fiU ft ket ieU te keet knfat, ufOkdt ket tifd dat m feeftftfeftiafeeft.... 20% 25% LAMELLEN EN JALOEZIEËN Win nu een reis naar Miami in Florida U.S.A. BEYERLAND AWARD CARAVANSHOW Spectaculaire autocross Moerkapelse neemt deel aan orgelconcours Driestar Nieuw rioolgemaal en persleiding Bezuinigingen B.K.-weg en vrachtverkeer Paleizentocht 35% 25% Uitvalschermen/Markiezen DIT WEEKEND SUPERSTUNTS 35% KORTING Alle ACCESSOIRES Rolluiken, zonwerend folie of sunscreens Caravan Centrum Alphen B.V. Hart van Holland/26 mei 1993 pagina 17 in elke gewenste breedte, hoogteen uitval. Verkrijgbaar in vele dessins en patronen. Elektrisch en mechanisch uitvoerbaar. OF uw zonnescherm GRATIS uitgevoerd met SOMFY elektromotor ter waarde van 875.- Uw scherm in het wit gemoffeld, als extra korting minus 35% Het kassettescherm, een revolutionaire vinding in zonneschermen van Omnistor. SPECIALE INTRODUKTIEPRIJS voor Velux dakramen direkt uit voorraad leverbaar: Rolgordijnen - Geplisseerde- en duogeplisseerde gordijnen KaJkovenweg 15 - Alphen a/d Rijn (Heymansweterrng) - tel. 01720-39497 Ridustrieweg 33-35 - Zoetermeer (Rokkehage) - tel. 079-423380. Heidans 68 - Capelle a/d IJssel (Schollevaar) - tel. 010-4587854. Voorbereidingsbesluit Verkeersmaatregelen Hofman 'laten we dat ding nou leggen' •'•Sociale woningbouw •••Allerlei archieffoto Zevenhuizen - Zo ongeveer als op de foto ging het toe tijdens de Autocross die dit jaar weer gehouden werd op Hemelvaartsdag. Duizenden kwamen uit de regio om dit spektakel met springschans op een terrein nabij het industrieterrein, langs de Bierhoogt- weg, gade te slaan. Genoten werd van spectaculaire stunts op de spring schans, premies werden ook nu weer gegeven voor de diverse capriolen die de coureurs uithaalden. De plaatselijke muziekvereniging "De Kleine Trompetter" was de organisa tor, naar wie ook de netto-winst ging. Zevenhuizen-Moerkapelle - De heer P. Hofman PvdA informeerde aan het be gin van de raadsvergadering naar de brief inzake de standpuntbepaling van de Raad van State over de B.K. weg. Vorig jaar rond de jaarwisseling nam de raad het besluit de B.K. weg gedurende de nachtelijke uren voor vrachtverkeer af te sluiten, vanwege de geluidsover last. Er werden borden geplaatst voor een omleidingsroute. Dit besluit werd ongeldig verklaard door de Raad van State, echter het gemeentebestuur wacht al enige maanden op een brief waarin de motivatie hieromtrent wordt uiteengezet. Wethouder B. van Yperen zei dat er een plan voorbereid wordt, maar dat dit nog niet aan de orde is omdat de agra riërs eerst de oogst binnen moeten ha len over deze weg. Regio - De Toervereniging Zoetermeer '77 houdt zaterdag 29 mei een fietstoer- tocht "Paleizentocht". Inl. 079-311 132. Eveneens wordt die dag een fietspuz- zeltocht gehouden. op knikarmschermen, op maat gemaakt, 200 kleuren Moerkapelle - De 18-jarige Marieke Lindhout is, met drie andere finalisten, deel neemster aan het orgelconcours van scholengemeenschap "De Driestar", dat op 4 juni in de St. Janskerk in Gouda gehouden wordt. Aanvang 19.30 uur. Om als finaliste te eindigen moest zij met 20 anderen, een selectieprocedure doorstaan. Arjan Kaashoek, Caroline den Hoed en Corry de Jong, kwamen met haar door de voorrondes. Dit geselecteerde viertal laat elk een gedeelte van een suite van Clerambault horen, dat uit zeven onderdelen bestaat. Daarnaast mocht iedere finalist zelf een keus bepalen. Marieke koos voor een koraalbewerking van Krebs en "Voluntary" van Stanley. De Moerkapelse, die een achttal jaren orgelles heeft van Hans Pos uit Zoetermeer, komt uit een muzikale familie, waar diverse gezinsleden bedreven zijn in het orgelspe len. Haar zus Sari nam drie jaar geleden deel aan het orgelconcours waar zij als tweede eindigde. Marieke heeft op dit moment weinig tijd om stil te staan bij het naderende concours, omdat ze bezig is met de laatste fase van haar VWO-examen. Als ze haar diploma op zak heeft, hoopt ze in Den Haag de HBO-opleiding voor voe ding en diëtiek te gaan volgen. In Zevenhuizen wordt door het Hoogheemraadschap Schieland een nieuw rioolgemaal gebouwd en een nieuwe rioolpersleiding aangelegd. Schieland zal het afvalwater naar een grotere en moderne zuiveringsinstallatie in Nieu- werkerk a.d. IJssel pompen, alwaar het gezuiverd wordt. Bij de route-keuze voor de nieuwe persleiding wordt ge tracht de leiding zoveel mogelijk in gemeentegrond in te graven. Onlangs werd een informatieavond gehouden waarop de plannen ontvouwd werden en de voorlopige route bekend werd gemaakt. Een rondom'gesloten zonnescherm van slechts 12x18 cm Dus geen ontsierende bakken meer aan de gevel Optimaal beschermd tegen wind, vuil en regen door gesloten uitvoering Leverbaar in wit, bruin of aluminium. Contrason weet hoe de zon buiten te houden om uw interieur te beschermen en de temperatuur behaaglijk te maken. van topmerken zoals: -VERTULUX - CARINO - STOCKPLAST j Lamelgordijnen en j jaloezieën.. Een overvloed aan kleuren en dessins. Als u in de actieperiode van 20 februari t/m 10 juli voor f 1500.