Waddinxveen - Boskoop Raadsleden stappen weer op de fiets Met de Kunstbus naar "Vijf eeuwen landschap" Jaarvergadering VOO Rommelmarkt Concordia Anti-discriminatie? tèfilt In Boskoop bloeien de rhododendrons en azalea's Stichting Boskoop Creatief van start Annie Delfgaauw in Galerie 't Vijfde Wiel Cursus Gehoorzame huishond Slot Jeugdkompetitie Kerkdiensten Kerkdiensten Nachtrit De Tunnel VOOR ALLE DUIDELIJKHEID 219,- WS' HARWA Hart van Holland/12 mei 1993 pagina 15 Onderwerp van Jongeren Perspectiefavond Boskoop - zondag 16 mei VW activiteiten Luilakviering Waddinxveen zondag 16 mei Azaleatochten elke zaterdag middag Afvaart Florida 4 kampioen! nog een kampioen! Rolls Royce-bezoek zeer geslaagd Waddinxveen- Op 12 mei(vandaag) stapten de leden van de raadscommis sie voor Openbare Werken en Verkeer weer op de fiets voor de jaarlijkse fiets tocht door de gemeente. Dit jaar voer de de tocht ondermeer langs fietsroute E,Zuidpias, de Plasweg en de Esdoorn laan. Omstreeks 17.00 uur vertrokken de leden van de raadscommissie voor Openbare Werken en Verkeer vanaf het gemeentehuis voor een tocht van onge veer 8 km. Aan het begin van de route, op de kruising van Fietsroute E met de Sniepweg, stelden de raadsleden geza menlijk omstreeks 17.15 uur de ver keerslichten in werking door een scha kelaar over te halen. Zij verwijderden ook nog de afzettingselementen van het fietspad. De verkeerslichten op dit kruispunt zijn afkomstig van de oor spronkelijke fietsoversteek aan de an dere kant van de spoorlijn. Enkele we ken geleden zijn de verkeerslichten al verplaatst naar de nieuwe kruising. Het installatiewerk heeft deze week plaats gevonden. Vancif donderdagmiddag 13 mei regelen de verkeerslichten het ver keer. Het nieuwe fietspad is allen toe gankelijk voor fietsers en niet voor brommers. Na de ingebruikname van de verkeerslichten vervolgde het gezel schap haar route richting Zuidpias, via Coenecoop en het fietspad langs de Zui delijke Rondweg. Langs het Zuidplas- hof en via het fietspad door de Roosje Voshoeve bereikten zij de Plasweg. Fietsend richting Waddinxveen heb ben zij het fietscomfort van de Plasweg kunnen ervaren. Via de Sniepweg leid de de route naar de Esdoornlaan. In de Esdoornlaan zijn de reconstructie werkzaamheden in volle gang. De ro tonde en de fietsvoorzieningen die daar worden aangelegd beginnen zich daar af te tekenen. Vervolgens zijn de raadsleden via de Esdoornlaan, Kerk- weg-West en de Stationsstraat terug gegaan naar het gemeentehuis. Aan sluitend op de fietstocht gingen de raadsleden weer met elkaar in debat in een vergadering van deze raadscom missie onder voorzitterschap van wet houder J.Neele. Al tweemaal eerder zijn de leden van de commissie voor Open bare Werken en Verkeer op de fiets gestapt. In 1991 ging de tocht door de Zuidpias. Vorig jaar lag het accent op de 30 km. zones, op de woonerven en op de groenvoorzieningen in Waddinx- veen-Noord. Waddinxveen- Onder de titel "Vijf eeu wen landschap" presenteert Het Stede lijk Museum De Lakenhal in Leiden een grootse overzichtententoonstelling. Drie exposities laten de ontwikkeling zien van de Nederlandse landschap schilderkunst van de zestiende eeuw tot heden. Dit drieluik omvat ca. 75 schilderijen en tekeningen van grote meesters zoals Breughel, van Goyen, Salomon van Ruysdael en Jacob van Ruysdael uit de Gouden Eeuw; dertien landschappen van o.a. Koekkoek, Toor- op en Weissenburch uit de negentien de eeuw en meer dan 60 werken van hedendaagse kunstenaars, waaronder Armando, J.C.J. Vanderheyden, Clau dia Kölgen, Marian Plug, Jacobien de Rooy en Harold Schouten. In het kader van deze tentoonstelling organiseert het Museum De Lakenhal i.s.m. de