Rijnwoude Damestoernooi BSC'68 Radio 1 nul 6 grootste lokale omroep in de regio Culturele ontmoeting Babyion Vriendinnendag bij v.v. Bernardus Zang en Vriendschap Hazerswoude Dorp 26ste Benthuizer Avondvierdaagse r RADI Disco-avond in BOC Terugkomdagen polio-inenting Vuurwerk in Rijnwoude Zang en Vriendschap Hazerswoude. Dorp, 50 jaar op koor Hart van Holland/12 mei 1993 pagina 11 RRE 1»» «IpISy IliPlK Babylon Toren van Babel Vlaggen Muziek en dans Sportieve meiden opgelet: •Deelname Avondvierdaagse Wandelkaart •Voorinschrijving Dweilorkest Benthuizen - De jubileumfestiviteiten, bij BSC'68 werden zaterdag 8 mei jl. voortgezet met een groots opgezet 'da mestoernooi'. Maar liefst 10 verenigin gen waren uitgenodigd om verdeeld in twee poules, deel te nemen. Helaas liet één vereniging verstek gaan, zodat 1 poule aangepast moest worden. De da- mesploeg van de organiserende vereni ging het.in hun poule prima. Ge start werd met een overwinning van 3- 0 tegen Duinoord uit Den Haag, gevolgd door een winstpartij tegen Hillegers- berg. De derde wedstrijd moest tegen R.C.L. uit Leiderdorp gespeeld worden. Tegen deze confrontatie werd met zorg aangezien, want in de competitie waren beide ontmoetingen verloren gegaan, na een prima wedstrijd stapten de da mes van coach Gert Zoet met een 4-01 overwinning het veld af. De laatste en beslissende wedstrijd moest tegen DSVP uit Pijnacker uitmaken wie eerste werd. in de eerste helft kwamen de dames van BSC'68 op achterstand, maar Ingrid Korbijn wist in de tweede helft gelijk te maken en de finale plaats veilig te stellen, in de andere poule werden de dames van MW'27 uit Maas land eerste. Nadat de dames van KMD uit Wateringen met 1-0 van Hillegers- berg hadden gewonnen en zodoende de derde plaats veroverden, begon de wedstrijd om de eerste plaats tussen de dames van MW'27 en BSC'68. De eerste helft was voor de dames van BSC'68. uit een voorzet van Barbara Martens werd de bal door Phoung panklaar gelegd voor Hanny Breel, die echter naast schoot. Ook Joke Boevé miste een kans en schoot de bal rakelings over de lat, na aangeven door Linda Jans. In de tweede helft raakte BSC'68 de grip op de wedstrijd kwijt en was MW'27 de betere ploeg. De thuisclub had geluk dat de Maaslandse meisjes erg slordig omsprongen met de geboden kansen. Zo schoot Corien Dijkshoorn, alleen voor keepster Wilma Windhorst staan de, naast de paal. Ook Wendy Basteme- ijer schoot hoog over na een handsbal van doelvrouw Wilma Windhorst. De mooiste kans van de wedstrijd kreeg weer Corien Dijkshoorn die twee meter voor het doel staande, hoog voor schoot. Zo bleef het 0-0 en waren er strafschoppen nodig om een winnaar aan te wij- zen. Voor de dames van BSC'68^y ■fXscoorden: Hanny Breel, Linda Jans de JBdochter van de se- nioren trai ner Rolf wMS Jans en Regi- nav.d.He- ijden. Brenda v.d. Heijden, zag haar inzet gestopt en Wilma Windhorst hield een elfmeter- trap uit haar doel waardoor de dames van BSC'68 winnaar werden van dit toernooi. Zaterdag 15 mei a.s. worden jubileum festiviteiten voortgezet met toer nooien voor de C en D jeugd. Benthuizen - Zaterdag 15 mei a.s. orga niseert de BOC een disco-avond die Benthuizen - Zaterdag 15 mei a.s. orga niseert de BOC een disco-avond die wordt verzorgd door de drive-in-disco "Exodus". Al geruime tijd draait deze disco in de BOC en dit was tot op heden een succes. De BOC is om 21.00 uur open. Tot 22.00 uur is er eerst een 'hap py hour'. De BOC ligt naast gebouw De Tas. 0p vrijdag 14 mei organiseert de PvdA in het Dorpshuis te