Hart - van - Holland - allerlei Schaakvereniging Moerkapelle Damesteam Jeu de Boules- vereniging in finale NK Boskoopse turnsters Foto's in het HART VAN Bedrijdsvoetbalcompetitie Moerkapelle Bezetting jeugdtoernooi Aeolus sterker dan ooit Wandeling rond Zevenhuizerplas Trekvogels moeizaam voorbij Amigo 2 1 mei viering Zevenhuizen-Moerkapelle RECREATIE VERWEY Kom in de Kooi De Gouwevis TTOT T AWTT V Bedrijfswaterpolo- toernooi De Gouwe Roischaatswedstrijd Zaandam m Zuidpias Hooge Burch organiseert New Destination bij De Schuilplaats Cyclaamrit Hart van Holland/5 mei 1993 pagina 19 Tuinmeubelcentrum «I» Av/ JLl JLaJTaJIM JLJ Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na ver schijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. Jeugd in vorm 4000 m2 SHOWROOM Rottekade 9, 2761 EA Zevenhuizen Tel. 01802-3115 Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 9.00-17.30 uur Moerkapelle - Op Koninginnedag heeft Schaakvereniging Moerkapelle de traditio nele verloting gehouden. Tevens kon er naar hartelust geschaakt worden. De fam. Blommaart was dit jaar de gelukkige winnaar. Deze familie, woonachtig aan de Papaverlaan, mocht met hun lotnr 180 groen, de tuinset in ontvangst nemen. Mede dankzij het prachtige weer werd het schaakevenement een succes. Competitie: In de onderlinge competitie beginnen de krachtsverhoudingen zich langzaam af te tekenen. Op dit moment is de stand in de finalepoule: 1. DJ. Bac 2 1/2 uit 3; 2. W. Vroegindeweij 2 uit 3; 3. B. v. Geffen 1 1/2 uit 3; 4. G. v. Ommeren 1 uit 3: 5. M. Blok 0 uit 1; 6. S. Blok 0 uit 2. Boskoop - In de 4e competitiewedstrijd moest midgetgolfvereniging Trekvo gels 1 het thuis opnemen tegen Amigo 2. De beginronde was voor Trekvogels met 92 om 102 en het leek erop dat het Alphense team met een dikke neder laag naar huis zou gaan. Echter niets was minder waar, want de Boskopers, behalve Ruud Slappendel, verzaakten in de 2e ronde. Met scores van 27,29,26 en 21 speelden de teams gelijk met 103. Door deze tegenvaller leek het erop dat de onzekerheid in het Boskoopse team was geslopen, want in de 3e ronde wer den weer diverse kansen gemist om af stand te nemen. Met een ronde van 22 kwam Ruud na 3 ronden op 67, een ac ceptabele score, maar de scores van Arie vd Kooij (77) Danny Blijland (79) en JanKees van Voskuilen (74) waren niet te best en gaf de tegenpartij legio kansen het spel uit te maken. Voor Trekvogels was het nog gunstig dat al leen Edwin v Tiel aan Alphense zijde een voldoende scoorde met 69 over 3 ronden, anders had het wel eens min der gunstig voor Trekvogels af kunnen lopen, in de laatste ronde wisten de Trekvogelsspelers hun scores uit de vorige ronde allemaal te verbeteren en op 95 uit te komen. Amigo speelde een heel constante wedstrijd en ook de laat ste ronde kende geen pieken of dalen. Met 100 verloor Amigo 2 de laatste ron de en kon Trekvogels opgelucht adem halen, want het zag er naar uit dat er punten zouden worden verloren. Trek vogels won met 392 om 405 en kan weer 3 wedstrijdpunten toevoegen aan het totaal dat op 9.5 staat. Zonder het zelf te weten namen ze de koppositie in de le klasse over van Amigo 1dat in en tegen Bilthoven met 341 om 353 klop kreeg, maar toch een half punt uit het vuur wist te