Advertenties en kopij Hart van Holland Hi Zevenhuizen-Moerkapelle dupe van wetsvoorstel herziening wegen Jan g&ftt naar Beth San Speeltuin houdt spellenkermis MwMêËÊÈ. JAAP EINDHOVEN H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk A makelaardij o.g Aan- en verkoop van woningen en bedrijven Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar AUTOBEDRIJF verkoop - reparatie - schadetaxatie - A.P.K. gespecialiseerd in Nissan (o.a. Patrol 4x4) ^01802-1155/3270 - Noordeinde 25a - ZEVENHUIZEN NVM Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 15e jaargang nummer 512 26 mei 1993 Deze week in Zevenhuizen/Moerkapelle: Marieke Lindhout neemt deel aan orgelconcours Spectaculaire autocross... Gemeenteraad Rijnwoude: Diamanten bruidspaar Stratenvolleybal Benthuizen Ouderen zangconcours Waddinxveen: Damvereniging Excelsior 'n de schijnwerpers pinkster-kinderhappening Braderie in aantocht Boskoop: Milieuprijs Hoes Bloes Bent in De Tunnel en nog veel meer.... Nostalgie en attracties vieren hoogtij 'ace"trun, Advertenties ep kopij voor de krant van 2 juni dienen, in verband met Pinksteren, uiterlijk vrijdag 28 mei 12.00 uur binnen te zijn. Hart van Holland - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen - Telefoon 01802-2289 - Fax 01802-3503. heeft per 1 januari het beheer van 60 kilometer weg van het hoogheem raadschap Schieland over moeten nemen en draait nu voor de onder houdskosten op, wat de gemeente jaarlijks ruim zeven ton extra gaat kosten en Zevenhuizen-Moerkapelle daardoor zeer krap bij kas dreigt te komen zitten. ovens h Moerkapelle - Dat ze op de Rehobothschool Jan Flier op handen dragen, viel moeilijk in het echt na te bootsen. Met z'n allen optillen gaat een beetje moeilijk, maar met gebruikmaking van de moderne techniek kun je een dergelijke man wel met kop en schouders ergens bovenuit laten steken.... Als Jan Flier last heeft van hoogtevrees, heeft hij dat in ieder geval niet laten merkenVorige week dinsdagmiddag stond er voor hem een hoogwerker gereed, waar hij, z'n vrouw en jongste zoontje Benjamin in moesten stappen voor een rondgang door de Moerkapelse dorpskern naar bejaarden verzorgingstehuis Beth San, waar hij als 'huismeester' is aangesteld. De conciërge van de chr. Rehobothschool heeft aan den lijve ondervonden dat afscheidnemen de nodige emoties vergt. Alle leerlingen vanaf groep 1, waren bij de rondgang door het dorp betrokken. Zij stonden in een ere-haag opgesteld in de Raadhuisstraat en volgden na het passeren de hoogwerker als een bonte stoet opa's en oma's (de allerjongsten liepen met een hoofddeksel) en schoonmakers met dweil, bezem en mattenklopper. Jan Flier, afkomstig uit Waddinxveen en sinds 14 jaar Moerkapellenaar, werd 15 1/2 jaar geleden als conciërge/onderhoudsmedewerker aangesteld op de Rehobothschool. Daar kreeg hij allerhande werkzaamheden te verrichten, waaronder ook het schoolvervoer van veraf woonachtige leerlingen met de eigen schoolbus. Zijn functie omvatte drie dagen het verrichten van onder houdswerken twee dagen schoonmaken. Onder de eerste noemer viel b.v. het stencilwerk. Inmiddels, mede door de integratie van de kleuterschool en de nieuwe lokalen, zijn de onderhoudstaken minimaal geworden, rijdt de school bus niet meer en is het 'schoonmaken' van lieverlede een dagtaak geworden. Omdat hij van verven, behangen en onderhoudswerkzaamheden houdt en zijn hulp gewenst was, assisteerde hij in de avonduren de vertrekkende huismeester Lindhout in Beth San, welke hij nu per 1 juni, als deze van de VUT- regeling gebruik gaat maken, opvolgt. Wat Jan Flier zal mis sen is het contact met de kinderen, die hem allemaal 'ome Jan' noemen. Hij mocht de jonge kin deren graag een aai over hun bolletje ge ven en erop wijzen dat ze niet naast de w.c. moesten plas sen. Onthutst is Flier over het grote ca deau van de leerlin gen: een stereotoren met CD platenspeler. In alle klaslokalen moest hij vorige week dinsdag z'n op wachting maken en zongen de kinderen een afscheidsliedje en werden er ca deautjes aangebo den. Aan het eind van de middag kwa men ouders de heer Flier de hand druk ken. MAKELAAR Avondvierdaagse Benthuizen van start Benthuizen - Het was maandagavond een schilderachtig plaatje, de enkele honderden deelnemers aan de Benthuizense Avondvierdaagse, via de Heere- wegh, over het fietspad langs de Hoogeveensweg te zien lopen. Helaas liepen de deelnemers bijna in de wielen van honderden fietsers die aan de Alphense fietstocht Laura deelnamen en hen tegemoet kwamen. Als het weer blijft meewerken zal deze week weer een bijzondere wandelweek worden. Ook dit keer organiseert de Evenementen Commissie Benthuizen deze Avond vierdaagse, met vanavond woensdagde kinderwandeltocht. Vrijdag worden de deelnemers ingehaald door een 'dweilorkest'. Burgemeester A.W. Lips deelde tij dens de raadsvergadering mede dat het antwoord van de Staatssecreta ris van Binnenlandse zaken geen nieuw licht op de zaak van het wegen- beheer geeft. Het standpunt wordt niet herzien. Zevenhuizen-Moerka pelle is één van de weinige gemeen ten die de dupe is van de nieuwe wet 'herziening wegen'. De gemeente Waddinxveen - Speeltuinvereniging Oranjewijk, aan de J.W. Frisoweg, houdt zaterdag 5 juni een grandioos festijn voor jong en oud. Het belooft die dag, als het weer meewerkt, een groots opgezet 'buurtfeest' te wor den, met tal van attracties, van apekolder, tot Ufo-schieten. Voor kinde ren is er van 11.00-14.30 uur een spellenkermis, terwijl de ouderen een ou derwets sportieve spellenmanifestatie krijgen van 14.30-17.00 uur. (Zin in zaklopen, of kruiwagenrace?) Het bestuur van de speeltuinvereniging heeft een echte 'ouderwetse' ijscoman gearrangeerd, de limonadetank van Mac Donalds en een barbecuevuur zorgt de hele dag voor heerlijke saté. Verder zijn er attracties voor een kwartje als enveloppen trekken, een tollenspel, grabbelen enz.enz. Het feest gaat 's avonds door met 'live muziek' van een band van formaatR.T.W. is er de hele dag 'als de kippen' bij om 'live' verslag uit te brengen. Waddinxveners worden nu reeds d.m.v. 'spotjes' via RTW op de hoogte gebracht van het grote speeltuinfeest, waaraan zeker een veertigtal vrijwilligers mee zal werken. Het moet immers een ouderwets gezellige, feestelijke actiedag worden.... De dag is tevens bedoeld om er financieel nog iets aan over te houden voor het goede doel 'de renovatie van de speeltuin'.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 1