Rijnwoude 16 mei 1993: Rotary-Loop Hazerswoude-dorp Rotary zet zich in Rotary International <3 O Hazerswoudse Boys rege len organisatie Rotaryloop Kerkdiensten Zonder water is toch geen leven? Rotary Hart van Holland/12 mei 1993 pagina 17 16 mei Rotary-loop Hazerswoude-Dorp Kleinschalig Projektkoppeling Preserve Planet Earth* nederland Doel Rijnwoude - zondag 16 mei Medische weekeinddienst Boskoop/Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: "Perfecte organisatie" Actie voor Tanzania Prachtig parcours Inschrijven vanaf 10.00 uur Publiciteit r. I Rijnwoude-Hazerswoude-dorp - De eerste "Rotaryloop" op zondag 16 mei zal o.a. in het teken staan van de situatie van mensen in de Derde Wereld. Via de Stichting Projektkoppeling Hazerswoude, Koudekerk a.d. Rijn-Derde Wereld, zal er een watervoorzieningspro- jekt in Tanzania worden gesteund. Deze voorzieningen liggen in het gebied Lueguward in het zuiden van Tanzania, waar kleine agrari sche dorpen liggen. Veel mensen in tanzania zijn afhankelijk van hulp van buitenaf. Hulp die nodig is in tijden van nood, maar hulp die op lange termijn geen oplossing biedt. De Tanzanianen weten dat en willen graag zelfstandig hun problemen oplossen. Samen met de landelijke organisatie: D.C.T.F., maken de dorpen in Zuid-Tanzania een plan voor het verkrijgen van schoon water binnen redelijke afstand van de woningen. Het gaat niet om miljoenen kostende water-installaties, maar om kleinschalige projekten, zoals het slaan van eenvoudige waterpom pen. Wanneer het grondwater te diep zit en er geen rivier of beek in de buurt stroomt, is men aangewezen op de opvang van regenwater Hiertoe worden goten aangebracht rond het dak van het dorpshuis of b.v. het gezondheidscentrum. Via afvoerpijpen leidt men het water dan naar een ondergrondse tank met een opslagcapaciteit van zo'n 30.000 liter. Het C.D.T.F. in Tanzania wordt gesteund door NOVIB, de neder- landse organisatie voor ontwikkelingssamenwerking, waarmee de Stichting projektkoppeling alle activiteiten coördineert. Is er een watervoorziening in de dorpen, dan kan er pas echt gedacht worden aan dorpsontwikkeling, omdat de vrouwen en kinderen nu geen uren hoeven te lopen voor water. In het gebied van Luego- ward komen nu ook andere projekten van de grond via het C.D.T.F. zoals landbouwverbetering, milieubehoud en gezondheidszorg. Veel animo is er ook voor het opzetten van graanmolens. De uitvoering van het projekt doen de Tanzianen zelf. De Rotary zorgt met de 'Rotaryloop' voor geld. Geen gigantisch bedrag, omdat een watervoorziening gemiddeld f 3.800,- kost. De Stichting projecktkoppeling Hazerswoude, Koudekerk a.d. Rijn- Derde Wereld, heeft al een aantal projekten kunnen realiseren, maar nog niet genoeg! De eerste Rotaryloop is weer een stapje dichterbij: veilig drinkwater voor de mensen in Tanzania... Wie loopt er mee???? Het hoofdkantoor van Rotary in ternational is gevestigd in Evan ston bij Chicago. De jaarlijks ge kozen president van R.I. bestuurt van daar uit, met een eveneens gekozen bestuur, de over 500 districten wereld wijd verspreide 26.000 Rotaryclubs. Met zijn ruim 1,3 miljoen leden is Rota ry international de grootste organisatie van service-clubs in de wereld. Neder land telt rond 400 clubs, met in totaal 17.000 leden. Een Rotaryclub telt ca. 50 a 60 leden. Zij zijn representatief voor hun zakelijke of ambtelijk beroep. Het onderling con tact leidt tot een beter begrip van el- kaars werk en beroep en stelt de club door de gezamenlijke kracht in