Hazerswoude een politiek cafe. De PvdA heeft het CDA, CDJA, D66 en de WD bereid gevonden hieraan mee te doen. Het is niet de be- doeling dat het een saaie avond wordt, want er is naar onderwerpen gezocht die dicht bij huis liggen. De burger, schiet er niks mee op als er over ab stracte zaken gesproken wordt. Als de politici wat te zeggen hebben moet het concreet en helder zijn. Dat kunnen ze op die avond, want dan zal er gespro ken worden over de eigen woonomge ving. Hoe zit het met de speelgelegen- heden, worden de plantsoenen wel goed onderhouden en leuk ingericht, moeten we weer met gif gaan spuiten, is het wel veilig op straat? Waar men de politici ook op aan kan spreken is de dienstverlening van het gemeentehuis. Velen hebben de indruk dat het sinds de gemeentelijke herindeling er niet beter op is geworden. Is dat terecht of niet? Hoelang duurt het voor je ant woord krijgt op brieven, hoe gaat men met klachten om, geeft de gemeente wel voldoende voorlichting en informa tie o.a. via de Rijnwoudekoerier? Wordt de dienstverlening niet onbetaalbaar, als je af gaat op de enorme stijging van diverse tarieven, zoals afvalstoffenhef fing en rioolrechten? Bovendien is er volop gelegenheid om vragen af te vu ren op de politici over onderwerpen, die niet genoemd zijn. Misschien heeft men zelf wel goede suggesties hoe het beter zou kunnen. Rijnwoude- In juni en juli organiseert de GGD Rijnstreek weer terugkomdagen voor mensen die naar aanleiding van de inentingscampagne het afgelopen na jaar al twee keer zijn ingeënt tegen po lio. De terugkomdagen zijn bestemd voor mensen van veertig jaar of jonger bij wie de tweede inenting minstens zes maanden geleden is gebeurd. De derde en tevens laatste inenting is belangrijk om een volledige bescherming tegen polio op te bouwen. De GGD Rijnstreek houdt inloopspreekuren in gebouw Rijnstaete, Prins Bernhardlaan 10, op woensdag 9 juni tussen 13.30 en 15.30 uur; maandag 14 juni tussen 17.00 en 19.00 uur, woensdag 30 juni tussen 13.30 en 15.30 uur en maandag 5 juli tussen 17.00 en 19.00 uur. Met deze nieuwe data vervallen alle eerder ge plande data in mei. Voor vragen kan men tijdens kantooruren telefonisch contact op nemen met de GGD Rijnstreek, 01720-90250. Rijnwoude- Na het grootse concert op 23 april jl. in de Geref.Kerk te Hazers woude dorp, alwaar vier werken van Mozart werden uitgevoerd, met na de pauze de Pastoralmesse van Diabelli, werd mevrouw E.v.d.Steen-Krijgsman in de bloemetjes gezet. Namens de K.C.Z.B. werd haar door het bestuur van Zang en Vriendschap een oorkon de uitgereikt en een wandbord met in scriptie voor haar 50-jarig lidmaat schap. Tot bijna de kleine uurtjes werd om. het succes van de uitvoering en het jubileum van mw. v.d. Steen gezellig doorgebracht. ingezonden Radio 1 nul 6 is de grootste lokale om roep in de regio. Dat blijkt uit een luis teronderzoek dat is uitgevoerd door de Rijksuniversiteit Groningen. Uit hei onderzoek,blijkt verder datlbinnen het ontvangstgebied ruim dertien procent van de bevolking regelmatig naar Radio 1 nul 6 luistert. Dat komt neer op ruim 30.000 mensen, het ontvangstgebied van Radio 1 nul 6 omvat alphen a.d. Rijn, Boskoop, Leiderdorp, Rijnwoude, Waddinxvéen, Zevenhuizen-Moerka- pelle, Zoetermeer en Zoeterwoude. De vakgroep marketing van de Rijksuni versiteit Groningen enquêteerde tele fonisch vijfhonderd mensen. Gevraagd werd ondermeer welke radio-stations ,s»l s .