Rentokil-ZVHgrijpt naast titel Tennisclub Zevenhuizen Tarzan haalt tweede prijs Kampioenselftal BSC'68 F3 BROUWER DE KONING Wielerronde Koninginnedag Bedrijfsvolleybal Uitslag 14e trimloop Moerkapelle Hengelsport MOEDERDAG - BLOEMENDAG in tfflffe i*j tiffin 3IIUI lz 1.11 111 1 cSlll J i UITVAARTVERZORGING Gymnastiekwedstrijden Hengelsport QRGE Volleybaltoernooi in Moerkapelle Sportverkiezingen Rijnwoude gered Hart van Holland/5 mei 1993 pagina 9 V. Heren 2 strijdt om algemeen kampioenschap Dames maken zich op voor p/d-wedstrijden BI heren kampioen Heren jeugd Zuidhollands districtskampioen Senioren Poule-indeling voor zaterdag 8 mei a.s., aanvang 17.00 uur. Geslaagde happening s JHL j Zevenhuizen - Vorige week dinsdag speelde Rentokil-ZVH in een bomvolle sporthal Swanla de kampioenswed strijd tegen het Apeldoornse PZ/Dyna- mo. Na de duidelijk gewonnen wed strijd tegen Autodrop/VCG werd het Zevenhuizense team door velen als fa voriet voor de titel beschouwd. PZ dacht daar duidelijk anders over en kwam, nadat een 5-2 achterstand weg gewerkt werd, helemaal in het spel. Door grote servicedruk van Arthur Vennik en Sander Mulder werd de aan val van Rentokil ontregeld. De spelers van coach Vd Burgt konden geen grip op de wedstrijd krijgen en met 9-15 ging deze eerste set over in handen van Dy namo. Ook in de tweede set kon Rento kil PZ niet bijhouden; de aanvallen van Schuyl wisten telkens goed te scoren en de'blokkering van de Zevenhuizense ploeg had daar geen grip op. Met 5-15 ging deze set naar de Apeldoorners toe. in de derde set liep Dynamo uit naar een 4-13 voorsprong, en kreeg Rentokil eindelijk lucht om iets terug te doen. Rentokil kon dichterbij komen maar bij 10-13 was het over en PZ haalde de titel met 10-15 binnen. Doordat Rentokil in de bekerfinale eveneens tegenover PZ stond, gaan de Zevenhuizense heren komend seizoen weer Europa in en dan strijden zij om de Europa Cup II. Het tweede herenteam moet met de kampioen van de andere le divisie ,Su- dosa/Assen, strijden om het algemeen kampioenschap van de le divisie. De winnaar strijdt met de nr 10 van de Ere divisie, doordat Rentokil niet met twee teams in de Super-Liga mag spelen, zal Sudosa/Assen altijd deze wedstrijd spelen. De Zevenhuizense heren gingen afgelo pen zaterdag met een gelegenheids team naar Assen en verloren daar nipt met 3-2. In een spannende strijd won Sudosa/Assen met de setstanden 12-15, 15-7,15-9,13-15 en 15-13. De return van deze wedstrijd wordt a.s. zaterdagge- speeld in de sporthal Swanla om 13.30 uur. De Zevenhuizense dames zijn na de laatste kompetitiedag op een tiende plaats van de le divisie gestrand. Deze plaats houdt in dat er nog een na-kom- petitie, de zgn. P/D-wedstrijden ge speeld moet worden. De tegenstan ders zijn dan de nummers 2 van de 2e divisie, nl. TDK/Brevok 2 en Somas/ Activia. A.s. zaterdag is de eerste wed strijd en dan gaan de dames naar Breda om het op te nemen tegen TDK/Brevok 2. Dit team, met veel oud-speelsters van het le ere-divisie team, zal een zware klus worden voor Rentokil. De aanvang van deze wedstrijd in de TDK-hal zal waarschijnlijk om 16.00 uur zijn. De tweede wedstrijd van deze cyclus wordt op donderdagavond 13 mei in sporthal Swanla gespeeld. Aanvang 20.00 uur en de tegenstander is dan Somas/Activia uit St. Anthonis. foto BSC'68 Voorzitter BSC'68, Aad Taal, Ronald van Olst, Marco van Reeuwijk, Floor Brouwer; staand: Rens Graper, Marco Brouwer, Tim Könings, Tom Rietveld, Christiaan Coenen; gehurkt: Mikel van Olst, Keven Telussa, Lucas Wiersma en Jimmy Telussa. Zevenhuizen- In de afgelopen week zijn, met het prachtige voor-zomer weer, de banen op het tennispark