staat, maatschappelijk dienstbaar te zijn. Dit gebeurt zonder veel ophef, meestal plaatselijk en regionaal en het uit zich wereldwijd in groots opgezette acties tegen ziektes, honger en milieubedrei ging. De succesvolle actie 'Polio de wereld uit' bracht in korte tijd bijna 300 miljoen dollar bijeen. In Nederland ruim 20 miljoen gulden. Mede met hulp van de World Health Organisation en Unicef worden door deze actie alle kinderen ter wereld geïmmuniseerd tegen niet alleen Po liomyelitis, maar ook tegen andere le vensbedreigende kinderziekten. Tot de thema-programma's van Rotary International behoren 'Preserve Planet Earth' (bescherming van het leven op aarde), materiële, technische en des kundige hulp aan noodlijdende gebie den. Op het vaste programma van Rota ry Internationaal staan studiebeurzen, jeugduitwisseling, uitwisseling van stu diegroepen, het 3-H programma: Health, Hunger en Humanity (gezond heid, honger en menswaardigheid) en een vredesbevorderingsbeweging. het benodigde geld hiervoor wordt wereld wijd door clubacties bijeen gebracht en verzameld in de Stichting Rotary Foun dation in Evanston, die voortdurend een meerjarenprogramma aanhoudt voor de hoogstnodige doeleinden. Rotary werd op 23 februari 1905 opge richt in Chicago, Illinois, USA. De stich ter was Paul Harris, een advocaat, die op deze datum een ontmoeting had met drie zakenvrienden. De vier bleven el kaar daarna bij toerbeurt (in rotatie) ontmoeten in hun kantoren; vandaar de naam "Rotary". Oorspronkelijk was het denkbeeld van Paul Harris de vriendschap onder za kenrelaties en daarmee behoorlijke za- kenopvattingen te bevorderen, maar al spoedig kwam het doel 'anderen te die nen' daarbij naar voren. De club van vier groeide uit; van elk beroep of bedrijf werd slechts één ver tegenwoordiger toegelaten. Dit was het begin van het 'classificatie-principe' van het lidmaatschap van een Rota ryclub. Uitgaande van dat 'classificatie-begin sel' worden kandidaten voor het lid maatschap gevraagd; men kan zich niet aanmelden. De kandidaat dient een waardig en bekwaam vertegenwoordi ger van zijn beroep te zijn. het lidmaatschap is niet aan leeftijd geboden. Ondanks zijn enthousiasme en zijn ge loof in zijn eigen idee, kan Paul Harris in 1905 niet vermoed hebben, dat zijn ini tiatief zou uitgroeien toe een wereld omvattende organisatie, die nu 91993) een ledental van ruim 11 miljoen heeft, verdeeld over 26.804 clubs in 172 lan den en regio's. In 1923 kwam in Amsterdam de eerste nederlandse club tot stand. Er zijn er thans 365 in ons land, met meer dan 16.000 leden. De clubs zijn organisato risch ingedeeld in districten, die door een gouverneur worden bestuurd als vertegenwoordiger van de president van Rotary international. Rotary is niet politiek of religieus geën gageerd. Het doel van Rotary is het aanmoedi gen en bevorderen van het ideaal van dienstvaardigheid als basis van een te respecteren ondernemingsgeest. Daar bij richt men zich in het bijzonder op: 1de ontwikkeling van goede betrekkin gen met anderen als een gelegenheid dienstvaardigheid te betonen; 2. het stellen van hoge ethische normen in het beroeps- en zakenleven en de erkenning van de waarde van elke nut tige arbeid; 3. de toepassing van het ideaal van dienstvaardigheid door iedere Rota rian in zijn persoonlijk, zakelijk en maatschappelijk leven; 4. de bevordering van internationaal begrip, goodwill en vrede door een we reldwijde 'fellowship' tussen mannen en vrouwen uit het zaken- en beroepsle ven, die zich verenigd voelen in het ideaal van dienstvaardigheid. Benthuizen: Herv. kerk 9.30 uur ds. C. van Duin Krimpen a.d. IJssel 18.00 uur ds. A. de Reuver Delft De Hoeksteen s.o.w.Herv/Geref. 