- ~"\s. MSfv- *-3". pp Op de foto vlnr Lajla (18), Kjartan (11) en Bibi(21De kinderen van de familie Ouwerkerk-Rahbek die tot september de Babyion expositie houdt in Galerie Laerken te Hazerswoude-dorp Hazerswoude-dorp - Burgemeester M. Boelen van Rijnwoude had de eer om de expositie "Babylon" die tot september gehouden wordt bij galerie "Laerken", zaterdagmiddag 8 mei te openen. Het hijsen van de Nederlandse drie kleur werd gedaan in tegenwoordig heid van ruim 30 Deense kunstenaars uit Holstebro. Holstebro is één van de grotere steden in noord-west Jutland in de buurt van Limfjord. Deze kunstenaars waren op 6 mei richting Hazerswoude vertrokken per bus en arriveerden op 7 mei. Zij werken mee aan het 'Babylon'-project van galeriehoudster Inga Ouderkerk- Rahbek te Hazerswoude. De kunstenaars vertegenwoordigen een belangrijk deel van de lokale en 'vestjyske' kunstenaars. Zij gaven ge hoor aan de organisator Paul M. Ceder- dorff om per bus naar Nederland te gaan. Het zijn beeldhouwers, schilder, muzi kanten en zangers, maar ook een video opname-team en verslaggevers. De Deense kunstenaars ontmoeten tevens de Nederlandse kunstenaars, met wie zij samen in Galerie Laerken expose ren. De filosofie achter "Madses Kulturbus", gesponsord door de Deense gemeente Holstebro, is dat op deze wijze kunste naars uit verschillende landen elkaar ontmoeten en samenwerken. De initiatiefneemster voor de culturele ontmoeting 'Expositie Babyion' de Deense galeriehoudster Inga Ouwer kerk-Rahbek, woont reeds 25 jaar in nederland. Zij startte twee jaar geleden in hazerswoude, prachtig gelegen in het Hollands polderlandschap, de Deens/nederlandse Galerie Laerken. De bagage in de 'kulturbus' werd voor een deel gevormd door brokstukken voor een 'toren van Babel'. De Deense kunstenaars willen in Hazerswoude met hun nederlandse collega's tot een zeer grote hoogte samenwerken. Dit moet in samenhang gezien worden met het bijbelverhaal over deze bekende toren, die in elkaar stortte toen God zijn toorn over de aarde uitsprak. Er ont stond chaos op aarde, met name door de toen ontstane spraakverwarring. Ondanks de verschillende tongvallen wordt gezamenlijk de toren van Babel tot op zekere hoogte herbouwd, op grond van de gezamenlijke 'billed- sprog'. Ook deze toren wordt niet gecomple teerd. Dit laatste om te symboliseren, dat men sinds Babel niet echt veel is opgeschoten. Vlaggen sieren het landschap aan de Bent in Hazerswoude, als onderdeel van de grote tentoonstelling 'kunst i luften' (kunst in de lucht). Alle deelne mende kunstenaars hijsen hun eigen vlag. Naast de beeldende kunstenaars is met de bus een drietal muziekbands meege komen dat op straat, de markt en in café's optreedt. De groep "De Fire Tempepamenter" zal ook een concert in de Danske Somands- kirke in Rotterdam. Expositie Babylon is te bezichtigen tot 5 september, waarna deze verhuist naar Holstebro en vervolgens naar het Belgische Kortrijk. Inl. tel. 01728-9837. Rijnwoude-Op 20 mei a.s. (Hemelvaartsdag) orga niseert voetbalvereniging Bernardus te Hazers- woude-Rijndijk een vriendinnendag. De bedoe ling is dat er om 11.00 uur begonnen wordt en het evenement om ca. 15.00 uur is afgelopen. Meisjes van voetbalvereniging Bernardus dienen op die dag zoveel mogelijk vriendinnen mee te brengen en om 10.30 uur aanwezig te zijn. Degenen die vragen hebben kunnen bellen naar Like van Beek, tel. 01714-15147. Om een indruk te krijgen van het aantal deelnemers, dienen de meisjes zich van tevoren aan te melden. Uiteraard is het noodzaak om hetzij voetbalschoe nen of goede gymschoenen mee te nemen, brood en drinken voor de lunchpauze en een badhand