Hart - van - Holland - allerlei Weinig problemen voor Trekvogels in Loosdrecht Turnregiowedstrijden in Waddinxveen Dick Dibbets damkampioen Excelsior Sjoelwedstrijden Meimaand, vooij Kewikshow Teleurstelling voor Bernardus A 1 v.v. Groeneweg kampioen "hvih" ~wê "H ~m n ~wê w if) «Arnoldus van Osschool* •met kindershow* Hart van Holland/12 mei 1993 pagina 21 Uitbundige bloei Mogelijkheden met water Zeewind geen probleem 'Brem in bloei Boskoop - In de vijfde competitiewed strijd moest midgetgolfvereniging Trekvogels 1 het in Loosdrecht opne men tegen de gelijknamige vereniging aldaar. Loosdrecht is hekkesluiter inde eerste klasse met 0 punten, terwijl Trekvogels de lijst aanvoert met 9.5 punt. in de eerste ronde kwam dat ver schil al tot uiting, want de Boskoopse midgetgolfers speelden alle vier een ronde van 26 en zij wonnen de ronde met vijf slagen verschil. De tweede ron de begon echter niet zo best, want Dan ny Bijland had er 30 en verloor er vier, maar Arie van der Kooij wist het al weer snel te herstellen door met 254 er acht te winnen. Doordat de twee overige Trekvogelsspelers ook van hun tegen standers wisten te winnen, werd deze ronde eveneens gewonnen, maar wel met betere cijfers: 106 om 115. Loosdrecht gaf het echter niet op in de derde ronde en ging beter slaan. Met 105 kwamen zij dan ook gelijk aan in de derde ronde. Voor trekvogels kwam toen de sterkste ronde met 99. Loosd recht kon daar niet aan tippen en ver loor er maar liefst 12. na vier ronden had Trekvogels de wedstrijd gewonnen met 414 om 440. Trekvogels 2 moest in alphen opnemen tegen Amigo 1. Voor Trekvogels 1 zou het gunstig zijn als het tweede team een punt zou kunnen afsnoepen van de gro te concurrent. Maar Amigo 1 liet zien wie op haar thuisbaan het sterkste is. Trekvogels 2 kwam er in het geheel niet aan te pas, want alle ronden werden ruim verloren. Arie Blanken jr. speelde voor het Boskoopse team een puike partij met 93, maar kon het in zijn eentje ook niet redden. De score was 348 om 390 in het voordeel van Amigo 21, dat nog steeds tweede staat in de eerste klasse met 12 punten, op een half punt van Trekvogels 1dat leidt met 12.5 pnt. Trekvogels 2 staat vijfde en voorlaatste met 3 punten. in de derde klasse was het een spannen de strijd tussen Loosdrecht 3 en Trek vogels 3. na drie gewonnen ronden had het Boskoopse team een voorsprong van 19 slagen, maar die werden een ronde later bijna weer verspeeld met 111 om 128. Twee slagen verschil ble ven nog over in Boskoops voordeel dat door dit resultaat zich voor de promo tie poule heeft geplaatst. Trekvogels 4 had in haar thuiswed strijd tegen Amigo 4 zo goed als geen tegenstand, met 443 lag het team dan ook ruim voor op 506 van Amigo 4. Ook Trekvogels 4 weet zich door dit resultaat zeker van een plaats in de promotiepoule. Waddinxveen - Zaterdagmiddag 8 mei vonden in sporthal De Sniep de jaarlijk se turn-regio-wedstrijden plaats voor recreatieve turners uit de regio ouder dan 12 jaar. De wedstrijd, georganiseerd door de recreatiecommissie van de Regio Gou da van de KNGB in samenwerking met TOOS, telde meer dan 180 deelnemers. De volgende verenigingen deden mee: Heres Bodegraven, Velocitas Gouda, Thor Gouderak, OKK, Olympia Haas trecht, ASV, LDO Stolwijk, Excelsior Gouda en de gastvereniging TOOS. Een deelnemende groep moest minimaal uit 6 personen bestaan. Voor de aspirant dames en dames wa ren de opdrachten: een sprong, een lange matoefening, balkoefening en een brugoefening. De heren moesten zich bekwamen op de ringen, lange mat, sprong en rek. Er werd niet gestreden voor een eerste, tweede of derde plaats, maar iedereen met een puntentotaal van 32.00 of ho ger, behaalde een eerste plaats. Tussen de 28.00 en de 32.00 punten had men een tweede plaats en bij een pun tentotaal van 28.00 of lager kreeg men een derde plaats. Eerste prijzen zijn o.a. gewonnen door de verenigingen Heres Bodegraven en Velocitas Gouda bij de dames. Bij de heren wist de ploeg van Thor Gouderak een eerste plaats te halen. De ploeg van gastvereniging TOOS wist geen eerste plaats te halen. Met hun puntentotaal van 31.39 viel men net buiten de hoofdprijzen. Na de prijsuitreiking met slotdéfilé, konden de turners/sters weer naar huis. Waddinxveen - Op donderdag 6 mei