slepen. Amigo 1 staat 2e met 9 pnt en Bilthoven 1 staat op de 3e plek met 8.5 punten. Trekvogels 2 won in de onderste regionen haar thuiswedstrijd van Loosdrecht met 405 om 461 en heeft 3 punten afstand van de laatste plaats genomen. In de 3e klasse ziet het er goed uit voor Trekvogels 3 en 4. Beide teams hebben door hun resp. overwinningen op Gagels en Rotter dam een prima kans om zich te plaat sen voor de promotie poule in die 3e klasse. Waddinxveen - Toos Tabben en Fran- cisca Laning van Jeu de Boulesvereni- ging W'veen hebben zich geplaatst bij de laatste 4 van de Nationale Dames kampioenschappen doubletten. Van de aanvankelijk 64 teams zijn er na 2 speeldagen nog 4 teams overgebleven die zaterdag 15 mei de strijd aan gaan om het kampioenschap. De winnaars doen mee aan de wereldkampioen schappen dames. Ook de jeugdteams hebben goed gepresteerd op de eerste dag van de nationale jeugdkampioen schappen. Alle teams zijn geëindigd in de bovenste helft van de tussenstand. A.s. zaterdag 8 mei volgt de tweede dag van de NC jeugd. Afgelopen zondag was de eerste dag van de nk triplettes. Waddinxveen was hier vertegenwoordigd met 11 teams. Het team van Leeuwen/Schifferling wist in de 2eklasse drie van de vijf wed strijden te winnen en zit nog goed in de race, die in eerste instantie is gericht op behoud van een plaats in de 2e klas. In de 3e klasse won het team Van Dij ken/De Lange 4 wedstrijden en behaal de een 3e plaats waarmee ze een dag prijs verdienden. Het vorig jaar gepro moveerde team Tabben startte slecht door 2 partijen te verliezen, maar wist de laatste 3 te winnen. De overige vier teams in de 3e klasse, wonnen twee van de vijf wedstrijden. In de vierde klasse deed het jeugdteam, bestaande uit Marco/Krishnan en Mis- cha van zich spreken door vier van de vijf te winnen. Deze jongeren behaal den daarmee een 4e plaats. Het 2e jeugdteam bestaande uit Harold/Simo- ne en Frankie verloor wat ongelukkig 5 wedstrijden. Opvallend was wel dat Waddinxveen de enige club was die jeugdteams heeft afgevaardigd. Ook het team Van Woudenberg/'t Hart/Hie- lema wisten drie partijen te winnen en behaalde daarmee een verdienstelijke derde plaats. 16 mei is de tweede dag van de nationale competitie in Schie dam. - m %ms/ Waddinxveen - Ook "De Vogelvrien den" uit Waddinxveen doen mee aan de Kom in de Kooi-dag" die op 8 mei ge houden wordt. Geïnteresseerden in vogels kunnen op de navolgende adres sen terecht: Pr. Margrietstraat 14; Julianastraat 30; Prunusstraat 49; Zwaluwplein 19; Pr. Margrietstraat 25; Henegouwerweg 91. Inl- tel. 01828-12236. Waddinxveen - Op maandag 10 mei houdt "De GouweVis" haar maandelijk se bijeenkomst in het clubhuis van de speeltuinvereniging Oranjewijk, J.W. Frisoweg te Waddinxveen, aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom op deze avond waarop gast spreker Frans van der Leest uit Den Haag dia's zal vertonen en over het aquarium zal vertellen. Boskoop- Zaterdag 24 april was voor net Boskoopse team de laatste turn- competitie van dit seizoen bij de g.v. 