Hart - van - Holland - allerlei Peuterspeelzaal hield Vierde lustrum en heropeningsfeest 'treintjesdag' dorpshuis Swanla Grote Open Dag Kleine Aarde Rabobank hield Jaarvergadering in "Op Moer" Wanneer gaat de verlengde Strandweg open? Volleybaltoernooi Oud Verlaat Oproep aan geslaagden en gezakten: Hart van Holland/16 juni 1993 pagina 11 Inleiding Positie van de bank Kosten Resultaten Huishoudelijke bestuurszaken Hans de Vries Doorlopend Met vlag en wimpel geslaagd enpech gehad... bibber, bibber.... morgen is de uitslag van MAVO en middelbaar beroepsonderwijs; HAVO en VWO/gymnasium Is het 'hiep hiep hoera' of tranen wegslikken... Buurtfeest Zevenhuizen - Een echt treintje laten rijden was te kostbaar voor de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen. Wel was er een treintje van lego op de 'treintjesdag' in het schoolgebouw aan de Dorpsstraat 68. Leidsters en assistenten waren herkenbaar aan hun gele NS-kledij. Peuters en kleuters kwamen in groten getale op de attracties af, ouders kochten groenten, fruit en handenarbeidprodukten en voor de kinderen een rittenkaart' voor alle attracties. Die varieerden van touwtje Wekken, grabbelen, tot schminken, vissen vangen en tekenen. Hoewel de belangstelling iets minderwas dan voorgaande jaren kan er van een 'geslaagde dag' gesproken worden. Op zondag 20 juni a.s. houdt "De Kleine Aarde" weer de jaarlijkse 'open dag' op haar terrein in Boxtel. Deze inmiddels bekende markt trekt ieder jaar duizenden bezoekers. Tal van milieuvriendelijke bedrijven en in stellingen zullen op deze 'open dag' aanwezig zijn om te laten zien hoe je op verschillende manieren rekening kunt houden met een 'goed' milieu. Speciale aandacht is er dit jaar voor 'recreatie en milieu'. Een aantal kramen zal in dit teken staan. 'De Groene Pluim' zal 's middags uitge reikt worden aan 'vrienden op de fiets'. Dit vanwege haar (pioniers)werk op het gebied van fietsen gecombineerd met slapen en ontbijt bij mensen thuis. 'De Groene Keuken' is een mobiele pre sentatie van De Kleine Aarde, waarin alles te vinden is op het gebied van milieuvriendelijk huishouden, te begin nen in de keuken. Iedereen kan hem op deze 'open dag' bezoeken. 'Theatergroep Zip Zop' verzorgt een aantal optredens voor kinderen en muziek en videopresentaties omlijsten de dag. Voor vervoer van het station in Boxtel naar het terrein van De Kleine Aarde zijn afspraken gemaakt met de Trein taxi in Boxtel De keuken van De Kleine Aarde is de gehele dag geopend en verzorgt (ecolo gische) hapjes en drankjes. De Open Dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Op de foto het team 'ex-OudVerlatersdat de sportiviteitsbeker kreeg. Zevenhuizen-Moerkapelle - De algeme ne ledenvergadering van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle had over be langstelling niet te klagen. De aanwezi ge leden werden geïnformeerd over de resultaten en de positie van de bank zoals deze zijn opgenomen in het jaar verslag van de bank. Voor het eerst had de bank alle leden d.m.v. een brochure met een verkort jaarverslag toegezon den. ln zijn openingswoord plaatste de voorzitter, de heer J. Boersma, de ont wikkelingen binnen de bank naast de economische en politieke ontwikkelin gen van het afgelopen jaar. Hij meldde o.a. het feit, dat de bank in het afgelo pen najaar een nieuw automatiserings systeem in gebruik heeft genomen. Met deze investering is een verdere uitbrei ding van de informatievoorziening bin nen de bank mogelijk, wat de advise ring naar cliënten verder kan intensive ren. De recente politieke en economi sche ontwikkelingen gaan ook de bank niet voorbij. "Maar", zo stelde de voor zitter, "met een sterke coöperatieve bank kan aan de doelstelling worden vastgehouden om ook in mindere tij den als bank achter de leden/cliënten te blijven staan. Hierbij wordt er vanuit gegaan dat er voor de betreffende cliënt voldoende perspectieven zijn voor de toekomst". De ontwikkeling van de resultaten in net afgelopen jaar heeft geleid tot het handhaven van tarieven, die op een aantal fronten neerwaarts afweken van de adviezen van Rabobank Nederland. Deze afwijkingen komen ten gunste van de leden/cliënten van de bank. De voorzitter bracht in herinnering, dat al in 1990 is overgegaan tot het bereke nen van kosten voor transactieverwer king voor de zakelijke cliënt. Daarte genover vergoedt de bank een fors ho gere rente op de rekening-courant. Ook