Snort in de Rentokil-ZVH 2 heren algemeen kampioen Zwemselectie Gouwe bovenaan in Kring BROUWER DE KONING Waddinxveense Zaalvoetbal vereniging "Comika" kampioen [1 F| H H Biljartteam kampioen Jeugd JBV Waddinxveen vierde bij Nationale Kampioenschappen Tennisclub Zevenhuizen ff ORGEN^Uii UITVAARTVERZORGING Turncompetitie Toos N.A.S. Benthuizen levert goede prestatie GERANIUMS PERKPLANTEN Schoolbasketbaltoernooi erg spannend Haarzuilentoer Hengelsport Hart van Holland/12 mei 1993 pagina 9 Dames Rentokil-ZVH lopen winst net mis! heren 3 halve finale districtsbeker Kampioen Waterpolo Twee jeugdteams Rentokil-ZVH in finale om nationale titel en Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Zaterdag speelde heren 2 van Rentokil-ZVH in eigen huis de return-wedstrijd tegen Sudosa/Assen om het algemeen kampioenschap van de eerste divisie. In de eerste wedstrijd verloor Rentokil nipt met 3-2. Sudosa begon zeer voortvarend en wist de eerste set zeer snel met 15-4 win nend af te sluiten. Maar de klasse bin nen het Rentokil team zorgde ervoor dat dit eerste gewin, katte-gespin werd. Door snel aanvalsspel wisten de Zeven- huizense heren Sudosa keer op keer te verrassen. Met resp 15-5, 15-6 en een moeizame 15-12 won Rentokil-ZVH 2 de wedstrijd met 3-1 en mag zich Alge meen Kampioen noemen. Uit handen van de heer J. Klein van de NeVoBo ontving het team de plaquette. Ondanks dat Rentokil algemeen kam pioen is geworden, mogen zij niet met de nummer tien van de Ere-divisie (Veenman/Martinus) strijden om een plek in de topliga. Dit komt omdat Rentokil al een team in deze topliga heeft spelen, zodat nu Sudosa/Assen de komende weken hierom gaat spelen tegen Veenman/Martinus. De dames van Rentokil moeten strijden met TDK/Brevok 2 en Somas/Activia voor behoud van een plaats in de eerste divise. Afgelopen zaterdag speelden de dames in Breda tegen TDK/Brevok 2, een team met veel ex-eredivisie speel sters. De Rentokil-dames begonnen voortva rend, zij wisten TDK/Brevok onder druk te zetten met hun service en kon den zelf ook aanvallend goed doorko men. Rentokil wist deze eerste set met 8-15 te winnen. Brevok kwam in de twe- de set goed terug en zorgde met 15-12 dat de stand weer gelijk getrokken werd. In de derde set leek het erop dat de dames uit Breda naar een gemakke lijke setwinst toe zouden gaan. Brevok kwam met 11-3 voor en toen ging de machine van Rentokil pas draaien. Langzaam maar zeker liep Rentokil de achtetstand in en kon aan het eind de set met 14-16 in bezit nemen. De krachtsinspanning was voor de Ze- venhuizense dames groot geweest en dit kwam in de vierde set tot uiting. De beide ploegen hielden elkaar lang in evenwicht, maar daarna kreeg Brevok toch meer kansen en met 15-13 won Brevok de vierde set en moest de vijfde set de beslissing brengen. In deze be slissende set ging bijna alles voor de Zevenhuizense dames en met 15-4 wist TDK/Brevok 2 de wedstrijd naar zich toe te halen. Voor de Zevenhuizense dames is er theoretisch nog een mogelijkheid om in de eerste divisie behouden te blijven. Dan moet a.s. donderdagavond (13 mei) om 20.00 uur in sporthal Swanla, van Somas/Activia uit St. Anthonis ge wonnen worden. TDK/Brevok speelt dan zaterdag tegen Somas/Activia Afgelopen zaterdag wist het 3e heren team in eigen huis met ruime cijfers te winnen van het Delftse Skania. In