BS spun in in! Kampioen bij Tennisclub Zevenhuizen Tennisvereniging Waddinxveen wint Sportparktoernooi Jan Zaal nieuwe trainer Rentokil-ZVH dames Arno van Solkema naar Rentokil BROUWER DE KONING Hoe de duiven vlogen H U A 3e TTC Flora-run van start Skeelerbond Nederland krijgt structuur Volleybaltoer nooi inwoners Oud Verlaat Bedrijfsvoetbal Zevenhuizen 1993 k I Cgltf ■H H -H UITVAARTVERZORGING Bedrijfswaterpolo- toernooi De Gouwe 1 orgen^QIj Tennis competitie afgesloten Hart van Holland/9 juni 1993 pagina 9 Luilaktoernooi Rentokil-ZVH heren A-jeugd vierde van Nederland! n Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Start en finish op het 'groene' bedrijvenpark International Trade Centre Fraaie route Vier afdelingen voortvarend van start Ondersteuning Rottemerentocht B J Zevenhuizen - Op woensdag 2 juni is het jongensteam t/m 10 jaar kampioen gewor den. Na drie wedstrijdmiddagen stonden Bart Eindhoven (captain), Ivo de Vries, Men- no van Dam, Michael Olieman en Stef van Leeuwe op een tweede plaats. Door van Triomf met 12-0envandeSluipers met 10-2te winnen, klommen ze op naar de koppositie. De Zevenhuizense jongeren hadden op de laatste wedstrijdmiddag nog slechts drie punten nodig om de titel binnen te halen. Het leek gemakkelijk, maar hun tegenstanders uit Moordrecht (die op de derde plaats stonden) waren niet van plan om ook maar een punt cadeau te geven. Ivo de Vries verloor met 9-0 en Menno van Dam met 9-2, zodat het team uit Moordrecht een 4-0 voorsprong nam. Bart Eindhoven won daarna met 10-2 en Michael Olieman met 7-4, zodat de stand toen 4-4 tverd. Uitbundig werd op deze twee uitslagen gereageerd, want nu waren ze echt kampioen! De dubbel van Bert en Menno werd gewon nen met 6-4 en de dubbel van Ivo en Michael werd verloren met 4-6. De einduitslag werd 6- 6. Op woensdag 16 juni spelen de jongens verder voor het kampioenschap van het dis trict Rotterdam. v.l.n.r. Michael Olieman, Bart Eindhoven, Menno v. Dam, Stef v. Leeuwe, Ivo de Vries, foto tennisclub Zevenhuizen Waddinxveen - Pinkstermaandag orga niseerde Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen het jaarlijkse 'sportparktoer nooi'. Deelnemers waren ditmaal Ten nisvereniging Waddinxveen, korfbalve reniging Korbis, badmintonvereniging Aeolus en de Schuttersvereniging. Le den van deze verenigingen werden ge koppeld aan leden van de Jeu de Bou lesvereniging Waddinxveen. Even als voorgaande jaren was het een gezellige happening, waar redelijk fanatiek werd gestreden. De tennisvereniging behaal de de eerste plaats in het verenigings klassement. Tweede werd Korbis, der de de Schutters en vierde Aeolus, in het individuele klassement was de eerste plaats voor Joska Hogendam en Rob van Dijken. Tweede werden de heer Wesseloo en Dino Giancaspero. De der de plaats was voor Martine Belt en Toos Tabben. In totaal namen 24 teams deel aan de wedstrijden. De zaterdagmorgen voor Pinksteren: luilakzaterdag, begon om 6.00 uur het traditionele 'Luilaktoernooi' bij Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen. Win naar werden Betsy Lanting en Piet v.d. Made, tweede Ron en Fred van Dijken. De derde plaats was voor Rob van Dij ken en Toos Tabben. Ook op de tweede dag van de 4 tegen 4 zomercompetitie van afdeling 11/12 heeft JBV Waddinx veen goed gescoord. De vijf teams wis ten 22 van de 35 wedstrijden te winnen. Zevenhuizen - Afgelopen weekend kon Rentokil-ZVH de open gevallen plaats, die ontstaan was door het vertrek van de trainers Willem Jan v. Yperen (stopt) en Dirk v. Diermen (naar Rento kil 2 heren), bij de dames van Rentokil- ZVH invullen. Jan Zaal, sportleraar uit Nieuwerkerk ad IJssel, heeft zich voor het komend seizoen verbonden met Rentokil-ZVH en zal de dames van Rentokil-ZVH, uit komende in de le divisie, trainen en coachen. Tevens zal Jan Zaal, de trai ning van talentvolle dames-jeugd in Zevenhuizen en de regio op de vrijdag middag gestalte geven. Zaal komt van het Capelse Schovocom- ca, waar hij 8 jaar lang actief is geweest. Hij trainde daar vorig seizoen