particuliere cliënten worden door een groot aantal banken belast voor de kos ten die aan transacties zijn verbonden. Voor de plaatselijke coöperatieve bank is de invoering van dergelijke maatre gelen een punt van overweging ge weest. Tot op heden zijn echter, gezien de verhouding tussen kosten en baten voor de cliënt, nog geen kosten bere kend, doch in het derde kwartaal zal de bank hieromtrent verdere besluiten nemen. Directeur Lamot gaf vervolgens een toelichting op de resultaten van de bank. Een in het oog springend detail is het feit, dat het balanstotaal ruim 1% is gedaald tot bijna 196 miljoen gulden. Deze ontwikkeling, is volgens de heer Lamot op zichzelf geen negatief aspect. De oorzaak ligt o.a. in het feit, dat in het afgelopen jaar in de advisering aan cliënten is ingespeeld op ontwikkelin gen in beleggingsland. Vele cliënten gingen over naar andere vormen van beleggingen, die om b.v. fiscale rede nen interessant zijn. Deze belggings- vormen worden echter niet terugge vonden in de balans van de bank. De economische ontwikkelingen hadden hun weerslag op de liquiditeitspositie van de bedrijven. Hierdoor daalden de toevertrouwde bedrijfstegoeden sterk, ondanks de kleine daling van het balan stotaal zijn de verhoudingen binnen de balans verbeterd, wat op zichzelf voor de toekomst een positieve invloed kan hebben op de resultaten. Verder wer den enige punten toegelicht, waarbij met name de verkrappende rentemar ge van de bank naar voren kwam in een tijd met o.a. een 'omgekeerde rente structuur'. De resultatenrekening gaf een stijging van de rente-en provisie inkomsten te zien van zo'n 10%. Naast de kostenstijging in salarissen door o.a. de bank C.A.O., drukten de investerin gen in automatisering extra op de resul taten. Toch kan gesproken worden van een bevredigend resultaat in 1992. Zo als gebruikelijk is de winst toegevoegd aan de reserve. Vervolgens stelde de voorzitter een aantal huishoudelijke zaken aan de orde. Ook de herverkiezingen van de heren Oudijk (lid van het bestuur) en V.d. Akker (lid van de Raad van Toe zicht) werden zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Na de formele af sluiting van de vergadering en een pau ze, volgde een inleiding door de heer Hans de Vries. De bank had de heer Hans de Vries be reid gevonden zijn visie op de ontwik kelingen op het gebied van de tuin bouw te geven. De spreker is (als colle ga) bij aanwezigen die werkzaam in de tuinbouw, zeker ook bekend als colum nist van het Vakblad van de Bloemiste rij. In dit blad stelt hij wekelijks zaken aan de orde op de hem bekende scher pe wijze. Ook deze avond gaf hij in zijn inleiding op eenzelfde wijze zijn per soonlijke visie op de sector. Zijn duide lijke en som£ (cynisch) scherpe vertel trant zorgden ervoor, dat de aanwezi gen op het puntje van hun stoel gingen zitten. Kernpunt van zijn betoog was, dat de sector door te weinig kwaliteits besef en onvoldoende uitdieping van mogelijkheden, de boot op termijn kan missen. Een inspirerende en sturende rol van b.v. de veilingen is van het grootste belang. Kwaliteitsbesef bij alle betrokkenen is een must, want, zo stel de spreker, tomaten moeten smakelijk zijn, rozen moeten op de vaas in bloei komen en planten dienen niet na een paar weken de pijp aan Maarten te ge ven. Al met al een uitdaging voor de toekomst van de branche als zij wil overleven. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Op boven staande vraag kan helaas nog geen ant woord worden gegeven. Vrijdag heeft wethouder van Yperen een gesprek met het dagelijks bestuur van het Re creatieschap Rottemeren, met wie al eerder overleg is geweest, net als met omwonenden. Op de gehouden hoor zitting voor het buurtschap Oud Ver laat is een drietal alternatieven aange dragen voor verkeersmaatregelen. De weg is bedoeld om Oud Verlaat van het (doorgaande) verkeer te ontlasten, ter wijl de Vlietkade al enige jaren tijdens het zomerseizoen niet toegankelijk is voor gemotoriseerd verkeer. De Strandweg voert het verkeer achter Oud Verlaat langs en komt uit op de Wollefoppenweg. Daar staan nu nog de hekken ter afsluiting, omdat het te ge vaarlijk is de weg open te gooien terwijl er geen verkeersmaatregelen genomen zijn. B W van Zevenhuizen-Moerka pelle hadden graag, om Oud Verlaat vrijwel geheel van doorgaand verkeer te ontlasten, een bussluis aan het einde van de Wollefoppenweg (traverse Kei zershof) willen creëren, hetgeen