Gratis tuinadvies op Keukenhof Voorlichtingsavond over longkanker groot succes LAAT CARAPATIËNTEN NIET STIKKEN Astma Fonds 5? Giro 55055 Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuwe Albert Heijn in de schijnwerpers Moerkapelle Nieuws uit de regio.... Bedrijfsvoetbal Kinderbraderie Moerkapelle "Het Boek" in braille overhandigd Lezing over "Amuletten uit het oude Egypte" Dauwtrappen op Hemelvaartsdag I Lustrumviering Kampwerk Terbregge Uitslag prijsvraag Wereldwinkel Collecte Rode kruis Hart van Holland/12 mei 1993 pagina 19 Tiental thematuinen •••In het rijksmuseum van Oudheden uw advertentie in hart van holland wordt gelezen! Hart van Holland wenst de familie Van den Berg en hun medewerkers/sters: veel succes! In de weekenden van 15/16meien22/23 mei a.s. zullen twee hoveniers aanwe zig zijn in de Thematuinen op de Keu kenhof. Op die dagen kunnen bezoe kers tussen 10.00 en 16.00 uur hun tuin- problemen aan hen voorleggen. Een hovenier richt zich daarbij op het be antwoorden van vragen. De andere is beschikbaar om in gezamenlijk overleg de wensen en ideeën van het publiek te vertalen in een schetsontwerp. Er lig gen speciale inventarisatielijsten ge reed, waarop de bezoekers alvast hun tuinplanten kunnen aangeven. Bij slecht weer zijn de hoveniers te vinden in het informatiepaviljoen in de Thematuinen. De tuinen zijn aangelegd in de buurt van de molen op de Keuken hof. Er zijn tien zeer verschillende model- tuinen ingericht, variërend van geuren- tuin, kleurentuin en Renaissancetuin tot balkon-, water- en rotstuin. Bezoe kers kunnen zich hier orinteren en idee ën opdoen om in hun eigen tuin toe te passen. De Keukenhof is nog geopend tot en met 23 mei a.s. Regio De voorlichtingsavond over longkanker die eind vorige week werd gehouden in het Rijnland Ziekenhuis locatie Leiderdorp is een groot succes geworden. Als aanvulling op de inivi- duele voorlichting van behandelaars werd tijdens deze bijeenkomst vanuit verschillende invalshoeken de ziekte belicht. Ruim tachtig belangstellenden waren aanwezig. Voor een aantal geïn teresseerden was geen plaats meer be schikbaar. Zij kunnen bij de afdeling voorlichting van het ziekenhuis de sa menvattingen aanvragen. Op het pro gramma stonden een aantal lezingen en een forumdiscussie. Longarts J.J. Kers bergen sprak over onderzoek en be handeling, en oncoloog-radiothera- Peut A. Chin gaf een toelichtine od ra- diotherapie ofwel bestraling. Aan het eind van de avond was er ruimte voor vragen en discussie. Wat gebeurt er met de long na bestraling, wat zijn bij werkingen van radiotherapie en of het gebruikelijk is dat de chirurg een dag voor de operatie vertelt dat de patiënt rekening moet houden met tegenval lers, waarna de behandeling mogelijk wordt stopgezet? Op deze vragen werd door deskundigen antwoord gegeven waardoor een deel van de onzekerheid bij patiënten en hun naasten is wegge nomen. Het ziekenhuis is van plan om regelmatig voorlichtingsavonden voor patiënten te organiseren met telkens een ander ziektebeeld als thema, onder het motto:"Duidelijkheid over De Egyptoloog Dr. Maarten Raven, con servator van de Egyptische afdeling en tevens samensteller van de tentoon stelling "Mummies onder het Mes", zal op zondag 16 mei om 15.00 uur een lezing verzorgen in de Reuvenszaal van het Rijksmuseum van Oudheden. Voor de lezing geldt de normale toegangs prijs tot het museum. Inl. Rijksmuseum van Oudheden, 071-163163. t.k. Yamaha DT 250 MX '78 kent. 750,- 01828-30549 t.k. gevr. bespanner v een tennisracket tel na 18 uur: 01828-15952 t.k. hardii 100 liter motorvatspuit i.g.st. voor hobby tuin etc. 01727-17635 t.k. Kadett City bj '78 apk tot 12-93 extra zonnedak sportstuur 01803-13242 Moerkapelle - Traditiegetrouw kun- nen wandelliefhebbers op Hemel-1 I vaartsdag weer vroeg uit de veren 1 voor het 'dauwtrappen' wat door het Moerkapelse Oranjecomité wordt georganiseerd. Er is ook nu f weer een mooie wandparcours uit- I gezet. I Start vanaf 5.30 uur v.m. vanaf dorpshuis "Op Moer". Na afloop is er koffie en een broodje. Zevenhuizen - Veel kinderen en inmid dels volwassenen uitZevenhuizen heb ben dankzij het Kampwerk Terbregge, ooit een fijne vakantie-kampweek ge had. Deze organisatie viert a.s. zaterdag het tweede lustrum in het Lage Bergse Bos. Hoewel de Stichting Kampwerk