Geslaagd Vermeulen jeugdtoernooi bij NK wegrace, Eemshaven Bedrijfsvoetbal Zevenhuizen 1993 Hoe de duiven vlogen Skeelertoertocht BROUWER DE KONING Open Stratenvoetbaltoernooi Tennisclub Zevenhuizen Tabben promotie naar 2e klasse Trekvogels laat punten in Bilthoven liggen Hengelsport -•—P UITVAARTVERZORGING Grote sortering QRGE Hart van Holland/26 mei 1993 pagina 9 Sterk bezet Rabo bank volley bal troernooi in Zevenhuizen Rentokil-ZVH 3 heren eerste verlies in districtsbeker-finale Voetbalimpressie Een voorzichtige prognose PERKPLANTEN (STAM)FUCHSIA'S KAMERPLANTEN GERANIUMS STAMMARGRIETEN SNIJBLOEMEN Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 zondag 6 juni Agenda Bernardus: Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag werd het traditionele volleybaltoer nooi voor de B en C-jeugd, in dorpshuis Swanla gespeeld. Ondanks het warme weer waren alle teams aanwezig en werd er op een goed niveau gespeeldBij de jongens C-jeugd wist MetalBouw-Radius beslag te leg gen op de eerste plaats gevolgd door Den Ouden/Nivoc en RHN/VSTS. Bij de meisjes C-jeugd won Rentokil met over macht alle wedstrijden en werden win naar van het toernooi. Den Ouden/Ni voc en RHN/VSTS volgden ook hier. Bij de dames B-jeugd werd Servylo, ongeslagen toernooi-winnaar gevolgd door Radius en Rentokil. Bij de heren B- jeugd speelden 2 Rentokil teams mee. Het eerste team won over duidelijk het toernooi, door alles te winnen. Het tweede team behaalde de derde plaats achter Radius en voor RHN/VSTS. A.s. zaterdag is er weer een traditioneel volleybal-toernooi in sporthal Swanla, dan spelen de dames en heren A-jeugd hun wedstrijden. Organisator Marco Hogebrug heeft op het laatste moment toch weer een aan tal verenigingen gevonden die deelne men. Het sterke deelnemers veld ziet er zowel bij de dames als heren A-jeugd er alsvolgt uit Alexandria (Rotterdam), Schovocomca (Capelle ad IJssel), Me- talBouw/Radius (Gouda), Sille/Jupiter (Oudewater), Sliedrecht Sport (Slied- recht) en Rentokil-ZVH. De wedstrijden zullen 29 mei a.s. om 13.00 uur beginnen in de sporthal Swan la. De toegang is gratis en men kan dan zien wat voor talenten er in de volley- bal-regio spelen. Vorige week dinsdag speelden de he ren van Rentokil-ZVH 3 in de eerste wedstrijd van de districtsbeker-finale tegen Tonegido 2 uit Voorburg. In deze eerste ontmoeting was het krachtsverschil duidelijk te zien, Tone- gido/Voorburg 2 behaalde een snelle 3- 0 overwinning en is nu bijna zeker de winnaar van de districtsbeker. Aanstaande donderdag spelen de he ren van het derde Rentokil team in de sporthal Essesteyn te Voorburg om 21.00 uur de return-wedstrijd tegen Tonegido/Voorburg 2. Zevenhuizen- Voor de 5e ronde voor het NK wegrace vertrok Racing Team Scholten naar het hoge noorden. Voor het eerst sinds jaren werd er weer een wedstrijd georganiseerd in de straten van Eemshaven. Karl v Tilburg moest in deeerste wedstrijd van de dag verschij nen. Nadat Karl vanaf de eerste startrij mocht vertrekken kwam hij na een paar ronden bij de eerste vijf door. Na een paar mooie inhaalmanoeuvres vestig de hij zich op de 2e plaats. Daar er maar 9 rondes gereden werden was de wed strijd eigenlijk te kort om naar de eerste man in de wedstrijd te rijden. Zo eindig de Karl v Tilburg op een zeer fraaie 2e plaats in de B-groep en zette de snelste rondetijd van de wedstrijd op zijn naam (1.48.2). Na afloop van de wedstrijd werd hij op het podium gehuldigd met een mooie bos bloemen. Ruim een uur later vertrok Harold Scholten vanaf de 7e plaats in de A-gi*oep van de Super sport 400. De eerste 3 ronden behield hij de 7e plaats maar in de 4e ronde wist hij zich te