veel vuldig gebruikt. Op zaterdag werden in de districtscompetitie de derde rondes gespeeld. In de mixcompetitie voor de jeugd t/m 14 jaar moest het team van Zevenhuizen uit spelen tegen Reyerbos in Ridderkerk. Deze wedstrijd begon met enige consternatie doordat de niet geheel uitgeslapen captain van Zeven huizen, in de veronderstelling verkeer de dat ze in Spijkenisse moesten spe len. Nadat duidelijk was dat daar geen tegenstander klaar stond kwamen de spelers snel achter het misverstand en konden nog net op tijd naar Ridderkerk, waar ze bij aankomst gelijk de baan op De herenaspiranten BI wisten afgelo pen week in Swanla de beslissende wedstrijd tegen Jodan Boys met 3-0 te winnen. De spelers van trainer/coach Raymond vd Berg zorgden in de eerste set voor spanning en goed volleybal. Er werd keihard gewerkt en de aanvallen van Rentokil wist telkens een punt op te leveren. Het team bestaande uit Sander Teek- ens, Joris Bongers, Michel Groesbeek, Ruud Heemskerk, Rene Gorissen, Tho- re Gericke, Erik Lamfers, Rick Wiggers en Raymond Sterrenburg zette gelijk hun kandidatuur voor het Districts kampioenschap. Afgelopen zaterdag speelden de rayon kampioenen van Rentokil in de 5-mei hal te Leiden om het districtskampi- oenschap van Zuid-Holland. De teams waarom het ging Rentokil-ZVH Cl, Rentokil-ZVH BI en Rentokil-ZVH Al wisten allen hun opponenten uit de rayon Haaglanden en Rijnland te over winnen. Door dit districtskampioenschap heeft de Zevenhuizense jeugd een ticket ver overd voor de voorronde van het Ge sloten Nederlands Jeugdkampioen schap. Deze wedstrijden zijn a.s. zater dag in Goes en daar moet gestreden worden om een plaats bij de eerste acht jeugdteams van Nederland, die dan om het Nederlands kampioenschap gaan strijden op zaterdag 5 juni aanstaande. Moerkapelle - Vorige week zaterdag werden in Zevenhoven de jeugd-regio- turnwedstrijden gehouden. In het mid daggedeelte waren de jongens en meis jes van gymnastiekvereniging Tarzan aan de beurt. In totaal 27 meisjesploe- gen lieten eerst hun vrije oefening zien. Daarna kwamen achtereenvolgens de balk, langemat en sprong aan de beurt. Bij de toestellen was het gemiddelde van de drie toestellen bepalend voor de prijs. Met 21.45 punten haalde deze groep een 3e prijs. De vrije oefening sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen-Op zaterdag 15 mei wor den er in Zevenhuizen, onder auspiciën van het KNGB, regio E-kampioenschap- pen gehouden. Deze wedstrijden vin den plaats in sporthal Swanla, van 9.00- 16.30 uur. De organisatie is in handen van de Commissie wedstrijdsport KNGB regio Gouda en gymnastiekvere niging OSS. De wedstrijdleiding is in handen van Jaap Zweere. Er nemen 120 jonge gymnasten deel die afkomstig zijn van 13 gymnastiekverenigingen uit de regio. Belangstellenden zijn van har te welkom. De toegang is gratis. moesten. In de eerste mix dubbel wis ten Peter Hoogendoorn en Desiree op 't Veld hun ritme goed terug te vinden en wonnen met 6-1, 6-4. Michiel Poorter won in 3 sets ook het jongensenkel met 6-2, 3-6, 6-3. Hierna moest Eva Heer schap haar meisjesenkel spelen. Het bleek dat Eva haar dag niet had want ze moest in 2 sets haar meerdere beken nen aan haar Ridderkerkse tegenspeel ster: 2-6,1-6. De winst van de wedstrijd werd in de jongensdubbel hierna over tuigend door Zevenhuizen gepakt door Peter en Michiel die met 6-4 en 6-0 won nen. De meisjesdubbel van Desiree en Eva werd helaas verloren met 6-12-6 en 1-6. Einduitslag Ridderkerk- Zevenhui zen: 203 werd apart beoordeeld en er werden aparte prijzen toegekend. Groot ge juich ging op toen de 19 meisjes van Tarzan te horen kregen dat zij de zeer verdienstelijke