een eenzijdig duel won Rentokil 3 met 3-0 en plaatste zich daarmee voor de halve finale om de districtsbeker. Deze wedstrijd wordt op donderdag 13 mei in Den Haag gespeeld. Tegenstan der is dan VC Haag 1Bij winst spelen de De W.Z.V.V. Comika is kampioen ge worden in klasse 2B van de afd. Gouda. Op 26 april werd de voorlaatste wed strijd met 4-1 gewonnen van het team Bakker Sport, dat op dat moment op de 3e plaats stond met 4 punten achter stand. Op de 2e plaats stond Rohda 76 met een achterstand van 2 punten. De laatste wedstrijd tegen Rohda 76 was dan ook niet meer van belang. In de spectaculaire wedstrijd van 3 mei jl. werd door Comika met 6-5 verloren. Comika benutte niet alle kansen, terwijl Rohda dat wel deed. De Waddinxveense zaalvoetbalveren ging "Comika" werd kampioen in het jaar dat de vereniging 10 jaar bestaat. Reden dus voor een extra groot feest. De oprichting van de vereniging werd op 1 april 1983 een feit, toen een aantal Waddinxveense politieagenten de zaal voetbalvereniging "De Energiekluis" oprichtten. Onder deze naam werd vijf seizoenen gevoetbald. Vervolgens vond een naamsverandering plaats in W.Z.V.V. "Brewacom", waarna in 1992 de huidige naam "Comika" werd vanwe ge de sponsoring van het gelijknamige computerbedrijf. De vereniging be staat momenteel uit 9 spelende en 16 niet-spelende leden. Inmiddels is de vereniging niet alleen uit politieagen ten samengesteld. Het ligt in de bedoe-, ling van het team en de sponsor om ook in de eerste klasse om de bovenste plaats mee te gaan doen. Waddinxveen - Na twee van de drie ronden voor de kringkampioenschap pen in het 50 meter bad van Katwijk staat De Gouwe royaal op de le plaats met 447 punten voor LZ 86 met 377 en Zijl LGB met 359 punten. Het afgelopen weekeinde behaalde De Gouwe bij de individuele nummers 9 gouden, 17 zil veren en 19 bronzen medailles, alsme de bij de estafettes een gouden bij de meisjes onder de 16 jaar twee zilveren bij meisjes en jongens onder de 16 jaar en een bronzen bij de jongens onder de 16 jaar. Een belangrijk deel van de oogst kwam voor rekening van Antoine Calis met 2x goud en 3x zilver. Christiaan de Groot 2x goud. Inge vd Schrier 4x zilver, fan Willem vd Hoek 3x zilver en lx brons. Volgende week volgt het laatste deel van deze kampioenschappen en de titel zal De Gouwe waarschijnlijk niet ont gaan, vooral omdat dan ook Mark vd Zijden, die nu voor een landenwed- strijd in Zwitserland was, weer van de Partij zal zijn. Gouwe-veteranen achtmaal achtereen kringkampioen! Waddinxveen - Het in 1986 geformeer de veteranenteam van De Gouwe, dat in 1990 furore maakte door na 100 wed strijden vermeld te worden in het Groot Guinness Record Book als 'het langst ongeslagen waterpoloteam', is er in ge slaagd de kringtitel opnieuw te verove ren. Het team, waarvoor spelers van 35 uitkomen, is niet meer ongeslagen. In de beginfase van deze competitie ver loor het zelfs viermaal en Woerden sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. heren in de finale, die verspeeld wordt in een uit- en thuis-wedstrijd. De win naar van deze halve finale speelt eerst een thuiswedstrijd (18 mei) en de re turn is dan op 25 mei. De tegenstander is de winnaar van de wedstrijd Tonegi- do 2 tegen Den Ouden/Nivoc. In Goes werden afgelopen zaterdag de voorronde gespeeld voor het Gesloten Klubkampioenschap