het eer ste herenteam en wist, na het spelen van P/D-wedstrijden, dit team te laten promoveren naar de tweede divisie. Volgend seizoen komt Arno van Solke ma de gelederen van Rentokil verster ken. De Friese volleyballer speelde vo rig seizoen bij het Belgische Maaseik en zit in de selectie van het Nationale team. Voor trainer Toon van der Burgt, is deze midden-aanvaller de noodzake lijke versterking van de huidige Rento kil selectie, wanneer het team Europa in gaat. Rentokil speelt komend seizoen in de Europa-Cup II, voor bekerwin naars mee. Naast Solkema is de selectie van Rentokil aangevuld met de talent volle jeugdspeler Jean Paul van Geme- ren, afkomstig van het Capelse Schovo- comca. Deze boomlange jeugdspeler wordt door Van der Burgt en Akkerhuis opgeleid voor het grote werk. "Dit ta lent moet nog rijpen", aldus Van der Burgt. Afgelopen zaterdag speelden twee teams van Rentokil mee om het jeugd kampioenschap van Nederland. De Heren A-jeugd speelden in Dieren en wisten daar als poule-winnaar in de kruisfinale te komen, door winst op DKJO, Vrevok en een gelijkspel tegen Kuipers/Zwolle. In de kruisfinale kwa men zij tegen Brezan/SSS uit Barneveld, en verloren deze nipt met 1-2. In de strijd om de derde/vierde plaats kwam Rentokil weer tegen Kuipers/ Zwolle in het veld en dit keer was Kui- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Maandag 7 juni is in Gouwebad "De Sniep" te Waddinxveen het zesde 'bedrijfswaterpolotoernooi' van zwem en poloclub 'De Gouwe' van start gegaan, het aantal deelnemende teams is verder gegroeid naar een to taal van 16 bedrijven. Het team van Jac. de Jong Boomkwekerij zal proberen de wisselbeker definitief te bemachtigen. Er wordt in eerste instantie gestreden in vier poules, waarna er finalewedstrij den worden gespeeld. Op de donderda gen 10,17 en 24 juni wordt het toernooi gespeeld. Na afloop van de laatste wed strijd worden de prijzen uitgereikt. Ie dereen is op genoemde data hartelijk welkom in Gouwebad "De Sniep", vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. pers met 2-0 de overwinnaar. Zodat Rentokil A-jeugd op de vierde plaats eindigde. Het Rentokil heren C-team kreeg een zwaardere opgave te verwerken in Apeldoorn. Ondanks een goede voor bereiding konden zij hun tegenstan ders niet volledig bedwingen. Na de poule-wedstrijden stonden zij het ge ring puntenverschil op een derde plek. In de wedstrijd tegen de andere num mer drie wisten zij te winnen en zo tot een zesde plaats te komen. Zevenhuizen - De postduiven van De Stormvliegers vlogen jl. zaterdag vanuit Orleans met 463 duiven. Het startschot werd met een noord-oostenwind gelost. Er vielen 116 prijzen en de snelheid van de eerste duif was 1055.951 m.p.m. C. v.d. Graaf 1, 10, 13, 22, 23; M. Strijdhorst 2, 8, 18; comb. J. v.d. Berg en dr. 3, 16; Joh. Stofberg 4, 20; D.C. Brem 5, 9, 11, 12, 14, 17, 21, 24; J. v. Leeuwen 6; C. Zweere 25; J.S. Heijkoop 15; Wim en Coby 19. Grote sortering GERANIUMS EN PERKPLANTEN EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. geen koopavond fiï 1 VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hazerswoude-Boskoop - Zaterdag 12 juni wordt de derde ITC Flora-run ge houden. Deze run wordt georganiseerd door de atletiekvereniging AV'47 uit Boskoop. De afstanden bestaan uit een prestatieloop over 3, 5, 10, 16 en 21 km en een wegwedstrijd over 10 Engelse mijlen. De start is om 11.30 uur: voor alle afstanden. Om de vijf kilometer zijn er verzorgingsposten. Start en finish zijn bij de firma Koetsier op het ITC- terrein. Dankzij de steun van de bedrijven op het ITC-terrein is het nu mogelijk, naast een medaille, alle prestatie-en wed strijdlopers, een Boskoops plantje aan te bieden. Tevens zijn er voor de eerst gearriveerde deelnemer bij d wed strijd, ereprijzen te verdienen. De firma Greenlink B V. stelt een gedeelte van het bedrijf beschikbaar als kleedgele genheid. Hierdoor kunnen lopers en loopsters zich vlakbij start en finish verkleden. De route die uitgezet is voert door de fraaiste delen van