vestigen in een groepje van 3 man die streden om de 4e plaats. Het was een hevig ge-vecht op het scherpst van de snede waarbij Harold haast werd aangereden door zijn voorgan ger. Uiteindelijk lukte het Harold om 2 ronden voor de finish hem voorbij te rijden en eindigde op een goede 4e plaats, wat hem 13 punten opleverde. Hierdoor is Harold opgeklommen naar de 8e plaats in de stand voor het NK. De volgende wedstrijd wordt op 11 juli verreden op het circuit van Assen. Zevenhuizen - Het is in de tweede week van het bedrijfsvoetbaltoernooi wel duidelijk geworden dat door het ont breken van de eerste-elftalspelers van Groeneweg het toernooi een verras sende en ook verfrissende wending heeft genomen. Dit blijkt uit de uitsla genvan de tweede week en de eindstan den in de twee poules. Poule A: Eindhoven-Voorbrood 0-2; Eindhoven- Hovens 3-1Veerman - PTT/ De kruik 0-2; Eindhoven - Veerman 0-1, Poule B: 't Loze Vissertje-Clips 0-4; La Baraque-Winkel 3-4; Clips - Winkel 4-1; v Vuuren - 't Loze Vissertje 1-9. Eindstand poule A: 1. Hovens 4-2-1-1-5 (11-5); 2. Voorbrood 4-1-3-0-5 (7-5); 3. Eindhoven 4-2-0-2-4 (6-6); 4. PTT/De Kruik 4-1-1-2-3 (5-9); 5. Veerman 4-2-1-2- 3(37). Eindstand poule B: 1. Clips 4-4-0-0-8 (17- 2); 2. 't Loze Vissertje 4-2-1-1-5 (17-6); 3. Winkel 4-1-2-1-4 (7-9) 4. La Baraque 4-1- 0-32 (9-18); 5. V. Vuuren 4-0-1-3-1 (2-17). In de finale-week zullen de nummers 3,4 en 5 van elke poule twee wedstrijden tegen elkaar spelen om de plaatsen 51/ m 10 op maandag en op de sluitings avond. Het doelsaldo is dan bepalend. Om de 5e en 6e plaats: Eindhoven - Winkel; 7e en 8e plaats: PTT/De Kruik- La Baraque; 9e en 10e plaats: Veerman -v. Vuuren De wedstrijden in de kruisfinales zullen gaan tussen: Hovens - 't Loze Vissertje; Voorbrood - Clips. Ook nu wat karakteristieken van de wedstrijden uit de tweede bedrijfsvoet- balweek. In de wedstrijd Eindhoven-Voorbrood legde laatstgenoemde de basis voor een kruisfinale-plaats. Eindhoven speelde een lauwe wedstrijd waarvan Voorbrood terecht profiteerde. Net voor de rust scoorde Henry Blijleven 1- 0 in de rebound nadat Ronald Germe- raad de bal net had binnen gehouden en een schitterende voorzet had gege ven. Na de rust was Bert (Baggio) v.d. Kraan moegestreden, vervangen. Hij was volledig uitgeschakeld door Wim Westerman. Eindhoven probeerde nog wel de gelijkmaker te forceren maar Piet Stuurman besliste met één van zijn fameuze afstandschoten de wedstrijd. loze Vissertje speelde een kansloze wedstrijd tegen favoriet Clips. De trai ners (met de befaamde lange jassen) Halm en v. Woerden zagen Jan Kort jan, Chris vd Poel, Michel Vermulm en K de Graaf scoren. Scheidsrechter Koos stuurde al in de eerste helft een speler van 't Loze Vissertje naar de kant. Terecht volgens deze speler, want direct na de overtreding (het neerleggen van een doorgebroken spe ler) knoopte hij zijn veters al los om schoorvoetend de zijlijn op te zoeken. De wedstrijd La Baraque -Winkel was voor de neutraler toeschouwer veel te snel voorbij. Het spel golfde op en neer, terwijl er van krachtsverschil nauwe lijks of geen sprake was. Met een fantas tische goal hield R. v. Veelen la Baraque een tijd land in de race. Door doelpun ten van Ad Struckman (2x) John Klomp en Hans Paul, zegevierde de ploeg van Winkel nipt. Eindhoven-Hovens (3-1) was een heerlij ke wedstrijd om naar te kijken, ook nu weer speelde Eindhoven (net als in de eerste wedstrijd) goed voetbal en zij wonnen daarom door doelpunten van Arno Heemskerk (2x) en Paul Bouw man verdiend van Hovens, waarvoor alleen Wim Braat tot scoren kwam. In de wedstrijd Veerman-PTT/De Kruik, liet De Kruik weer eens het ware