doek om na afloop te douchen. Rijnwoude- Met een goed gevuld Geref.Kerk werd op 23 april jl. een concert uitgevoerd door Zang en Vriendschap. Vier werken van W.A.Mozart, o.a. Te Deum, Laudate Dominum en het Ave Verum werden groots uitgevoerd. De soliste Caroline Stam zette het motet Exsultate Jubilate op een grandioze wijze neer. Tijdens haar solopartij was het uitermate stil en het publiek genoot van haar fantastische stem. Zij ontving hiervoor ook een staand applaus. Na de pauze werd door het koor de Pastoralmesse in F-dur opus 147 van A.Diabelli ten gehore gebracht met medewerking van de Rijnlandse Orkestvereni ging uit Alphen a/d Rijn die met hun begeleiding er een totaal geslaagd concert van maakte. Tevens werkten mee Cecilia Roovers, alt; Albert van Ommen, tenor; Matthijs Mesdag, bas en de nog jonge Peter Ouwerker verzorgde de orgelbegeleiding. De algehele leiding was in handen van de zeer kundige dirigent Ger Hovius. Zang en Vriendschap kan terugzien op een zeer geslaagd concert. Voor 1994, het jubi leumjaar, 75 jaar Zang en Vriendschap staat een uitvoering op het programma van "De Schepping" van Joseph Haydn. de voorkeur genoten en hoe lang er naar geluisterd werd. Radio 1 nul 6 die net een jaar bestaat, scoort in alle leef- tijds- categorieën opvallend goed ip het onderzoek. Gerenommeerde landelijke en regionale zenders blijken in het ont vangstgebied minder populair dan Ra dio 1 nul 6. Zo luisteren er gemiddeld meer mensen naar Radio 1 nul zes dan naar Radio 2, Radio 4, Radio 5 en Radio Rijnmond. Voor Radio 1 nul 6 is het luisteronder zoek een steun in de rug. Radio 1 nul 6 brengt 24 uur per dag een programma van veel muziek, afgewis seld met korte blokken informatie. Benthuizen - Wie van wandelen houdt, mag beslist de Benthuizense Avond vierdaagse niet missen. Deze wordt dit jaar voor de 26ste maal georganiseerd, met veel muziek en hopelijk mooi weer en wel in de week van maandag 24 t/m vrijdag 28 mei 1993. Deze wordt georganiseerd door de Eve nementencommissie Benthuizen. De 'kinderwandelavondtocht' vindt plaats op 26 mei, terwijl deze avond tevens de 'inhaalavond' is. De afstand bedraagt ca. 10 km. per avond. De kinderen lopen op woensdagavond 5 km. Zij zullen worden ingehaald door een kinderorkest en ieder kind dat mee gelopen heeft, ontvangt een medaille. Aan de Avondvierdaagse in Benthuizen kan men individueel of per groep met minimaal 10 personen, deelnemen. Kinderen onder de 10 jaar mogen alleen onder begeleiding meelopen. De wandelkaart is alleen bij de eerste inschrijving gratis en dient de tweede en volgende avonden te worden ge toond. Bij verlies kost een vervangende kaart een gulden. De voorinschrijving vindt plaats op vrijdagavond 14 mei a.d. van 19.00 tot 21.00 uur in "De Tas". Men dient de wandelkaart mee te brengen. Bij de voorinschrijving dient men te vens de deelnamekosten te voldoen. Deze bedragen voor individuelen f 5,50; bij voorinschrijving f 4,50. Groepen bij voorinschrijving van de hele groep f 4,- per per soon. Deelname aan de Kinderwandelavond f 2,50. Er wordt iedere avond gestart bij "De Tas" van 18.30 tot 19.00 uur. Daar kan men zich de eerste avond ook nog laten inschrijven vanaf 18.15 uur. Iedere deelnemer ontvangt na het uitlo pen van de eerste en iedere vijfde avondwandeltocht een medaille. In de tussenliggende jaren krijgt men een cijfer. Op vrijdagavond worden de deelne mers aan de Avondvierdaagse inge haald onder muzikale klanten van een dweilorkest. ecb

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11