geen weerklank vond bij het Recreatie schap. De commissievergadering van vorige week gaf ook nog geen uitsluitsel over de verkeersmaatregelen, hoewel voorgesteld werd om voorlopig uit te gaan van gelijkwaardige kruisingen, be houdens de kruising Vlietkade, Nesse- weg en Strandweg, waarvoor reeds een verkeersmaatregel genomen is, nl. het verkeer op de Vlietkade heeft voorrang op het verkeer op de Strandweg en Nes- seweg. Verkeersbesluiten zouden in dit stadium niet noodzakelijk zijn. ware het niet dat wethouder v Yperen de ver antwoording niet wil dragen de weg zo maar open te stellen. "Een nader onder zoek naar de mogelijkheden van aan passing van de infrastructuur, zoals bussluis en drempels, zal nog gedaan worden. Na het gesprek met het Recre atieschap rapporteer ik de burgemees ter en wethouders in de B en W-verga- dering. Daarna beraden we ons of we, zonodig, een extra commissievergade ring uitschrijven, omdat het zomersei zoen, met alle drukte vandien rond de Zevenhuizerplas, in feite al aangebro ken is, terwijl de eerstvolgende ge plande commissievergadering pas in augustus op de agenda staat". Zevenhuizen - Inwoners en belangstel lenden uit de regio, worden door het bestuur van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen uitgenodigd om zaterdag 19 juni naar het lustrumvierende dorpshuis Swanla te komen. Tegelijker- tijd is er 'open huis' van de nieuwe, uit de as herrezen sportzaal. Het lustrum comité heeft bovendien een sportief en ludiek feestprogramma opgesteld, zo dat iedere bezoeker tevens getuige kan zijn van hetzij sportieve of culturele demonstraties. Zo is er een foto-ten toonstelling, presenteren verenigingen zich aan het publiek, is er een Sound- mix/Karaoke-show, optredens van De Kleine Trompetter, de Egelander kapel, treden de Midnight Ramblers en het gemengde (bijna jubilerende koor Zanglust op enz. enz. Het lustrumfeest is een doorlopend geanimeerde happening die om 13.00 uur begint met verenigingenpresenta ties op sportief en cultureel gebied in de diverse zaalruimten. (De Swanlahal is het domein van de meeste sportver enigingen en instituten). Tevens zal er een doorlopende film voorstellingvan 15 jaar geleden van het dorpshuis zijn en zijn er vele foto's te bekijken. Het middagprogramma sluit om 17.45 uur, terwijl er in de foyer gegeten en gedronken kan worden. On getwijfeld laat iedereen zich de Spaan se en Zuidamerikaanse gerechten goed smaken. Gokken kan men ook nog vanaf 20.30 uur tot half eén 's nachts. Er zijn twee roulette ta fels en twee black- jacktafels. In de Eendragtszaal worden voorstellingen g e - geven van Spaanse en Zuidamerikaan se dansen. De muzikale happening vindt in de Zuidplashal plaats. De redactie van Hart van Holland is op zoek naar 'bollebozen' die 'met vlag en wimpel' geslaagd zijn en bijzondere 'pechvogels' die wel hun best deden, maar helaas op een minimaal onder deel, afgewezen zijn. Ook zij die een bijzondere opleiding gaan volgen, of reeds een bepaalde beroepsopleiding volgen of studierichting kozen (kie zen), kunnen reageren Willen jullie je s.v.p. melden tel. 01802- 2289? Bedankt. Redactie. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Het buurt- schappelijke volleybaltoernooi van Oud Verlaat hoort inmiddels al tot een niet meer weg te denken traditie. Heel Oud Verlaat is bij deze happening be trokken. Dit keer waren de speelavon den op woensdag, en vrijdagavond en vond zaterdagmiddag 12 juni de finale plaats. Eén en ander onder warme en redelijke weersomstandigheden. In to taal namen 13 teams deel aan deze sportieve happening op het terrein achter gebouw "De Vierkap" langs de nog niet geopende Strandweg. De spor tieve manifestatie met na afloop gezel lig samenzijn, werd met een beker- en prijsuitreiking rond een uur of zes besloten.Het team van "De Boerderie" werd eerste en won de wisselbeker. Tweede werd het team van Van der Kooij en derde Vlietkade 3. Alvorens de inwoners van Oud Verlaat hun vakantieplannen in daden omzet ten, hopen ze met elkaar een gezellig buurtfeest te houden op zaterdag 26 juni van 15.00 tot 1.00 uur. Er zullen weer kraampjes zijn van de diverse ver enigingen, een gezellige barbecue, een rommelmarkt en nog veel meer. Zoals gebruikelijk hopen veel inwoners van de buurtschap naar De Vierkap te ko men waar zowel buiten als binnen ge zelligheid hoogtij viert.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11