Hart - van - Holland - allerlei Even voorstellen: nieuwe trainer voor sv Bernardus Een eigen bedrijf beginnen? Landelijke waterschapsdag Perdijk Makelaardij toernooi Exposities bioemsierkunst 'Huis te Lande' Wilfred v.d. Wiel viel weer in de prijzen Kinderen maken muziek LEOLUX Ruilbeurs Puzzelrit t.b.v. bejaardenreis Bezoekers welkom op 5 installaties van Schieland ...Voor de kinderen "Droppie Water" Feestelijke start Buitenpanelen Droppie als symbool Stripboekjes, puzzeltjes,* kleurpraat endropjes... Vormgeving en comfort in perfecte balans. Zevenhuizense bolleboos naar Israël Wat is het zomerkamp Weizmann Institute of Science Hart van Holland/9 juni 1993 pagina 17 Rijnwoude-Hazerswoude-Rijndijk - Links op de foto staat de nieuwe trainer van sportvereniging Bernardus, de heer B. Möllers uit Zevenhoven. Deze 46-jarige trainer van de selectie van sportvereniging Bernardus in Hazerswoude-Rijndijk, was voorheen trainer van v.v. Nieuwkoop dat in de 3e klas van de KNVB speelt. Hij reageerde, met een elftal anderen, op de geplaatste advertentie. Möllers, kraandrijver van beroep, heeft meer dan 16 jaar ervaring als traineren zegt, waar het de prestaties van beide elftallen betreft, geen beloftes te willen doen. Eerst moet hij de jongensleren kennen. Vorige week was er in de kantine een eerste kennismaking. Ter gelegenheid daarvan werden de elftallen met hun nieuwe trainer op de foto gezet. Natuurlijk was daar ook de nieuwe fysiotherapeute/verzorgster Angelique daarbij aanwezig. Het eerste elftal speelt in de eerste klas van de afdeling en het tweede is reserve-le klas. Jammergenoeg werd Bernardus in de na<ompetitie net de promotie naar de KNVB door de neus geboord. De hoop, inzet en het enthousiasme is aanwezig om deze wens het volgende seizoen in vervulling te doen gaan. Overigens is Bernardus een groeiende voetbalvereniging. In de loop van enkele maanden is het ledenbestand met ca. 50 leden uitgebreid en is inmiddels al de 425 gepasseerd. Op zaterdag 12 juni wordt voor de twee de keer de landelijke waterschapsdag gehouden. Bijna alle waterschappen in nederland doen mee aan deze landelij ke manifestatie. Door het hele land worden veel gemalen, sluizen en zuive ringsinstallaties voor het publiek open gesteld. Ook Schieland doet mee. Bin nen Schielands gebied staan de deuren open van 5 installaties: afvalwaterzui veringsinstallatie Kralingseveer, Sch- aardijk 300, Capelle ad IJssel; afvalwa terzuiveringsinstallatie Bleiswijk Me ren 15 te Bleiswijk: Boezemgemaal mr. U.G. Schilthuis Oostplein 491 Rot terdam; gemaal De Kooi Rottekade 2 op de grens van de gemeenten Berg- schenhoeken Bleiswijk; gemaal mr. P. D. Kleij Bermweg 10 Nieuwerkerk ad IJssel. Het open huis is van 10.00 tot 16.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Het officiële startsein van de landelijke waterschapsdag in Schielands gebied wordt zaterdag 12 juni om 10.00 uur gegeven door burgemeester H.B. van der Goot van Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het startsein is de onthulling van een informatiepaneel bij het nieuwe gemaal mr. P.D. Kleij aan de Bermweg op de grens van Nieuwerkerk a.d. IJssel en Capelle a.d. IJssel. Het ligt in de bedoeling dat Schieland in de komende tijd bij een groot aantal installaties deze buitenpanelen plaatst. De panelen bevatten korte, dui delijke informatie over het betreffende object. Ze staan op plaatsen waar het voor de passanten mogelijk is even stil te staan en te lezen. bij een groot deel