Boskoop en Ha- zerswoude:alle afstanden van 5, 10, 16 en 21 km. zullen vrijwel verkeersarm zijn. De 21 km. gaat via de Roemer, Loete, Compierkade, Spookverlaat, Burg. Ten Hollanderweg, Burg. Smid- weg, Voorweg, Middelweg en weer Voorweg terug naar het ITC-terrein. De 10 km. gaat via de Roemer, Loete, Com pierkade naar de Burg. Smidweg en volgt daarna de route van de 21 km. De 5 km. keert na 2.5 km op de Compierka de. De commissie hoopt met deze rou tes tegemoet te komen aan de wensen van de lopers en verwacht een grote opkomst. Moerkapelle - De competitie is voor een aantal teams van tennisvereniging Love '70 in Moerkapelle zeer succesvol afgesloten. Het damesteam kon op af gelopen dinsdag al zeker zijn van het kampioenschap. Het team bestaande uit Janny Ottevanger, Pamela Potheca- ry, Ineke de Niet en Corrie Groen -en een aantal invalsters- bleef alle wed strijden ongeslagen. Het jeugdteam, gemengd 14 t/m 17 jaar dat bestond uit Rutger Dickmann, Fleur ten Hoopen, Sabrina Gielisse en Wouter de Niet, heeft alle wedstrijden gewonnen en zal zich volgend jaar in de 2e klasse waar moeten maken. Ook het 3e gemengde team, 18 jaar e.o. is kampioen gewor den. Dit team met de captains Tine en Nico Heesterman, Forra Gras, Charlot te Vellenga, Gerard Bakker en Rien van der Linde heeft afgelopen zaterdag met 5-0 gewonnen. Hiermee waren zij nog niet zeker van het kampioenschap, dit hing namelijk af van de resultaten van de tegenstanders. Om 8 uur 's avonds kwam het verlossende telefoontje met de uitslag van de teams die ook nog in de race waren voor het kampioen schap. Love '70 heeft het gered! De andere teams -er hebben totaal 15 teams van Love '70 competitie ge speeld - hebben veel inzet getoond en veel ervaring opgedaan, maar ja, er kan er maar een per poule kampioen wor den. 12 juni is 't Hobbelpaard ook aanwezig - poppenkast en schminken! tot ziens t.k. rus. dwerghamsters 7,50; echte tinnen vaas 30,-: nwe italiaanse cursus 55,- 01727-16380 t.k. gevr. surfplank mistral Shredder tevens res. wiel auto 100 15 inch velg 01802-2086 brise-pantalon morgen jarig! gaan we zaterdag nog zwemmen??? Zevenhuizen/Oud Verlaat - In Oud Ver laat zijn diverse teams gevormd van straten, bedrijven en verenigingen die de strijd tegen elkaar aanbinden tijdens een groots volleybaltoernooi. Woens dagavond/vanavond) begint het spek takel, met een vervolg op vrijdagavond en uiteindelijk zaterdagmiddag 12 juni een zinderende finale met een prijsuit reiking omstreeks 18.00 uur. Zevenhuizen - Een nieuw seizoen, een nieuwe bond. De Skeelerbond Neder land (SBN) is de jongste sportbond van Nederland. Binnen de bond worden nu, net als in elke sportorganisatie, de be stuursleden gekozen. Het hoofdbe stuur weet zich ondersteund door vier afdelingen: Noord, Oost, Zuid en West. De afdeling West wordt gevormd door de leden uit de provincies Noord-Hol land, Zuid-Holland en Utrecht. De taken voor de afdelingen bestaan globaal uit drie aandachtspunten: het organiseren van wedstrijden en toertochten, het vormen van (nieuwe) skeelerclubs en het promoten van de skeelers port in de afdeling. Op de toerkalender van de SBN prijken al behoorlijk wat toertochten. Jammer- genoeg worden verreweg de meeste tochten verreden in het noorden en het oosten van het land. In de drie hierbo ven genoemde provincies kan nog veel georganiseerd worden. Hier ligt een taak voor de ijsclubs, feestcommissies of VW's die deze provincies hebben. De afdeling West van de Skeelerbond Nederland levert ondersteuning. Er is een bescheiden begin gemaakt met een wedstrijdkalender voor C-rijders. Op 19 juni is er een wedstrijd in Badhoeve dorp. Naast C-rijders komen ook de veteranen en de jeugd aan de start. Het afdelingskampioenschap voor de C-rij ders wordt op 9 augustus verreden in 's Gravendeel. Elke organiserende com missie van een evenement welke zich Ook leent voor een skeelerwedstrijd - bijv. een pauze tijdens een wielerwed strijd - doet er goed aan contact op te nemen met een bestuurslid van de afde ling West. Een