Zevenhuizen - Moerkapelle "'t Is mooi geweest- Willem Visser na 20 jaar voorzitter 'af' Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Nacht van Zevenhuizen 26-27 juni Voorzitterspet definitief af Fiets-Avondvierdaagse Moerkapelle Optreden toneelgroep VOO in Zoetermeer ook oon gratis klointjo plaat sou? v ul do lion in op pagina 4! Hart van Holland/9 juni 1993 pagina 19 Dorpshuis Prima tijd Opvolging probleem Te traditionele taakverdeling Waarnemend voorzitter: veel te veel taken Terugblik Sponsoring Toekomst Liefhebbers van zeilen kunnen zich aanmelden Aanmelden Zevenhuizen - De naam 'Willem Visser' is gedurende vele jaren gekoppeld ge weest aan de plaatselijke volleybalver eniging, destijds "Zevenklappers" ge heten. In de beginperiode vanaf 1965, was hij mede-oprichter en voorzitter gedurende een zevental jaren. Vervol gens jeugdcommissielid, coach van al lerlei teams, gezamenlijk manager bij Heren 1 en nu nog van Dames 1. Onlangs zette Visser definitief een punt achter z'n voorzittersfuncties, na weer zes jaar de voorzittershamer van vol leybalvereniging Rentokil/ZVH te heb ben gehanteerd. Alhoewel er geruchten de ronde deden datWillem Visser een functie in de lande lijke volleybalbond ambieerde, worden deze door hem ontkend. "Ik zou wel iets in de grote bond willen doen, maarabso- luutgeen bestuursfunctie, daar ontbreekt me de tijd voor, net zoals me tijd ont breekt voor de lobby die daarvoor op gang moet worden getrokken, want zo werkt dat immers". Toen hij 21 jaar geleden de éne voorzit terspet afzette, kon hij de andere weer opzetten, want hij werd de eerste voor zitter van het bestuur van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen. Dat Dorps huis kreeg, dezelfde naam als de huis houdschool die voordien in het ge bouw gevestigd was, nl. "Swanla". Op 19 juni a.s. wordt stilgestaan bij het 2(kjarig bestaan van het dorpshuis en wordt open-huis gehouden vanwege de ingebruikneming van de uit de as herre zen sportzaal. Op die dag wordt de gehele bevolking uitgenodigd en zullen aan de hand van foto's en films, herin neringen worden opgehaald aan de ac ties die gehouden werden om te komen tot het stichten van het dorpshuis. "Het dorpshuis, noch de volleybalver eniging zijn weg te denken uit Zeven huizen. Ouders lieten zich destijds lo vend uit over het initiatief van de op richting van de volleybalvereniging, omdat hun kinderen op de volleybal meer vonden en vinden dan alleen het spelen. Wat mijn persoontje betreft werd er weieens gesteld dat ik zo actief was voor het dorpshuis, omdat ik al leen de volleybal op het oog had. Insi ders wisten wel beter. Je kunt in een dorp als het onze, alleen maar iets be reiken door breed maatschappelijk te denken. Daarvan is niet alleen de op richting van de volleybalvereniging: voor alle gezindten en maatschappelij ke richtingen, een voorbeeld, maar eveneens het dorpshuis. Het is inder daad een huis geworden voor de hele gemeente, met een enthousiast beheer dersechtpaar, medewerkers, bestuur en vrijwilligers. Hier hebben verenigin gen en organisaties onderdak, ontmoe ten inwoners van allerlei gezindten el kaar, in bijvoorbeeld het gezamenlijk beoefenen van hun sport of hobby. Het dorpshuis, ont staan door een ge zamenlijke aanpak van mensen uit alle geledingen van het dorp, is voor mij het beste voor beeld van saamho righeid. Ik kijk er met veel plezier op terug". Aan het woord is Willem Visser die op de algemene le denvergadering de 'pijp aan Maarten' gaf en de voorzit tershamer van