van de jeugd is Drop pie Water bekend van de populaire stripboekjes. Droppie beleeft in drie verschillende stripverhalen spannen de avonturen waardoor de jonge lezers op een leuke manier kennis maken met de taken van het waterschap: de dijken, het polderpeil en de waterkwaliteit. In de landelijke publiciteit wordt Drop pie Water als symbool gebruikt. Tijdens de 'open dag' van Schielands installaties zullen de bezoekers naast de informatie over de taken van Schie land ook kennis kunnen maken met Droppie Water in verschillende hoeda nigheden. Speciaal voor de kinderen liggen op alle installaties: een Droppie stripboekje, een Droppie schuifpuzzeltje; een kleur plaat met heel veel Droppies en tenslot te: dropjes in de vorm van Droppie! Hoewel deze attenties leuk zijn voor jong en oud, is het doel van deze 2e waterschapsdag, dat iedereen de gele genheid krijgt een kijkje te nemen bin nen de meestal gesloten hekken van de waterschaps-objecten. Wat daar ge beurt is voor veel mensen nog onduide lijk of ingewikkeld. Schielands mede werkers staan daarom op deze dag klaar om de bezoekers tijdens een rondleiding te laten zien dat het erg boeiend is te vernemen hoe een gemaal werkt en wat er allemaal gebeurt in een zuiveringsinstallatie. Zevenhuizen - In het jaar waarin de Tennisclub Zevenhuizen (TZ) 25 jaar bestaat, wordt voor de 1 le keer een OpenToernooi georganiseerd. Dit toer nooi heeft in de loop der jaren in de regio een zekere naam opgebouwd en staat de laatste drie jaren bekend als het 'Perdijk Makelaardij Toernooi'. Dit jaar zal het toernooi gehouden worden van 26 juni tot 4 juli. Ruim voor het verstrijken van de inschrijfdatum wa ren al meer inschrijvingen geregis treerd dan het maximum aantal deelne mers. Tijdens het toernooi zullen meer dan 200 partijen gespeeld worden, waarin spelers uit de categorieën Cl, C2, Dl- 25+ in de onderdelen enkel, dubbel of gemengd dubbel deelnemen. De wedstrijdcommissie bestaat dit jaar uit Marc van Leeuwen, Suzan Kasteel, Alan Gout en Matthijs Dekker. Zij nodi- Verrijk uw visie bij Van Waay Wonen. Waar op 2000m2 de top in design wordt getoond Bossenwoord 9-11 Zoetermeer. Telefoon 079 - 518598 Regio- Een goede voorbereiding voor het zelfstandig ondernemerschap is een dringende noodzaak. De Kamer van Koophandel organiseert in samen werking met het Instituut Midden-en Kleinbedrijf viermaal per jaar een 'in formatie-avond' voor mensen die met het idee rondlopen om voor zichzelf te beginnen. Ditmaal op 16 juni in vereni gingsgebouw "De Brug", aanvang 19.00 uur. De avond wordt geopend door me vrouw J.W.M. Rijkenhuizen, wethouder te Reeuwijk. Verder staat op het pro gramma een videofilm, waarin Koos Postema een interview houdt met on dernemers die 3-4 jaar geleden een ei gen bedrijf zijn gestart en wordt er aan dacht geschonken aan het onderne mingsplan, ondernemingsvormen, ves tigingswetten enz. Natuurlijk is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen aan een forum van deskundigen. Eveneens kan informatie worden ver kregen bij stand van diverse voorlich tende instanties, w.o. de NOvAA (Ne derlandse orde van Accountants-admi nistratieconsulenten), I.M.K. (Instituut Midden en Kleinbedrijf), de ABN-AMRO bank en de Rabobank, een gratis toegangsbewijs is verkrijg baar bij de Kamer van Koophandel te Gouda, Burg. v. Reenensingel 101, tel. 01820-69111 en bij het gemeentehuis te Reeuwijk. Gezien de grote belangstelling blijken deze voorlichtingsavonden hun nut te hebben, het