De Eersteling heeft nu drie huiskamers Achtste avondvierdaagse Zevenhuizen 7 t/m 11 juni a.s. Demonstratie TZM open huis Swanla earn* cUr ios^ gifts Kerkdiensten Open huis voor iedereen op 12 juni OUDERENREIS MOERKAPELLE r-~~ Geen dagtocht plattelandsvrouwen RECREATIE VERWEY 3-daagse Pinkstershow ~l Hart van Holland/26 mei 1993 pagina 7 Interne verbouwing maakt splitsing in kleinere groepen mogelijk Licht en ruimte Verjaardagen 'thuis' Vrijwilligers Oudercontactdag Open Huis Wetenswaardigheden S.G.G.G. De voorinschrijving medische weekeinddienst Marianne Visser J Moerkapelle - "Omdat we als gezinsvervangend tehuis zoveel mogelijk een gezins situatie trachten te creëren, was het noodzakelijk dat we het aantal bewoners over groepen gingen verdelen. De gemiddelde leeftijd van de bewoners is in de loop van de 15 jaar dat "De Eersteling" hier in Moerkapelle is gevestigd, ook aanzienlijk hoger geworden. De jongste is 30 jaar en de oudste 69 jaar. Een groep van 26 bewoners waarvan de één 's avonds graag een spelletje doet, de ander een mooie plaat wil draaien en weer een ander op rust is gesteld, is te groot. Daarom zijn we met het bestuur van de Stichting Gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten, welke inmiddels vier gezinsvervangende tehuizen in Nederland heeft, om de tafel gaan zitten en zijn er plannen voor drie huiskamers gemaakt. Deze plannen moesten ook goedgekeurd worden door de rijksgebouwendienst, wiens eigendom ons gebouw is. Dat alles vergde ruim twee jaar voorbereidingstijd. Architect Geluk en Treurniet dacht met ons mee om aan onze wensen gestalte te geven. Aannemer V.d. Lugt uit Vlaardingen, die 15 jaar geleden ook dit gebouw gerealiseerd heeft, nam de verbouwing ter hand, die resulteerde in een prettige indeling", aldus de heer A. Louter. Hij en coördinerend begeleider Corrie van den Berg, tonen het resultaat van de verbouwing, die merendeels door gebruikmaking van reeds bestaande ruimtes tot stand kwam. "^)e oude situatie was een woonka mer voor 26 bewoners. Nu zijn er drie huiskamers. Twee ervan worden voor negen bewoners bestemd en één voor acht bewoners. De verbouwing is gefaseerd verlopen. Eerst is het kantoor, dat naar een kamer boven verhuisde met de ont vangstruimte tot één kamer verbouwd, terwijl de bestaande huiskamer, intact bleef. Toen deze gereedkwam is de to tale groep tijdelijk van deze ruimte ge bruik gaan maken. Van de bestaande huiskamer werd. met de hobbykamer en de garderobe tot twee kamers ver bouwd. waarbij tevens naar buiten werd uitgebroken en een soort serre ontstond". De kamer, hoewel tijdens ons bezoek nog niet ingericht, ziet er licht en fris uit. Het beige bruine kurkparket is net beloopbaar. "We hebben hier uit hygië nisch oogpunt voor gekozen in plaats van vloerbedekking. Kurkparket is makkelijker te reinigen en het is warm aan de voeten". De heer Louter haast zich mede te delen dat verder voor gordijnen, vitrage en vloerbedekking in de andere ruimten, aan de plaatselijke woninginrichter Bac opdracht is ver strekt. Het nieuwe meubilair moet nog komen... Iedere huiskamer heeft nu ook een ei gen keukentje waar kleine hapjes voor de lekkere trek klaargemaakt kunnen worden, koffie en thee kunnen worden gezet en frisdrank kan worden ge schonken. "Verjaardagen worden hier gevierd alsof de bewoner