Zevenhuizen Succesvolle actie voor S.K.R. Diploma-zwemmen Koornmolen Kom in de Kooi op S mei Informatiebijeenkomst aanleg rioolpersleiding Familieberichten Jb eams cttrios^ <§r gifts Daverende voorstelling poppen theater Pierrot in Bibliotheek AV "Het Boek" nu ook in braille Politieberichten Om "bij" te blijven Kerkdiensten Milieutip Collecte-aankondiging Collecte Hartstichting Lintjesregen bij het Rode Kruis afd. Moerkapelle Gerrit van Vliet Prijzen Vogelliefhebbers laten hun vogels zien Waarom nieuwe rioolpersleidingen r "V I Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle t I anbo zondag 9 mei Medische weekeinddiensten Marianne Visser Introductierede door prof.mr. I.A. Diepenhorst Hart van Holland/5 mei 1993 pagina 7 Zevenhuizen - De actie die de Geref. kerk van Zevenhuizen-Moerkapelle op Koninginnedag voor de Stichting Kin derhulp Roemenië gehouden heeft, is succesvol verlopen. Een bedrag van 15.300,- wordt als voorlopig resultaat overgemaakt op de rekening van S.K.R. Het actiecomité is iedereen die meehielp aan het slagen van deze actie, bijzonder erkentelijk. Op de volgende lotnummers is een prijs gevallen: 1. nr. 2221 tuinmeubelement; 2. 862: een reis t.w.v. f 500,—; 3. 3000, een discman; 4. 2835 een reisstrijkijzer; 5. 1272 een autobrandblusapparaat: 6. 1018, een burolamp; 7.2242 een digitale kookwekker; 8. 85 een balspel. De mountainbike is gewonnen door de familie Vaatstra te Schoonhoven. De mand met comestibles is gewonnen door de fain. G. Brands te Zevenhuizen. De prijswinnaars worden verzocht con tact op te nemen met K. Bukman tel. 01793-1723 of S. Baar tel. 01802-2319. Zevenhuizen - Op 27 april werd door 33 kinderen voor het A-diploma afge zwommen: Jiska v Aartrijk, Aard-Jan Bos, Stephanie Haywood, Simone Jon ker, Suzanne Karreman, Jolanda v Erk, Evelijn v Meerten, Victor Nauta, Claire Neijndorff, Hilde v Raayen, Remon Ver meulen, Evelien Westerman, Paul Wigt. Sven d' Ancona, Martin vd Beek, Mi chael v Eijk. Miranda Graveland, Danie lle Havenaar, Sandra Knops, Linda Kooistra, Derek de Leeuw, Anouk v Leeuwe, Roel v Leeuwe, Merel Midden dorp, Jennifer v Oyen, Casper Rensen. Werner Scholten, Irene Uijtdewilligen, Stephan Veldhoen, Stefan Veth, Kees- Jan vd Wilt, Reinoud Wolferink, Kyra Zonderop. Op 29 april behaalden 12 kinderen het B-diploma.: Tara Burggraaf, Ricardo Fi scher, Sjoerd vd Geur, Eelco de Graav, Bas de Man, Mark Meewisse, Kimberley Plugge, Annika vd Berg, René Kieft, Je roen Rensen, Rick Schaaf, Mark vd Wilt. Twee behaalden het A diploma: Elaia- chi Bousaid en Johan v Kersbergen; Twee volwassenen behaalden het B- diploma Abdoel Saber en Amchar Mustpha. Beoordelen werd gedaan door Cocky Schiereck, Ineke Wieser en Appie de Kruijff-Koolen. Namens het Bureau na tionale Zwemdiploma's was dit keer niemand aanwezig. Zevenhuizen - De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers gaat belangstel lenden wat laten zien. Te lang en te vaak zijn vogelhouders al afgeschilderd als vogelvangers, dierenmishandelaars. dierenuitroeier. klandestiene handela ren, stropers, wetsovertreders en wat al niet meer... Eenvoudig en beschei den als de meeste vogelhouders zijn. hebben ze daar zelden in het openbaar op gereageerd. Daar willen ze nu veran dering in brengen. Op zaterdag 8 mei wordt in heel Neder land een "Kom in de Kooi"-dag georga niseerd. Duizenden vogelhouders zet ten die dag hun kooi 'open', niet om de vogels te laten wegvliegen, maar om het publiek de gelegenheid te geven, een kijkje te komen nemen. Deelnemen de vogelhouders zullen herkenbaar zijn aan een opvallende oranje poster voor het raam. In Zevenhuizen kan men vogelliefhebber Jan vd Berg, van "Zang en Kleur" bellen om te informeren bij wie men terecht kan. Tel. 01802-2271. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het hoog heemraadschap van Schieland heeft het voornemen nieuwe rioolgemalen te bouwen en rioolpersleidingen aan te leggen tussen de gemeenten Bleiswijk, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwer- kerk ad IJssel. Omdat het tracé van de rioolpersleidingen over particuliere percelen loopt, worden de belangheb bende perceeleigenaren uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst op dinsdag 18 mei in het Hervormd Kerke lijk Centrum, J.A. Beijerinckstraat 53, te Nieuwerkerk ad IJssel, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Op deze avond wordt o.a. informatie verstrekt over de ligging van de rioolpersleidingen, uit voeringsaspecten, cultuurtechnische aspecten, vergoedingen en de proce dure voor het vestigen van het recht van opstal. Afvalwater moet gezuiverd worden voordat het weer zonder problemen terug kan naar de natuur, het hoog- heemraadscghap van Schieland heeft in zijn beheersgebied (nu nog) zes af valwaterzuiveringsinstallaties (afge kort: awzi's) in gebruik; drie van deze awzi's zijn klein en voldoen niet meer aan de nieuwe milieunormen; ze zullen dan ook binnen niet al te lange termijn worden gesloten, het zijn de awzi's te Bleiswijk, Zevenhuizen en Emmahof Nieuwerkerk ad IJssel. Schieland werkt mee aan een plan om het afvalwater dat nu nog door rioleringen naar de groter awzi Kortenoord in de gemeente Nieu werkerk ad IJssel te transporteren. Dit betekent dat voor het transport van afvalwater van woningen en bedrijven uit de gemeenten Zevenhuizen-Moer kapelle en Bleiswijk rioolgemalen moe ten worden gebouwd en nieuwe riool persleidingen moeten worden aange legd. De tracé's van de rioolpersleidin gen lopen zo veel mogelijk in openbare grond; het bleek echter onvermijdelijk de leidingen in bepaalde delen te situe ren in particuliere grond. Oma Rietje en opa Wim bedankt dat jullie altijd op willen passen - Niels en Nino za. 8 mei boskoopse markt verk. perkgoed/ geraniums bij t.b.v. zending t.k. karperhengel 3.30 m. f 90 telesc. werphengel met molen 75,- 01828-11136 t.k. Honda CMX 250 wijnrood in staat van nieuw bj 1987 01793-1162 I Zevenhuizen: Zaterdag 15 mei vanaf 15.00 uur in Hervormd Centrum Zeven Muzen:expositie van tekeningen van cursisten van tekencursus o.l.v. Arja Tuitel. Tevens een I modeshow o.l.v. Hanny Verbakei en Janny Rutgers. I Zaterdag 15 en zondag 16 mei: Zeven Muzen van 11.00-18.00 uur in het kerkje van de Vrijz. Herv. Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen: expositie "Zevenhuizen Verbeeldt zich". Maandag 17mei 20.00 uur Herv.Centrum: Openbare avond Stuurgroep Ontwik- kelingssamenwerking. Frans Swartelé van het Belgisch 'Centrum voor Mundia- le Vorming' met thema 'De wereld in een mand'. Vrijdag 21 mei en zaterdag 22 mei: Toneelgroep Spektakel met "Groeten uit I Nice Dorpshuis Swanla 20.15 uur. I Zondag 23 mei Geref.kerk Zevenhuizen 17.00 uur 'Ontmoeting over drempels heen". I Woensdag 5 mei 19.30 uur: Bevrijdingsconcert van Concordia uit Waddinx- veen; bij of in de Zevenster. Zaterdag 15 mei 14.00 uur Toneelgroep Spektakel; I Woensdag 2 juni Bejaardenreis: opgeven mevrouw Boumans tel. 2720. 