Ren tokil/ZVH neerleg de. Van 'de hamer overdragenwas geen sprake omdat er voor hem nog) geen opvolger ge vonden was. "Het voorzitterschap is bijna een halve dagtaak geworden en zeker geen hobby meer. Met m'n baan als tax-manager bij een grote multinational, begeleider van Dames 1 (met Dolf Daey Ouwens) en nog allerlei klussen, is een voorzitters functie niet te combineren. Toen ik zes jaar geleden aan een nieuwe voorzitter speriode begon, dacht ik aan een perio de van hooguit vijf jaar. Het werden er zes, waarvan de laatste tijd de minst plezierige was, ook al liep het in het bestuur op rolletjes en waren de onder linge verstandhoudingen in het be stuur goed. Alle bestuursperiodes heb ik als positief ervaren en zie terug op een prima tijd". "We hebben altijd goede besturen ge had bij de volleybalvereniging, maar mijn opvolging blijkt een probleem te zijn, omdat de functie eigenlijk niet meer door één persoon te vervullen is. In een dergelijke vrijwilligersorganisa tie- want dat is het nog steeds- zijn er altijd vacatures die weer veel extra werk van het bestuur vergen. In de afge lopen ledenvergadering bleek dat ook weer. Om de continuïteit van de opvol ging in het bestuur beter te kunnen waarborgen, zou er mijns inziens over een andere taakverdeling nagedacht moeten worden". "De taakverdeling is nu nog veel te tra ditioneel: secretaris, penningmeester en zo verder, maar het werk van de voorzitter zou b.v. het best door twee mensen gedaan kunnen worden. Men sen die elkaar kunnen vervangen en waarin ook een doorschuiving van de penningmeester naar tweede voorzit ter kan plaatsvinden, zodat men zich kan warmlopen en ervaring kan op doen voor een nieuwe functie. Doordat de organisatie aan commissies en ma nagers is opgehangen, komt de onder linge samenhang binnen de club nogal eens in het gedrang. Teams met hun eigen begeleiding, zoals Heren 1 en Dames 1maar ook lagere teamsopere ren als zelfstandige clubjes, waarbij de emotionele band met de club naar de achtergrond wordt geschoven. Dat vind ik jammer". "Splitsing van taken is hard nodig, want het is toch gewoon te gek dat de voor zitter van het jeugdbestuur, Arend v.d. Knaap, tevens manager bij Heren 1ook nog als waarnemend voorzitter moet optreden. Echte zorgen maak ik me daarover echter niet, want bij Rentokil- ZVH is alles altijd weer tijdig op z'n pootjes terecht gekomen en dat zal voor de toekomst niet anders zijn. Voor mezelf zie ik eigenlijk geen echte taak meer; al blijft Dames 1 me boeien. Ik denk dat een regelmatige afwisseling in het bestuur, niet verkeerd is. Er zouden ook meer twintigers en dertigers, jon geren die zelf spelen, zitting moeten nemen in het bestuur. Een vereniging met leden van een bepaalde generatie, moet ook een dergelijk bestuur heb ben. Het moet een afspiegeling zijn van de leden die er dan ook veel emotione ler bij betrokken worden dan hun ouders", lacht Visser. "Wat is nu de leuk ste tijd in het vereni gingsbestuur van de volleybalvereni ging geweest?" "Globaal genomen zijn dat heel veel fa cetten. Vanaf de start, met twee he renteams en een damesteams in het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat tot de groei tot meer dan 30 teams, waarvan enkele tot de beste teams van Nederland gere kend kunnen wor den. Het totstand komen van het dorpshuis met eerst de gewone sporthal en een paar jaar geleden de grote Swanla-sporthal mogen ook als mijlpalen de geschiedenis in. De begin jaren waren bijzondere jaren met een fantastische clubsfeer en