'oos Linschoten. Tijdens het inturnen zou er besloten worden dat Paulien vd een of Annelies Toor de wedstrijd mee mochten turnen, maar het geluk was er voor beide meisjes omdat het jjiet verstandig leek Ingrid Loef met een nopelijk "lichte" blessure mee te laten oen. De meisjes begonnen dele ronde h het paard springen en dat ging ze eoehjk goed af. Angela de bruin be- 'oot aan 't einde van haar aanloop och niet door te springen en belandde Waddinxveen - In de maand juni organi seert zwem- en poloclub De Gouwe voor de 6e keer in Gouwebad De Sniep te Waddinxfveen een bedrijfswaterpo- lotoernooi. Het toernooi zal dit jaar plaatsvinden op: maandag 7; donder dag 10; donderdag 17 en donderdag 24 juni. Op iedere avond begint het wed strijdprogramma om 19.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt f 60,- per team. Men kan zich aanmelden bij Peter van der Loo, Snijdelwijklaan 61 te Boskoop. Het tel. 01727-13925. De bedrijven die vorig jaar hebben meegedaan krijgen automatisch een inschrijfformulier en het toernooireglement toegezonden. Moerkapelle- Op zondag 25 april is in Zaandam een roischaatswedstrijd voor rolrinckels gehouden, waaraan leden van rolschaatsvereniging Rolling '90 uit Moerkapelle meededen. Het was de eerste regionale wedstrijd van dit seizoen voor deze klasse. Het betreft hier jonge kinderen, die sedert 1 a 2 jaar de rolschaatssport beoefenen en die op muziek en Kur van 1 1/2 minuut moeten rijden. In de categorie Rolrin- ckel B met leeftijden tussen 7 en 10 jaar en met 18 deelneemsters behaalden Desiree Immerzeel een 3e en lekeliene Stange een 16e plaats. Beiden namen voor de eerste keer aan een wedstrijd deel. In de categorie Rolrinckel A met leeftijden t/m 6 a 7 jaar behaalde de pas 6 jaar geworden Emily van 't Woud een 5e plaats. Van het totaal van 17 deel neemsters werd Lenneke Verschoor 6e, Linda Krispijn 8e en de 5 jarige Iris Dijkema 10e. Het seizoen voor de rolrin ckels van R.V. Rolling '90 is dus zeer goed begonnen. 'JMMCJO O r daardoor met haar buik op het paard. Met de 2e sprong maakte ze het weer goed en daar het hoogste cijfer telt behaalde ze de eerste plaats. De 2e ronde was de brug ongelijk. Het eindre sultaat was een 3e plaats met 136.10 punten. Individueel eindigde Angele de Bruin als le met 31.45 punten. Marlyne Henkemans 1 le met 27.8p, Lotte v.Vliet 13e met 26.45p; Maaike v.d.Haven 15e met 25.2p; Annelies Tooor 16e met 24.65p; Paulien v.d.Steen 17e met 23.05p. Nu is het nog even afwachten of het Boskoopse team 12 juni a.s. mee mag doen in de finale. Op maandag 10 mei gaat de bedrijfs voetbalcompetitie in Moerkapelle van start. Maar liefst 15 bedrijven hebben zich aangemeld om de wisselbeker in de wacht te slepen. Voorts wordt ge streden om de penaltybokaal en wordt de sportiviteitsprijs uitgereikt aan de meest sportieve ploeg. Er wordt ge speeld in 2 poules n\: Poule A: v Omme ren metselbedrijf Mkp; Goudse Verze keringen, Gouda; Lex v Wijk Hoveniers, Z'meer; v leeuwen bestratingen Z'meer; Hogewerf en v Laviere Mkp; PTT Z'meer; N.B.M. Den Haag; No Doubt Leiden; Poule B: vd Berg/Van Popering Mkp; T.C. Bloemenlust Bleiswijk; dorpshuis Op Moer Mkp; Edelman Reeuwijk; De Lordd Zvh; Van Rijs be strating Z'meer; het Wapen van Moer kapelle. Het programma voor a.s. week ziet er als volgt uit: maandag 10 mei: v Ommeren- Goudse Verzekeringen 18.45 uur; Lex v Wijk- v Leeuwen 18.45 uur; Hogewerf/v. Laviere - PTT Zoeter- meer 20.00 uur; N.B.M.