Hart - van - Holland - allerlei Cheque 150.000,- van C1000 voor het Wereld Natuur Fonds Ingezonden Achtkamp Afscheid voorzitter Nederlandse Bond van Boomkwekers Politieberichten Zevenhuizen Moerkapelle Peuterspeelzaalperikelen Kredietoverschot bouw sporthal Verkeersexamen Zevenhuizen Ballonnenfestival Sander van Marion geeft concert in de Oude Kerk Hart van Holland/26 mei 1993 pagina 15 Beoordeling van de Achtkampvarianten Ridderorde Voorzittershamer in handen van J.P. de Vries INBRAKEN: Er werd ingebroken in een personenauto die geparkeerd stond op de Beatrixlaan in Moerkapelle. Onder meer een zonnebril, een scanner en een radio zijn verdwenen. Na een inbraak in de kerk aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen wordt wat geld uit een zendingkastje vermist. Gepoogd werd in te breken in een bedrijf aan de Dorpsstraat te Zevenhui zen. Omdat de ruiten waren vervaar digd uit slagvast glas lukte het de da ders niet deze stuk te slaan. Bij de kantine van de voetbalvereni ging te Moerkapelle werden ruim 40 bierkratten weggehaald. Vermoedelijk hebben de daders gebruikgemaakt van een bestelauto o.i.d. Mogelijk heeft ie mand iets van deze 'werkzaamheden' gezien bij de voetbalkantine. Men wordt dan verzocht contact op te ne men met de politie. N.b. alle flesjes in de kratten waren leeg... VREEMDE AANRIJDING: Op het Zuid einde ontstond een aanrijding tussen een witte Peugeot 405 station, een zwarte bromfiets vermoedelijk een Puch en een fietser. Na de aanrijding reden de auto en de bromfiets door zodat de fietser met de schade blijft zitten. DIEFSTAL AUTO: Vanaf de parkeer plaats Schielandsingel-Korenstraat werd een rode Opel kadett ontvreemd. De volgende dag werd deze auto aange troffen in Kaatsheuvel. De eigenaar heeft ondertussen de auto weer in zijn bezit. DIEFSTAL PORTEMONNAIE: Vanuit de tas van een winkelende inwoonster van Zevenhuizen verdween een portemon- naie met daarin f65,- en pasfoto's. FIETS GESTOLEN: Vanaf de Huysmans- weg werd een roodgele Batavus heren fiets ontvreemd. SCHOORSTEENBRAND was ontstaan in een perceel aan de Wilgenlaan. De brandweer wist het ontstane vuur op deskundige wijze te bedwingen. Verloren een (speelgoed) olifantje, geel van kleur. een gouden oorring. Gemeenteraadslid P. Hofman PvdA wees tijdens de rondvraag van de ge meenteraadsvergadering van Zeven- huizen-Moerkapelle er op dat er iets vreemds aan de hand is met de peuter speelzalen. Er blijken bijvoorbeeld maar acht Zevenhuizense peuters op de speelzaal in Oud Verlaat te gaan en de rest uit Rotterdam afkomstig te zijn, met een lagere leeftijd dan in Zevenhui zen, omdat er nauwelijks een wachtlijst is. In Moerkapelle is bij plaatsing, de leeftijd ca. 2,8 jaar, terwijl de gemiddel de leeftijd in Zevenhuizen straks 3,5 jaar dreigt te worden als de gemeente de vijfde groep niet meer subsidieert. "Er is een ontstellende lange wachtlijst. We hebben steeds gepleit voor gelijke monniken, gelijke kappen, maar de peu terspeelzaal in Zevenhuizen dreigt in de problemen te komen. Hij verzocht het college te kijken in hoeverre de huisvestingskosten van "De Zeven Dwergen" (in gebouw van kleuterschoolcie van VOO red.) terug geschroefd kunnen worden en te on derzoeken of de peuterspeelzaal be reid is om tijdelijk een eigen bijdrage te geven gelijk aan de helft van het ge vraagde bedrag. Dit voorstel wilde hij graag in de volgende commissieverga dering behandeld zien en de kwestie 'peuterspeelzalen' financieel op orde te brengen. Wethouder Brouwer ant woordde dat de bezwarenbehandeling van de Zevenhuizense peuterspeelzaal nog steeds loopt en dat er een bemidde lingsvoorstel gelanceerd is. Hofman reageerde met de stelling dat de situa tie rechtgetrokken moet worden. "Wij verwachten van u een beleidsvi sie". Van 10 t/m 13 juni vindt in Gouda het eerste Midden Holland Ballonfiësta plaats. Naast het dagelijks opstijgen van ongeveer 25 heteluchtballonnen vinden er diverse nevenactiviteiten plaats. De lokatie van het evenement is het atletiek-terrein in het Groenhoven- park te Gouda. Een speciaal fiësta ar rangement is samengesteld door de hotels in Gouda e.o. I.s.m. de VW kan toren van Midden Holland organiseert het bedrijf Balloony dit kleurrijke eve nement. De bezoekers kunnen diverse demonstraties bijwonen van o.a. een jeugdcircus, jeugdtheater, oldtimers en modelvliegers. Als hoogtepunt van het programma stijgen er dagelijks 25 heteluchtballonnen op, w.o. een aantal