Cul turele Raad Zuid-Holland een kunstbus voor senioren. De kunstbus stelt 55+- ers in de gelegenheid op een comforta bele manier de tentoonstelling te be zoeken. Zowel de heen- als de terugreis worden per bus verzorgd. De deelne mers worden ontvangen en rondgeleid door één van de vaste rondleidsters van het museum. Aansluitend wordt een bezoek gebracht aan de Hortus Botanicus te Leiden. Dezelfde bus zorgt opnieuw voor het vervoer. Door de pro vinciale subsidie is de prijs ƒ15,- per deelnemer. Datum is 8 juni en de op stapplaats wordt nog nader bekend gemaakt. Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, tel.01828-10396. Waddinxveen - Dinsdag 18 mei houdt de afdeling Waddinxveen van de Vere niging Openbaar Onderwijs haar jaar vergadering in de Annie M.G. Schmidt- school, Zuidplaslaan 5. Deze vergade ring heeft dit jaar een feestelijk karakter i.v.m. het 125-jarig bestaan van de Ver eniging. Ter gelegenheid hiervan wor den die avond om 20.30 uur de disket tes "Ouders en Medezeggenschap"aan alle teams en ouders van het openbaar onderwijs aangeboden. Ouders heb ben een achterstand in de informatie over onderwijs en medezeggenschap ten opzichte van de leerkrachten. Dat is niet zo verwonderlijk, omdat de leer krachten zich dagelijks en al vaak jaren lang met het onderwijs bezighouden. Bovendien verandert het onderwijs snel. Om de achterstand op te heffen heeft de landelijke VOO een computer programma ontwikkeld. Daarin is een grote hoeveelheid informatie opgeno men over onderwerpen als art. 23 van de Grondwet, onderwijswetten, rech ten en plichten bij de medezeggen schap. Tevens is het voor de ouders mogelijk via dit programma te bereke nen wat de bijdrage voor medezeggen schap is, zoals die is opgenomen in de bekostiging voor het basisonderwijs te laten kennismaken met deze nieuwe technologie. De VOO is een landelijke organisatie met ruim 34.000 leden die de belangen van het openbaar onder wijs behartigt. Zij vindt het belangrijk dat niet allen de leerkrachten en de leerlingen met computers omgaan, maar wil ook de ouders hiermee kennis laten maken. De inhoud van het pro gramma is van belang voor de ouders die bij de medezeggenschap-op-school zijn betrokken. De VOO heeft veel aan dacht besteed aan het "gebruiksvrien delijk" maken van het programma. Te vens voegt de VOO hiermee een belang rijk onderdeel toe aan haar voorlich tende en ondersteunende taak, die zij thans reeds meer dan 125 jaar uitoefent t.b.v. ouders, leerkrachten en leerlin gen. Het landelijk bureau van de VOO is gevestigd in Almere en voor meer infor matie te bereiken onder tel. nr. 036- 5331500, plaatselijk 01828-15718. Waddinxveen - Op zaterdag 15 mei wordt er in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1, door de muziekvereniging Concordia van 9.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehou den. In beide lokalen zullen er stands met allerhande artikelen opgesteld staan. Kunnen tweedehands gebruiks artikelen worden gekocht, is er speel goed, boeken, puzzels e.d. gekocht worden. Tevens zullen geraniums ver- kocht worden. Sjoelen en tollen zijn enkele attracties, wie nog goederen heeft voor de rom melmarkt die 'bruikbaar' zijn, kan deze melden 01820-24412 of 01828-18150. Waddinxveen- Op donderdag 13 mei e'egt Jongeren Perspectief een avond over een onderwerp wat al enige tijd oeroerïng heeft gewekt in christelijk Nederland. Mr.I. Bakker hoopt dan te spreken over Anti-discriminatie wetge- Vlng. Onlangs is het Wetboek van Straf st aangescherpt op het punt van oiscrirninatie. Deze wetswijziging is misschien wel ingrijpender dan de Al gemene wet gelijke behandeling. Dis crimineren heeft een negatieve klank. emand mag discrimineren, ook chris ten niet. Dit mag echter niet tot ge- °lg hebben dat het christenen verbo- en wordt, zonde te noemen wat zonde s- Als christenen dit recht ontnomen Herv. kerk 9.30 uur prof.dr. A. vd Beek Valkenburg; 18.30 uur ds. K.J. Jansen De Stek 9.30 uur ds.K.J. Jansen Geref.kerk9.30 uur ds. J.A. v Hooij- donk 17.00 uur ds. J.C.W. v.'t Hoff Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Vrijz. prot Geloofsgem. 