gezicht zien. Door doelpunten van Ewoud Ver schoor en één van Frans vd Weerdt (na een werkelijk prachtige aanval via Sjon en Ewoud) verdienden zij wel de over winning alhoewel Veerman bij de stand 1-0 diverse kansen op de gelijkmaker heeft gehad. Terwijl 't Loze Vissertje met een mon sterzege op V. Vuuren (9-1) en Clips met een makkelijke overwinning op Winkel de kruisfinale binnenwandelen liet Eindhoven deze kans liggen. Bij een overwinning op Veerman zou dit elftal poulewinnaar geworden zijn. Het jonge team van Floor Eindhoven liet zich ech ter verrassen door een winnende tref fer van John Speelman. Na een (verwachte) eerste plaats in de poule wordt Clips hoog geschat voor het veroveren van de titel. Dit elftal moet dan eerst Voorbrood aan de kant zetten, maar zal tegen Hovens waar schijnlijk veel tegenstand kunnen ver wachten. Hovens zal echter zijn kruisfi nale niet te licht mogen opvatten tegen een wisselvallig spelend 't Loze Visser tje. Volgende week weten we alles. Henny Hertog en Bert de Jong t k. een heel mooie massief eiken eethoek 4 pers. 450,- 01828-30605 t.k. schitterende racefiets merk concorde 01828- 15530 j. man 25 j. zoekt meisje t/m 27 j. voor serieuze relatie/vriendschap 01828-31768 Unicef Moerkapelle Joke Verhulst 01793-2344 Zevenhuizen - P.v. De Stormvliegers nam op 22 mei met 520 duiven deel aan een wedvlucht uit Etampes (Frankrijk). Het is de le midfond vlucht van het seizoen. Het was een goed verlopen vlucht met mooi weer en een verander lijke wind. "Echt duivenweer", zeggen de duivenmelkers. Er vielen 130 duiven in de prijzen. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1387.686 meter p. min. D.C. Brem 1, 4, 6, 10, 12, 24; S.E. Duurs- ma 2, N. Koppenaal 3, 7, 9, 22; Wim en Coby 5, 13; John Stofberg 8, 14, 19, 23; M. Jongenelen 11; KL Koppenaal sr. 15; C. Nobel 16; C. v.d. Graaf 17,21; D.C. den Hertog 18; M.T. Heemsbergen 20; Ton en Ank 25. Eindstand Vitessevluchten 0-300 km aan gewezen: 1. C. v.d. Graaf; 2. M. Strijd- horst; 3. E.P. Verschoor; 4. D.C. Brem; 5. Cees en Bert. Onaangewezen: 1. D.C. Brem; 2. C. v.d. Graaf; 3. A. Clazing; 4. Wim en Coby; 5. J. v. Leeuwen. Zevenhuizen - Op zaterdag 19 juni a.s. wordt de jaarlijkse Skeelertoertocht "De Rottemeren" gehouden. Het par cours bedraagt 30, 60 en 120 km. De start vindt plaats om 8.30 uur vanaf camping Zevenhuizen. Er is een herinnering voor elke deelne mer die de tocht volbrengt. Inlichtingen tel. 01802-2395 of 2596. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Potgrond 3 zakken 10,- Tuinaarde 4 zakken 10,- ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a.: sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten prei-, andijvie-, sla-, koolplanten enz. - Broeiramen Terracotta sierpotten - bloembakken en -haken geen koopavond KWEKERIJ £5* Mil VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hazerswoude-Rijndijk - De S.V. Bernar- dus organiseert alweer voor de achtste maal het 'open straten voetbaltoer nooi'. Een voetbalfeest voor alle stra ten aan, in en om de Rijndijk. Voor deelname hoeft men geen lid van een voetbalclub te zijn, dames en heren zijn hartelijk welkom: gemengd is zelfs warm aanbevolen!. Men bestrijdt elkaar om de eer om de best voetballende straat/laan van de Rijndijk in 1993 te zijn. Is de Genestet- straat in staat het succes van de laatste twee jaar te herhalen, dan is de cup definitief voor hen. Het belooft een spannende happening te worden. Wie graag in beweging is, iets gemeen schappelijks wil ondernemen in de bui tenlucht, moet zondag 6 juni naar het sportcomplex van Bernardus komen. Toeschouwers en supporters zijn har telijk welkom. Voor inlichtingen: 01714- 14368 of 01714-15221. 