supporters ondersteuning. Er werd niet zo profes sioneel gewerkt, maar de spontaniteit maakte alles tot een succes. Door de promotie mocht er niet meer in het gymnastieklokaal gespeeld worden door het eerste herenteam. Met een ruime meetlat wisten we dat nog met een jaar te verlengen tot de tijd dat onze tegenstanders vroegen of de wedstrijd van die dag in deze kamer gespeeld moest worden. Via de veilinghal in Bleiswijk, niet geschikt voor volleybal en de sportzaal in Bleiswijk, belandden we in Moordrecht. Daar begon de grote sprong voorwaarts. De toen zittende voorzitter Dirk v.d. Linde (z'n zwager red.), wist Jaap Akkerhuis als trainer te strikken. Onder zijn leiding werd de derde divisie bereikt. Jaap Akkerhuis is altijd op de één of andere manier bij de volleybalvereniging in Zevenhuizen be trokken geweest en nu weer trainer bij Heren 1. Na de ingebruikname van de sportzaal van het dorpshuis startte het eerde herenteam in de derde divisie weer op eigen terrein. Het was een team waarvan een aantal jongens uit Zevenhuizen, uit de eigen jeugd kwam, opgeleid door Jan v.d. Wel. Wij werden als vereniging gelde lijk gesteund door Verwey Adegeest, een prima sponsor. De club heette toen V&A Zevenhuizen, waarvan Klaas Ver- weij, van het huidige caravanbedrijf aan de Rotte, directeur was. Omdat we nu zo hoog spelen is het heel erg moei lijk om vanuit de eigen jeugd tot Heren 1 door te dringen. Maar het kan nog steeds. De trein van het succes kwam vervolgens op de rails, Heren 1 promo veerde naar de tweede divisie en de komst van Cees van Zweeden, de nes tor van het Nederlandse volleybal, zorgde voor nog meer successen. De sfeer die er heerste, in de tot in alle hoeken gevulde sportzaal bij het spe len van de promotiewedstrijd tegen Geldrop, is nooit geëvenaard. Die sfeer missen we heden ten dage nogal eens. Ach het is ook moeilijk om enthousiast te blijven als je als vereniging met het eerste herenteam zoveel beleefd hebt: bekerwinnaar, landskampioen en Euro- pa-cup spelen. Het wordt allemaal te gewoon. Het loopt nog steeds goed, al is Heren 1 net geen kampioen gewor den. Maar het is net als overal, als de resultaten wat tegenvallen daalt het enthousiasme. Terugkijkend op die 27 volleybaljaren, kunnen we conclude ren dat de Zevenhuizense volleybalve reniging groot geworden is." "Bij de start van m'n tweede voorzitter speriode is ook het contract met spon sor Rentokil getekend. Dat is achteraf gezien een prima zaak gebleken: zowel voor Heren 1 als steun, als de gehele vereniging, maar eveneens commer cieel voor Rentokil en dat hoort ook zo. De directie en medewerkers van Rento kil zijn daardoor van het volleybal gaan houden". Wat de toekomst betreft: die zie ik niet zorgelijk in. Integendeel. Het enthou siasme en het plezier in het volleybal is nog steeds erg groot; ook bij de jeugd, met daarbij tevens het nodige talent, want elk jaar zijn er weer kampioenen. Neem daarbij het sociale gebeuren na de trainingen en wedstrijden in de uit stekende, veelzijdige accomodatie: een multifunctioneel gebouw waarvan we 20 jaar geleden niet hadden kunnen dromen". Willem Visser besluit z'n be toog met een wens: "Ik hoop dat de volleybalvereniging Rentokil-ZVH de belangstelling van de Zevenhuizenaren houdt. Een volleybalclub met een bloe iend verenigingsleven in een bruisend dorpshuis". Ze gemotiveerde spelers van junioren tot senioren, deze team geest en een bestuur dat alert is, hoop ik dat de volleybalvereniging de be langstelling houdt van de Zevenhui zenaren