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur dienst Hazerswoude-dorpHerv. kerk 9.30 uur kand. R. v.d. Spoel Nieuwersluis 18.30 uur ds. J.M.D. v.d. Berg Aarlanderveen, jeugddienst Geref.kerk 9.30 uur ds. A.C. Poley jeugddienst 17.00 uur ds. A.C. Poley R.K. 15 mei 19.00 uur H. Mis 16 mei 10.00 uur H. Mis; le communie 11.30 uur H.Mis met jongerenkoor Hazerswoude-Rijndijk: geen opgave Op 15 en 16 mei heeft dokter P.,P.M.T. Hermans, Zuidwijk 2 Boskoop, de week einddienst. tel. 01727-12038. c> Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715 -1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 -19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazerew.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk WerR: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8l46do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-U als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 goring kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714-13253 (^indijk); Tafeltje-dek-je: Mevr. G. v. Z wieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voor ouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Rotary-loop Hazerswoude-dorp - Zondag 16 mei wordt voor de eerste keer de "Rotary-loop" gehouden. Afstan den: 1,5 en 5 km; 10 en 20 km. Inschrijving vanaf 10.00 uur in het clubhuis van de Hazerswoudse Boys, Sportparklaan, Hazerswou- de-dorp. Start: 10 en 20 km: 11.15 uur; Start 1,5 en 5 km: 11.20 uur. Iedere deelnemer ontvangt een mooie dagherinnering. Op het sportcomplex zijn 8 kleedkamers met douches aanwezig. Er is vol doende parkeermogelijkheid. Het parcours voert over rustige wegen en fietspaden met oversteekpun- ten (deelname op eigen risico). Inl. tel. 01828-9467. De opbrengst van deze 'Rotary-loop' komt ten goede aan "Het water-en graanmo lenproject" van de Stichting Pro jectkoppeling Hazerswoude-Kou- dekerk in Tanzania. Hazerswoude-dorp -"De Hazerswoud se Boys hebben ervaring in het organi seren van 'lopen'. Regelmatig wordt er een zogenoemde 'Polderloop' gehou den door deze voetbalvereniging. Deze jonge mensen vormen een prachtige organisatie die opvang, start, finish en begeleiding, tot in de puntjes verzor gen via een draaiboek. Ze zijn er gerou tineerd in. We verwachten dan ook dat de Rotaryloop van aanstaande zondag, perfect zal verlopen", zegt de heer J.W. van Strien. Hij heeft, sport minded als hij is, een zekere affiniteit met de Hazer swoudse Boys. Zowel het eerste, twee de als vijfde elftal worden door zijn assurantie en financieringskantoor ge sponsord. Bovendien blijkt Van Strien het idee voor de loop bij de Rotary aangedragen te hebben. De inwoner van Hazerswoude-dorp, die 'Hart van Holland' op het spoor kwam doordat zijn telefoonnummer onder een pers bericht was geplaatst, zegt blij te zijn met dit evenement. "Het is niet zo ge bruikelijk bij een serviceclub als Rotary om zo aan de weg te timmeren, maar ik denk dat het goed is dat we samen met de Hazerswoudse Boys, een activiteit organiseren voor een goed doel". De 35 leden tellende plaatselijke Rota ry, die wekelijks op maandagavond ge zamenlijk dineert in "Het Anker", spre kers op deze bijeenkomst uitnodigt of leden aan het woord laat, heeft diverse acties gesteund, daarover naar buiten nauwelijks iets van laten merken. "Dankzij het inschrijfgeld van de deel nemers moet de Rotaryloop meer dan