opzetten en leiden van een bedrijf is ook geen eenvoudige zaak. N.B. Voor een persoonlijk advies kan men ook terecht op het wekelijkse spreekuur van het KNOV en bij de KvK deskundige. Regio - Tal van jongeren uit de regio, volgen de Middelbare Tuinbouw school "Huis te Lande". Op woensdag 9 juni en vrijdag 11 juni sluiten de eind examenkandidaten van de vakrichtin gen 'bloemschikken' en 'plantenteelt' van de Middelbare Tuinbouwschool 'Huis te Lande' hun opleiding af met een expositie. Belangstellenden kunnen tussen 19.00 en 21.30 uur van deze bloemen-, plan ten- en groentepracht genieten op Huis te Lande, Van Vredenburchweg 154 Rijswijk. Op 18 juni is er een expositie van de examenkandidaten van de Opleiding Bioemsierkunst (voorheen 'meester- binder-opleiding). Met dit diploma is de cursist in staat zelfstandig grote werkstukken uit te voeren, zoals de aankleding van een congresgebouw, het maken van corsowagens en het met bloemen en planten inrichten van ten toonstellingen. Openingstijden: 18 juni van 19.30tot22.00 uur en op 19junivan 15.00 tot 21.00 uur. Regio - Op maandagavond 14 juni orga niseert 'De Verzamelaar' weer een 'ruil- Regio - Op maandagavond 14 juni orga niseert 'De Verzamelaar' weer een 'ruil beurs' in wijkgebouw Romeynshof, Stresemannplaats 8, Rotterdam-Om moord. Vanaf 19.00 uur staat de deur van de grote zaal weer open voor verzame laars van: postzegels, ansichtkaarten, munten, telefoonkaarten, lucifersmer ken, sigarenbandjes enz.. Veel verzamelaars uit Rotterdam en omgeving komen altijd naar deze gezel lige ruilbeurs. Inl. tel. 010- 420 8660. Nieuwerkerk a.d. IJssel-Op zaterdag 12 juni organiseert A.M.C. "The Skymas- ters" de puzzelrit t.b.v. de bejaarden- reis. De rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving en op een aange past reglement. De rit telt tevens mee voor de gezelligheidscompetitie. In schrijven van 19.45-20.30 uur in Soos Hitland, nabij de steenovens langs de IJsseldijk. De eerste deelnemer start om 20.00 uur. Inl. tel. 01803-12200. gen een ieder van harte uit om tijdens het Open Toernooi een kijkje te komen nemen bij de tennisbanen in Zevenhui zen, alwaar spelers uit Zevenhuizen en de regio aangemoedigd kunnen wor den. Zondag 4 juli worden de finale wedstrijden gespeeld en aansluitend zullen prijzen worden uitgereikt aan de winnaars van de diverse onderdelen. De prijsuitreiking zal worden verricht door Gerard Perdijk. Zevenhuizen - Leerlingen van basis scholen die via "De Zeven Muzen" mu zieklessen hebben gevolgd, zullen op vrijdag 11 juni a.s. hun 'kunnen' aan het grote publiek laten horen. Een jaar van hard werken zit er weer op. Voor de kinderen een leuke afsluiting is hun optreden voor een zaal met pu bliek. De docenten zijn: Bertie Scheepens (piano), Jan van Dijk (dwarsfluit), Adriënne Zeevat (blokfluit) Harry Ha- winkels (gitaar), Elaine Lussenburg (viool) en Margreet van Gestel (kinder koor). Zij tonen zich zeer tevreden over het resultaat en hebben het volste ver trouwen in hun prestatie. Natuurlijk geeft een optreden voor een volle zaal spanning, maar die spanning hebben de docenten ook. De avond begint om 19.00 uur, in dorps huis Swanla. De toegang is gratis. Zevenhuizen - De 18-jarige Wilfred v.d. Wiel uit Zevenhuizen gaat binnenkort naar Israël. Hij heeft dit mede te danken aan zijn docente scheikunde van het Coornhert Gymnasium te Gouda. Zij wees Wilfred op de annonce in het NVON-maandblad voor docenten. Daarin werd een oproep gedaan aan de docenten hun