van Nederland bij de jeugd. Rentokil deed dit jaar ook weer mee en bracht drie teams in stel ling, te weten de herenjeugd teams Rentokil C1Rentokil B1 en Rentokil A1 Van deze drie teams wisten de heren C1 en Al zich te plaatsen bij de eerste acht teams van Nederland. Voor BI zat dat er helaas niet in. Een ongelukkig verlo ren wedstrijd zorgde ervoor dat zij de plaatsing net misten. De finale-ronde zal op zaterdag 5 juni gespeeld worden en de vereniging hoopt dat daar weer een klinkend resul taat uitkomt. stond op de eerste plaats. De 'Gouwe- Ouwen' staken halverwege de competi tie de koppen maar eens bij elkaar en geconcentreerder spelend namen zij de eerste plaats weer over door in de tweede helft van de competitie alle ploegen met nederlagen naar huis te sturen. In de loop der jaren is de samen stelling van het veteranenteam iets ver anderd. De laatste titel werd veroverd door Eef Overdam (nog steeds topscoorder na 161 wedstrijden met 390 doelpunten), aanvoerder Cees van Tilburg, Kors van Tilburg, Fred van den Bosch, Cees, Hugo en Mart van der Linde, Maarten van Bergen (oudste speler 58 jaar), Ed Claus, Jan Verweij, Aat Vos en de keepers Henk van Erk en Cees van Tienhoven. Benthuizen - Op zaterdag 8 mei vond de jaarlijkse regio-turnwedstrijd plaats in de sporthal De Sniep te Waddinxveen. En voor het eerst sinds jaren deed er weer een groep jeugdturnsters mee, waaraan deelnamen:Jolanda Muyen, Ciska vd Garde, Julie Feyten, Marieke Plasmeijer, Lenneke vd Wel, Erika Bin nendijk, Suzanne Spithoven en Hilde Lievaart. Er werd geturnd op brug, mat, balk en een sprong met minitramp. Met een groepsgemiddelde van 29.3 voor deze vier onderdelen behaalden zij hiermee een tweede plaats. Een goed resultaat, waarmee de trainster, Ma rian v.d. Wel, zeer tevreden was. Grote sortering EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a.: sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paparika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysanten stekken, prei, kroten, sla-, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken geen koopavond fff 1 VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Waddinxveen/Zoetermeer - De meis- jesploeg van Toos heeft zaterdag in Zoetermeer tijdens de 4e wedstrijd van de turncompetitie een 3e plaats be haald. De Waddinxveense turnsters hebben zich met dit resultaat geplaatst voor de finale van de turncompetitie, die op 12 juni in Gouda gehouden wordt. De overwinning van deze wed strijd ging naar de meisjes uit Gouderak met 124.10 pnt. Thuisvereniging Pro Patria eindigde op de 2e plaats met 120.60 pnt., gevolgd door Toos met 119.95 en O.S.S. uit Zevenhuizen met 112.30 pnt. De Toos-ploeg begon bij lange mat. Anke Lutz behaalde op dit onderdeel de tweede plaats met 8.55, gevolgd door Danitsja Kraijesteijn met 8.25 pnt., waardoor de overwinning op dit onderdeel voor Toos was. Bij de brug ging het iet minder en eindigde de ploeg op de derde plaats, ondanks de tweede plaats van Kim van Leeuwen met 8.55 pnt. Op het derde toestel, de sprong, werd een derde plaats behaald door Danitsja Kraijesteijn (7.85). Ook de ploeg eindigde op dit onderdeel op de derde plaats. Met 7.30 pnt. wist Bar bara Verhaaf de derde plaats bij de balk te behalen. In het individele klassement eindigde Danitsja Kraijesteijn op de 3e plaats: 30.70 pnt. De