Waddinxveen - Boskoop Minihondenbiathlon Thema-avond 'mensen met diabetes' Kijk op de wijk 40 jarig jubileum De Paddestoel Theaterproject De Wadde en Toi Toi Gouwe Vis bezoekt Boskoopse Sierviskwekerij Koffieconcert accordeon-duo Anny en Paula van Wanrooy 28 teams bij Koppeltoernooi JBV Waddinxveen Buurtfeest speeltuinvereniging I Kerkdiensten Kerkdiensten WS' HARWA Expositie Boskoop Zangvogels Blues gitarist in De Tunnel Stichting Avondvierdaagse Boskoop Hart van Holland/9 juni 1993 pagina 13 15 juni is iedereen van harte welkom Presentatie resultaten wijkon- derzoek 'De Overkant' Centrale vraag Maatregelen Receptie Oud-bestuursleden Theaterprojecten Boskoop-13 juni Streekaccordeon-orkest Demonstraties Kastanjelaan Allemaal op pad Waddinxveen- 13 juni Waddinxveen - Op het eigen terrein aan de Middelburgseweg in Waddinxveen, houdt Hondensportvereniging Wad dinxveen, ter gelegenheid van het tweede lustrum, een 'mini-hondenbia- thlon'. De biathlon op 12 juni a.s., be gint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden lost om 10.00 uur het startschot voor de HSVW minihondenbiathlon. 50 deelne mers strijden tegen elkaar over een parcours van 6 km. met 25 hindernis sen, waaronder geweer en pistool schieten. Wie worden de eerste drie besten en naar wie gaat dit keer de wisselbeker? Een deskundige jury neemt nauwgezet nota van de prestaties van hond en baas. De manifestatie wordt met mu ziek omlijst van RTW en verschillende demonstraties, ledereen is hartelijk welkom. Waddinxveen - De Diabetes Vereniging Nederland, afdeling Gouda en omstre ken, houdt a.s. dinsdag een thema avond over 1 De diabeet in beweging', van jong tot oud, van recreatief tot topsport'. De heer Bart Coumans houdt in samenwerking met Hoechst Pharma een interessante inleiding in de recrea tiezaal van bejaardenverzorgingste huis "Souburgh" te Waddinxveen. De avond begint om 20.00 uur. Op deze avond worden dia's vertoond en vindt een dia-presentatie over dit onderwerp plaats. De heer Bart Cou mans is bestuurslid van de Internatio nale Diabetic Athletes Association, se cretaris van de Werkgroep Diabetes en Sport van de DVN en werkzaam bij het Ned. Instituut voor Sport en gezond heid. Inlichtingen 01828-15188, Ra van Mourik, secretaris van de afdeling Gou da e.o. Waddinxveen - In verenigingsgebouw van de speeltuin 'De Overkant' worden op woensdag 16 juni de resultaten ge presenteerd van het wijkonderzoek. Van 16.00 tot 18.00 uur is iedereen wel kom. De eerste wens van de kinderen wordt deze middag reeds gerealiseerd in de vorm van de première van 'Cirkus Bagatelli'. Kinderen en tieners zijn van af 15.00 uur welkom bij de generale repetitie, waaraan zij ook een bijdrage kunnen leveren. Om 16.00 uur precies zal het eindrapport officieel worden overhandigd aan de heer R. Koole, chef van de afdeling Welzijn van de gemeen te Waddinxveen, waarna de première van Cirkus Bagatelli plaatsvindt. Het onderzoek is uitgevoerd door Stichting Welzijnswerk Waddinxveen en Jeugdwerkadviesburo JANZEUVEN. "Woon je als kind of tiener prettig in de wijk 'De Overkant' of kan het (veel) beter?" Dit was de centrale vraag bij het wijkonderzoek waarbij buurtbewoners aan de overkant van de Gouwe en met name de 4-16-jarigen de deskundigen waren. De wijk 'De Overkant' omvat alle wijken die aan de overkant van de Gou we liggen, variërend van de 'Zeehelden buurt', 'de Kuil', 'de Put' de Van Speyk- straat, stukje Henegouwerweg etc. In het panel dat naar aanleiding van het wijkonderzoek werd gevormd, zaten ook mensen van de woningbouwver eniging, de rijkspolitie, de machinefa briek in de wijk,, de buurtvereniging e.d. De kinderen en tieners zijn ook twee maal bijeen geweest en hebben boven dien schriftelijk kunnen vertellen wat zij verbeterd wilden