30 mei: Plein Toernooi; 31 mei: A-junioren, B-^ junioren plus dames. Het toernooi wordt afgersloten met een barbecue voor deel nemers; 5 juni Bedrijfsvoetbal; 6 I juni Stratenvoetbal; 8 juni finale bedrijfsvoetbal; 13 juni fami liedag. Afsluiting velden. Gevraagd camping koelbox op gas en 12 volt - 220 volt 01727-17922 t.k. sat. schotel met rtl 4 decoder vaste prijs 550,- tel na zes uur 01828-11454 t.k. tourcaravan met vele acc. ook voor de wintesport bj 88 01828-18069 t.k. dames sportfiets junker 10 versn. herenfiets sparta tr. remm. 3 versn. 01828-15331 t.k. eiken bankstel en aanhanger 01828-17184 t.k. meisjesfiets wielm. 26" 8-12 jaar i.z.g.st. 175,-01828-17844 Waddinxveen - De Jeu de Boulesvereni- ging Waddinxveen heeft na afgelopen zondag twee teams in de tweede klasse. Frits, Toos en Stephan Tabben zijn op de derde dag van de Nationale Compe titie rechtstreeks naar de tweede klas se gepromoveerd. Er is nog een kleine kans dat JBV Waddinxveen nog een derde team in de tweede klasse krijgt. Het team Dino Giancaspero, Willem van Bockom Maas en Nel de Lange werden derde in hun poule en mogen nog pro motie/degradatiewedstrijden spelen. De overige vier teams in de derde klas se waren minder succesvol maar drie konden zich handhaven. Van het team Willem Hendrik, Edward Springer en Ben Sas is nog niet zeker of ze zich handhaven. Waarschijnlijk moeten zij nog om het behoud van hun plaats in de derde klasse spelen. Ook in de nieuwe clubcompetitie van afdeling 11/12 was JBV Waddinxveen succesvol. Op de eerste speeldag van deze competitie wisten de Waddinx- veense teams 28 van de 35 wedstrijden te winnen. Zaterdag 26 juni is de tweede dag van deze zomercompetitie in Wad dinxveen. De competitie loopt door tot in september. De voorjaarscompetitie van JBV Wad dinxveen is gewonnen door Dino Gian caspero en Norbert Schifferling. Twee de werden Betsy Lanting en Piet vd Made, de derde plaats was voor Willem van Bockom Maas en Nel de Lange. In het voorlaatste weekeinde van de districstcompetitie hebben alle teams weer staan zweten om punten binnen te halen. De hieronder vermelde teams, zijn daar duidelijk in geslaagd. Het eerste mix-team van Zevenhuizen ging dit jaar met kampioensaspiraties de derde klasse in. na vijf wedstrijden te hebben gespeeld, zijn de verwachtin gen ingelost; het team staat op de le plaats! Alle wedstrijden werden tot nu toe met gemak gewonnen. Tijdens de competitie is de ware aard van de spe lers bovengekomen. Suzan Kasteel heeft zich al snel ontpopt tot een cha rismatisch leider van het team en zij ging voorop in de strijd om het kam pioenschap. Truus van Leeuwen hield allereerst de gemiddelde leeftijd van het team op niveau, maar belangrijker waren haar tactische tips en aanwijzin gen voor een ieder. Truus en Suzan vormden samen de vrouwelijke helft van het team en zorgden ervoor dat het de mannelijke helft aan niets ontbrak. In tijden van emancipatie waren zij de genen die het team tot grote hoogte hebben gebracht. Bert Gaarkeuken haalde zijn wedstrijden binnen op bal gevoel. Hij was het die de beslissende mixes voor zijn rekening nam. Hekke- sluiter is Marc van Leeuwen. In een aantal bloedstollende partijen trok hij de winst uiteindelijk toch naar zich toe. Al met al leverden alle spelers hun bij drage in de winst. Het team kondigt aan dat het kampioenschap gevierd zal worden op 5 juni in het clubgebouw van Tennisclub Zevenhuizen. Helaas wordt dit in besloten kring geviferd met het eerste herenteam (18 plus). Er wordt echter getwijfeld aan het feit of laatste- genoemden wel wat te vieren hebben, want na een goede