tweede prijs met 8.20 punten behaald hadden. De jongens werkten op 4 toestellen, het gemiddel de was bepalend voor de prijs. De 8 jongens van Tarzan haalden gemiddeld 22.45 punten, hetgeen goed was voor een 2e prijs. Leiding en bestuur felicite ren degenen die deze prestatie lever den. Grote sortering PERKPLANTEN GERANIUMS (STAM) FUCHSIA'S STAMMARGRIETEN KAMERPLANTEN SNIJBLOEMEN Potgrond 3 zakken 10,- Tuinaarde 4 zakken 10,- ALLES VOOR DE GROENTETUIN, o.a.: sap-, vlees en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten prei-, andijvie-, sla-, koolplanten enz. - Broeiramen Terracotta sierpotten - bloembakken en -haken KWEK geen koopavond VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Uitslag 4e voorjaarswed strijd van H.Z.M. Hengelsport in de Leid- se Vaart: 1. A. vErk6610 gr.; 2. J. Hordijk 2910 gr.; 3. J. Wiersma 2820 gr.; 4. A.J. Stubbe 2020 gr.; 5. M. Huisman 1600 gr.; 6. D. Bazen 1210 gr. De totale stand: 1. J. Hordijk 58 pnt.; 2. A. v Erk 54 pnt.; 3. D. Bazen 41 pnt. A.J. Stubbe 41 pnt.; 5. J. Breedijk 37 pnt. L. de Zwart 37 pnt. Moerkapelle- Op zaterdag 15 mei wil ta feltennisvereniging TZM een volley baltoernooi organiseren in sporthal Op Moer in Moerkapelle. Aanvang 17.00 uur. Alle bedrijven, straten, verenigin gen, winkeliers, instellingen, families etc. uit Moerkapelle kunnen deelne men met een max. van 2 teams. De orga nisatie streeft naar een zo breed moge lijke vertegenwoordiging en zal de in schrijving sluiten als er 16 teams aange meld zijn. In de week van 10 mei ontvan gen de ingeschrevenen bericht over de indeling. Het batig saldo zal ten goede komen aan de tafeltennisvereniging T.Z.M. te Moerkapelle. Aanmelden bij Dick van Vliet, tel. 01793-1460. Hazerswoude-dorp- In tegenstelling tot eerdere berichten in de regionale pers heeft Hazerswoudse Boys thans goed nieuws te melden: de sportverkiezin gen in Rijnwoude gaan toch door. Na dat Hazerswoudse Boys wegens onvol doende financiële middelen had moe ten besluiten de verkiezingen te stop pen heeft een bank zich aangemeld als sponsor. Grote wijzigingen zijn er niet. De bekendmaking van de winnaars en de daarbij behorende prijsuitreiking zal plaatsvinden in het clubhuis van Hazerswoudse Boys op vrijdag 17 sep tember. De sportverenigingen in Rijn woude krijgen zo spoedig mogelijk be richt van het organisatiecomité met het verzoek kandidaten voor de verkiezing aan te melden. Evenals andere jaren vindt er een verkiezing plaats in 4 cate gorieën: *sportman van het jaar *sport- vrouw van het jaar *sportploeg van het jaar *sporttalent van het jaar. De jury blijft bestaan uit onafhankelijke spor tjournalisten van de in onze regio ver schijnende dagbladen. Hazerswoudse Boys blijft verantwoordelijk voor de organisatie. Ook particulieren worden weer in de gelegenheid gesteld nomina ties voor de sportverkiezing 1992/1993 op te geven. Wie een geschikte kandi- da(a)t(e) kent dan kan men dit opgeven aan het secretariaat van de sportprijs, Wouter Crabethstraat 11 te Hazers- woude-dorp, tel. 01728-8162. Zevenhuizen -Terwijl de toeschouwers genoten van het Oranjezonnetje, reden de jeugdleden van Tourclub Zevenhui zen '80 hun wedstrijd in de Wielerron de, die gesplitst was in 2 groepen, op basis van leeftijd. Bij de oudste jeugd bleef ondanks diverse uitlooppogingen het peleton compleet tot de laatste eindsprint. Deze werd gewonnen door Jarno van Dorp, tweede werd Ruurd Poortman en derde Jeroen Stolk. Bij de jongste jeugd was Rutger Elgersma van begin af aan vooraan fietsend. De ach tervolgers zagen hem pas bij de finish terug. Eerste werd dus Rutger Elgers ma, tweede Jan Jaap vd Eijk en derde Robert Stolk. Om 