zien aan hun wijk. Dit alles heeft geleid tot een aantal te nemen maatregelen. Hierbij is beoor deeld of de maatregelen haalbaar zijn, hoe gewenst ze zijn en in welke volgor de ze het best uitgevoerd kunnen worden.De resultaten zullen volgende week woensdag worden gepresenteerd in een feestelijke bijeenkomst in het verenigingsgebouw van speeltuin "De overkant'. Kromme Esse 6 in Waddinx- Waddinxveen - Wijk-en Speeltuinver eniging "De Paddestoel" viert op 12 juni op feestelijke wijze het 40-jarig be staan. Het programma voor deze feestdag ziet er als volgt uit: Om 9.45 uur worden de kinderen in feestelijke kleding ver wacht om daarna, o.l.v. 'De Cormula's' een rondgang door de wijk de maken. Om 11.30 uur is er een 'spelenkermis' met o.a. kikkerspringen, wervelwind- kast. stokkenvangspel enz. Ook is er een 'springkussen'. Dit evenement duurt tot ca. 15.30 uur. Vanaf 18.00tot 19.30 uur is er een recep tie voor leden, donateurs, oud-be stuursleden, genodigden en wijkbewo ners. Vanaf 20.00 uur is er een feest avond voor alle medewerkers(sters). Mochten er oud-bestuursleden zijn die geen uitnodiging hebben ontvangen, dan zijn ze alsnog van harte uitgeno digd op de receptie. N B. de ruilbeurs gaat uiteraard niet door. t.k. ouderwetse spiegel gr. tijd. eiken geslepen glasrand 150,- 01728-9523 twee peuterfietsjes t.k. 2-3 jr. per stuk 25,- 01728-7162 t.k. wegens omstandigheden lieve hond vr. 1 jr. oud kl. bruin 50.- 01728-7211 t k. roze witte i.z.g.st. meegroei fiets na 19 uur: 01727-13635 t.k. prima stofzuiger electr. toppy toebehoren 01714-15004 t.k. meisjesfiets 24 inch mint-gr. 35,- el. snoert heggeschaar 100,- 01714-14260 Opa en Oma heel veel plezier in Zuid Frankrijk Niels en Mark t.k. kinderwagen 75,-: 2x wit broderie dekbedovertreksetje a 25,- 01714-12216 Waddinxveen - "Koenraad het Konser- venkind" is de titel van een bijzonder leuk toneelstuk dat leerlingen van de christelijke scholengemeenschap "De Wadde" hebben ingestudeerd o.l.v. re gisseurs van de Waddinxveense toneel vereniging "Toi Toi". Op 10 en 11 juni vinden er opvoeringen van het blijspel P u/ts in c'e sch°°l aan de Sniepweg 57 m Waddinxveen. "Wat gebeurt en met koenraad? Stel je voor hij zit in een conservenblik dat via een postorderbe- i' wordt afgeleverd in het gezin van mevrouw Mallenbroek...." Het stuk is een vrije bewerking van konrad oder das Kind aus der Konser- enbüchse" van Christine Nöstlinger. Her script is van de hand van drie 'Wad- oe-docenten: mevrouw Kleijer en de eren Glasbeek en Melissen. Zij schre ven de tekst al in 1987 voor het 7e theaterproject. Qrk8!"' 1981 wordt er op de christelijke /jHojengemeenschap 'De Wadde' voor AVO en VBO toneel gespeeld. Aan- Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 9.30 De Stek ds. KJ. Jansen Geref.kerk 9.30 uur ds.J.A. v. Hooij- donk Herv/Geref. 17.00 uur uur ds. C. Cluistra R'dam- gezins-jeugddienst in de Geref.kerk. Voll.Evangelie Bethel 9.30 uur sa menkomst Dick, van Steenis Chr.Geref. 9.30 uur ds. G. Leendert- se 18.30 uur dr. P.J. Buys Potchef- stroom Z-Afrika Vrijz.prot.Gel. 10.00 uur ds. D. Pe ters Alphen a.d. Rijn R.K. zaterdag 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk zondag 10.00 uur kerk. Boskoop/Waddinxveen - Op de laatste verenigingsavond van het seizoen, op 14 juni a.s., zal 'de Gouwe Vis' een be zoek brengen aan de Boskoopse Sier viskwekerij. In deze kwekerij worden 'Killi-vissen' gekweekt. Een soort vis die weinig bekendheid geniet bij de meeste aquariumhouders. Een oor zaak daarvan kan zijn dat men bij 'killi- vissen' alleen aan seizoenvissen denkt met de daaraan verbonden speciale voorzieningen. Een groot deel echter, van de vaak zeer kleurrijke en sierlijke 'Killivissen', kan heel goed in een gezel schapsaquarium gehouden worden. De