is Dick Dibbets voor de 7e keer clubkam pioen van damvereniging Excelsior ge worden. De laatste wedstrijd van de finale, die tussen Dick en fred Zaadhof, moest de beslissing brengen. Immers bij minimaal een remise was Dick verze kerd van de titel. Winst van Fred Zaad hof had betekend dat laatstgenoemde dan weliswaar poulewinnaar was ge worden, maar dat het in de voorronde behaald moyenne in het voordeel van de jonge Teun van der Krol zou zijn geworden. Het 7e clubkampioenschap betekent voor Dick, dat hij daarmee in aantal gelijk staat met Tijmen den Ouden sr. In de voorlaatste ronde wist Fred voor zitter Piet Swart te koppen en belandde op de 4e plaats. Uiteindelijk is de nor maliter uit 6 personen bestaande fina le-poule door 5 spelers uitgespeld. De eveneens geplaatste Tijmen den Ouden jr. moest om persoonlijke redenen van de finale afzien. Teun van der Krol, die in 1992 op de 3e plaats beslag had gelegd, eindigde dit seizoen als zeer sterke tweede. Piet awart eindigde in de finalepoule op de ■te plaats, maar zijn eerder behaald ge middelde was bepalend voor de 3e P'aats in de eindstand. '992-1993 was een seizoen waarin de jeugdspelers zich nog nadrukkelijker Waddinxveen - Sjoelclub Waddinxveen deelt mede dat bij het sjoelen Cees kuipers met zijn vierde plaats, de twee de plaats weer ingenomen heeft in de competitie van de sjoelclub. Jan Kersbergen (2e) behoudt de leiding in het algemeen klassement. e eerstvolgende sjoelavond is 19 mei, vanaf 19.00 uur in het gebouw van de schuttersvereniging aan de Alb. Thijm- aan Tijdens deze laatste sjoelavond worden de bekers uitgereikt, boven- len ontvangt iedere sjoeler die tien avonden dit seizoen geweest is een her- inneringstrofee. He uitslagen zijn: 'asse A: 1. W. Valenkamp 1416 pnt; 2. Jan Kersbergen 1378; ar>d 1: Jan Kersbergen gem. 140.320 Punten; 2. Cees Kuipers 138.370; 3. Wim slmgerland jr. 138.070; asse B: 1. Peter van Leeuwen 1303, 2. Mei is de mooiste voorjaarsmaand, want veel planten staan dan in volle bloei. Ze zien er met hun frisgroene blad bovendien echt voorjaarsachtig uit. In de tuin kan er nog van alles worden geplant, mits in pot gekocht. Ook het balkon nodigt uit tot een fees telijke aankleding. Kleine heesters en bloeiende vaste planten zijn heel ge schikt. Mei is vooral ook een maand om te genieten. Er is veel belangstelling voor de toepas sing van water in de tuin. Niet allen in de vorm van een vijver, maar ook als een murmelende bron of als fontein, al dan niet verlicht. Bij water horen speciale planten. Ze kunnen zelfs in een ruime schaal of flinke bak groeien. Zo'n "wate relement" kan op het terras een plaats je krijgen, maar ook op een balkon! Hou op een balkon rekening met het maxi male gewicht:250 kg per vierkante me ter. Behalve waterplanten die echt in het water groeien of drijven, zijn er ook moerasplanten. Die .staan het liefst al leen met hun voeten in het water, zoals gele lis, egelskop, koekoeksbloem en dotter. Moerasvergeetmijniet (Myoso- tis palustris) bloeit bijna de hele zomer door, heel aantrekkelijk. Tip: in een wij de, minimaal 20 cm diepe schaal, kun nen mini-waterlelie en mini-gele plomp groeien. Ook de geelbloeiende water gentiaan is geschikt. Leuk, op een zon nige plek. Tip: voor een moerasbak kun nen diverse moerasplanten worden gebruikt. Poot ze in kleiige grond(te koop) en houd die goed nat. Halfscha duw is het beste. Op balkons kunnen planten last heb ben van de wind. Aan de kust bevat de wind bovendien zout, wat veel planten slecht bekomt. Engels gras(Armeria maritima) trekt zich daarvan echter niets aan. De polvormig groeiende vas te planten bloeien in mei bijzonder rijk, in vele tinten paars en lila, soms ook wit. Ze hebben maar weinig grond no dig om te groeien en te bloeien. Het zijn dan ook gemakkelijke balkonbewo ners. Leuke combinaties zijn te maken met siergrassen. Wat grote kiezels erbij en er is een compleet tuintje ontstaan. Brem is één van de bloeiende heesters die in mei de aandacht trekt. Cytisus praecox "Allgold" bijvoorbeeld is zo'n aantrekkelijke bremstruik, bovendien zeer winterhard. Wie liever een rode kleur heeft kan de paarsrode "Hollan- dia" nemen. Wit is ook mooi, "Albus". Jonge planten behoeven de eerste ja ren niet gesnoeid. Oudere struiken