1 bpelmiddagen Zevenster 10 en 17 mei 'Jme/Soosmiddag in Herv. Centrum. I Moerkapelle: I ?Jflerdo§ 8 mei 20.15 uur dorpshuis Op Moer Toneelgroep Spektakel met Groeten uit Nice'. Zaterdag 12 juni Braderie met "Berenspektakel". jhnei-12juni: Rode Kruiscollecte. Dit keer niet met bussen, maar 'giro-actie'. I ijuni: Bioedafname-avond gebouw Moerveen (Herenweg) van 19.00-21.00 uur. I VVie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorge ven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802- 1733. Het melden van deze activitei- \tenjcan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota! J Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. R. vd Spoel 19.00 uur ds. P.L. de Jong Rotterdam Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. Christ ridderkerk Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Loos man Oudewater; 18.30 uur drs. J.H. Langelaar Boskoop Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. P.v.d. Laarse Moerkapelle Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik 8 mei dokter W.J. van Bruggen De Wielewaal 20 Zevenhuizen tel. 01802- 1783; 9 mei dokter R.L. Warnaar Dorps straat 12 Bleiswijk tel. 01892-12500. Rottekade 23 Oud Verlaat Open van april t/m september vrijdag 16.00-18.30 uur zaterdag 13.00-17.00 uur Mevrouw Brundtland uit Noorwegen schreef op verzoek van de Verenigde Naties een rapport over 'onze gemeen schappelijke toekomst'. Zij zegt o.a. dat milieubescherming en armoedebestrij ding samenhangen. Arme mensen ne men veel kinderen, o.a. omdat die kin deren later voor hen moeten zorgen, maar bevolkingsgroei vormt een be dreiging voor het milieu. Minder ar moede minder kroost= meer ruimte voor de natuur, (bron: Wereld natuur Fonds).Ini. Milieuvereniging Zevenhui zen, Postbus 101 Zevenhuizen. Moerkapelle - In de week van 3 t/m 8 mei wordt de collecte Sport Gehandicapten gehouden door leden van de tennisver eniging Moerkapelle, de trimafdeling van de voetbalvereniging en gymnas tiekvereniging Tarzan. Zevenhuizen-Oud Verlaat - De collecte voor de Ned. Hartstichting heeft in Ze venhuizen en Oud-Verlaat f 5.282,55 opgebracht. Allen die aan de collecte hun steentje bijdroegen worden door de collecte-organisatie namens de Ned. Hartstichting hartelijk bedankt. t.k. grote kleuren tv 50,- 01793-2344 t.k. tourfiets 10 versn. 300,- 01728-8104 Moerkapelle- De jaarvergadering van de afd. Moerkapelle van het Ned. Rode Kruis, op 28 april, werd door 21 leden bezocht. Na het huishoudelijk gedeelte stond er een bestuurswisseling op het programma. De heren P. Boogerman en D. Bac namen na vele jaren afscheid van het bestuur. Erkentelijkheid werd be tuigd over hun trouw en inzet voor de plaatselijke afdeling. Nieuwe bestuurs leden werden: mevrouw L. Eiting en de heren M. Bosman en L. Wigboldus. Tot verbazing van de vertrekkende be stuursleden kwam de heer J.H. Rein- ders, waarnemend kringcommissaris van de kring Zuid-Holland, beide heren verblijden met een 'medaille van ver dienste'. De heer D. Bac kreeg voor 12 jaar penningmeesterschap de 'medail le van verdienste' in zilver. Mevrouw A. Visser-Brouwer