Aphyosemions en de Epiplaty's zijn daar een voorbeeld van. In een redelijk beplant gezelschapsaquarium kunnen zij zelfs voor nageslacht zorgen, het is dan wel zaak er voor te zorgen dat ze niet bij al te grote of bijterige soortge noten gezet worden. De combinatie 'kil li-vissen' en 'cycliden' is dus sterk af te raden. Tijdens het bezoek van de vere niging is de eigenaar van de Boskoopse SierviskwekerijPaul Blok, graag bereid vragen te beantwoorden. Omdat het licht in de kwekerij rond 21.00 uur uit gaat, vertrekt de groep uiterlijk om 19.45 uur vanaf het club huis van de speeltuinvereniging "Oran- jewijk", J.W. Frisoweg Waddinxveen. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een drankje na te praten. Iedereen is van harte welkom: ook niet- leden. De vloer van je lang zal die leven... Lamifloor en Lamifloor-laq. Onverwoestbaar woongenot voor groot en klein, in hout en marmerdessins. Kom eens langs voor vrijblijvende informatie bij HARWA aan de Rijnlandstraat in Waddinxveen. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon 01828-16119 Waddinxveen - Voor de liefhebbers van accordeonmuziek organiseert het Streekaccordeonorkest in samenwer king met het Centrum voor Kunstzinni ge Vorming Kreater Waddinxveen, op zondag 13 juni een koffieconcert. Dit wordt verzorgt door het Nederlands accordeon-duo Anny en Paula van Wanrooy. Het concert begint om 11.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van Kreater aan de Kerkstraat 13. Zaal open 10.30 uur. Als accordeon-duo genieten Anny en Paula internationale bekendheid door hun optredens voor radio en t.v. Zij reizen door vele landen en gaven o.a. concerten in China en Japan. Paula geeft leiding aan het Streekaccor deonorkest dat wekelijks repeteert in gebouw Kreater. Het telt 25 leden en repeteert iedere dinsdagavond van 20.00 tot 21.30 uur. Inl. tel. 01828-16462. Waddinxveen-Zaterdag 5 juni hield Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen haar jaarlijkse koppeltoernooi. Leden van de vereniging mochten met een introducée spelen. Het weer werkte mee om er een geslaagde happening van te maken. De accomodatie van de Jeu de Boulesvereniging heeft op der gelijke zomerse dagen het decor van een Frans dorpsplein. Ruud v.d. Akker wist met zijn maatje voor een dag Joke Vertroost, de eerste prijs binnen te Krishnan en Peter; 5. Mischa en Stefan; 6. Simone en Isabel. Jack van Leeuwen behaalde met zijn zwager een tweede plaats in het bekende Voorstraattoer- nooi in Voorschoten. Woensdag (van daag) houdt JBV Waddinxveen het jaar lijkse 50+-toernooi. Wie vast wil oefe nen voor de vakantie in Frankrijk kan bij de Jeu de Boulesvereniging aan de Alberd. Thijmlaan terecht. Dinsdag en vrijdagavond en donderdag-, zaterdag en zondagmiddag. Zaterdag 12juni geven leden van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen de monstraties op het jeu de boulesbaan- tje aan de Kastanjelaan. Boskoop - Monti Amundson uit Seattle, U.S.A. speelt zaterdag 12 juni in "De Tunnel" in Boskoop, met zijn "The Mon ti Amundson Band". Het optreden be gint rond ca. 23.00 uur. De zaal gaat om 21.00 uur open. Boskoop-Vrijdag 11 en zaterdag 12juni organiseert Passe-Partout Int. uit Wad dinxveen ter gelegenheid van Vader dag een feestelijke verkoop-expositie van schilderijen en grafieken in hotel Waddinxveen - Kinder-en tienerkoor "De Zangvogels" geeft op 25 juni in ge bouw "De Hoeksteen" aan de Esdoorn laan in Waddinxveen, een uitvoering. Iedereen die belangstellend is is harte lijk welkom, het programma bestaat uit een geestelijk repertoire, gevolgd door een pauze, waarna het geheel afgeslo ten zal worden door een muzikale op voering met als thema 'landen'. Yvonne Keizer en André van Vliet zor gen voor de leiding en begeleiding van het koor en de