special-shape ballonnen uit binnen en buitenland. Zo zullen er een kat, een bierglas, een ijsje, een tros ballonnen, een smurf en een molen aan de zwaarte kracht ontsnappen. Vrijdag en zater dagavond zullen de ballonnen worden opgeblazen en van binnenuit verlicht: het zogenaamde "candlelighting". Op het terrein zijn er naast diverse stands, springkussens en opblaasbare vergro te produkten opgesteld. Het Groenho- venpark ligt op loopafstand (ca. 15 min. vanaf het station Gouda.) Inl. 010-4136046. Zoetermeer- Op zaterdag 29 mei zal de bekende organist Sander van Marion een orgelconcert geven op het orgel van de Oude Kerk in Zoetermeer. Het concert heeft als thema "Als Pasen en Pjnksteren op een dag vallen", waarbij werken zullen worden vertolkt van o.a. Guilmant, de Lange, Bach, Mozart en van Marion. Het concert zal om 20.00 uur beginnen. zat. 29-5 is onze papa jarig Michael en Richard dinsdag 1 juni wordt Nanda 15 jaar van harte gefeliciteerd kusjes van pa en ma xx In het kader van de samenwerking tussen C1000 en het Wereld Natuur Fonds (WNF), overhandigden onlangs de C1000 ondernemers Van de Velde en Gunter namens alle C1000 collega's een cheque t.w.v. f 150.000,- aan de heer Woldhek, directeur van het Wereld Natuur Fonds. De overhandiging vond plaats in een luchtballon tijdens festiviteiten, georganiseerd door Cl000 Van der Velde in Dirksland. WNF werkt samen met C1000 Voordeelmarkten, o.a. op het gebied van voorlichting in de supermarkt. Hierdoor kan de consument gemakkelijker en vooral meer bewuste keuzes maken bij het doen van de dagelijkse boodschappen. Naast het geven van voorlichting, zamelt C1000 d.m.v. activiteiten geld in om het WNF te steunen. Tot nu toe resulteerden deze activiteiten, waaronder consumen ten-spaaracties, in een tweetal cheques voor het WNF met een gezamenlijke waarde van f 225.000,-. Onlangs werd de derde cheque overhandigd t.w.v. 150.000,-. Deze schenking is in de afgelopen acht weken bijeengespaard met behulp van een kraskaartenspel: het Dieren Dubbelspel. Met dit spel konden C1000 consumenten gratis produkten winnen. Per uitgereikte kraskaart met een afbeelding van een pandabeer, werd een dubbeltje aan het WNF geschonken. De opbrengst zal door het WNF worden besteed aan ontwikkeling van nieuwe natuur in nederland. Samen met Natuurmonumenten, de Unie van Landschappen, de Stichting Natuur en Milieu en Vogelbescherming werkt het WNF aan de ontwikke ling van 200.000 hectare nieuwe natuur in nederland. pas dan voldoet nederland aan de internationale norm van 10% natuur. De redactie van HvH vindt ingezon den brieven waar het compliment jes betreft aan organisaties, erg aardig. Echter dienen ingezonden brieven, altiid voorzien te zijn van naam en adres. Wil men ze zonder naam geplaatst zien dan wordt er onder 'naam en adres bij de redac tie bekend', geplaatst. De inzendster van de 'fietsbrief' over "Zevenhuizen verbeeldt zich" zou zich b.v. kenbaar kunnen ma ken.... Redactie. Zevenhuizen-Moerkapelle - De ge meenteraadsleden worden uitgeno digd aanwezig te zijn op het feest ter gelegenheid van de opening van de uit de as herrezen Zuidplashal van dorps huis Swanla op 19 juni. De mededeling dat het/krediet met 60.000 gulden beneden de begroting is gebleven ontlokte de heer R. de Gooijer SGP/RPF de vraag of daarmee de kos ten van de feestavond betaald worden. De burgemeester wees dat lachend van de hand en zei dat de Stichting hier zorg voor draagt. Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeen teraad kwam in vergadering bijeen om haar standpunt (nog eens) te bepalen inzake het toekomstig beleid in be stuurlijke en ruimtelijke zin. Eén en an der aan de hand van een notitie. Kwa ruimtelijke ordening komen er voor een plattelandsgemeente als Zevenhui zen, stedelijke (Achtkamp) en land schappelijke bedreigingen (Bentwoud) en verglazing (kassenbouw) voor de nabije toekomst. Wat Achtkamp betreft: de gemeente Rotterdam heeft grote behoefte aan woningbouw. Als de gemeenten er on derling niet in slagen met een behoor lijk resultaat (plan) te komen, zullen rijk en provincie ingrijpen. Echter de financiering van het gewenste aantal woningen is een probleem. Het rijk dekt 50% van het tekort en verwacht dat de bouwgemeenten de rest financieren via planoptimalisatie. Wat de operationele consequentie be treft van het in concept gereed zijnde eindrapport Achtkamp, zijn er drie va rianten. Het eerste is een variant op een over