competitiestart werd dit team getroffen door blessures en verloor het driemaal achter elkaar. In plaats van kampioenskandidaat te zijn, moesten de heren van dit team (Ben Verbakei, Ronald Kasteel, Frits Kole, Jaap Buskop en Marco Roden burg) afgelopen zaterdag van Be Quick uit Gouda winnen om uit de degradatie zone te blijven. Frits won zijn single met gemak en ook Ronald en Paul v.d. Pot (invaller voor de geblesseerde Jaap en Marco) wonnen hun dubbel. Daarna trof Ben het niet, want hij verloor zeer dik van een tegenstander die elke bal 20 meter de lucht in sloeg en daarbij geen fout maakte. Ronald en Frits wonnen hun dubbel met moeite in drie sets en Ben en Paul verloren de laatste dubbel. Het eindresultaat was een krappe over winning. Het degradatiegevaar is in ie der geval geweken. Boskoop - In de zevende competitie wedstrijd beleefde Trekvogels 1 in Bilt hoven een lastige ochtend. Het was bekend dat Bilthoven 1 op haar thuis- baan moeilijk te kloppen was, maar toch zaten de Boskoopse midgetgol- fers er af en toe dicht bij. maar nog niet in de eerste ronde, want daarin liet Trekvogels zich wel erg gemakkelijk verschalken. Bilthoven won die eerste ronde met tien slagen verschil: 92-102. In ronde twee liep het een stuk beter voor Trekvogels, dat een ronde 90 speelde. Danny Bijland won met 1 slag (22), Arie vd Kooij verloor er 3 (24), Ruud Slappendel speelde gelijk (22) en JanKees v. Voskuilen verloor er 1 met 22. Op zich geen slechte ronde, maar Trekvogels had de pech dat Bilthoven met 87 er drie monder sloeg en de ron de pakte. In de derde ronde ontliepen de teams elkaar weer niet veel. In het Boskoops kamp werd Arie vd Kooij ver vangen door Ed v Voskuilen. Vanwege een armblessure werd het voor Arie steeds moeilijker om de richting te hou den en was de wissel een logisch ge volg. Trekvogels speelde een goede 3e ronde met 88, maar zag de tegenstan der toch weer voorbij gaan met 85. De enige kans om nog punten te pakken was winst door het minst aantal hole slagen. De achterstand was 16 slagen, dus veel hoop was er niet meer, aange zien er dan op zijn minst vier keer 18 moest worden geslagen. Maar het enige wat Bilthoven weg te geven had, was 1 punt vanwege de laatste ronde. Deze werd met 95 gelijk gespeeld, zodat Trekvogels 1 met een 3-0 nederlaag naar huis werd gestuurd met een score van 359-375. Trekvogels 2 deed het in Alphen ad Rijn tegen Amigo 2 aanzienlijk beter. Ook dit Alphense team weet in haar thuiswed strijden regelmatig laag te spelen, zo dat Trekvogels 2 wel erg goed voor de dag moest komen. De Boskopers lieten er dan ook geen gras over groeien. Werd er tegen Amigo 2 verloren, dan bleef de vijfde en voorlaatste plaats in bezit van Trekvogels 2. Maar bij winst kon Amigo 2 worden bijgehaald. Met een erste ronde van 89 gaven de Bosko pers blijk van hun aspiraties, want de rivaal kreeg met 5 slagen om de oren. Ook de tweede ronde was in Boskoops voordeel met 95 om 98. De derde ronde was voor Amigo 2 met 92-95, maar dat werd in de vierde ronde direct weer gecorrigeeerd door een prima 85 van Boskoopse kant, waarmee het team een volle 3-0 overwinning verdiende. Wim Gerrits en Joep Blanken waren de mo toren in het Trekvogels 2 teams met 88. Irene Blanken (96) en Hand Redegeld (92) konden goed volgen. Zevenhuizen-Moerkapelle - De eerste wedstrijd van de avondcompetitie op 19 mei had de volgende uitslag: 1. A. Hordijk 5170 gr.; 2. Adr. van Erk 3.200 gr.; 3. B. v.d. Laan 2.560; 4. E. Breedijk 2.260 gr. 5. A.J. Stubbe 1.550 gr; 6. J. Breedijk 1.000 gr. 7. D. Bazen 860 gr.; 8. J. Verschoor 200 gr. T otaal 16.810 gram.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9