en de vereniging tot in lengte van jaren mag blijven bloeien". Moerkapelle - De Tiende Fiets-Avond- vierdaagse van voetbalvereniging Moerkapelle wordt dit jaar gehouden van 14t/m 18 juni a.s. vijl avonden, waardoor de mogelijk heid bestaat om één avond over te slaan. De lengte van de fietsroutes bedragen 25 km. Er wordt ingeschreven en gestart tussen 18.15 en 19.15 uur, vanaf Je kantine van voetbalvereniging Moerkapelle te Moerkapelle. Deelna mekosten bedragen vijf gulden p.p. en ens voor iedere deelnemer een medail- 'e- kinderen jonger dan 12 jaar mogen *en onder begeleiding deelnemen, voor verdere inlichtingen Aafke Hoog- ma tel. 01793-3037. Gezocht stapelbed 01828-10690 k' BMW l.m. wielen E 36 ori. 7x15 met banden 205/60/15 01727-18418 of 13565 tk. ruim 200 boeken (Konsalik-Macclean enz.) voor/100,-01828-32574 ,uintegels form. 60x40 30x30 gew. grind 60x40 50x50 t.e.a.b. 01828-11276 enhuizen- Op vrijdag 11 juni a.s. zal 0 (?nee'groeP van de Vereniging Ilbaar Onderwijs, afd. Zevenhui- -Moerkapelle een toneelvoorstel- ono !6Ven voor de leerlingen van de penbare basisschool "Het Spectrum" mn Pete™eer- Opgevoerd wordt de kj: ca' De meester moet blijven". Het -l^ere van dit optreden is, dat ippln reguliere spelers van de to- )(k h°CD 00'( 'eer'ingen van 't Reiger- renh °Pent>are basisschool uit Ze- zriiriUlzen' meespelen. Volgende week )a: wordt de musical voor de open- ta II °'en van Zevenhuizen-Moer- )uis"s Worclen 0Pgevoerd in dorps- AANRUDING MET Op de Vlietkade ontstond een aanrij ding tussen een fietser en een automo bilist. De fietser werd met kneuzingen ter ob servatie in het Franciscus ziekenhuis opgenomen. AUTO TE WATER Op het Zuideinde raakte de bestuurder van een personenauto te water. Reden was te hoge snelheid. Tevens bleek aan het buro dat hij te veel gedronken ge had. Het rijbewijs werd van die be stuurder ingevorderd. DIEFSTAL BROMFIETS Vanaf een erf aan de Moerkapelse Zijde werd een bromfiets merk Puch ont vreemd. AANHANGWAGEN KANTELT Op de Wollefoppenweg raakte een vrachtauto met mest in de berm en de achter deze auto gekoppelde aanhan ger kantelde daarbij. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. AANTREFFEN ONTVREEMD VOERTUIG Op het parkeerterrein van de Albert Heijn stond een oude Opel kadett die in Den Haag bleek te zijn ontvreemd. DIEFSTAL AUTO Vanaf de Dorpsstraat werd een rode Opel kadett ontvreemd. INBREKER OVERLOPEN Er werd ingebroken in een woning aan de Fuut. Deze dief werd gestoord door de bewoonster waarna hij de benen nam. Hij stapte in een klaar staande t.k. wandtegels wit 15x15 cm z.g.a.n. 246 stuks vlak 50 stuks kant 35,- 01820-23445 t.k. alpine-wit dressoir 210 br. 55 d 91 h 225,- 01727-18696 Kawasaki GP 2600R bj '86 4 in 1 laseruitl. vraagpr. 7950,- 01727-17142 auto en is tot nu toe onvindbaar. TE VEEL OP Een inwoner van Moerkapelle werd op de Dorpsstraat gecontroleerd, waarbij bleek dat hij iets te veel alcohol had gedronken. Met een boete van f400, en een rijverbod kon hij weer naar huis. SNELKRAAK Bij een winkelpand aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen reed in de nachtelijke uren een auto de deur en een ruit aan gruzels. Men deed een greep naar kle ding en ging er als een haas vandoor. AANTREFFEN RIJDENDE GESTOLEN AUTO Op de Noordelijke Dwarsweg reed een auto die er bij het zien van de politie als een haas vandoor ging. De auto bleek te zijn gestolen. De drie inzittenden kon den worden aangehouden. Omdat de auto in Rotterdam was gestolen wer den zij aan de politie