- of meer aan zonwering koopt, wordt uw factuurnummer uw lotnummer! U dingt dan gratis mee naar een fantastische 9-daagse, geheel verzorgde vakantie voor 2 personen. Profiteer dus dubbel. Enerzijds van zonwerings aanbiedingen met kortingen van 20% tot 35%, anderzijds met kans op deze zonovergoten reis. Vraag een deelnameformulier!! PS In verband met de te verwachten topdrukte kunnen wij u per telefoon helaas met over prijzen informeren Kom dus even langs Openingstijden filiaal Zoetermeer za.: 10.00 tot 16.30 uur vr.: 13.00 tot 16.30 uur wo.: 13.00 tot 16.30 uur Tel. bereikbaar van ma. t/m zat. Openingstijden filiaal Alphen a.d. Rijn ma.-do.: 08.30 tot 18.00 uur vr. 08.30 tot 21.00 uur za. 09.00 tot 16.30 uur Openingstijden filiaal Capelle a.d. IJssel za.: 10.00 tot 16.30 uur do.: 13.00 tot 16.00 uur di.: 13.00 tot 16.30 uur Tel. bereikbaar van ma. t/m zat. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bezuinigt op het leerlingenvervoer. I.p.v.een vergoeding vanaf de afstand van 4 km wordt de grens verlegd tot 6 km. De SGP/RPF stemde tegen het voorstel dat een algemene herziening van de verordening leerlingenvervoer inhield. De Camphill-leefgemeenschap Christoforus heeft het pand Wollefoppenweg 10 te Zevenhuizen aangekocht en wil het pand vernieuwen en er een woonunit van maken. De gemeenteraad nam hiertoe een voorbereidingsbesluit. De heer Hofman PvdA vroeg zich af of de vervanging van een houten huis door een stenen inhoudt dat er een wo ning van het totale contingent woningen gehaald wordt. Die vrees werd door wethouder Brouwer ontzertuwd. De voorrangssituatie van de kruising Zuideinde-Middel weg Zevenhuizen zal worden gewijzigd. Tevens zal aan dacht worden besteed aan de oversteekplaats in de Heren weg te Moerkapelle. Door de heer P. Hofman PvdA werd het betreurd dat er geen verkeersmaatregel voorgesteld wordt voor de nieuwe doorgetrokken Strandweg te Oud Verlaat, na een evaluatie van de opmerkingen geplaatst tij dens een hoorzitting met omwonenden. "Laten we het ding (de weg red.) nou leggen?" vroeg hij zich af. De situ atie aldaar baart hem zorgen, temeer daar de weg gereed is en zo opengesteld kan worden, terwijl er geen verkeers maatregelen genomen zijn. Wethouder v. Yperen stelde hem gerust met de mededeling dat er tussendoor een j voorlopige maatregel genomen kan worden door B. en W. In aanbouw zijn op dit moment in Moerkapelle 5 premie A- koopwoningen in De Wilde Veenen; 5 premie A koopwo ningen en 9 huurwoningen in plan Swanla in Zevenhuizen en in het plan Dorp te Zevenhuizen, 17 aanleunwoningen nabij het verzorgingstehuis De Zevenster. Het toegekende financiële contingent is voor dit jaar zodanig dat het er naar uit ziet dat slechts 8 huurwoningen in aanbouw geno men kunnen worden, te realiseren door woningbouwver eniging SSW in plan Swanla aan de Potgieterssingel. Voor de bouw ervan zal geldelijke steun aangevraagd worden bij het rijk. Het pand B.K. weg 24, eigendom van de gemeente, zal worden verkocht. Aan Zijderhand B.V. te Moerkapelle wordt een perceel grond van 680 m2 aan de Industriestraat in Moerkapelle worden verkocht. Voor het woonrijpmaken van het plan Wilde Veenen, 9e fase stelde de raad een krediet van f 153.200,- beschikbaar. Het rampenplan voor de gemeente Zevenhuizen, werd door de raad, vastgesteld, hetgeen een zgn. 'raamplan' is, dat in deelplannen nader dient te worden ingevuld, in de periode 1993 -1995 zullen deze plannen nader worden uitgewerkt. De Verordening Gemeentelijk Sociaal Fonds" wordt gecon tinueerd, hetgeen bijval vond bij de heer Doornhein PvdA die blij was met de uitbreiding van mogelijkheden voor de mensen met een klein inkomen. De SGP/RPF liet bij monde van de heer G. van Laviere horen dat zij tegen sportieve en culturele financiële tege moetkomingen zijn. Wat de Voorjaarsnota betreft, merkte de heer J. v. Eijk (WD) op dat deze, hoewel fraai van opzet, geen budget- vergelijkende is. Graag zag hij dit een volgende keer gerea liseerd. Bij ons kunt u altijd alle nieuwe modellen bekijken. Occasions, verhuur, schade-reparatie onderhoud, accessoires. Kalkovenweg 15 - Alphen a d Rijn - Tel. 01720-39497

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17