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin V.E.G. gemeente Bethel 9.30 uur samenkomst Dick van Steenis R.K. zaterdag 15 mei 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk 16 mei 10.00 uur kerk. Waddinxveen-Autoclub De Gouwe Rij ders uit Waddinxveen organiseert op 19 mei haar traditionele Nachtrit. Even als voorgaande jaren hoopt het be stuur dat het weer een gezellige avond/ nachtrit zal worden. Na de rit zal tekst en uitleg worden gegeven wat men wel en niet goed gedaan heeft. De inschrij ving voor deze rit is vanaf 20.30 uur in het restaurant van het veilinggebouw Bredeweg 23 te Waddinxveen. De start is tussen 21.00-22.00 uur. Ook niet le den zijn welkom. Het is voor deze rit aan te bevelen een werkende zaklamp in de auto te hebben. Boskoop- Zaterdag 15 mei heeft Jonge rencentrum De Tunnel weer live mu ziek op het programma staan in de vorm van de vier-mans formatie Base Line.Het optreden begint rond 23.00 uur, de zaal is open om 21.00 uur. Boskoop - De VW Boskoop organiseert niet alleen de wekelijkse boottochten, maar is tevens het adres waar kaarten voor concerten en andere evenemen ten in voorverkoop verkrijgbaar zijn. B.v. het Country Gospelconcert op 15 mei in Alphen ad Rijn, Rock Torhout op 3 juli; Rock Werchter op 4 juli en Beach- pop Renesse op 3 juli- en vele andere evenementen. Voor inlichtingen; VW Boskoop Reijerskoop 54 2771 BR Bos koop tel. 01727-14644. Open maandag t/ m vrijdag 9.30-12.00 uur en 13.30-16.30 uur. Zaterdag 10.00-12.00 uur. KAMERBREED BENT U BIJ ONS HET BESTE THUIS Maar dat wist u natuurlijk al, want de groep WS' Woning stoffeerders (ruim 30 zaken) waakt over prijs en kwaliteit. Voorbeeld: 4 sterren kwaliteit 100% wollen tapijt in 9 kleuren, 400 br. geschikt voor zwaar gebruik VASTE LAGE PRIJS Zaterdag 29 mei zal de blaaskapel de 'luilakviering' op de Passage muzikaal verzorgen. Van 7.00-9.00 uur kunnen de bewoners van Waddinxveen onder muzikale begeleiding van de blaaska pel "De Notenkrakers" hun boodschap pen doen. t.k. Zaanse klok 2 pers. slaaptent 01793-1187 t.k. 2 kaarten Jules Deelder Stadstheater Z'meer 22 mei 01802-2153 t.k. electr. orgel voorzien van ritme boxen tegen zeer redelijke prijs 01802-2319 p.m. inkl. leggen VLOERBEDEKKING GORDIJNEN, ZONWERING EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon 01828-16119 wordt, dan wordt in wezen het recht om hun geloof te belijden weggeno men. Tijdens deze avond zullen de ge volgen van de anti-discriminatiewetge ving en de mogelijke algemene wet ge lijke behandeling voor kerken, scholen, welzijnsinstellingen en ook voor ieder persoonlijk centraal staan. Kortom een belangrijk onderwerp voor iedere christen die het recht om zijn geloof te belijden wil behouden. De studie vere niging roept alle jongeren uit Waddinx veen e.o. op om deze avond te bezoe ken en na te denken over dit onder werp. De avond begint om 19.45 in de Bethelschool, Heggewinde 22a in Wad dinxveen. De koffie staat klaar. Herv. Gemeente Brugkerk 9.30 H.A.en 18.30 uur ds. A.W. v.d. Plas De Hoeksteen 9.30 en 18.30 uur dsH. Schipaanboord H.A.; Bethelkerk 9.30 H.A. en 18.30 uur ds. J.W. Goos- sen; Rehobothschool 9.30 uur ds. H. Veldhuizen Vlaardingen H.A. 17.00 uur ds. F.M. v. Binnendijk Bleiswijk Herv.Immanuelkerk 9.30 en 19.