thuis is, ons huis vervangt immers thuis. Directe fa milie mag 's avonds altijd mee-eten. De jarige mag ook zelf z'n menu kiezen en iedereen uitnodigen die hij wil. Echter, net zoals bij grote families ook het geval is. wordt er een planning gemaakt als de belangstelling voor een jarige over weldigend is. Bijvoorbeeld verdeeld over 's middags en 's avonds". Dat de bewoners ook in Moerkapelle kennissen hebben, heeft ongetwijfeld te maken met de zondagse kerkgang. Op één na -en een mogelijke zieke- gaan alle bewoners met de dienstdoende (meestal twee) begeleiders/sters naar de ochtend en avonddienst van de Ge reformeerde Gemeente. "We zijn dan blij over een aantal vrijwil ligers te beschikken die de groep bege leidt en dat tweemaal op een zondag. Het is fijn dat er diverse bewoners, die geen, of nauwelijks familie hebben, gastgezinnen hebben, zowel hier in Moerkapelle als elders. Voor de mees- ten is familiecontact heel belangrijk. Jammergenoeg komt het voor dat bij de eén frequent familie op bezoek komt en de ander, hoewel hij of zij veel familie heeft, nauwelijks bezoek krijgt. Dat be zoek afneemt, houdt ook verband met de leeftijd. Velen zijn de vijftig gepas seerd en hebben geen ouders meer". Corrie zegt dat de leiding van 'De Eer steling' blij is met de inzet van vrijwilli gers, zodat er bijvoorbeeld ook ge zwommen kan worden. Dit zijn vaste mensen en daaruit ontstaan vaste con- 'acten. Echter geen enkele bewoner van De Eersteling" is eenzaam. Ze heb ben elkaar, worden goed begeleid en de meesten gaan overdag of naar de socia- e werkplaats in Gouda (één bewoner gaat naar Den Haag) of naar het dagver- 'jf- Een achttal bewoners is gepensio neerd, maar houdt niet van stilzitten. worden door de leiding ingezet voor eenvoudig huishoudelijk werk, wat "eel plichtsgetrouw gedaan wordt. mdat vrijwel allen erg van gezellig heid houden, is het elke dag weer een eest als ze na dagverblijf of werkplaats, eer thuiskomen waar de koffie wacht, 'emand trekt zich terug op z'n (door gaans fraaie, naar eigen smaak met ad vies van leiding) kamer...En al vindt er geen drukke communicatie plaats, klin ken er niet direct 'verhalen' over bele venissen: er is echt sprake van eenheid. Nu al hebben ze elkaar gevonden als groep. "Wij gaan samen een groep vor men", klinkt het dan ook enthousiast bij het maken van de foto. Jammer vinden ze het dat er één ontbreekt die nog niet thuis is.. Jaarlijks wordt er een 'oudercontact dag' gehouden. Dit keer op 29 mei a.s. Op die dag zal ook stilgestaan worden bij het 15-jarig bestaan van De Eerste ling. Op 2 juni 1978 werd De Eersteling op originele wijze geopend. De toen 24 bewoners mochten elk een deurtje ope nen van een 'voorzet'deur. Het 25e werd geopend door de toenmalige wet houder D. vd Spek in het bijzijn van de toenmalige gemeentesecretaris A.W. Lips. Achter dat deurtje bevond zich de sleutel waarmee de wethouder de deur achter de deur. kon openen. "We vieren het lustrum met de bewoners, het per soneel en de bestuurscommissie met een etentje. "Voor de belangstellenden en inwoners houden we op zaterdag 12 juni open huis. Dan kan iedereen het verbouwde interieur bekijken en (hernieuwd) ken nismaken met de bewoners". In 1975 werd de Stichting Gehandicap tenzorg van de Gereformeerde Ge meenten opgericht. De oorsprong hier van