schrijding van de Wollefoppenweg van ca. 100 meter: in strijd met de visie van Zevenhuizen-Moerkapelle. De ver- keersstructuur wordt zodanig dat de verbindingen naar de TW67/N219 een secundair karakter krijgen. Bij variant B wordt de Wollefoppenweg fors overschreden. De bebouwing komt tot halverwege het gebied tussen de Middelweg en de Wollefoppenweg. Deze variant is in strijd met de rand voorwaarde van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. De verkeersstruc- tuur wordt zodanig dat er een volwaar dige ontsluiting naar de TW 67/N219 tot stand zal komen. Variant C is de variant overeenkomstig de wens van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Bij deze uitwerking wordt ook bebouwing gerealiseerd in het "Groene Zoom-gebied" ten zuiden van de A-20 en de Hoofdweg. Deze variant voorziet niet in belangrijke verbindin gen met de TW 67/N219. Uit het eindrapport blijkt dat model B het beste scoort in verband met het draagvlak voor de metro-aansluiting. het gewenste aantal woningen, het te kort per woning en de aansluiting op het landschap. Het college van B. en W. van Z-M. deelt deze mening niet. Naar hun oordeel kan volstaan worden met een bebouwing van het kerngebied zonder een metro-aansluiting. De bus vormt een prima alternatief, is qua lijn- voering meer flexibel (meer klantge richt) en vergt bovendien minder in vesteringen. Deze mening wordt gedra gen door de raad. "Wij blijven van me ning dat een harde grens tussen stad en land het best kan worden gelegd ter plaatse van een aanwezig dijklichaam in de vorm van de Huismanskade. Hier mee wordt voorkomen dat een nieuwe landschappelijke eenheid wordt bin nengedrongen en wordt bereikt dat de grens van het Groene Hart duidelijk zichtbaar is in het landschap" B. en W. zijn voorstander van een meer substantiële woningbouwontwikkeling aan de Zuidflank van Rotterdam, als de 5000 woningen niet gehaald kunnen worden in dit gebied. "Indien het woningbouwaantal toch als een vast gegeven geldt, kiezen we voor een intensievere ontwikkeling ten zui den van de A-20 aan de te realiseren N.S. lijn(station) Immers dit is bouwen aan een bestaande infrastructuur waar door er geen grote investeringen nodig zijn. Een vermeend groot tekort per woning achten wij geen reden om af te wijken van het gewenst planologisch beleid. Dat een intensieve bebouwing ten zuiden van de A20 ten koste gaat van de ecologische corridor, achten wij geen onoverkomelijk bezwaar aange zien deze corridor niet als zodanig is aangemerkt door het ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij. Ook wordt niet voldaan aan de andere essentiële randvoorwaarde van de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle dat er een oplossing moet worden gevon den voor de problematiek van de ver keersdruk op de B.K. weg. In het uiter ste geval moet de conclusie dan luiden dat realisering van de wijk Achtkamp niet haalbaar is". B. en W. hebben het voornemen om zodra er iets essentieels te melden is over "Achtkamp" de burgers erbij be trokken worden. Over het totale planologische beleid volgt binnen afzienbare tijd een open bare informatieavond/hoorzitting. Vorige week dinsdag was het een spannende dag voor de leerlingen uit de groepen zeven van de Zevenhuizense basisscholen. Zij moesten, na een 'fietsinspectiehet praktische gedeelte van het Verkeersexamen afleggen. Op de foto de leerlingen van 'De Nessevliet" uit Oud Verlaat in de startblokken. J'jdens de afscheidsbijeenkomst in Boskoop werd de heer Van Gelderen \anwege zijn grote verdienste voor de oomkwekerijsector in tal van functies enoemd tot Ridder in de Orde van uranje Nassau. De versierselen beho ed bij deze onderscheiding werden em opgespeld door drs. J.J.Spros, Burgemeester van Boskoop. 0p 14 mei heeft de heer C.G. van Gelde ren in het gemeentehuis van Boskoop officieel afscheid genomen als voorzit ter van de Nederlandse Bond van Boomkwekers (NBvB). Gedurende de afgelopen tien heer Van het voor- schap van uitgeoe- heer Van nam tevens a's secretaris jaar heeft de Gelderen .zitter- „de Bond Hend. De Gelderen afscheid penning- ^ester van Plant Publiciteit Holland H) PPH is de promotieorganisatie van producenten en handelaren bin nen de Nederlandse boomkwekerijsec- De Algemene Ledenvergadering van de NBvB heeft op 18 februari jl. de heer ing. J.P. de Vries uit Lelystad benoemd tot opvolger van de heer Van Gelderen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15