samenzang. t.k. Kreidler brommer in originele staat na 18 uur: 01828-18485 t.k. koelkast Bauwkn. salontfl. langw. wit 6 rolgrd. div. mtrn. grijs weg verh. 01828-11568 t.k. Brüsner tourcaravan voor wintersport met veel acc.bj 1988 01828-18069 t.k. Puch maxi zwart-groen i.g.st. met verzekering 750,-01828-31329 t.h. gevr. opslagruimte 01828-30469 Boskoop - Onder stralende weersom standigheden is maandagavond de jaarlijkse Avondvierdaagse van start gegaan. Er zijn routes van 5 en 10 km die de wandelaars op plaatsen brengen waar ze niet zo vaak komen. De start is iedere avond op het Gouwe plein. Morgenavond (donderdag 10 juni) rond 20.00 uur zal de feestelijke intocht plaatsvinden. Na afloop word de deelnemers een barbecue aangebo den door de Dorpskernwinkeliers. Zo wel bij de intocht als bij de barbecue verzorgen de Boskoopse muziekvere nigingen de muzikale omlijsting. Boskoop-Vrijdag 11 en zaterdag 12 juni organiseert Passe-Partout Int. uit Wad dinxveen ter gelegenheid van Vader dag een feestelijke verkoop-expositie van schilderijen en grafieken in hotel Neuf: zie advertentie. damesfiets handremmen 3 versn. herensport- fiets (moet nw. band) 150,- p. st. 01727-10542 t.k. bagagewagentje met deksel/ res. wiel degelijk in perfecte staat 01727-14894 t.k. 2 Laura Ashley jurken nieuw niet gedr. maat 38 65,-per st. 01728-8592 t.k. zonnebed (Br) opvouwbaar incl. kussen beige gebloemd 25,-01714-15004 t.k. Opel Kadett bj 1979 type D vr. pr. 1100,- bellen na 19.00 uur: 01728-8590 t.k. dames+ herenfiets met trommelremmen en 3 versnellingen zeer mooi 01728-8222 t.k. Supernintendo 5 spellen o.a. street fighter II F-Zero s.m.w. 750,- 01728-9240 vankelijk werkten docenten met hun leerlingen aan een stuk. Die voorberei ding en de uitvoeringen vormden het 'Theaterproject'. In de loop van de tijd is de opzet van de theaterprojecten iets veranderd. 'De Wadde' heeft al een paar jaar een samenwerkingsverband met de plaatselijke toneelvereniging "Toi Toi". Nu spelen de leerlingen o.l.v. regisseurs van "Toi Toi", in dit geval Corrie de Knikker - de Grauw en Michel Broere, beiden bekend met jeugdto neel. Zij zijn al vanaf februari bezig met 25 enthousiaste leerlingen om "Koen- raad Konservenkind" tot leven te bren gen. Wekelijks uren repeteren, leren acteren, kleding en grime verzorgen, decors opbouwen, licht en geluid in stalleren: het kost heel veel tijd en ener gie.... Maar het gaat weer lukken.. Op twee avonden kan het publiek getui ge zijn van het resultaat van alle inspan ningen. Op 10 en 11 juni begint de voorstelling om 20.00 uur. Kaarten, die twee gulden per persoon kosten, zijn aan de zaal verkrijgbaar. Hervormde Gemeente Brugkerk 9.30 uur ds.J.W. Goossen 17.00 uur ds. A.W. v.d. Plas; De Hoeksteen 9.30 uur profdr. C. graafland Gouda 15.00 uur ds. H. Schipaanboord aangepas te kerkdienst 18.30 uur ds. A. Zou tendijk H.I. Ambacht Bethelkerk 9.30 uur ds. A.w. v.d. Plas 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool 9.30 uur ds. H. Schi paanboord 17.00 uur ds. B. den But ter Huizen Herv. Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers in Ontmoetingskerk Geref.Vrijgem. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Waddinxveen - De diverse activiteiten in Waddinxveen trokken jl. zaterdag vee! belangstelling. Het buurtfeest in de speeltuin Oranjewijk bad ook over belangstelling niette klagen, terwijl het weer meewerkte om de dag te doen slagen. Dankzij de inzet van een koor van vrijwilligers konden de kinderspelen plaatsvinden, was er van alles te eten en te drinken maar vooral 'te doenDe opbrengst van deze dag is bestemd voor de algehele renovatie van de speeltuin die het bestuur toegankelijk wil maken voor minder valide kinderen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13