is te vinden in de oudervereniging "Helpende Handen". Doel van de S.G.G.G. is de verzorging van gehandi capten in de meest ruime zin van het woord. O.a. permanente huisvesting, algehele verzorging en pedagogische begeleiding. De werkzaamheden van de S.G.G.G. zijn o.a.: -stichting en ex ploitatie van een intramurale voorzie ning; - gezinsvervangende tehuizen; - een logeerhuis; - dagverblijf voor oude ren. De grondslag van waar uit de S.G.G.G. werkt is de Bijbel als onfeilbaar Woord van God en de Drie Formulieren van Enigheid die op dat Woord gegrond zijn. De S.G.G.G. opereert landelijk en heeft een landelijk bestuur. Alle tehui zen hebben een eigen directie en een bestuurscommissie. De directie van "De Eersteling" wordt gevormd door de heer A. Louter als hoofd en Corrie van den Berg als coördinerend begeleider. De stichting is aangesloten bij een Cen traal Bureau in Goes. Dit bureau zorgt voor administratieve ondersteuning en deskundige adviezen. De vier voorzie ningen van de S.G.G.G. liggen verspreid over de provincies Zuid-Holland, Zee land en Gelderland. Hiernaast partici peert de Stichting nog bestuurlijk in twee Dagverblijven voor Ouderen. Voor bouwplannen is toestemming vereist van het ministerie van W.V.C. De kosten worden betaald uit de 'AWBZ-pot'. Naast het GVT 'De Eerste ling' zijn er de GVT's: 'De Beukelaar' in 's Gravenpolder; 'Het Schild' in Barne- veld en een logeerhuis 'De Kandelaar in Barneveld. Dagverblijven waarmee wordt samengewerkt zijn 'De Rank' in Goes en 'De Rozelaar' in Barneveld. GVT 'De Eersteling' heeft een nevenves tiging Capelle a.d. IJssel 'Sebanja', wel ke ook ressorteert onder de leiding van de heer A. Louter. Corrie Monster is hier coördinerend begeleider. Zevenhuizen- Het dagreisje van de Plat telandsvrouwen afd. Zevenhuizen gaat wegens gebrek aan belangstelling niet door. Het bestuur zegt het jammer te vinden voor hen die graag mee hadden gewild, maar het is niet anders en wenst ieder lid een prettige vakantie en tot ziens in het nieuwe seizoen. Dit is (op één nade groep wiens gezamenlijke huiskamer al in gebruik is genomen 4000m2 SHOWROOM Exclusief Han Tuinmeubelcentrum Rottekade 9, 2761 EA Zevenhuizen Tel. 01802-3115 Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 9.00-17.30 uur. Bedankt sjoelclub waddinxveen voor de bokaal! Hart van Holland t.k. Sega 8 bit 1 pad en 2 spellen alex kidd en tennis/ 125,-01802-2503 t.k. trouwjurk wit mt. 36/38 400.- 01727-17566 t.k. brommer MT met sterwielen, incl. helm en vele extra's 1400,- 01727-17466 t.k. saxofoon merk Amatie 950.- 01820-19251 Pinksteren 30 mei Zevenhuizen Herv. kerk 9.45 uur samenzang 10.00 uur ds.H. Gaasbeek 19.00 uur ds. Wesdorp Berkel Oud Verlaat 10.00 uur ds. P. Buite laar Rotterdam Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. N. de Reus Ter Aar R.K. 10.15 uur dorpshuis swanla eu charistieviering pastor A. Bosman Moerkapelle Herv. kerk 9.30 en 18.30uurdrs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Tweede Pinksterdag Herv. kerk 9.00 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 uur ds. D. Rietdijk Zevenhuizen- Dit jaar organiseert het plaatselijk comité A4D voor de achtste achtereenvolgende keer de Avondvier daagse voor Zevenhuizen en omgeving. Dit jaar wordt deze gehouden van 7 t/m 11 juni as. Inderdaad vijf avonden, waardoor