kun nen na de bloei worden teruggesnoeid, om te voorkomen dat ze te sterk onder in verhouten. Een later bloeiende brem is Genista tinctoria, verfbrem. Het is een inheemse plant, waarvan ook krui pende vormen te koop zijn, geschikt voor de bodembedekking ("Plena", 30 cm hoog). Ze bloeien rijk vanaf juni. Kruipbrem, Genista pilosa bloeit vanaf mei en nog eens in de nazomer, even eens kruipend en goed winterhard. Tip: kruipende vormen zijn geschikt voor in potten of bakken. Spartium junceum wordt Spaanse brem genoemd en dat geeft al aan, dat de struik enigszins vorstgevoelig is. Grote goudgele bloemen:mei-september. Tip: houdt van veel zon en kalkrijke grond. manifesteerden. Naast Teun van der Krol bereikte Raymond van Es ook de finalepoule en hij neemt in de eindrang schikking de 3e plaats in. De tweede groep werd beheerst door Vincent van Es, die ongeslagen poule- winaar werd (8 punten uit 5), waardoor hij er vrijwel van verzekerd is in het volgend seizoen voor het eerste achttal te mogen uitkomen. Lucien Claessen legde hier beslag op een schitterende tweede plaats (6 uit 5) In de derde poule bleef de slimme Teun Twigt ongeslagen. Zijn laatste winst op Gerrit van der Zijden bracht hem op een geweldige eindscore van 9 punten uit 5 wedstrijden. In zijn laatste finalewedstrijd in de 4e poule won Sietse Siersema, 17 jaar, van Bertus van Eijk. Sietse kwam hierdoor op 5 punten uit 4 wedstrijden en eindig de op een gedeelde 2e plaats achter Cor Stolker, die hier met 6 uit 4 (ook onge slagen) poulewinnaar werd. Stand finalepoule 1D. Dibbets 4-6; 2. T.v.d. Krol 4-5; 3. F. Zaadhof 4-4; 5. P. Swart 4-2. Winnaar poule 2: V. van Es; Winnaar poule 3: T. Twigt; winnaar poule 4: C. Stolker. Eindstand 1. D. Dibbets; 2. T. v.d. Krol; 3. P. Swart; 4. F. Zaadhof; 5. R. van Es; 6. T. den Ouden jr. Benthuizen - Ouders zijn vrijdagavond hartelijk wel kom op de finale van de "Kewikshow" (kijk-eens-wat-ik- kan-show) in de Arnoldus van Osschool in Benthuizen van leerlingen van de groepen 4 t/m 8. Leerlingen die de voorronden gepasseerd zijn met hun optredens, brengen een wervelend programma van soundmix, pantomime, instrumentale en muzikale in termezzi, play-back en het vertellen van een sterk verhaal. De Kewikshow wordt vrijdagavond 14 mei in de gym nastiekzaal van de school gehouden. De zaal is om 19.45 uur open. Rijnwoude - Helaas is de promotie voor het 1 e elftal van Bernardus zondag net door hun neus geboord. De overwinning leek al een feit te worden, want Bernhardus had al met 3-1 succes geboekt op tegenstander UDO, echter werd de overwinningsroes, die in de laatste minuten heerste, weldra over heerst door een bittere teleurstelling. VNA, mededinger in de competitie, wist maar liefst met 6-2 te winnen van Warmun- da. Hierdoor is de promotie naar de 4e klas van de KNVB, ondanks de grote inzet en het enthousias me, de bijval van het publiek, niet doorgegaan. Voetballers en het bestuur van Bernardus, zijn alle supporters erkentelijk voor hun steun, verliezen de moed niet en hopen het volgende seizoen opnieuw een poging te wagen om te pro moveren. Ed den Drijver 1290; 3. Pascal v. Gils 1233. Stand 1. Pascal van Gils 126.610; 2. Ed den Drijver 126.500; 3. M. Renesse 125.190; 4. Bas Koppenaal 124.440. Klasse C: 1. Cor v. Gils 1200, 2. Erwin Pleus 1183,3. Frans Botger 1167; 4. Dirk Faas 1132. Stand: 1. Erwin Pleus 119.970; 2. J. Blom 116.550; 3. Frans Botger 115.570; 4. Cor van Gils 114.010; Klasse D: 1. Kees krijgsman 1091, 2. Jan Olie 1038; 3. Jeanette Kersbergen 1037. Stand 1: 1. Kees Krijgsman 104.667; 2. M.C.Taktor 102.070; 3. Ronald Kersber gen 101.000. Klasse E: 1. Anton Dubbis 1038; 2. Ros- welle van Leeuwen 1014 en 3. Ronald Meijer 970. Stand: 1. Roswelle van Leeuwen 97.090; 2. Ronald Meijer 94.917; 3. Lies van Beek 91.675. Zevenhuizen - De promotie van het Al-elftal van v.v. Groeneweg was maandagavond 3 mei al een feit, toen Zevenhoven gelijk speelde tegen Nieuwkoop. Zaterdag, voorafgaand aan de laatste wedstrijd tegen Gouderak, kregen de spelers en hun trainer/ coach Arie van Leeuwe, bloemen van het bestuur. De laatste wedstrijd werd overigens ook gewonnen met 5-0. Het volgende seizoen speelt A1 waarschijnlijk in groep Al.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21