Ter bregge pas tien jaar geleden werd opge richt, gaat de geschiedenis van het Ter- bregse kampwerk al veel verder terug. Om jongeren met hun ouders kennis te laten maken met het kampwerk is er zaterdag 15 mei a.s. een 'open dag' in het Hoekse Hout vanaf 10.30 uur. Er zijn tal van attracties. De feestelijke happe ning met o.a. een opdrachtenspeur tocht 'de jacht naar Schateiland' duurt tot 16.00 uur. Zevenhuizen - Zaterdag jl. vond in de Hervormde kerk van Zevenhuizen een introductiebijeenkomst plaats van "Het Boek in braille De overhandiging van het eerste exemplaar werd verricht door de voorzitters van IBS Holland (uitgever van Het Boek) en CBB, resp. drs. A.W. Overwateren drs. C.P. van Dijk. Spreker tijdens de introductiebijeenkomst was prof.mr. LA. Diepenhorst. Het Boek in braille bevat 30 banden. Er zijn voorlopig 40 series geproduceerd onder auspiciën van de Christelijke Blinden Bibliotheek te Ermelo. Tevens werd tijdens de bijeenkomst stilgestaan bij het eerste lustrum van "Het Boek de bijbelvertaling in eenvoudig alledaags Nederlands. Moerkapelle - Het programma van het bedrijfszomeravondvoetbal is als- volgt: Maandag 17 mei: Van ommeren - v. leeuwen aanvang 18.45 uur; PTT Zoe- termeer- N.B.M. 18.45 uur; Lex van Wijk - Hogerwerf/v. Laviere 20.00 uur; Goudse verzekeringen - No Doubt 20.00 uur. Dinsdag 18 mei: V. Rijs - Bloemenlust 18.45 uur; Op Moer- Het Wapen van Moerkapelle 18.45 uur; V.d. Berg/v. Popering- Edel man 20.00 uur; Lex van Wijk- PTT Zoe- termeer 20.00 uur. Moerkapelle - Ook dit jaar was er op 5 mei weereen "Kinderbra derie in de Moer dijkstraat van Moerka pelle. Kinderen verkochten niet alleen hun eigen (overtollige) speelgoed, snuisterijen en organiseerden grabbelton en andere activiteiten, maar brachten ook 'markt waar' mee van hun ouders, zoals bloemen en planten. Deze happening vond weer plaats onder auspiciën van het Oranjecomité Moerka pelle Zevenhuizen - Het regende de dagen na de opening, complimentjes aan het adres van Thijs, Seia en Jeroen v.d. Berg en hun medewerkers/sters. Don derdag, vrijdag en zaterdag maakte het publiek van Zevenhuizen-Moerkapelle en de regio, in groten getale kennis met de nieuwe Albert Heijn in de Zevenhui- zense Dorpsstraat. Een grote super markt, met veel parkeergelegenheid: een onderneming die niet alleen een fabriekspand van een carrosseriebe- drijf aankocht, maar tevens voor zeker 35 parkeerplaatsen zorgde en een fiet- senstalplein! De nieuwe Albert Heijn biedt thans veel meer mogelijkheden dan voorheen. Was er reeds een Gall Gallwinkel op het oude adres, thans is deze gesi tueerd aan de voorzijde van het nieuwe pand, dat verbouwd werd door bouw bedrijf De Graaf te Moerkapelle. Ook de nieuwe Gall en Gall ziet er overzichtelijk uit. Hier zwaait Thijs v.d. Berg de scepter. Nieuw is de Bloksshop, waar tijdschrif ten, snoep, cadeautjes, schrijfgerei en horloges worden verkocht. Nieuw is eveneens de bloemen- en plantenver- koop op donderdag, vrijdag en zater dag. In de winkel is ook aan de kinderen gedacht. Zij kunnen spelen in de speel hoek, terwijl hun moeders/vaders: de cliëntele, bij zowel de groente-en fruit- afdeling, de slagerij, de bakker per soonlijk bediend wordt of zich elders in de winkel 'zelf bedient'. Duidelijk is het vergrote assortiment waardoor Albert Heijn Zevenhuizen nu nummer 4 is geworden. De vijf kassa's draaiden fulltime- tijdens de dagen na de opening van de nieuwe winkel van Albert Heijn Zevenhuizen - Wereldwinkel Zevenhui zen-Moerkapelle had op 30 april een prijsvraag uitgeschreven voor kinde ren. Ca. 40 kinderen namen hieraan deel. De vragen waren: Op welke dag van de week staat de Wereldwinkelwa gen? (antwoord: zaterdag). Hoeveel soorten koffie zie je in deze kraam? De winnaars zijn: Taco Wijnsma 7 jaar; Robert Mooijman 7 jr; Linda van Rooijen 10 jr. en Tom Groeneweg 10 jr. Moerkapelle - De collecte-periode van het Rode kruis loopt van 30 mei tot en met 12 juni 1993. De afd. Moerkapelle doet uiteraard weer mee. Dit jaar wordt er niet meer collectebussen gewerkt. Er wordt gestart met het verspreiden van stortings formulieren, zodat iedereen vrij is om te geven. De afdeling hoopt dat er op deze manier evenveel, of nog meer geld binnenkomt aan giften, dan voorgaande jaren.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19