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen Geref.Vrijgem. Kruiskerk Passage 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. J.P.C. Simpelaar Bode graven Boskoop is in de meimaand een bezoek waard, vanwege de prachtige bomen en heesters die in bloei staan. Aanbeve lenswaardig is een rondvaart door slo ten en plassen in Boskoop op zaterdag middag. Het Boskoopse VVV organi seert deze rondvaart wekelijks, maar nu zijn de tochten op z'n fraaist, vanwe ge de talrijk bloeiende azalea's en rho dodendrons. Iedere zaterdag om 14.00 uur vertrekt de boot vanaf het Boomkwekerijmu seum aan het Reijerskoop 54 te Bos koop. Voor deze tochten worden gid sen/rondleiders ingezet door de plaat selijke VW, die de azaleaboottochten en zomerse rondvaarten organiseert. Op 29 en 31 mei wordt de jaarlijkse Rhododendronshow gehouden in en om het Beursgebouw. Het VW zoekt vrijwilligers die op deze dagen willen helpen, (tel.14644) Boskoop- Op 27 april jl. is de Stichting Boskoop Creatief opgericht. "Boskoop Creatief' is inmiddels een oude beken de van de jaarlijkse tentoonstelling in de bibliotheek rond de Kerstdagen. De stichting houdt die in ere, maar heeft als doel tevens tal van andere creatieve activiteiten en de cursussen te organi seren. Op het wensenlijstje staan bij voorbeeld teken- en schildercursus sen, lezingen, films en lessen in fotogra fie. Een cursus kunstgeschiedenis bijt in september de spits af. Die maand gaan ook de tekenlessen van start. Wie geïnteresseerd is kan nadere informa tie inwinnen bij de secretaris van de stichting Boskoop Creatief, Loes Ver meer (telefoon 01727-15319), of de voorzitter Ton Kegge (01727-13987). Boskoop- In Petite Galerie 't Vijfde Wiel, Barendstraat 8 in Boskoop is tot 28 mei een tentoonstelling te bezichtigen van de kunstenares Annie Delfgaauw. De expositie bestaat uit gouaches en colla ges. De gouaches zijn uitgevoerd met een grote kleur- en vormgevoeligheid. Ook zeer bijzonder zijn de collages die door hun verstilde uitstraling doen denken aan vroeger eeuwen. Delf gaauw (autodidakte) heeft zich zowel in de oude als moderne kunst verdiept wat in haar werk tot uiting komt. Het oude en nieuwe is in haar werk vere nigd. Verstilde figuren die doen denken aan de renaissance periode staan dro merig maar niettemin uitbundig uitge dost in een vredig landschap, met aan hun zijde vogels of meerdere dieren. Zij doen op hun beurt weer denken aan de cobraperiode. De galerie is dinsdag t/m vrijdag van 14.00tot 17.00 uur, op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. Ingezonden Boskoop- Over enkele weken start de Dierenbescherming afdeling Boskoop met een nieuwe activiteit; de cursus Gehoorzame Huishond. Deze cursus is toegankelijk voor alle honden die volle dig zijn ingeënt en de minimumleeftijd van 12 weken hebben bereikt. Ook voor de volwassen hond(vanaf 1 jaar) is deze training bestemd. De trainingen van bovengenoemde cursus worden gegeven vanuit de dierenbescher mingsgedachte. Dit houdt in dat de hond gehoorzaam moet worden zich zelf te beschermen in zijn wereldje en een beter bestaan te verwerven. De hond en de baas leren elkaar goed ken nen, verstevigen hun band en beleven beiden plezier aan elkaar. Alle honden zijn welkom, rashond of bastaard. Bin nen de cursus wordt een speciaal sys teem gehanteerd, waardoor op elk wil lekeurig moment met de cursus gestart kan worden. Elke hond traint in zijn eigen tempo, naar aanleg. Voor infor matie over start, inhoud en plaats van de cursus kunt u zich wenden tot de Werkgroep Gehoorzame Huishond Boskoop, tel.01828-31917, bereikbaar van 19.00 tot 20.30 uur. Boskoop - Alleen Florida 4 is erin ge slaagd het kampioenschap