- No Doubt 20.00 uur; Dinsdag 11 mei vd Berg/v. Pope- ring- Bloemenlust 18.45 uur; Op Moer - Edelman 19.30 uur; De Lordd- Rijs 20.00 uur; Donderdag 13 mei: v Omme ren- Lex v Wijk 18.45 uur; Goudse Verze keringen - v Leeuwen 18.45 uur; Hoge werf/v. Laviere - N.B.M. 20.00 uur; PTT Zoetermeer- No Doubt 20.00 uur. Sup porters zijn van harte welkom! Finale: Vrijdag 11 juni is de finale avond met de prijsuitreiking. Op deze avond verder: trekking van de verlo ting; vuurwerkshow om 22.00 uur. De muzikale omlijsting is van disco theek "Black Jack". Waddinxveen- Komend weekeinde, 8 en 9 mei, wordt in sportzaal De Duike laar voor de 7e maal het Regio Effekt invitatie-jeugd-team-toernooi georga niseerd door de Waddinxveense bad mintonclub WBC Regio Effekt/Aeolus. De bezetting van het toernooi is dit jaar sterker dan ooit. Naast een aantal zeer sterke jeugdverenigingsteams van de eredivisie-verenigingen BC Victoria (Hoensbroek) en BC Zijderveld (Am stelveen) nemen er ook jeugdselectie- teams deel van de nederlandse en de Belgische Badminton Bond, de distric- tisselectie van Zuid-Holland en jeugd- selecties uit de Deense regio's Jutland en Sealand. Ter ontspanning kunnen alle deelnemer aan het toernooi op za terdagavond van 21.00-23.30 uur een frisse duik nemen in Gouwebad De Sniep. Op deze avond zijn trouwens alle leden van Aeolus met hun gezin van harte welkom. De toegang is ook voor hen gratis. In hetzelfde weekeinde speelt het le jeugdteam van WBC Regio Effekt/Aeo lus, dat vorig seizoen kampioen is ge worden in de hoogste klasse van de districtsjeugdcompetitie in Nieuwe- gein in de nationale finale districts teamwedstrijden 1993. In een span nend duel tegen de kampioen in de an dere afdeling van klasse A, het 1 e jeugd team van P.O.B. uit Oud-Beijerland, wist het 1 e jeugdteam aan het einde van vorig seizoen met een 5-3 overwinning het kampioenschap van het district Z-H naar zich toe te trekken. Als gevolg daarvan mag het team aanstaand week einde het district Zuid-Holland verte genwoordigen in Nieuwegein. Zevenhuizen - Op zaterdag 8 mei is er o.l.v. gidsen van natuur- en Vogelwacht "Rotta" een natuurwandeling rond de Zevenhuizerplas. Start bij de manege aan de Wollefoppenweg te Zevenhui zen om 9.00 uur 's morgens. Duur van de wandeling ca. 1,5 a 2 uur. De Zeven huizerplas (ook wel surfplas genoemd) is een recreatiepias met drie kleine ei landjes en een schiereiland dat als sportcentrum wordt gebruikt. Toch is er op en rond deze plas veel aan natuurwaarden ontstaan, gedeeltelijk op natuurlijke wijze en gedeeltelijk via aanleg. De vegetatie is nog volop in ontwikkeling, toch maken al veel vogel soorten gebruik van de rietkraag langs de plas, de begroeiing rond de plas en op de eilandjes en rond de oudere be bouwing in de omgeving. Zwammerdam e.o. De vrachtwagen- tochten duren ongeveer drie kwartier Iedere truckliefhebber is welkom Waddinxveen - "De Stichting Wijkwerk De Zuidpias zorgde op Koninginnedag voor een geweldige dag". Dat is de con clusie van menige inwoner en deelne mer aan de activiteiten die op die dag talrijk waren in de Zuidpias. Dankzij de vele vrijwilligers en de stralende zon, houdt iedereen hieraan een goede her innering. Men neme als voorbeeld het spelletjesgebeuren waaraan maar liefst meer dan