de mogelijkheid bestaat om, door wat voor omstandigheden ook, één avond over te kunnen slaan. De lengte van de routes bedraagt 5 en 10 kilometer. De routes leiden langs het vele natuurschoon rondom Zevenhui zen. Er is opgenomen een akkerbouw- route, een kassenroute, een Rotte Zuid en een Rotte Noord route en op de afsluitende avond wordt er door het dorp gewandeld. Deze is op zaterdag 5 juni van 10.00- 14.00 uur bij de kraam op het Dorps plein in Zevenhuizen. De kdsten bedra gen bij voorinschrijving 3,50. Daarna wordt 4,50 berekend voor deelname. De kosten voor de deelnemers kunnen zo laag worden gehouden vanwege de deelname van een groot aantal spon sors. Voor alle wandelaars ligt er op de laatste dag weer een prachtige medail le te wachten. De starttijden liggen steeds tussen 18.15-18.30 uur. Op de laatste avond starten alle deelnemers gelijktijdig, zodat gezamenlijk, met alle deelnemers, de intocht plaatsvindt. Tijdens de slotavond zijn er, inmiddels traditioneel, weer een groot aantal taarten te winnen. Allereerst voor de meest origineel verklede deelnemers. Daarnaast is er een kleurplaat en een kruiswoordraadsel waar prijzen mee zijn te winnen. Inl.01802-1913 of 3549. Pinksteren 29 mei dokter R.P. Renssen Cederhof 3 Bleiswij k tel. 01892- 14085; 30 en 31 mei dokter R.L. Warnaar Dorpsstraat 12, Bleiswijk tel. 01892- 12500. Zevenhuizen - Op 19 juni a.s. zal tafel tennisvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle (TZM) een demonstratie orga niseren tussen twee toppers van het Nederlandse tafeltennis ter gelegen heid van de opening van het herbouw de Swanla. Om 15.45 uur zullen Bert v.d. Helm.- meervoudig Ned. kampioen - trainer bij TZM en Danny Heister.- regerend Ned. kampioen- drie kwartier lang een wed strijd verzorgen waar de vonken vanaf zullen vliegen. Door deze wedstrijd krijgt men gelijk een goed beeld van TZM. Een vereniging die dynamisch, attractief, sportief en gezellig is. Inte resse in TZM hetzij als sponsor of als lid 01793-2742. t.k. oude ansichtkaarten van Waddinxveen 01828-30582 t.k. Volvo 340 4 d. autom. nov. 84 apk jan 94 na 18 uur: 01727-12619 t.k. Puch maxi special paint, sterwielen, verhoogde voorvork 01727-12995 Rottekade 23 Oud Verlaat Open van april t/m september vrijdag 16.00-18.30 uur zaterdag 13.00-17.00 uur Moerkapelle - Op woensdag 2 juni a.s. hoopt het komité dat de ouderenreis te Moerkapelle verzorgt, de ouderen opnieuw een "daagje uit" aan te bieden. Het wordt de 47ste reis. Nieuw is dat ieder die dit jaar de leeftijd van 63 jaar zal hebben bereikt en in Moerkapelle of directe omgeving woont, aan deze reis kan deelne men. Degene die voor deze reis in aanmerking komt en gehuwd is, neemt natuurlijk de partner mee, ook al is deze nog geen 63 jaar. Deelnemers wordt verzocht minimaal 50,- bij te dragen. Men kan zich opgeven t/m zaterdag 29 mei, als vanouds bij de fa. kadiks, Dorpsstraat 30. De bijdrage kan ook daar afgegeven worden. Als u nadere informatie wenst, kunt u die verkrijgen bij één van de komité- leden: J. Kadiks, voorzitter; P. v.d. Berg, penningmeester, P. de Vrij, secretaris en C.A. Brouwer, alg. adjunct. Men dient bij opgaven onderstaande strook in te vullen! i Adres: Aantal personen:. Heeft u een dieet? Zo ja, welk?:. Betaald bedrag:

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7