binnen te halen. Florida 1 greep met het kleinst mogelijke verschil naast de titel. Kam pioen Eridos 2 werd met 6-2 verslagen en het had 7-1 moeten zijn. Ook Florida 2 en 5 eindigden op de tweede plaats. Florida i sloot het seizoen af met een 7- 1 zege op Flair 2 in Alphen ad Rijn. Patrick v. Esseveld, Emiel v. Boxtel, Michelle de Vries en Boskopers Wendy Hoogerbrug, Madeion Gerderblom en Roel Kalkman (11-14 j.) werden daar mee met grote overmacht kampioen, 16 punten uit 8 wedstrijden; 61 partijen gewonnen en 3 verloren. In "De Sniep" waren drie Eridos-teams uit Zoeter- meer op bezoek, alle op de eerste plaats en alle tegen op de tweede plaat.- staande Florida-teams. Een mooie af sluiting van de kompetitie. Florida 1 had de beste kansen. Uit met 2 reserves 2-6 verloren en nu op volle sterkte. Enkele slordigheden tegen an dere clubs maakten echter een 7-1 zege noodzakelijk. Rémon v. Gemeren won overtuigend, Lisette Kuypers kwam te kort en helaas Dennis Steenland ook, want ondanks 15-12 in de le game en ruimte voorsprong in zowel de 2e als 3e game wist zijn tegenstander toch met 9- 15 11-15 te winnen. Maaikte vd Weij en de vier dubbels wonnen nog wel, maar de 6-2 zege was niet genoeg. Florida 2 kon het niet bolwerken tegen het al kampioen zijnde Eridos 3 en moest genoegen nemen met een twee de plaats in de eindstand. De uitslag werd 1-7, want alleen een zwaar be vochten winstpunt door de G.D. Davine vd Vlist en Jeroen v. Boxtel. Florida 3 won thuis met 6-2 van Pip 4 uit Berkel en eindigde als vierde van de zes teams in de poule. Florida 5 (11/12 j.) had bijna alles met 8-0 gewonnen, maar van Eridos 8 met 0-8 verloren. In theorie zou 8-0 winst nu nog het kampioen schap kunnen brengen. Hugo v. Berge- ijk en Martijn Korn gingen in de enkel spelen hoopgevend van start door hun enorme spannende en lage partijen in drie games te winnen. Helaas bleken de Eridos meisjes duidelijk sterker en uit eindelijk werd zelfs met 2-6 verloren en dus tweede. Een ietwat futloos Florida 6 tenslotte verloor met 2-6 van Zigo 7 in Alphen ad Rijn en eindigde als één na laatste. Van de vele Florida (senior) teams, die dit voorjaar in de diverse recreatie kompetities van de NBB spelen, is deze week het "Boskoopse" damesteam 1, bestaande uit Els van Riet, Agnes Ger ritsen, Ada Gelderblom en Henny van Lint in Papendrecht ongeslagen kam pioen geworden. De 1 le uitwisseling met de badminton club van de Rolls Royce (vliegtuigmo toren) fabriek uit Derby is weer bijzon der plezierig verloren. Vier van de 23 Engelsen zagen er op 30 april zelfs niet tegen op aan de Zeskamp in Boskoop mee te doen. Op zaterdag bleek dat RR ditmaal te weinig goede damesspeel sters had meegenomen. Vijf van de zes Florida-dames wonnen van hun Engel se opponenten, het eerste zelfs met 8-0. De "Black White" party, de fietstocht annes puzzelwandeling in Gouda en het slotdiner waren bijzonder gezellig. Veel te snel moest op maandag al weer afscheid worden genomen van de unie ke sfeer van zo n internationaal week einde, maar de vriendschapsbanden waren weer nauw aangehaald! t.k. Lego brandweergar. compl. no. 6389 65,-; lego raket no. 6346 55,- 01802-1275 t.k. snake rattle and rolf voor nintendo spelcompu ter 50,-01828-16687 Spartamet Rabbit snorbrommer i. pr. st. van 1950,- nu 1200,-01828-16347 Wie heeft nog Belle en Beest plaatjes liggen voor ruilen/kopen 01828-18328 t.k. gameboy 3 spel tetris, super m., robocop 300,-ca. 9 mnd. 01802-1978 t.k. eiken dekenkist 50,-; dekbedje matras voor ledikantje (baby) in één koop 40,- 01828- 10647 Verloren: 30-4 in Mkp stoffen haarband met strik rood witte stippen 01793-2735

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15