10.45 uur was de start van de senio ren. Na het rijden van twee loze ronden, sprongen direct drie rijders uit het pe leton. Dit waren André vd Hoek, Marcel Markus en Raimond Poot. Na tien minu ten kwam er een reactie uit het peleton. Een groep van zeven renners bundelde de krachten en gingen in de achtervol ging. Piet Eikelenboom zat achter in het peleton toen deze groep van voren wegreed. Na één ronde reed Piet dit gat dicht en nam de achtervolgende groep op sleeptouw, richting de vluchters van het eerste uur. Door het hoge tem po moesten 3 renners afhaken in deze groep. Tien minuten voor het einde vluchtte Piet uit de achtervolgende groep en reed naar de kop. Deze eerste positie stond hij, ondanks de samen smelting van de twee achtervolgende groepen niet meer af. De sprint om de tweede tot en met zevende plaats was zeer spannend en door de hoge snel heid ontstond hier bijna een valpartij. De uitslag: 1Piet Eikelenboom, 2. Bram v. Wensem; 3. Raimond Poot. De Tour club is iedereen die meehielp deze wed strijden te organiseren: medewerkers en sponsors, zeer erkentelijk. Zevenhuizen- Poule 1: Dorpshuis Swan la; A.P. vd Knaap 1; Gemeente 2; Ron Meijer; Voorbrood; CNS De Eendragt Poule 2: Ons Een Zorg; J. vd Knaap; Rabobank 2; De Vierkap 1Boode BV 2; OSS Poule 3: Perdijk; Heemskerk; Rabobank 1; Schuitema; VOO; Gerritsen Poule 4: Gemeente 1; H. vd Bosch; De Zevenster; R. vd Bosch; Veerman; J. vd Knaap 1 Poule 5: Benning; Rentokil 2; Rentokil 3; Brandweer; Schmidt; De Zevenster 2 Poule 6: Phaff; A.P. vd Knaap 2; De Graaff; J.J. van Rijs; J. vd Wel 2; J. vd Wel 1 Poule 7\ Gebr. Oudijk; Boode 2wieler; Clips; Tol; A&W Tas; Rentokil 1 Poule 8 Boode BV 1; De Vierkap 2; Cl000; Kaasmekka; Gekas en Boot; Bac le plaatsen van 22 april zijn ingedeeld in poule 1 en 2; 2e plaatsen van 22 april zijn ingedeeld in poule 3 en 4; 3e plaat sen van 22 april zijn ingedeeld in poule 5 en 6; 4e plaatsen van 22 april zijn ingedeeld in poule 7 en 8. Moerkapelle - De weersomstandighe den waren op Koninginnedag veelbelo vend, maar dat het zo warm zou wor den, had niemand verwacht. Toch had den 137 lopers zich aangemeld om on der deze erbarmelijke omstandighe den hun krachten te beproeven op de 2, 5,10,15 en 211 km. georganiseerd door de tafeltennisvereniging TZM Moerka pelle. Van de waterpost bij Walther Micke op de Rottedijk, werd gretig ge bruik gemaakt, zodat het water bijna niet aan te slepen was en de sinaasap pelpartjes gretig aftrek vonden. Na af loop konden de lopers hun herinnering ophalen en heerlijk douchen in dorps huis "Op Moer:. Onder zeer grote belangstelling ver- trokdejeugdom 10.30uurvoorde2km. loop. 1. Joost Blokland 7.45; 2. Nico v Vuurde 8.32; 3. Stefan v Vuuren 8.42; 4. Leontien Helmer 9.20. Om 11.30 uur viel het startschot voor de andere afstanden. 5km. le Aad Vis Nieuwerkerk 18.55; 2. Ferry Boon Wad- dinxveen 19.10 en 3. Jaco vd Heijden Moerkapelle 19.52. 10 km. 1 Wietze de Bruin Nieuwerbrug 42.31; 15 km. 1. Joh. de Boer Rotterdam 1.01.51 2. Jilles Bros Nwk. 1.03.34. 1 Frans Woerden Mijdrecht 1.23.15; 2. Bert Quist Den Haag 1.24.33 en 3. Jan Vork Bodegraven 1.30.50. De laatste twee lopers van deze afstand hadden er een gezellig onderonsje van gemaakt, want deze kwamen binnen op 2.19.59. Zevenhuizen - Moerkapelle - Uitslag 5e voorjaarswedstrijd in de Oude Rijn 1. J. Hordijk 11.260 gr; 2. E. Breedijk 7230 gr; 3. A.J. Stubbe 2040 gr. 4. L. de Zwart 1970 gr. 5. C. Klomp 1630 gr. 6. D. Bazen 1110 gr. Totaalstand: 1J. Hordijk 73 pnt; 2. A. v. Erk 63 pnt; 3. A.J, Stubbe 54 pnt; 4. D. Bazen 51 pnt; 5. L. de Zwart 49 pnt; 6. E. Breedijk 44 pnt.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9