begaafde beta-eindexa- menkandidaten op de zomercursus aan het Weizmann Institute of Science te Rehovot Israël te attenderen. Zij heeft het artikel de klas rond laten gaan. De enige uit zijn klas die voor de zomercursus belangstelling had was Wilfred. Deze heeft een brief geschre ven naar dr. H. Steinberg in Amster dam, wiens adres in het artikel werd vermeld. Hij ontving daarop formulie ren waarop de resultaten van zijn schoolonderzoeken ingevuld moesten worden. Daarnaast hobby's en activi teiten op het beta-gebied. Bovendien kon Wilfred refereren aan de studiereis die hij vorig jaar zomer door Duitsland maakte. Vorig jaar is hij vanwege het feit dat hij uitblinkt in o.a. Duits, hier voor (na aanmelding) door de Duitse regering uitgenodigd. De positieve er varingen aldaar opgedaan door contac ten met bedrijven, inwoners en mede prijswinnaars van deze internationale studiereis, vermeldde hij op zijn aan meldingsformulier. De student maakte met die gegevens kenbaar dat hij graag op studiereis naar Israël wilde. Deze formulieren gingen vergezeld van een aanbevelingsbrief van de rector en (schriftelijke) toestemming van de ouders naar de Amsterdamse contact persoon. Enkele weken later ontving Wilfred een uitnodiging voor een per soonlijk gesprek met dr. Steinberg, in de Universiteit van Amsterdam. Tij dens dat gesprek werd gevraagd waar om hij zo'n brede interesse heeft, b.v. een tijdschrift als "Kijk" bestudeert, maar liefst 10 examenvakken gekozen heeft en waarom hij voor Israël koos. Een belangrijk deel van het gesprek was een test van Engelse spreekvaar digheid. De communicatie in Israël vindt namelijk in het Engels plaats. Na enkele weken ontving Wilfred op 15 mei, in zijn eindexamen-periode, het bericht dat hij geselecteerd fs voor de Israël-studiereis, samen met Annema- rieke Loot uit Voorst. De overige deel nemers komen uit andere landen. Er wordt van iedere deelnemer een eigen bijdrage gevraagd. Wilfred is thans be zig met vakantiewerk om één en ander te financieren. Na de vakantie hoopt hij in Delft Technische Natuurkunde te gaan studeren. Het Weizmann Institute of Science te Rehovot in Israël organiseert ieder jaar in de periode juli-augustus een interna tionale wetenschappelijke cursus van een maand voor begaafde leerlingen van VWO-scholen die kort daarvoor geslaagd zijn voor hun eindexamen en ingeschreven zijn voor een beta-studie aan een universiteit. De cursus staat open voor ongeveer 75 deelnemers, voornamelijk afkomstig uit Europa, Azië en Noord-Amerika. Uit Nederland mogen twee scholieren aan de cursus deelnemen. De cursus heeft een educa tief karakter. De voertaal is Engels. In groepjes van twee of drie nemen de cursisten deel aan modern weten schappelijk onderzoek in - naar keuze- wiskunde, informatica, fysica, chemie of biologie. Daarbij worden ze begeleid door onderzoekers van het instituut. Er worden colleges gegeven en door do centen en cursisten werkbesprekingen gehouden. De deelnemers schrijven een eindverslag, het is dus hard werken geblazen maar toch blijft er tijd over voor sport, volksdansen, concerten, e.d. Na drie weken laboratoriumwerk in Rehovot gaat men naar een 'field school' in de Negev en maakt kennis met de geologie, ecologie, archeologie en klimatologie van dit woestijngebied. Tenslotte wordt een excursie gehou den van enkele dagen naar Jeruzalem gehouden van enkele dagen naar Jeru zalem en andere delen van Israël.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17