skeelerwedstrijd levert altijd spek takel. Tenslotte ondersteunt de afde ling de oprichting van skeelerclubs. De skeelersport is er bij gebaat als zij geor ganiseerd is. *Voor nadere informatie (regio West) kan men contact opnemen tot Cees Molenaar (Zevenhuizen) tel.: 01802- 2395 en Hillebrand Bearda (Alblasser- dam) tel. 01859- 16790. Zevenhuizen - Liefhebbers van skeele ren kunnen op zaterdag 19 juni in Ze venhuizen terecht. Dan wordt de jaar lijkse 'toer-skeelertocht' gehouden rond de Rottemeren. Deze draagt dan ook de naam Rottemeren skeeler- tocht'. De afstanden zijn 30, 60 en 120 km. Er wordt gestart vanaf kampeerter rein Zevenhuizen om 8.30 uur. Inl. C.M. Molenaar 01802-2395 of A.G. de Graaf 01802-2596. Het bedrijfsvoetbaltoernooi 1993 in Zevenhuizen behoort tot het verleden. Onder prachtige weersomstandigheden is dit toernooi in drie weken afgewerkt. Het toernooi kende een verrassende winnaar: 't Loze Vissertje uit Moordrecht, al jaren meespelend in Zevenhuizen! In een kwalitatief uitstekende wedstrijd tegen het favoriete Clips kwamen de Moordrechtenaren en Gouderakkers deze keer wel aan de goede kant van de score terecht. De finale kenmerkte zich niet alleen door uitstekend spel van beide kanten. Tot het laatste moment bleef het publiek in het ongewisse wie als winnaar zou gaan eindigen. Als het een bokswedstrijd was geweest, dan zou 't Loze Vissertje op punten toch de terechte winnaar zijn. De wedstrijd om de 3e en 4e plaats tussen Hovens en Voorbrood had meer weg van een spel tussen kat en muis. Voorbrood zonder hun topspelers Dick (Messie) Bontenbal en Dick Bakker, was een gewillige prooi voor Hovens: 7-1! Om de 5e en 6e plaats was Eindhoven te sterk voor Winkel. De grote (kleine) man bij Eindhoven was middenvelder Jurian Duivestein, die een prima toernooi speelde, terwijl voorin Baggio vd Kraan altijd een plaag voor elke verdediger is. Winkel maakte een wat uitgebluste indruk. Je kunt echter wel zien dat er veel gevoetbald wordt aan de Rotte! De strijd om de 7e en 8e plaats ging tussen PTT/De Kruik en La Baraque. PTT/De Kruik heeft het meest geleden onder de absentie van de eerste elftalspelers van Groeneweg. Zij hebben dit echter uitermate sportief opgevat. Zij hebben een wisselvallig toernooi gespeeld met zowel uitschieters naar boven als naar bene den. La Baraque is een verhaal apart. Al jaren incasseert het team van Ben Verburg nederlaag op nederlaag. Dit jaar echter geen laatste plaats maar een keurige 8e. PTT/De Kruik kwam in de tweede wedstrijd tegen La Baraque niet verder dan een 3-3 gelijkspel; al met al voldoende voor een 7e plaats! Veerman legde beslag op de 9e plaats. Beide wedstrijden tegen v. Vuuren werden met het kleinst mogelijk verschil gewonnen. Eindstand: 1. 't Loze Vissertje; 2. Clips; 3. Hovens; 4. Voorbrood; 5. Eindhoven; 6. Winkel; 7. PTT/de Kruik;'8. La Baraque; 9. Veerman; 10. v. Vuuren. Zoals ook de laatste jaren gebruikelijk is, werden na elke wedstrijd weer straf schoppen genomen met als doel het veroveren van de zgn. penalty-bokaal. Uit deze strijd kwam Clips wel als sterkste uit de bus. De volledige stand om de bokaal luidt: 1. Clips 17 doeip.; 2. Hovens 16 doelp. 3. Eindhoven 15 doelp., 4. Winkel, 15 doelp.; 5. Voorbrood 13 doelp.; 6. La Baraque, 13 doelp.; 7. Veerman, 12 doelp.; 8. PTT/de Kruik, 12 doelp.; 9. V. Vuuren 11 doelp.; 10. 't Loze Vissertje, 8 doelp. Alles bij elkaar was het weer een prima toernooi waarin geen wanklant werd gehoord. De slotavond werd mede door muziek van Marchal King de gezelligste van de laatste jaren, wat ook kwam door het feit dat de organisatie alle teams op die laatste avond liet spelen. Dat er weer een toernooi komt staat vast. De commissie gaat dan eerder en vaker aan het publiek kenbaar maken dat dit eigenlijk niet meer weg te denken toernooi er weer aankomt. Dat was eigenlijk het enige spijtige van het hele gebeuren. Er was veel te weinig publiek en daar gaat volgend jaar aan gewerkt worden. Tot dan! Henny de Jong.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9