aldaar overgedra gen. JACHTWET OVERTREDINGEN Op de Julianaweg werd vanuit een auto op wild geschoten. De daders konden worden aangehouden. Twee jachtge weren alsmede munitie werd inbeslaggenomen.Tevens krijgen zij een proces-verbaal. INBRAAK WONING Ingebroken werd in een woning aan de Beatrixlaan. Er werden onder andere sieraden weggenomen. Men kwam bin nen door het openen van een boven licht. t.k. paarden trailer i.z.g.st. te bevragen: 01829-5556 Jarie vandaag 18 jaar autorijlessen maar... van harte gefeliciteerd! Gevr. meisjes- of kleuterfiets i.g.st. en een heren- of damesfiets t.k. nw. 01727-13663 Gratis af te halen: 2+3 zits bank t.k. meisjesfiets i.g.st. ca. 8 jr. 01727-12610 Opa van Ofwegen proficiat met uw schaakpresta ties kusjes van Diana en Léon t.k. blauwe Honda Camino aut. opknapper 100,- 01727-15057 Zevenhuizen - De Nacht van Zevenhui zen belooft weer een sportieve happe ning te worden op 26 en 27 juni. In die nacht wordt een zeilrace van 18 uur gehouden op de Rottemeren, waar van het startschot op 26 juni om 19.00 uur klinkt. Start en finish: Jachthaven 'De Eendragt" te Zevenhuizen (Rotte meren): organisatie: Watersportver eniging Zevenhuizen. Na de start wordt er eerst naar Oud Verlaat gezeild, waarna er zoveel moge lijk rondjes zullen worden gevaren op de Rottemeren. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij JanWillem van Rooij, Balsemkruid 111 3068 DB Rotterdam tel. 010-420 1700. Inschrijven moet voor 13 juni geschie den door overmaking van f 25,- op Ra- borekening 3750. 64.796 t.n.v. Water sportvereniging (WSV )Zevenhuizen, of postgiro 423 164 WSV Zevenhuizen, o.v.v. Nacht van Zevenhuizen. Zeilers die na 13 juni zich alsnog willen inschrijven kunnen dit uitsluitend t.k. bankstel met mooi houtsnijwerk 01727-14759 t.k. jurkjes mt. 98-128 v.a. 12,50; broeken joggingpakken v.a. 7,50 01727-18913 t.k. 2 kapperskoppen dames-heren 45,- 01727-14794 t.k. Opel Kadett 1.3 SR bj '77 trekh. zonnedak 01727-15219 aangeb. 1 triathlon-pak Flaim maat large 5; 5 louvre deuren 38-200 cm scherm 01718-21783 t.k. zwart radiomeubel kastje met glazen deur 25,- h.d.b. 70-45-50 01727-13122 doen op 26 juni tussen 15.00 en 17.00 uur. Het inschrijfgeld is dan f 35,-. Deelnemers dienen zich minimaal twee uur voor de start (dus voor 17.00 uur) te melden bij de wedstrijdcommissie. Verder dient men zorg te dragen voor een rondschijnend wit toplicht. De wedstrijd staat open voor alle klas sen. Voor elke klasse, waarvan mini maal 4 jachten zijn aangemeld tijdens de voorinschrijving, zullen prijzen be schikbaar worden gesteld. De overige boten zullen worden inge deeld in groepen van ca. even snelle boten: correctie m.b.v. SW-cijfers. Na correctie van het aantal ronden met behulp van de handicap-cijfers (SW cij fers) zal een overall-klassement wor den opgemaakt. Aan de allersnelste deelnemer tijdens de 18 uur van alle jachten, zal de 'overall-prijs' worden uitgereikt. Gedurende de nacht van Zevenhuizen zijn toeschouwers van hart welkom in het clubhuis van watersportvereniging Zevenhuizen. Voor de jeugd bestaat de mogelijkheid te varen in de jeugdklasse. Er wordt dan gevaren op zaterdag 26 juni van 19.00 tot 23.00 uur en op zondag 27 juni van 8.00 tot 13.00 uur. t.k. witte salontafel 50,-; slaapbankje (1.20 br) 50,- 01828-32574 oud. ned. ansichtk. door verzamelaar te koop gevr. ook enkele stuks 01828-11171 haarkrulset "Babyliss" z.g.a.n. 14 sticks 20,-; babyflessen-warmer 8,- 01828-19015

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19