zeshonderd kinderen deelnamen, terwijl er zeker meer dan tweeduizend mensen op de been waren om getuige van de activiteiten te zijn of zelf deel te nemen aan de leuke happe nings van deze dag. t.k. Puch Starlet i.z.g.st. 750,- 079-414563 t.k. heren racefiets merk Batavus 28 inch 10 versn. i.pr. st. 160,- 01714-16033 t.k. 4 nieuwe rotan stoelen met pastel gebloemde kussens 450,- Wingerd 231W'veen Benthuizen - Koffiebar De Schuilplaats heeft voor 8 mei (20.00 uur) de gospel groep New Destination uitgenodigd. Jongeren vanaf 14 jaar zijn hartelijk welkom in gebouw De Bron, achter de Hervormde kerk, Dorpsstraat 42. Zwammerdam- Hooge Burch, de chris telijke woongemeenschap voor 600 verstandelijk handicapten in Zwam merdam, organiseert op zaterdag 8 mei een indrukwekkende truckermiddag van 13.00-17.00 uur op het terrein van Hooge Burch. De toegang is gratis. Op het dienstenplein is een feesttent opge bouwd. Hierin treedt vanaf 15.00 uur een gezellige band met stevige trucker- muziek op. Tevens staan diverse antie ke en moderne vrachtwagens, brand weerauto's en een ambulance op het plein uitgestald. Ook zijn prachtige mo toren te bewonderen. De inwoners van Hooge Burch en kinderen uit de naaste omgeving krijgen op deze middag de kans om in één van de vrachtwagens een rondrit te maken. Er zullen om het half uur zes truckertochten worden gereden. De laatste rondrit om 16.00 uur is bestemd voor de kinderen uit Nieuwerkerk a/d IJssel- Op donderdag 6 mei a.s. organiseert A.M.C. "The Sky- masters" te Nieuwerkerk a/d IJssel de Cyclaamrit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A-klasse en B-klasse geldt het NRR/ TRR reglement, voor de Gezelligheids klasse geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is ca. 30 km., de duur ongeveer 1_ uur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk in "Soos Hitland", Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk a/d IJs sel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk), van 19.45 tot 20.30 uur. De eerste deelnemer start om 20.00 uur. Voor nadere informatie over de rit of de ver eniging kunt u contact opnemen met dhr. P. van Reeuwijk, tel. 01803-12200/ 20361. Zevenhuizen-Moerkapelle - In dorps huis Swanla kwam minister J.G.M. Al ders van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, zaterdag op uitnodiging van de PvdA op bezoek ter gelegenheid van de 1-meiviering. De minister nam de situatie wereldwijd onder de loupe, maar hield zich wat afzijdig van de ontwikkelingen die voor een gemeente ais Zevenhuizen-Moer kapelle en andere Groene Hartgemeen- ten, ingrijpende gevolgen kunnen heb ben. Hij wees erop dat de gemeenten een eigen verantwoordelijkheid heb ben. De minister vond dat gemeenten minder moeten denken aan uitbreidin gen, maar meer aan bebouwing binnen de steden en wees op het belang van intergemeentelijke samenwerking. Uiteraard kwam ook de bebouwing van de Rotterdamse woonwijk Achtkamp waarvan 5000 woningen op Zevenhui- zens grondgebied gepland zijn, aan de orde, door een woordvoerder van de belangenvereniging Achtkamp die een Bijlmereffect voorspelde. De minister vond dat je de plannen niet kon vergelijken omdat Achtkamp gefa seerd gerealiseerd wordt.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19