overige uitslagen: Kim v Leeuwen 29.55; Anke Lutz 29.25; Barbara Verhaaf 28.70; Sylvia Verbreek 28.65; Linda Asscheman: 27.30. Waddinxveen - Op 4 en 5 mei jl. organi seerde basketbalvereniging Waddinx veen Flyers, haar jaarlijkse schoolbas ketbaltoernooi. Dit jaar gebeurde dat voor de 18e keer. Ondanks het ongun stige tijdstip(voorgaande jaren vond het toernooi plaats in de Paasvakantie) hadden er zich toch nog 31 teams aan gemeld. Gespeeld werd in verschillen de groepen, opvallend was, dat in ver gelijking met voorgaande jaren, er geen hele grote uitslagen werden behaald. De teams waren goed aan elkaar ge waagd en in verscheidene groepen wer den de winnaars bepaald door het doel saldo. De organisatie spreekt van een 'succesvol' en 'geslaagd', 'sportief' toernooi. Uitslagen: Jongens groep 6:1. Kard. Alfrinkschool; 2. Beatrixschool. meisjes groep 7/8 en 8: 1. Bea trixschool; 2. W.v. Oranjeschool. Jongens groep 7: 1. de Sav. Lohman- school 2. Wijkschool St. Jozef. Jongens 7/8: 1. L. de Gelderschool; 2. A.M.G. Schmidtschool. Jongens groep 8: 1. Beatrixschool; 2. Wijkschool St. Jozef. t.k. Honda MT 70 cc 1250,- 01802-2223 Gevraagd: heggeschaar electr. of motor 01828- 15937 t.k. toerfiets 12 versn. 150,-; fasto keukengeiser kl. creme 100,-01714-12085 Zevenhuizen - De Haarzuilentour staat voor zaterdag 29 mei op het fietspro- gramma van T ourclub Zevenhuizen '80. Liefhebbers van fietsen kunnen in Ze venhuizen van start gaan. De verste afstand, 150 km, leidt over de Pyramide van Austerlitz. De afstanden zijn: 35 km: starttijd 10.00-13.00 uur; 60 km: 10.00 - 12.00 uur; 100 km. 8.00-10.00 uur; 150 km. 7.00-8.30 uur. Startplaats: café De Roerdomp, Tweemanspolder 12, Ze venhuizen zijn. Het kampioensteam van biljartvereniging Hotel Vos: Jan van Dongen, Bert Hoogendijk en Bert Huisman Zevenhuizen - Het eerste team van bil jartvereniging Hotel Vos is kampioen geworden van West nederland libre 2e klasse. De finale, die in Dordrecht op twee lokaties gehouden werd, was tot de laatste wedstrijden zeer spannend. Dordrecht stond er het beste voor om de finale te winnen, maar Hotel Vos moest nog tegen Den Haag spelen en had nog kans, maar dan moesten er nog twee partijen gewonnen worden. Jan van Dongen ging als eerste beginnen en wist zijn wedstrijd gemakkelijk te win nen. Hierna moesten Bert Hoogendijk en Bert Huisman gelijk spelen tegen twee spelers van Den Haag. Bert Huis man wist na veel strijd te winnen. Bert Hoogendijk wist toen ad dat Hotel Vos kampioen was, maar probeerde toch zijn partij te winnen. Dat lukte net niet omdat hij zeven caramboles tekort kwam. Op 13 juni wordt het nederlands kam pioenschap gehouden in Amersfoort., waar acht teams zullen strijden om de drie ere-plaatsen. Waddinxveen - Jeugdleden van de jeu de Boulesvereniging Waddinxveen hebben uitstekend gespeeld op de tweede dag van de Nationale Jeugd kampioenschappen in Asten. Na de eer ste dag in Harderwijk, waar voor de plaatsing werd gespeeld, hebben de Waddinxveense jeugdspelers ook op de finaledag laten zien dat ze hun man netje staan. In junioren B werden Wou ter de Lange, Stephan Tabben en Mischa Lupgens vierde. Een opvallend resultaat zeker bij het bedenken dat de laatste twee in feite aspiranten zijn. Dat belooft wat voor de toekomst! In aspiranten A behaalden Krishnan de Jong, Marco Janssen en Harold Mac