duizend gulden opbrengen. De loop wordt bovendien gesponsord, waar door er nu al een basisbedrag is van enkele duizenden guldens", klinkt het verheugd. Spreker wijst er op dat be wust gekozen is voor het doel, omdat de Stichting Projektkoppeling inmid dels een begrip is in Rijnwoude en het niet een druppel op een gloeiende plaat is, maar een bewust project voor water putten in dat droge Derde Wereldland. "Hoe meer deelnemers hoe hoger de opbrengst. Aan de Hazerswoudse Boys zal het niet liggen, terwijl het tijdstip gunstig lijkt. Hetzelfde geldt voor de lokatie, net buiten het dorp. De Hazers woudse Boys beschikken over een uit stekende accomodatie waar de lopers zich kunnen douchen en verkleden. Bovendien is er een prachtig rustig par cours door de velden achter het dorp". De heer Van Strien spreekt de wens uit dat vele recreatie-lopers zich tussen 10.00 en 11.00 uur zullen laten inschrij ven en gaan lopen voor het goede doel: 'het water- en graanmolenproject' van de Stichting Projektkoppeling Hazers- woude-Koudekerk, in Tanzania. "Er zijn de afgelopen weken pamfletten verspreid, affiches opgehangen en per saankondigingen gedaan. Reeds enkele maanden is de Rotaryloop al aangekon digd bij de uitslagen van de Polderloop van de Hazerswoudse Boys, terwijl de loop ook in de landelijke 'recreatieve- loopagenda' is geplaatst. Er is alles aan gedaan om de Rotaryloop onder de aandacht te brengen. Nu maar hopen dat de weersomstandigheden ook gun stig zijn, zodat de opbrengst alle ver wachtingen overtreft", lacht de heer Van Strien. Rotary Is: "Een wereldwijde bundeling van verantwoording dragende mensen uit \'erscheidene beroepen, met het doel binnen volstrekt ethische normen elkaar goed te leren kennen in vriendschap en van die verbondenheid uit de maatschappij te dienen". (Service above self; He profits most, who serves best.) Kunt u zich uw leven voorstellen zonder water? U hoeft de kraan maar open te draaien en u kunt uw dorst lessen, eten koken, koffie-en thee zetten, de was doen, een bad of douche nemen, uw tanden poetsen, uw haren wassen, de vaat doen, de planten water geven, de auto wassen, de straat schrobben, de ramen zemen... Zonder water zouden we geen leven hebben. Kijk maar naar de wantoestanden in Tanzania. In dit Afrikaanse land leven nog veel gezinnen in gebieden zonder watervoorziening. Een aktiegroep uit Hazerswoude/Koude- kerk wil deze mensen aan water helpen. Dit is: De Stichting Projektkoppeling Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn- Derde Wereld.Meer weten? Bel de vrijwilligers van deze Stichting. De Stichting Projektkoppeling bestaat uit een actief bestuur van vrijwilligers, gesteund en begeleid door een raad van Advies en Toezicht. Hoewel de naam, die nog dateert van voor de gemeentelijke herindeling, misschien anders doet vermoeden, wordt de Stichting uiteraard ook gedragen door mensen uit Benthuizen! Voor meer informatie: Freij ja Zandbergen (voorzitter), Kievitlaan 9, Koudekerk a.d. Rijn, tel. 01714-13027; Gabriël Peil (secretaris), Melkweglaan 1, Hazerswoude Rd. tel. 01714- 15225; Astrid de Nijs (penningmeester), Reigerlaan 13, Koudekerk a.d. Rijn, tel. 01714-133 55. langs de lijn uitknippen s.v.p. JA, ik geef mij op als donateur van de Stichting Projektkoppeling Hazerswou de/Koudekerk a.d. Rijn-Derde Wereld. Naam Adres I Postcode.. Woonplaats.. I Via de post, of persoonlijk bezorgen bij: Stichting Projektkoppeling, Melkweg- Maan 1, 2394 NK Hazerswoude Rd.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17