kreeg alsnog de me daille voor 10 jaar trouw aan het Rode Kruis. De nieuwe bestuursleden werd sterkte toegewenst. Resteert nog één bestuursvakature en een Welfare coör dinatrice. Zijn leven kenmerkte zich door plichtsbesef, altijd tevreden, zonder ooit een klacht te uiten, zelfs niet in zijn laatste levensfase. Zo ging mijn lieve man, onze vader en opa uiteindelijk stilletjes van ons heen in zijn eigen vertrouwde omgeving van het bejaardentehuis "De Zevenster", waar hij met veel liefde en zorg werd omgeven geboren: 25 november 1910 overleden: 29 april 1993 A. van Vliet-de Vlaming Nies en Jan Pauli Gerben Annie en Wim Martien Marcel Bejaardentehuis "De Zevenster" Leliestraat 3, kamer 117, 2761 HD Zevenhuizen. De begrafenis heeft plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Zevenhuizen- Op dinsdag 27 april vier de de bibliotheek Zevenhuizen het twintigjarig bestaan met een voorstel ling van Poppentheater Pierrot in de bibliotheek. De voorstelling was be doeld voor kinderen van 4-8 jaar, die in zeer grote getale nar de bibliotheek kwamen: 115 kinderen was een abso luut record. De voor de gelegenheid verduisterde en half leeggeruimde bi bliotheek kon de grote opkomst nauwe lijks bergen, maar de stemming zat er metten goed in. De twee ervaren pop- penspeelsters Trudy Felix en Nelie Ger ritsen uit Haastrecht lieten zien wat werkelijk goed poppenspel is, met handpoppen en levende poppen, die uit de poppenkast kwamen. Een uur lang keken de kinderen ademloos toe LU LU LU N .1 3 hoe de Koningin met de grote oren gelukkig op het eind weer mooie gewo ne oren kreeg. De hulp van de enthou siaste kinderen was daarbij wel nodig, want de dienaar van de Koningin stal het tover boek en het to verstafje van de toverfee, die Bf O juist de oren van de Koningin MË 5 w j weer goed zou VB m N I toveren Maar door een list, waarbij de kinderen dap per meehielpen, kwamen het tover boek en het toverstafje weer bij de juis te persoon terug. En de dienaar van de Koningin kreeg voor straf: ...grote oren! Zevenhuizen- A.s. zaterdag 8 mei zal het eerste exemplaar van Het Boek in Braille tijdens een introductiebijeen komst in de Ned.Hervormde kerk van Zevenhuizen worden overhandigd. Het Boek, de bijbelvertaling in eenvoudig alledaags Nederlands is vanaf die da tum ook in brailleschrift verkrijgbaar. De bijeenkomst op 8 mei, aanvang 16.00 uur, staat ook in het teken van het eerste lustrum van Het Boek, waarvan de eerste druk in 1988 verscheen en dat inmiddels een totaal gedrukte oplage heeft van meer dan 190.000 exempla ren. Spreker tijdens de introductie is prof. mr. I A. Diepenhorst. De overhan diging van het eerste exemplaar zal worden verricht door de voorzitters van IBS Holland en CBB, resp. drs. A.w. Overwater en drs. C.P. van Dijk. Het programma zal een feestelijk karakter dragen met muzikale medewerking van de predikant-musicus Charles A.E. Groot en zangeres Paulien vd Werff. Het Boek in Braille bevat 30 banden, zodat een serie in totaal bijna 3 meter lengte heeft. Er zijn voorlopig 40 van die series geproduceerd onder auspiciën van de Christelijke Blinden Bibliotheek (CBB) te Ermelo, reeds meer dan 80 jaar actief in lectuurvoorziening voor visu eel gehandicapten. Eén serie van het Boek in Braille kost f 2.600,-. Voor de produktie werd gebruik gemaakt van de modernste techniek met