Gillevry ook een vierde plaats, hetzelf de resultaat behaalden Michael van Leeuwen, Eric Jan Hoogendoorn en Franky v.d. Vlugt in aspiranten C. Jeugdkampioenen van Nederland wer den Patrick Bosch, Tamar Jansen en Bart Vein Lieshout. Voor de eerste twee is dat voor de vierde keer. Een trotse Frits Tabben, voorzitter van de jeugdcommissie, kan terugzien op een uitstekend kampioenschap. Het jeugdbeleidsplan van de Jeu de Boules vereniging Waddinxveen begint z'n vruchten af te werpen. De Waddinx veense jeugd wordt getraind door Mar co van Wageningen en gesponsord door het bouwbedrijf Noorlander. Wie lid wil worden van Jeu de Boules vereniging Waddinxveen kan eens langskomen. Het speelterrein bevindt zich aan deAlberd.Thij mlaanMen kan ook contact opnemen met Frits Tab ben: tel. 01828-18175. Zevenhuizen - In de vierde week van de districtscompetitie nu een keer aan dacht voor twee teams die verwoede pogingen ondernemen om uit de onder ste regionen van hun poules te komen. Team 3, senioren zaterdagcompetitie mixed 4e klas: Na enkele fikse nederla gen in de start van de competitie had dit team goede moed om tegen Heer- jansdam wat punten te pakken. Zeven huizen verscheen wel met enkele han dicaps aan de start, zo was Klaas Ver weij net hersteld van een stevige griep en was zijn tenniservaring de laatste tijd vooral gebaseerd op tv-wedstrij- den. Janneke de Haas had een oogbles sure en moest zodoende alles door een donkere bril zien. In Heerjansdam bleek dat daar een team klaar stond met C2-licentie spelers tegen de iets minder (Dl) gekwalificeerde Zevenhui- zenaren. De gehandicapte spelers Klaas en Jannie speelden eerste ieder hun single partij wat meteen al resul teerde in een 2-0 achterstand. Hierna volgde de mix-dubbel met Hanneke Moerland en Rob Poorter, wat een zeer spannende pot werd. in de derde set moest een tie-break de beslissing bren gen, hetgeen net in het voordeel van Heerjansdam uitpakte, helaas gingen ook de dames-en herendubbel verloren waardoor uiteindelijk een teleurstel lende 5-0 voor heerjansdam op het sco rebord stond. Het wordt nu dus echt oppassen voor degradatie voor Zevenhuizen 3. Tearn 1jeugd t/m 17 jaar mixed compe titie: Ook dit team is niet erg overtui gend van start gegaan in de competitie met maar liefst driemaal een 5-0 neder laag in de eerste weken. Dit team had afgelopen zaterdag meer succes om uit deze malaise te komen. Er werd ge speld tegen krimpen, invalster Ruth voor Annika, deed het zeer goed en was mede verantwoordelijk voor twee winstpunten. De overige spelers van Zevenhuizen, Wieke Beltman, Norbert ten Hoopen en Roeland Verbakei waren ook goed op dreef, waardoor met uit zondering van het 'herendubbel' alle partijen naar Zevenhuizen gingen. Door deze einduitslag van 4-1 voor Ze venhuizen is dit team er waarschijnlijk in geslaagd om de laatste plaats te ver laten. Zevenhuizen-Moerkapelle - Hengel sportvereniging Zevenhuizen-Moerka- pelle hield in de Rotte de 6e voorjaars wedstrijd. D. Bazen werd le met een to taal van 1380 gram. 2. E. Breedijk 930 gr; 3. J. Wiersma 870 gr; 4. A. v. Erk 830 gr; 5. J. Hordijk 530 gr. Totaalstand: 1. J. Hordijk, 2. A. v. Erk, 3. D. Bazen, 4. E. Breedijk, 5. A.J. Stubbe. Zaterdag 15 mei start de zomercompei- titie. Vertrek 6.00 uur vanaf Hotel Vos.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9