van 'sport en spel', bij koffiebar "De Schutse" aan de Gemeneweg 1. inl. tel. 01728-9733. Hazerswoude-Rijndijk - De Streekmu- ziekschool 'Rijnakkoord' houdt zowel te Leiderdorp in de Muzenhof, op 15 mei van 11.00-13.00 uur 'open huis', als in het Anker te Hazerswoude-Rijndijk van 15.00-17.00 uur. Die zaterdagmid dag wordt er i.s.m. Ramuze een optre den verzorgd en kan men terecht voor informatie. t.k. houten tuinbank met gietijzer onderstel z.g.a.n. 12 lats 01793-1927 herenfiets 100,-; kinderfiets 50,-; crossfiets 50,-01793-2942 na 17.00 uur t.k. Opel Corsa 1.3 Swing bj 88 pr.n.o.t.k. tel na 18 uur: 01807-51621 Benthuizen - De afd. Benthuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen or ganiseert op 13 mei de laatste avond van het seizoen. Op die avond staat Schotland centraal in gebouw De hoek steen aan de Alb. Schweitzerlaan 2, aan vang 20.00 uur. Er wacht de bezoekers een verrassen de avondmet een wervelende Schotse show: zang, dans en originele Schotse gebruiken, introducees zijn hartelijk welkom, maar dienen wel te betalen. Rijnwoude - Zo, eindelijk: de zomerva kantie staat weer voor de deur. Cara vans worden weer uit de stalling ge haald en van binnen en buiten schoon gemaakt. Tenten worden stofvrij ge maakt en hangen hier en daar te luch ten. De elastieken van de tent worden getest op hun stevigheid en een enkele tent wordt waterdicht gemaakt. Vakantie: menigeen is aan het voorbe reidingen treffen, om hetzij kampe rend, in een zomerhuisje, of hotel in eigen land of elders, uit te rusten van de dagelijkse bezigheden. Wie op vakantie is, laat doorgaans een onbewoonde woning achter. De politie, die tijdens uw vakantieperiode langs uw woning rijdt, ziet in één oogopslag dat u op vakantie bent. Terwijl het stra lend weer is, branden er enkele lampen, of bij slecht weer zijn de gordijnen of luxaflex dag en nacht gesloten. Uitpui lende brievenbussen of alle plantjes op de grote tafel, want dat is makkelijk voor de buurvrouw. Dit zijn nog maar enkele dingen waaraan de politie de afgelopen zomer kon zien dat u inder daad op vakantie was. Tijdens controle van woningen van mensen die de moei te hadden genomen hun vakantieperio de de afgelopen zomer aan de politie door te geven, bleek in veel gevallen iets niet in orde te zijn. In alle gevallen zijn die bewoners daarop attent ge maakt en gaat de politie er van uit dat de komende zomer die 'onregelmatig heden' niet meer worden aangetroffen. Nu worden alle inwoners van Rijnwou de uitgenodigd mee te doen aan het vakantieproject. Het enige wat u hoeft te doen is de vakantie-aanmeldings- kaart in te vullen en in te leveren bij de politie in Hazerswoude-Rijndijk aan de Vondellaan. is het bureau gesloten kan men de vakantiemelding door de brie venbus doen. Natuurlijk kunt u ook bel len: 01714 -15300. De politie controleert dan zo mogelijk uw woning tijdens uw afwezigheid. Treft de politie 'inbraak- bevorderende' omstandigheden aan, in of rondom uw woning, laten zij dat u weten. Vooraf de politie bellen om te voorkomen dat zo'n situatie wordt aan getroffen is altijd mogelijk. Voorkoming Misdrijven is immers een zaak van de politie... en u. Prettige vakantie! (langs stippellijn uitknippen Vertrek d.d Terugkeer d.df StraatnaamnrI PostcodeWoonplaatsI Naam Alarminstallatie wel/niet aanwezig l Naam tel. nr Straatnaam woonplaats Bijzonderheden

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17