compu teraansturing. Bij de Christelijke Blin den Bibliotheek is veel vraag naar deze uitgave geconstateerd. Het Boek werd vertaald volgens door dr. Kenneth N.Taylor ontwikkelde prin cipes: een gedachte-na-gedachte weer gave van de bijbeltekst. Inmiddels heeft het Boek een brede acceptatie gevon den in ons land. Inbraken: Via een dakraam had men zich toegang verschaft tot een woning aan de Multatulistraat te Zevenhuizen. Buit: enige cheques. Ingebroken werd in de Geref. kerk aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Men was binnengeko men door een raampje naast de toe gangsdeur te forceren. Uit enige zen dingsbusjes en een kluisje werd een hoeveelheid geld ontvreemd. Ook het Kruisgebouw aan de Dorpsstraat was het doelwit. Ook hier was men via een raam binnengekomen. Tot op heden wordt niets vermist. Door een raam en een deur te forceren was men binnen gekomen in een café aan de Dorps straat te Zevenhuizen. In de zaak wer den 2 gokkasten opengebroken en de inhoud van de geldladen weggenomen. In dezelfde straat heeft men tevens nog getracht in te breken in een kantoor pand. Het gelukte de daders echter niet de voordeur open te breken. Op De Grutto te Moerkapelle werd een bestel auto opengebroken, waarna men een koffer met een boormachine ontvreem de. Op de Akkerweg te Moerkapelle heeft men getracht een personenauto open te breken. Het gelukte echter niet om het portierslot te forceren. Hetzelf de feit had zich voorgedaan bij een personenauto op De Iep te Zevenhui zen. Ook hier bleef het bij een poging. Verkeersongevallen: Op de Middelweg te Zevenhuizen kwamen 2 elkaar tege moetkomende personenauto's met el kaar in aanraking. Op het Noordeinde te Zevenhuizen reed de bestuurder van een personenauto tegen een betonnen rand. Op de Rijksweg 12 kwam een motorrijdster ten val doordat zij remde op een gladde streep. Zij hield aan haar val een licht beschadigde knie over. Op de Zuidelijke Dwarsweg te Zevenhui zen raakte de bestuurster van een per sonenauto de macht over het stuur kwijt, doordat zij al rijdende een folder achter de voorruit wilde plaatsen om zo haar kind tegen de zon te bescher men. Het gevolg was dat zij via de voor tuin van een woning in het er naast liggende land belandde. MishandelingIn een horecagelegen heid te Zevenhuizen raakten 2 bezoe kers slaags. Het tweetal liep in de druk te tegen elkaar op, waarna onenigheid ontstond. Dit ontaardde in een handge meen. Het resultaat was dat deze een gescheurd oor opliep, dat in het Bleu- land ziekenhuis weer op zijn plaats ge zet moest worden. De dader liep even eens verwondingen aan zijn hand op. Tegen hem is procesverbaal opge maakt. Diefstal sportschoenen: Uit een kleedka mer van de sporthal "swanla" werden sportschoenen gestolen. Brandstichting: ln de Dorpsstraat te Ze venhuizen waren t.b.v. een schiettent 32 strobalen tegen een pand gezet. Door een toevallige passant werd ge constateerd dat de balen in brand wa ren gestoken. Toen de brandweer arri veerde was het vuur al zo hoog opge laaid dat een regenpijp van het pand was verbrand en dat door de hitte van het vuur een dubbelglas ruit was gebar sten. Twee in de nabijheid geparkeerde auto's konden te nauwer nood worden weggehaald. Door het snelle optreden van de brandweer kon erger worden voorkomen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7